Децата от 5 годишни на предучилищна

  • 79 190
  • 2 142
  •   1
Отговори
# 945
  • Мнения: 4 365
Не мога да разбера кое те притеснява всъщност?
Ако направят промяната - за теб добре дошло, нали така?

ох, уморих се да обяснявам.
Да, добре дошло е.
Но не е добро дошло все още нищо да не знаем. Няма какво да се впускам в обяснения. Края на май, началото на юни месец ще раждам, живот и здраве. Искам дотогава да съм свършила със записвания, ако има такива, или с търсене на алтернативи. Също така, искам дотогава да имам яснота какво се случва. Най-малко и финансово, нали така. Това е моята ситуация. Сигурно има подобни на нея, може и да съм единствена, не знам.
Спирам коментарите по темата.
Не  е нормално половин година преди началото на новата учебна година родителите да си нямат халхабер какво се случва.
Независимо колко пъти питаш кое точно ме притеснява и независимо колко пъти аз се обяснявам.

# 946
  • Мнения: 7 947
Е, Мартеа, ти си знаеш - тюхкай си се, мисли го това нон стоп, твоя воля.
За сега е просто обсъждано, не е прието, значи си караш както досега.

# 947
  • Мнения: 4 365
Е, Мартеа, ти си знаеш - тюхкай си се, мисли го това нон стоп, твоя воля.
За сега е просто обсъждано, не е прието, значи си караш както досега.

съжалявам, че не разбираш. Не, всъщност, учудвам се че не разбираш.
Но както казах, всеки гледа от своя гледна точка.
Както и да е.

# 948
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 386
Не мога да разбера кое те притеснява всъщност?
Ако направят промяната - за теб добре дошло, нали така?
За мен - не. Точно обратното. Смятам, че няма да успеят да го въведат за учебната 2010/2011 и проблемът ще остане за 5 годишните, през следващата. За децата, които ще са на 5 години, при въвеждането на по-дългата задължителна подготовка преди училище ще възникнат най-много проблеми и неудобства.

Просто искам яснота, като повечето четящи тук. Искам я навреме, не месец преди началото на учебната година. Искам да мога да избера и училище за детето си навреме, а не в последния момент просто където има място - както е сега с детските градини.

Дори да не е прието, самото обсъждане кара родителите да мислят варианти - какво да правят, ако се приеме сега, какво - ако е догодина, а трето - ако е след като детето е вече ученик, нали?

# 949
  • Мнения: 7 947
Предучилищната група така и така си остава като вариант в училище.
Аз например училище, където да запиша детето - съм избрала от сега - независимо, че е още няма 4. И тая промяна няма да промени мнението ми.
Но за деца на 5 години надали ще стане 3та група в училище, така че ще се кандидатства в детските градини. И понеже няма да има места при въвеждането - това ще става постепенно в годините, докато се уреди въпросът с местата.

# 950
  • Мнения: X
Предучилищната група така и така си остава като вариант в училище.
Аз например училище, където да запиша детето - съм избрала от сега - независимо, че е още няма 4. И тая промяна няма да промени мнението ми.
Но за деца на 5 години надали ще стане 3та група в училище, така че ще се кандидатства в детските градини. И понеже няма да има места при въвеждането - това ще става постепенно в годините, докато се уреди въпросът с местата.
Значи за две трети от страната, където има места ще е задължително, а София и Варна - кучета ги яли!  Joy Пълни глупости! Ще го направят задължително навсякъде, както постъпиха преди време със шестгодишните и на никого не му пукаше, че няма места.

# 951
  • Мнения: 7 947
Каква Варна, каква София?  newsm78

# 952
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 386
Именно, ще се уреди постепенно, с годините.
За първите ще има, меко казано, мнооооого проблеми. Особено за първите след въвеждането, смятани за изключение, шестгодишни първокласници.
Повечето притеснения са за тях и за децата, които родители са смятали да задържат у дома до постъпване в училище. За тези, които посещават детска градина и сега, с набора си - нищо няма да се промени. Те не са засегнати по никакъв начин. Затова и родителите на такива деца малко трудно могат да разберат другите. С най-добри чувства  Peace

Точно във Варна и София ще бъде проблем, поради липсата на места, както в детските градини, така и в училищата.

# 953
  • Мнения: 4 365
Просто искам яснота, като повечето четящи тук. Искам я навреме, не месец преди началото на учебната година. Искам да мога да избера и училище за детето си навреме, а не в последния момент просто където има място - както е сега с детските градини.

Дори да не е прието, самото обсъждане кара родителите да мислят варианти - какво да правят, ако се приеме сега, какво - ако е догодина, а трето - ако е след като детето е вече ученик, нали?

ееее, добре че има някой с моите "проблеми", вече започнах да си мисля, че съм изперкала да искам да знам навреме какво се случва с образованието на детето ми ooooh!

# 954
  • Мнения: 7 947
А, какво се случва с образованието чак - какво да се случва точно с тая промяна?
Тя е само на добро - защото ако се въведе още една задължителна година - детето ти много по-лесно ще се адаптира в училище. Това е единствения плюс от образователна гледна точка.

Приеме ли се като задължително - ще трябва да се осигурят места, това е ясно. Няма да може да стане от раз - така че ще има деца, които ходят в последна 3та група, но и такива - които не ходят. И това е ясно. След 3-5 години нещата ще се поуталожат. И това е ясно. Е, притеснявайте се колкото искате, то си е ваше право, драматизирайте, плюйте системата, то това си е в манталитета на българина - да е все недоволен  Laughing

# 955
  • Мнения: 1 111
Това за по-лесното адаптиране в училище са абсолютни глупости!Лично мнение, извинете ме!Има деца, които от двегодишни ходят на ДГ и пак не ги бива в у-ще, това въобще не е критерий.

# 956
  • Мнения: 9 990
всяко нововъведение му е писано да бъде посрещнато с недоверие.от как свят светува е така.
Все пак, това се прави за Масата.Не за изключенията.

# 957
  • Мнения: 7 947
Това за по-лесното адаптиране в училище са абсолютни глупости!Лично мнение, извинете ме!Има деца, които от двегодишни ходят на ДГ и пак не ги бива в у-ще, това въобще не е критерий.
Да, има, винаги има изключения, но не се гледат те, а се следват добрите практики...знаеш ли какво значи това?

# 958
  • Мнения: 1 119

Зачетох тази петиция- значи във Варна ще решават проблема с недостиг на места за 5 годишните с намаляване броя на 1 и 2 ри групи. Това има ли го някъде документирано. Логичен вариант за намиране на места.

След някоя друга година ще изникне проблеме и с липса на места в училищата- това неминуемо ще означава и липса на достатъчно учители в големите градове. Няма как да не се отрази на качеството на образованието. Друг е въпроса, че не е толкоз лесно да кажеш, че вече си избрал училище за детето си, защото тогава учениците ще са повече от местата. Следователно, трябва да има ясни критерии по които децата да се класират в дадено училище. Дано да не се класираме в другия край на София!!!

Така че, насила хубост не става- ако това ще се отрази общо на качеството на образованието. Иначе и аз подкрепям задължителната двегодишна предучилищна подготовка, но неизвестните наистина са доста. Peace

# 959
  • Мнения: 7 947
Добре де, ти избираш според това - дали ще има място ли - училището?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт