Отговори
# 105
  • Мнения: 989
Първо да ви почерпя за моя имен ден и именния ден на малкото ми момченце!  smile3510 baloni cook

The 1, прегръщам те и те поздравявам за куража.

The 1 и Катеринка са нашите майки-героини. Първата, заради всичко, което й се е наложило да преживее, а втората - заради куража и силата покрай първоначалните й проблеми с двете принцеси. Възхищавам ви се!

Аяс, аз пера дрехите на бебо и на каката заедно с бебешки прах за пране. За детските - Ели вече е записана. Ще я пусна, защото тя има нужда да контактува с дечица, макар че сърцето ми се къса. Свикнала съм постоянно да е покрай мен. А ако боледува много, ще я спра и ще си ги гледам и двамката.

Някой беше питал за секса - след раждането на каката ме боля много (даже повече от първия ми път). Сега очаквах същото, но нямаше абсолютно никаква болка, за което се радвам много. След шестте месеца суша сега наваксваме усърдно  Laughing

И да не забравя - Анелия, добре дошла при нас. Сигурна съм, че всичко лошо вече е зад гърба ти и те очаква едно слънчево и изпълнено с усмивки бъдеще.

# 106
  • Мнения: 1 924
Лейла,пий си кафенце,но недей тази химическа гадост 3 в 1,която освен всичко е и много силна. Peace

# 107
  • Мнения: 31
здравейте и от мен!
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН на Петя, Поли и всички именнички! Да сте ни живи и здрави и много да ви слушат бебчетата!
много БЛАГОДАРЯ на който ми е надписал снимките /ако имаш време драсни ми на лични как става да не ви тормозя всеки път като качвам нещо!/

най- накрая и малката заспа и мога да ви разкажа за раждането, ако на някой не му е интересно да прескочи този абзац!та на 10 вечерта с таткото обикаляхме по кафетата до никое време и даже като се прибрахме се пошегувах, че с бирата която е изпил ако тръгна да раждам няма да може и да ме закара! на шега, на майтап в 1:30 станах до тоалетна и освен пишкането ми се стори, че нещо тече, но нали бях яла диня реших, че си въобразявам и пак си легнах. към 2 и нещо вече се оказа, че водите ми наистина изтичат плюс парчета от тапата, та звъннах на акушерката ми и тя каза да тръгвам. разбира се, докато се изкъпя, приготвя и взема таткото /който миришеше на бъчва и се наложи аз да го откарам до Майчин дом, а той после да прибере колата  ooooh! / стана 3:30. постъпих в Майчин дом без грам болки, почти никакво разкритие и изтекли води, всички бяха супер мили и готини, като ме сложиха в предродилната зала до към 6 си слушах музика, че да не се депресирам от викащите мацки около мен. по едно време мина д-р Румен Димитров от Фемина, полафихме си, обаче като реши да ме прегледа нещо разрови и започнаха яки болки, нищо общо с менструалните и почти без пауза, вече бях с 2,5 см. към 9 ме прегледа друг доктор, каза че имам 4 см и разреши епидурална упойка. оттам нещата се развиха доста бързо, контракциите станаха по- кратки и сякаш по- лесно поносими и в 10:50 се роди моята "малка" Даниела с тегло 3950гр. веднага я кръстиха Слончето, зашиха ме /това беше готиното на упойката, че не усетих нищо, но гадното беше, че и напъни не усещах, трябваше да ми се казва кога да напъвам, а аз изобщо незнаех какво правя, защото от кръста надолу нямаше никой  Embarassed/ както и да е, всичко мина, качиха ме на 7 етаж, в стая с две много готини мацки и до вечерта вече сновях по коридора. на втория ден бях почти 100% готова за живот, само сядането ми беше трудно, а на третия вече все едно не бях раждала. лошото е, че малката имаше някакъв завишен показател на нещо си и седях с нея 12 дена в болницата, т.к. беше на антибиотик. е, като го разбрах, се преместих във ВИП стая, за която плащах 35лв. на вечер /няма да ви казвам каква цифра стана накрая/, а имах само собствена баня /БЕЗ ТОПЛА ВОДА!!!/ и телевизор, който хващаше само БТВ. въпреки всичката мизерия в МД и гадните циганки, които намразих пак заради мизерията, която правеха след себе си, смея да твърдя, че там са най- добрите доктори, способни да се справят с почти всяка ситуация. за тия 12 дни се нагледах на какво ли не и се наслушах на какви ли не истории /сдобих се и с още бели косми по главата/, но пък до себе си имах най- готиния човек и перфектен професионалист- моята акушерка Роси, която не се отдели от мен по време на цялото раждане, отделно идваше да ме вижда, помогна ми да започна кърменето, разясняваше ми всички термини и неща, които не разбирах относно бебчо, абе страшно съм доволна и смело заявявам, че ако решим да имаме второ дете иска пак Роси да е до мен при раждането!
ами, момичета, това беше моята история, надявам се да не съм отегчила или досадила на някого, на нераждалите ще кажа, че ако искат истинска история от раждане трябва да хванат жената в онези два часа на кушетката веднага след родилна зала, след това всичко негативно /болки и т.н. / се забравя и особено като се съберете с бебето нещата се променят на 180 градуса!
Гъди, ти нали беше в МД, явно си била на друг етаж, сега като гледам снимките не съм те видяла там, а за тия 12 дни се изпозапознах със сума ти момичета, даже с някои доста се сближихме и още се чуваме!
пожелавам готино изкарване на именния ден всички именници и хубав ден всички нас! мисля да легна за половин час преди яденето в 13ч, че с това спане на пресекулки вече съм парцал, а от днес таткото е на работа и съм съвсем сама на бебешкия фронт!
 Hug  Hug  Hug и ЧАО!

# 108
  • Мнения: 46
Петя, честит имен ден!
Да ви се оплача - изкарах кошмарна нощ. Ицко рева почти непрекъснато, много го мъчиха коликите. На всичкото отгоре ми бутна шишито инфакол от ръката и се изля почти всичко върху изпраните чаршафи. Аз имах три шишета, едно изхабихме, а второто разляхме. Сега пак трябва да търся някой да ми носи. Вече изобщо не ще да спи в неговото си легло, а само при нас, в резултат на което всеки ден пера чаршафи - или е повърнато малко, или ми е текла кърма докато съм кърмила легнала. Сега пак ми е в ръцете - изобщо не ще да лежи, дори и шезлонга вече не помага.
На всичкото отгоре вчера ни изгорял бойлера та днес  купихме нов и одеве го монтираха. Чакам да се стопли водата и да се изкъпя, че като не се изкъпя сутрин се чувствам отвратително и заради това още не сме излезли. А Ицко явно спи само навън Crazy
ЧЕСТИТО И НА ПОЛИТО И НА НЕЙНОТО СИНЧЕ!

# 109
  • Мнения: 1 924
nana7504,подлагай мека хавлиена кърпа отдолу,за да попива повърнато или потекла кърма.Ние така спим и няма проблем.Инак наистина трябва всеки ден да сменям чаршафи Crazy

# 110
  • Мнения: 456
И нашия памперс се е случвало да пропуска пишо. Досега с акото сме нямали такива произшествие. Аз току-що се събудих и съм много отпочинала. Принципно спя само вечер и уж съня ми достига, но днес здраво си поспах с малкия. Малкия и той се събуди вече както чувам. Отивам да сменям памперса и да ядем.

# 111
  • София
  • Мнения: 597
Лелее, то било Петровден!!!

ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ПЕТЯ И ПОЛИТО!!! НЕКА СТЕ МНОГО ЗДРАВИ, УСМИХНАТИ И ЩАСТЛИВИ!

Благодаря на  petia_tag  и ayas за отговорите. Аз упорито ще се боря, ще се изцеждам и ще пия чай. Няма да се предавам лесно.
Нощес се събуди в 2 часа, изяде 90мл от едната гърда. После в 5.20 изяде само 50мл от другата и заспа непробудно. Аз изцедих от предишната (неизползваната в 5.20) около 80мл. И от тогава спи на пресекулки..... субуди се в 7.30, изяде 30мл, после в 8.45 - 30мл.
От тогава насам спи непробудно. Това ми се случва за пръв път - хем не е яла, хем спи. Погледът и (в промеждутъците) е един такъв вял... не е бодра и енергична като друг път. Страхувам се, че това е признък на недохранване. Майка ми каза, че ще се опитаме да и дадем от изцедената кърма с лъжичка, но преди това трябва да се събуди, да се опитаме пак с гърдите и чак тогава....

# 112
  • Мнения: 1 291
The1 съжалявам много за това което ти се е случило Sad

Peti_Tag
горещо ти препоръчвам 5те правила на д-р Карп.Пак казвам откакто ги прилагаме нямаме колики и не ползваме капки.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=341826.0
Порови и в UTUBE има филми.

Много ни се бели кожата подмишничката на ерик,не знам дали да не мажа и сутрин newsm78
И пак е с обрив-тъкмо му мина.Дали нещо не го претоплям.Едни ситни пъпчици из цялото тяло особено по главата и коремчето.

Феникс, поздравявам те и ти се възхищавам.Едно че си тоолкова млада,че имаш 3 деца, че ги гледаш сама, че ги кърмиш и че разсъжденията ти са страхотни и напълно съвпадат с моите и много научавам полезни неща от тебе.

Някой беше питал дали пак съм сложила пиърсинга та ме подсети да го сложа.Но корема ми е супер грозна гледка.Черна линия,потъмнели белези от операция,малко стрии, корем.Та пирсинага едва ли ще го показвам скоро

# 113
  • София
  • Мнения: 2 658
viper само набързо да кажа, че гладно бебе не спи, а пищи. И ако не и достига кърмата, почти няма да отделя урина.


Благодаря на всички за поздравите!


Bliznachkova, благодаря ти, аз отдавна знам тези правила, но не действат. При Габи поне сешуарът горе-долу влизаше в употреба. но при Марти, ефект няма.

# 114
  • Мнения: 482
The1, Анелия  Hug Hug Hug Hug Hug

думи нямам, от тук нататък да ви се случват само най-прекрасните неща  Simple Smile

# 115
  • Мнения: 27
Въпрос-оставяте ли бебоците да спят през деня в кошчето за кола?
Ема много обича да я люлея в него,но като заспи цялата е изкривена и сгъната.. newsm78

# 116
  • Мнения: 3 294
Рая , бебе Юли спи пред деня или в активната гимнастика или в коша на количката ,л няма проблем ,след като и харесва да спи там оставяй я , само мир да има  Mr. Green

Искам специално да се обърна към The1 , мила плаках след като прочетох поста ти , дано всичко лошо вече да е зад гърба ти , радвай се на всеки миг със своето семейство . Прегръщам те силно  Hug Hug И аз раждах в Майчин дом - Варна , абсолютно споделям мнението ти за екипа там , много мили хора и добри специалисти , както и преди съм казвала всяка болница трябва да изглежда като МД  Peace Сега те чакаме за разходки в Бургас с бебо  Hug

# 117
  • Germany
  • Мнения: 8 037
Честит имен ден на всички празнуващи! Петя, желая ти много здраве и щастие и много радостни мигове с дечицата ти!

# 118
  • Мнения: 5 138
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ИМЕННИЦИ !

Имали и други бебчета, които само спят, събира му се будуване около 3часа за денонощие.
Като огладнее спейки търси да яде ако не реагирам веднага а поизчакам, тогава почва да плаче, но сложа ли го на гърдата заспива иначе се наяжда доволно, но спейки.

Като чета за бебчета дето по два часа не можете да ги приспите започвам да се тревожа, че тоя сън е много.
И някой знае ли дали сок от череши предизвиква колики  , сока е домашен няма консерванти и го пия защото като кърмя вода почти не ми се пие.

# 119
  • Мнения: 9 814
ДНЕС ЮНСКИТЕ МАМИ СЕ УВЕЛИЧИХА С ОЩЕ ЕДНА:

В 11,40 ЧАСА КАТЯ Е СТАНАЛА МАМА НА СИЛИЯ МЕЛИСА 3400 ГР., 49 СМ.
ДА Е ЖИВА И ЗДРАВА МАЛКАТА ПРИНЦЕСА!


X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт