предучилищна

  • 4 369
  • 66
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 448
А какви са следобедните занимания на децата от предучилищната в училище? Кой и с какво ще ги занимава?

Ще ги занимава майката с каквото намери за добре. Предучилищната в у-ще е до обяд.
Лично за мен е голям плюс това, че няма да бъде насилвано да спи детето ми като не иска, както и ще имам време преди 17 часа да го водя на заниманията ни с логопед, които сега са изнесени след това и никак не е удобно за детето. Ще сме приключили с домашните до тогава, когато може да си играе на воля, а не вечер след градина тепърва да започвам с това.

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Независимо дали детето познава буквите ,може да чете и да смята ,натоварването в 1-ви клас си е много. Големият ми син можеше всичко ,но се оказа , че му беше доста трудничко / тръгна на 7г. и 5 мес./.
 Колкото е по-голямо детето ,толкова по-бързо ще си приспособи!
И дали детето спи на обяд, или не - това не е важно! Важна е атмосферата, която го заобикаля. Възможността да редува учебни занятия , и игри!
 Както и преди мен бяха писали ,важни са учителките ,които работят с малките деца! Всичко това пиша като човек минал по този път и установил, че за моите деца той е правилният.
 На всички дечица - да им е лесно в ПГ , независимо дали в градина или в училище! Peace

# 47
  • Мнения: 2 448

И дали детето спи на обяд, или не - това не е важно!

Разбира се, че е важно, ако е насилвано да го прави и това е единствената причина, заради която не иска да ходи на градина. Всяко дете има различна нужда от сън, някои нямат такава следобеда. Би било редно да им се дава право на избор, който сега в градините не съществува. Така или иначе трябва да лежи и да мълчи, не им се предоставя възможността да играят свободно в друго помещение през това време.

# 48
  • Мнения: 48
Това ме навежда на спомени от времето преди да тръгне на градима - едни дълги зими, в които децата са си в къщи...не! По-добре с децата и госпожите! Социализацията е нещо много важно според мен. И включва някои неприятни моменти (като следобедния сън за някои).

# 49
  • Мнения: 48
Впрочем някои деца после решават, че не им се спортува и майките носят лекарски бележки да ги освобождават от физическо...и така нататък, в името на "пълното щастие" на детето  Simple Smile

# 50
  • Мнения: 2 448
Глупости не ми се четат.  Wink

# 51
  • Мнения: 48
и на мен  Simple Smile

# 52
  • Мнения: 2 448
Ами погледни си предните постове тогава.  Laughing
Да се каже, че ако ходи в училището на предучилищна е липса на социализация или сравнението със спорта е меко казано не на място, да не използвам други думи.

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Това с насилването за спане / а и за каквото и да е / е много неприятно!
 Големият ми син също не спеше в градината,и никога не е насилван за това. Г-жите ми казваха, че не иска да спи, а аз им обясних , че той отдавна не спи на обяд , и това не става на сила. На детето казах да си лежи , и да не пречи на другите деца.
 Колкото до правото на избор - няма как да стане  Peace. Тепърва им предстои да се сблъскат с нежелани ,но задължителни неща!А те в началната училищна възраст са повече ,отколкото би ни се искало!

# 54
  • Мнения: 48
 Peace ето една майка, която е разбрала какво имам в предвид! Надявам се да са повече Simple Smile А тези, които не разбират, да продължават да се вайкат "какви неприятни неща ги карат да правят в ДГ и училище!"

# 55
  • Мнения: 2 448
В случая с предучилищната  имам право на избор не виждам защо да не се възползвам.
В западните страни имат алтернатива на следобедния сън за по големите деца, задължителен е само в първа група, но тука комунизма няма да отстъпи скоро. Все пак на госпожите им е по лесно, ако децата са по леглата.
Пък и тепърва им предстои на децата да се сблъскват с неща, които не искат да правят, така че когато има възможност това да не е така, няма лошо да се възползваме.

# 56
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Не мисля,че някой е казал,че ги карат да правят неприятни неща,просто наистина това със спането при 6г деца е доста трудно,в нашата група вече 80,че може и повече процента от децата не спят,лежат си по 2 часа в леглата и това е много трудно за самите деца.Редно ли е 80-90% от всички да се съобразяват с 10-20% ако е нещо свързано с нас по големите болшенството печели.

# 57
  • Мнения: 2
А как избрахте в кое училище да го запишете - според това кои са най-добрите училища, или според това къде се намира?

# 58
  • софия
  • Мнения: 2 543

И дали детето спи на обяд, или не - това не е важно!

Разбира се, че е важно, ако е насилвано да го прави и това е единствената причина, заради която не иска да ходи на градина. Всяко дете има различна нужда от сън, някои нямат такава следобеда. Би било редно да им се дава право на избор, който сега в градините не съществува. Така или иначе трябва да лежи и да мълчи, не им се предоставя възможността да играят свободно в друго помещение през това време.
Точно това исках да напиша, добре че го прочетох , да не го повтарям.Това е основната и изключително важна причина поради , която дъщеря ми ще посещава ПГ в училище.

# 59
  • Мнения: 64
Е , хайде да не се правим на по-съвършени ,отколкото сме StopАз се замислих над прочетеното и мога да си призная ,че практикувам същия метод и в нас.Налага се да лежи в леглото,докато сестричката й спи ,тъй като иначе ще свърши някоя беля.Или пък ще е изморена ,когато излизаме вечерта,или...В крайна сметка и аз съм човек-трябва ми малко тишина да се заредя.А каква по-добра майка от усмихнатата Hug
 Животът е низ от правила.Първите,от които детето научава вкъщи и трябва да се спазват,с малки изключения,иначе и детето се обърква.
  Ох,много купешки звучи ,но наистина вярвам в това Peace
 А извън лиричното ми отклонение,вече клоня към предучилищна в самото училище.Ин сито,както се казва,да попие атмосферата.

Общи условия

Активация на акаунт