Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 23

  • 10 053
  • 289
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 725
А има ли я на бг? Търся нещо по темата, но на български. На английски ще ми е трудно да я изчета, а на немски - само, ако има подробни цветни картинки  Laughing

# 256
  • Мнения: 2 022
Здравейте момичета  bouquetИзчетох Ви и благодаря на Мери и другите за отговорите.Аз съм Клеменсиа,но със стария си Ник(дълго и широко за обяснение е ooooh! Tired)Ще се радвам да пиша при вас.Доскоро  bouquet

Я, гледай ти - airin555! Ами че аз те помня от темите на Априлки 2008! Аз отдавна не пиша редовно там, но все пак някои хора си ги спомням.
Радвам се, че и ти успешно кърмиш толкова време, и ми е много приятно да те "срещна" и тук.   bouquet
Ако имаш и други въпроси, винаги съм насреща.  Hug

П.П./ На аватара ти и дъщеричката ли сте?
 

# 257
  • София
  • Мнения: 2 348
Ми и аз ще се издам  Blush . На 2ро място сме и ние. Тази с ушанките.

# 258
  • Мнения: 4 242
Ми и аз ще се издам  Blush . На 2ро място сме и ние. Тази с ушанките.

Ти пък ако мислиш че не те познах!  Hug Надушваме се ние отдалече  Simple Smile
Момичета честита ви победа, много ми е драго!   bouquet

# 259
  • Мнения: 381
Здравейте момичета  Hug отдавна не съм ви чела бяхме на бунгало и сега се връщаме, много яко си изкарахме пак ми се ходи  Flutter
там имаше едно семейство един арабин а жена му туркиня и се заговорихме и тя кърмела дъщеря си до 2 годишна и много се зарадва като разбра че я кърмя въобще всички много ми се кефеха там които се бяхме събрали че кърмя толкова време нямаше реакции от типа а ма не те ли хапе и т.н. И тоз арабина ми вика че в корана чак пишело до 2 години да се кърмят децата не е зле и наща църква да се произнесе по въпроса ма те там си гледат имотите пък хората  Crossing Arms

# 260
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Стана ми любопитно за исляма и вижте какво открих.
Тук има и за кърменето.

# 261
  • Мнения: 2 022
Brrr,    bouquet

Ето това трябва да се напише с големи букви на места, където ще го видят всички и най-вече бъдещите и настоящите кърмачки:

"Майчината кърма съдържа имунни вещества, които през първите шест месеца предпазват бебето от всякакви микроби. Поради тази и други причини е биологически необходимо детето да се храни само с кърма, особено през първите шест месеца.
Според развиващата се наука, срокът на кърмене е цели две години, защото черният дроб е много претоварен от произвеждането на кръв, а останалите органи са в процес на развитие. Медицината безусловно приема, че развитието на бебето през първите две години е най-важният период за него.
Отново медицината казва, че у майката, която кърми бебето в период от една до две години, настъпва биологично подновяване, в резултат на което се наблюдава по-малък риск от рак на гърдата. Противоположно на това майките, които не кърмят, са в риск от здравословна гледна точка. За да се осъществи най-полезният резултат, е необходимо кърменето да продължи цели две години."


Мисля, че това ще им бъде полезно както за да решат за себе си въпроса с кърменето, така и за да отбиват насочените към тях нападки, свързани с дългото кърмене.


Между другото: и аз се гордея, че някои от победителките в конкурса за снимка на кърмеща майка са от "нашата порода". Честито, момичета.

# 262
  • Мнения: 1 219
Пролетна Фея,здравей  bouquetДа,на аватара сме аз и Милана,но снимката е доста стара.Кърмим се все още и то предимно(вече дори се плаша,защото тя друга храна напълно отказва) Rolling Eyes.И аз те помня от Априлките-мамата с 4 деца newsm51Радвам се да срещна познати и тук.А дали знаеш от априлките кои мами са все още кърмачки?Ще ми е интересно да разбера. Peace

# 263
  • София
  • Мнения: 2 348
Аз съм от другия отбор  Simple Smile и ще кажа, че и в Библията има няколко примера за дълго кърмене. Не заповед, но ситуацията е представена така, че няма как кърмачето да е по-малко от 3 години, че и 5. Обаче си спомням само единия случай, а една от дългокърмещите ни светна по въпроса. Та понеже аз имам аудитория сред християните, на които им пука какво пише в Библията, това е много полезно за мен. Ако някоя знае случаите, моля да ми ги припомни  Praynig

# 264
  • Мнения: 2 022
Skrech, аз също съм християнка и всички около мен са такива. Мисля, че не е тук мястото да спорим на религиозна тематика - поне на мен твоят пост ми прозвуча малко остро. Ако греша, моля да ме извиниш.   bouquet
Цитираният от мен текст е откъс от научите публикации. Специално съм се постарала в него да няма и помен от религиозна насоченост. Убедена съм, че и Библията / Светото Евангелие говорят за кърменето и неговата продължителност. За съжаление не мога да цитирам точно къде. Но не това е най-важното. По-важно е да осигурим на децата си най-доброто за тях възможно най-дълго време и според възможностите си, нали?  Hug

Airin555, много сте сладки. Тази снимка е за изложба просто.  Heart Eyes Не знам кои от априлките все още кърмят, защото и аз не пиша често там - мисля, че Аquariel и Сиси  кърмят, но сигурно има и други. Не се плаши, че Милана предимно суче - тя и Поли честопъти отказва друго ядене. Но пък си расте детето и е здравичко (пу-пу) - какво друго ми трябва?!

# 265
  • София
  • Мнения: 2 348
Ойй, Фея, съвсем не си ме разбрала! Искам да кажа, че на някои хора можеш да им обясняваш чрез биология, на други чрез Библия, трети с Корана. Според аудиторията е и тактиката. М/у другото една мама мюсулманка каза, че пишело не 2, а 2г2м(демек още 2 месеца бонус  Wink ). Идеята ми е съвсем друга. Една от дългокърмещите ме светна по въпроса за примерите в Библията, но тогава не ви познавах и не съм я запонила, та за това тук питам коя от вас ги знае случаите.
 Извинете, ако съм прозвучала фанатично!

# 266
  • Мнения: 1 929
здравейте момичета, радвам се да ви видя  Hug не съм писала отдавна, сега минавам само да се отчета, че ние приключихме с кърменето....за съжаление. Изобщо не бях настроена за отбиване, но имах усложнения с бременността. Наложи се да отбия възможно най-бързо. Използвах даум ексол, първо за махане на кърменето за приспиване на обяд. Обясних на Никола, че съм болна, затова горчи, той ме погали, гушна се и си заспа (това беше голяма изненада за мен, защото никога не е заспивал без кърмене на леглото). През два три дни махах по едно кърмене, отбиването изглеждаше безболезнено за него - просто си чакаше детето да оздравея и пак да си суче. За мен си беше тежко, ама това е друга тема...Вече три седмици откакто не се кърмим, но аз продължавам да се мажа с даум ексол. Причината е, че като заспива обикновено ми вдига блузата и се гушка все едно го кърмя. От време на време обаче проверява дали горчи, съответно изкривява муцунката, цунка ме и ме гали да оздравея...и си заспива....не знам дали това му поведение не показва, че страда. Трудно ми е да определя, защото не плаче, не се тръшка, не настоява...

прегръщам ви и се надявам скоро да се запиша пак тук Hug
а вие не бързайте с отбиването  Laughing

# 267
  • Мнения: 482
 Hug

И ние по същата причина се отбихме, заради проблемната ми бременност, но синът ми беше на 2 год. и 9 месеца и знаеше, че не трябва, за да не навредим на бебето. Мисля, че извадих късмет, че ме разбра и не е плакал, настоявал и страдал, не съм се мазала с нищо горчиво, просто явно си е бил достатъчно голям вече, за да се откаже от "нану-то". Този път ще видим как ще е, защото виждам същата пристрастеност в глезораната, че и по-голяма.

# 268
  • Мнения: 2 022
Ойй, Фея, съвсем не си ме разбрала! Искам да кажа, че на някои хора можеш да им обясняваш чрез биология, на други чрез Библия, трети с Корана. Според аудиторията е и тактиката. М/у другото една мама мюсулманка каза, че пишело не 2, а 2г2м(демек още 2 месеца бонус  Wink ). Идеята ми е съвсем друга. Една от дългокърмещите ме светна по въпроса за примерите в Библията, но тогава не ви познавах и не съм я запонила, та за това тук питам коя от вас ги знае случаите.
 Извинете, ако съм прозвучала фанатично!

Извинявай, сега вече разбрах какво си имала пред вид - ама, нали знаеш, на някои хора трябва по-подробно да им се обяснява.  Embarassed
А за примерите за кърмене в Бибилята ще попитам един познат свещеник и ще напиша тук какво ми е отговорил.

# 269
  • Германия
  • Мнения: 8 107
Аз от религии не разбирам, но веднъж на един от ясленските ни празници бях приятно изненадана, като видях една от сирийските майки да кърми публично. Винаги съм мислела, че като са омотани в тези дълги и големи дрехи, последното нещо, което ще направят е да кърмят пред хора. Да, ама не, толкова дискретно го направи, а може би и точно дрехите и помагаха за тази дискретност...

Общи условия

Активация на акаунт