редно ли е да се оставя малко бебе само?

  • 13 578
  • 379
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 4 784
Не е редно. Но ми се наложи наскоро три - четири пъти, докато той спи, да изляза за 5 минути. Не става въпрос за шопинг и кафе.
Но за малко бебе е абсурд.
Имам приятелка, която смело си оставя детето и отива на пазара да си напазарува или отскача до комшийката за по кафе. Това нямам смелост да направя.

# 106
  • Мнения: 7 474
Ами само си припомнете, ако сте чували случаят, в който родители оставили детето си вкащи уж за 15-20 мин. и като се върнали било паднало от терасата (ще излъжа за етажа)....Ужасна трагедия...

Аз пък мога да ти кажа за същият случай, но родителите са си били в къщи-какво предлагаш?

# 107
  • Мнения: 96
Еми много са си гледали детето значи като са си били вкащи!!!Да ги поздравя освен, а?

# 108
  • Мнения: 7 474
Еми много са си гледали детето значи като са си били вкащи!!!Да ги поздравя освен, а?

Не, моли се да не ти се случи, защото едва ли има родител, който абсолютно 100% от времето е с детето си.

# 109
  • Мнения: 566
Твоите познати майки са малоумни.
А ти защо искаш да се съизмеряваш с тях? Да влезеш в кварталния кръг на "готините" майки? Във всяка махала и на всяка детска площадка има такава компания - едни натокани, нахокани, със самочувствието, с уж финансовите възможности, някои пък с финансии но без акъл, промит от куп медии, модни списания и обществени "матрици", с едни супер домове, със супер мъже, със лъскави коли със ...много със...
Гледай си детето както смяташ за добре и хич да не ти пука, ако не си приета в кръга на "готините", който само привидно е такъв, а иначе членовете в него могат да конкурират героините от  сериала "Отчаяни съпруги", пък дори да бъдат база и за нов персонаж в тази лента.
Колкото по-рано осъзнаеш това, което ти пиша, толкова по-добре за теб, пък и за детето ти.
Все едно аз съм го писала Peace
А по темата никога не съм и няма да оставя децата си сами вкъщи без надзор,ако ми се налага спешно излизане ще ги събудя и ще ги взема със себеси ако ли не ще повикам съседка или приятелка да постои замалко вкъщи докато си свърша работата.

# 110
  • Мнения: 1 053
Аз съм оставяла бебка 2 пъти сама докато спи на обяд и за 5 минутки отидох до магазина и се върнах(той е до нас).А сега като поливам цветята навън в двора пак я оставвям сама за 10 минутки докато спи.

# 111
  • Мнения: 568
Ами само си припомнете, ако сте чували случаят, в който родители оставили детето си вкащи уж за 15-20 мин. и като се върнали било паднало от терасата (ще излъжа за етажа)....Ужасна трагедия...

Аз пък мога да ти кажа за същият случай, но родителите са си били в къщи-какво предлагаш?

Аз предлагам да ги оставим да се оправят сами от бебета,хем със сигурност ще израстнат самостоятелни. Mr. Green
Естествено ,че инциденти стават и пред очите ни-това означава ли ,че можем да ги оставим в къщи и да си вършим другата работа?

# 112
  • Мнения: 46 677

Ами само си припомнете, ако сте чували случаят, в който родители оставили детето си вкащи уж за 15-20 мин. и като се върнали било паднало от терасата (ще излъжа за етажа)....Ужасна трагедия...

Ако става дума за същия случай, за който аз се сещам, майката е била в съседната стая.

# 113
  • Мнения: 488
Не смятам, че е редно да се оставя малко дете само, а майката да ходи по кафета и шопинг....
Дъщеря ни като много мъничка спеше непробудно по 3-4-5 часа  през деня...Веднъж ми се наложи да изляза...ПОлудях, беше ми толкова притеснено, минаха ми какви ли не мисли през главата...Като се прибрах , тя продължаваше да си спи както я бях оставила...СЛед това на няколко пъти се е случвало да излизам на стълбищната площадка и асансьора да е блокирал на 1-ия етаж...Ние сме на осмия...Оставях я в количката на стълбите и за секунди съм слизала за асансьора...НЕ мога осем етажа да нося тежка количка с тежко бебе...Къпя се когато детето спи,или си играе в кошарата (на отворена врата на банята)...
За съжаление,не съм майка -героиня...

# 114
  • Мнения: 378
е чак пък на шопинг малко не и се вярва,явно майката е искала да се направи на героиня и е по излъгала малко,поне аз така мисля не ми се вярва,че има такива.Аз също не съм я оставяла като си представя само,че ще ревне и няма да си поеме въздух 10 сек. това е редовния и номер и ще се задави.

# 115
  • Мнения: 378

Ами само си припомнете, ако сте чували случаят, в който родители оставили детето си вкащи уж за 15-20 мин. и като се върнали било паднало от терасата (ще излъжа за етажа)....Ужасна трагедия...

Ако става дума за същия случай, за който аз се сещам, майката е била в съседната стая.
Не майката е на долния етаж да пие кафе с комшийката а бащата бил при детето ама му звънали от долу и детето се провесило да види кой е той докато слиза с асансиора(не мога да си намеря буквите зада го напиша правилно Embarassed)и така паднало от 6 ет.ако става въпрос за случая за Варна.

# 116
  • Мнения: 46 677
Ясно, значи е друг случай, този, за който говоря аз беше за детеце в София, Люлин, етажът пак 6-ти ...  Confused

# 117
  • Мнения: 378
Ясно, значи е друг случай, този, за който говоря аз беше за детенце в София, Люлин, етажът пак 6-ти ...  Confused
За нашия случай който се случи преди седмица така казаха а каква е истината не се знае на 100%.

# 118
  • Мнения: 325
Изобщо не е редно Peace

# 119
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
В интерес на истината в някои държави да оставиш детето само в къщи е забранено със закон. На такива родители (ако ги хванат разбира се) детето им го прибират социалните служби. Явно навсякъде има достатъчно недобросъвестни родители, за да се принудят да регламентират въпроса законово.

Общи условия

Активация на акаунт