Лятото дойде и ТЪРГОВИЩЕнчето се стяга за море!!!

  • 10 455
  • 278
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 22
Ейййй, Исанке,покрай телевизионните страсти забрави да почерпиш, че станахте вчера на 8 месеца!  Crossing Arms  Hug
Да е все така усмихната и весела Сисинка



... много да ви радва и да ви донесе късмет!



# 91
  • Мнения: 5
nqkoi moje li da mi kaje ima li nqkakva razlika mejdu NAN i FRISOLAK

# 92
  • Мнения: 155
                                             Привет  момичета!!!

Тя Стефи ме е изпреварила , но и на мен нещо такова ми се върти из главата.  По принцип във всяка община следва да има някакъв фонд , например "Социални дейности " или незнам точно как се казва , че нещо днес ми прескача акъла   Joy   и ми бягат и мислите и думите.  Щом частните аптеки не искат от техния си джоб да плащат за нощни дежурства , защото трябва двойно са се плати , Общината , дали не би се съгласила да финансира тази дейност.

LaMariposa  да ти кажа честно аз въобще не съм наясно как се прави такава организация или сдружение   Embarassed  .  Дали трябва да се регистрира някъде , има ли задължителен брой хора, които да включва.  Иначе си абсолютно права, абсурдно е да се изправиш пред кмета само с думите  "Ми тука сме се събрали няколко майки......."  , така никой няма да ни вземе на сериозно и да ни обърне внимание!

                                      Честита  месечинка  на Сиси    със закъснение   Embarassed  

                                                            

П.П.   babyscorpion   сега видях, че питаш , но аз незнам има ли разлика и каква е . Дано да се включат други майчета, които може да знаят.  Аз иначе давам Фризо 2 .

# 93
  • Мнения: 27
babyscorpion  нан е продукт на Нестле.Ние сме на фризолак,което смятам,че е по-добро,но мое мнение.Като се интересувах ,болшинството НЕ препоръчваха продуктите на "Нестле" Peace
Честита осма месечинка на патерица на сладкото Сиси Heart Eyes

# 94
  • Мнения: 27
ina D слез от балкона,ела долу HugКак е зетя?

# 95
  • Мнения: 909
Здравейте,по въпроса дали трябва да е регистрирано сдружението което искате да направите...мисля че да...но не съм на 100% сигурна и затова ще попитам една от мамите от варненско  сдружение за благотворителни каузи и ще ви кажа

# 96
  • Мнения: 155
Хмммм  mimoletka  че се бием май за Любчо ааа  Joy   и ние го искаме      loveuuu

Шегичка , Ina D да не се разсърдиш   bouquet

merydit      bouquet  , ако научиш нещо , пиши  Hug

# 97
  • Мнения: 909
Момичета...значи това което братовчедка ми казва ....е че трябва почти всичко...ето част от това което казва тя...но нейния съвет е да се свържите с някой адвокат и той да ви обясни всичко стъпка по стъпка..."- учредително събрание, протокол от него, устав на сдружението/движението/фондацията. Да се реши в частна или обществена полза се учредява, целите и прочие. Регистрира се в съда и в зависимост от това дали е в частна или обществена полза и в съответното министерство/здравно-ако е нещо свързано със здравето, социално, ако е свързано с деца сираци и прочие"....това е от мен и от нея ..за сега ако науча още нещо ще ви кажа..дано сме помогнали  с нещо Simple Smile

# 98
Хайде,майчета,да ви кажа моето мнение по темата за нощната аптека.Не съм млада майка,ако имах внуци щях да съм баба,не съвсем млада,но и това не съм.Магистър-фармацевт съм,обменихме някой мисли с Марипоса и тя пожела да пиша в темата ви.Може да съм ви полезна.
Аз нещата ги виждам така.Добре е да си създадете организация с нестопанска цел,не знам точно как се прави,юрист може да каже.Такава организация ще ви е от полза не само по този случай,а изобщо за да си защитавате интересите.Но ако създаването й е твърде сложно,оставете организацията и си работете по идеята за аптека само.Според мен трябва да започнете с кампания за набиране на подписи в подкрепа на идеята ОБЩИНАТА да разкрие общинска аптека за нощтно или денонощно обслужване в болницата.Според един от поредните закони в тази област,частни аптеки в болници и поликлиники не може да има.Могат да са само общински или държавни.Така,че сядате с една масичка на видно място на градския площад,правите си един голям плакат"Подписка за откриване на денонощна ОБЩИНСКА аптека в болницата" и започвате да събирате подписи.Добре е медиите да ви отразяват.Ако БТВ не иска да се занимава повече Господари на ефира ще се заинтересуват,предполагам.И ще отразяват переодично действията ви.Със събраните подписи - в Общината.Добър ден,ние сме вашата леля.Избрали сме ви да вършите работа,даваме ви пари чрез местни данъци и такси и бъдете така добри да си свършите работата.Да не ви залъгват с плащане на заплата на фармацевт в частна аптека.Защото гише може и да получите,но обслужване,едва ли.Нощната аптека трябва да е в болницата и да е общинска,защото никой не може да задължи един частник да купува и държи в аптеката нещо което се търси рядко,срока му изтича,трябва да го бракува и да купува ново.Аптеката трябва да е в болницата и този който я ръководи да подържа контакт с лекарите,какво изписват,за да зарежда това,да ги информира какво липсва в момента в складовете и да го заменят с друго и т.н.И браковете съответно да не удрят конкретно накого по джоба и той да се старае да ги избегне.Изобщо цялата работа трябва да се финансира от общината като социална дейност,по линия на социалните фондове.Не е зле да впрегнете и народния си представител да поработи малко,а не само да яде и пие на ваша сметка.И да пищят като наближат избори,че българското население имало отрицателен прираст.Да се погрижат малко да стане положителен.
Толкова за сега,че стана дълго.Ако нещо ви върши работа,ще се радвам.Успех ви желая,но трябва много работа.

# 99
  • Мнения: 27
volit  smile3501благодря за включването  bouquet
Аз съм съгласна да направим подписка.С две ръце съм ЗА.Нека се срещнем,да обсъдим тия неща и да се разберем най-после да направим нещо PeaceСамо с писане няма да постигнем нищо,нека си направим една среща с мамите които са съгласни да се включат в тази инициатива Hug
merydit благодаря и на теб,много полезна информация си ни дала  bouquetВсичко това изглежда много сложно,но не и невъзможно Peace

# 100
  • Мнения: 155
   merydit   Благодарим за инфото    bouquet 

   volit Добре дошла  Hug 

Страхотен пост и благодарим за съдействието и подкрепата    bouquet  .  Май наистина с подписка на първо време ще е по-лесно.  Иначе като чета какво е написала merydit  , ми се струва страшно трудно. Явно начина е Общинска аптека  Peace  .

# 101
  • Мнения: 27
Какво ще кажете за среща утре в 16.30 пред ДСК?

# 102
  • Мнения: 155
На нас по принцип ни е рано тогава, ние излизаме след 18-18.30 ч. , но да кажат и другите , на тях удобно ли им е тогава.

# 103
  • Мнения: 262
чистита месечинка на сисето да е здравичка и кротичка, а на мама   bouquet  
moted, volit   добре сте дошли
ще се опитам и аз да дойда утре, но не обещавам. все още нямаме  някакъв режим, така че зависи от командите на бебо

# 104
  • Мнения: 27
То като се замисля тогава е жега  WinkСреща в 18 часа?

Общи условия

Активация на акаунт