Бъдещи ЮЛСКИ мами - 2009 - тема 46

  • 12 292
  • 288
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 208
Касиди от 11 май е в АГ-болница в Варна.Имаше малко проблеми и затова влезе толкова рано в отделението.Засега се държат и тримата.Сега майка й ни уведомява в една тема в проблемното.Тези дни трябва да й е секциото  Praynig

Благодаря,Аманитка- и аз си знаех,че нещо съм изтървала. Стискам и палчета и аз тогава всичко да е наред и с тримата - ама не се и  съмнявам де  Hug

# 31
  • Мнения: 5 258
Радина, първото ти раждане със спинална упойка ли беше? На мен също ми предложиха този вариант, но честно казано не съм сигурна, че мога да издържа психически - да съм будна и да знам, че ми ровят в корема. Знам, че спиналната упойка е по-добрият вариант от пълната, но май трябва да има човек много здрава психика.

Да и първото беше така  Peace Да те успокоя, че при самото поставяне не се усеща нищо. Леко боцване на предварителната упойка. По договорка с лекар може в системата да ти влеят леко успокоително. При мен първия път, така направиха. Все едно бях заспала, а реално ако някой ми заговореше бях в съзнание (малко объркано стана). Мислех си че още не са започнали операцията, а те буквално след 2-3 мин. извадиха бебето. Чух го как изплака, видях го, целунах го. След това пак ми се губят моменти, като се опомних всичко беше вече приключило и ме местиха на носилката. Сложиха ме в стаята и ми дадоха бебето. Аз лично не искам пълна упойка (ако не се наложи), най-малко заради интубирането.  Rolling Eyes

# 32
  • Мнения: 359
Ей, момичета, прегръщам ви всички.....   Hug
аз честичко влизам да ви проверявам тука тихомълком и много ви се радвам   bouquet Някак си ми умиляхте, от както бях между вас за мъничко в началото  Hug
Ето, че се започна и гушкането на бебета- пожелавам ви на всички най-лекото раждане и най-красивите и здрави  бебчета  Heart Eyes
И да знаете- раждането не боли, вярвайте ми- имам опит! Изобщо не е болка за умиране, само си мислете как ще се гушкате после  baby_neutral
Целувки за всички  Heart Eyes

# 33
  • София
  • Мнения: 39
galeto123, виждам, че питаш за аспиратора за нос. Моя мъж всеки ден докато къпехме малката накрая леко с двата пръста притвавяше ноздртите - така както при духане на носа. Детето свикна още в самото начало да духа (леко естествено). Носа го почиствах с клечка за уши с ограничител. При нас това работеше, на моята приятелка сина й е на 3 г. - еми.... скоро се научи да си духа носа. Относително е.

Аз съм ЗА Мистър Пица!

rumixHug

# 34
  • Мнения: 232
Rumix, как си ти, стискаме ти палци да влезнеш пак в отбора!

Аз също не знам как да гласувам в анкетата... Още не знам дали ще бъда с епидурална, а бих искала...
 Бих искала да не ме боли каквото и да стане, но за съжаление няма такъв вариант  Crazy
По въпроса за секциото - сестра ми има 2 - едното с пълна, другото с епидурална, каза, че след пълната толкова болки е имала, че не е искала да види детето - но това е било много отдавна и не знам сега дали не обезболяват повече, да не се изплашите сега, а след епидуралната се е възстановила за часове...

Последна редакция: вт, 02 юни 2009, 15:39 от Emily_

# 35
  • Мнения: 72
Момичета, мисията изпълнена!!! Simple Smile

Запазих голяма маса в Мистър Пица, четвъртък 14:00 .

Мистър пица се намира на у. Неофит Рилски 44, масата е голямата в дъното на двора.
http://www.mr-pizza.info/ - На контакти има карта. Ако някой не знае как да стигне ще обяснявам.

# 36
  • Мнения: 1 113
Много благодаря, Радина!  Hug  Аз вече имам едно секцио с пълна упойка и ми е ясно как се възстановяваш след това, но за спиналната и епидуралната почти нищо не знам. Все още имам време да се реша, въпреки че много не вярвам да го направя, защото ако не ми сложат такова успокоително като знам какъв съм нервак ще откача докато лежа на операционната.

Румикс, надявам се скоро да има добри новини около теб!  Hug

# 37
  • София
  • Мнения: 6 199
Здравейте,момичета!Лелеее,какво става-не мога да ви прочета,хем влизам редовно ShockedНие с малкия щъкаме насам-натам,особено вчера,че нали беше празник и ходихме за "параръци" и да се забавляваме.Пък днес мама ходи на маникюр и сирената ме хвана в колата-гледаха ме като изтървана,че спирам и излизам #Crazy
Аманита,благодаря за темата и анкетата  bouquet
Аз вече отговорих-секцио по мед.причини със спинална упойка,с избор на лекар(както и предния път)
Strelche,както ти писах и в предната тема-пращат ме на запис на тонове от тази седмица,т.е. 32г.с.При предишната бременност и аз ходих от 36г.с.

# 38
  • София
  • Мнения: 39
Цитат
сирената ме хвана в колата-гледаха ме като изтървана,че спирам и излизам

на мен ми се е случвало същото и наистина те гледат все едно.... и аз не знам. Лошото, е че има хора, които изобщо не знаят защо вие тази сирена, а и не се интересуват...

Отдавна не съм срещала Svetly_, Sirius-F....

Последна редакция: вт, 02 юни 2009, 16:02 от sisko_75

# 39
  • Мнения: 332
Здравейте мами и бъдещи такива, темите взеха много да напредват. Аз днес бях на консултация, но при друга докторка, тя потвърди, че ще си имаме момченце, написаха ми болничния лист, в края на месеца ме вика пак, и щяла да ми даде лист, който да представя на социалните, с който лист да си взема "еднократни помощи за пелени", мисля, че на стойност 150 лв. Аз бях питала тук в темата за тях, никой нищо не знаеше,  оказа се, че съм била права, полагат ни се. Обясни ми, че ги издава 45 дни преди термин, заедно с болничния лист, но понеже стана на въпрос отвън кабинета за тях, не ми се връщаше, и се разбрахме другия път.

# 40
  • София
  • Мнения: 39
lorka86 безработна ли си?

# 41
  • Мнения: 332
Не работя си. даже в момента съм на работа.

# 42
  • Мнения: 425
lorka86 я обясни по подробно за тия пари за пелени. На какво оснвание се дават и какво представлява документа, който ти дават за тях?

# 43
  • Мнения: 14
здр-те
тези помощи 150лв се полагат само на неусигурени лица-безработни
аз ходих в ссоциалните и там ми го казаха това !
 Hug  Hug  Hug на всички !

# 44
  • София
  • Мнения: 39
lorka86 на трудов договор ли си?
Изобщо дай информация

Общи условия

Активация на акаунт