Бихте ли станали сурогатна майка?

  • 16 082
  • 455
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 712
.Ето това е сурогатна майка,утроба под наем.
Peace Само че това в нашата мила родина не е законово регламентирано Sad А би трябвало, при положение, че е необходимо. Естествено, тук стоят въпроси дали бих и за колко пари бих била "утроба под наем. Моето мнение си го казах. Споделих също така, че ако се наложи, бих търсила жена, която да го направи за мен, като не бих я обидила да и предлагам пари.
Но пък, от друга страна, ако това е законово регламентирано, ако има регистър, в който да се включат желаещите да станат сурогатни майки, както и регламентирана цена на услугата - колко по-лено би било за всички, които разчитат на това, за да имат собствено детенце  Rolling Eyes Но, дали?

И по  повод един друг пост по-горе - извинявайте, но осиновените деца не са ли реално ЧУЖДИ до приключване на процедурата по осиновяване и оформяне на документите? По същия начин детето в утробата на сурогатната майка е чуждо - документите са оформени, знае се кои са родителите. Каква връзка има тя с него? Ако разбира се, е преодоляла емоционалната обвързаност, щом се е решила да бъде такава?

# 76
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 102
И в предна тема и сега ще кажа, че не, не бих станала сурогатна майка! Няма да обяснявам защо, има неща, за които не си длъжен да даваш обяснения. Все едно да се оправдавам защо не бих извършила убийство /действията нямат общо, но като тежест са сходни за мен/.
И при двете има изключения, разбира се.

За даряване на яйцеклетка не съм толкова категорична.

# 77
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Ивонска, как я правиш тая работа?  Thinking

Няма да ви разбера, то затова е интересно по света, но ми се формулира една тема в главата, дето по бързо затваряне ще бие теми от типа "Посетете нашия нов сайт..."

# 78
  • Мнения: 1 192
Не бих станала сурогатна майка. Просто защото знам, че не мога да преживея факта - да ми тупти сърчице, под моето сърце, да го родя, да го видя и после да го дам на друг. Пък дори мозъкът ми да казва - това дете е от клетките на друг.
Който може да се справи психически с този момент - ок, да го прави.
Аз наистина не бих имала пробем с това и бих го понесла, НО не за всеки, а за точно определени хора, които обичам и искам да са щастливи, тогава не мисля, че ще приема като отнемане или раздяла фактът, че ще е дете на друг, а не мое...Но слава Богу нямам такива познати, които да имат нужда, защото колкото и да искам нямам възможност.

# 79
  • Мнения: 781
Да, ако е на близка приятелка, или обична роднина. Иначе не.

# 80
  • Мнения: 3 268
По твоята очевАдна логика, осиновените деца са ЧУЖДИ...

По моята логика, ти не съществуваш за мен в този Форум.
Колкото и да ти е тъпо.


Много ми е тъпо. Ужасна присъда е това... дано имам сили да го понеса!
Не знам защо е това,но ивонска,изкарваш думите от контекста.Знам,че разбираш какво е чуждо дете,осиновено дете и собствено дете.Интелигентна жена си,не знам защо го прикриваш понякога.

# 81
  • София
  • Мнения: 3 099
По твоята очевАдна логика, осиновените деца са ЧУЖДИ...

По моята логика, ти не съществуваш за мен в този Форум.
Колкото и да ти е тъпо.


Много ми е тъпо. Ужасна присъда е това... дано имам сили да го понеса!
Не знам защо е това,но ивонска,изкарваш думите от контекста.Знам,че разбираш какво е чуждо дете,осиновено дете и собствено дете.Интелигентна жена си,не знам защо го прикриваш понякога.

Е, кое е извън контекста? - не-собствения генетичен материал (според мен) не прави едно дете чуждо. Съвсем си е по същество, защо не ви харесва? Не бих определила такова дете, ако го нося в себе си, като чуждо. Поне не на този етап и с тези разбирания.

# 82
  • Мнения: 3 268
Джуличка използва думата "чуждо" дете,за да обясни смисъла на думата сурогатна майка.И детето наистина е чуждо.Не е нейно,това имаше предвид.Тук изобщо не става въпрос за осиновяване,а за раждане на ЧУЖДО дете,което няма и грам от гените на жената,която го ражда.Сега дали бихте или не бихте станали сурогатна майка е друг въпрос.Аз  както вече казах,всичко си има цена. Peace

# 83
  • Мнения: 6 274
Stefani6 -   bouquet

# 84
  • София
  • Мнения: 3 099
stefani6, заигравате се с определения, които не са универсални. Тоест, вие може и така да ги виждате нещата, но това не е общовалиден стандарт.

В този смисъл, да наречеш дете, което не носи гените на майка си "чуждо", е меко казано неподходящо.

# 85
  • Мнения: 212
А ако по някаква причина не можете да родите дете по традиционния начин - бихте ли прибягнали до помощта на сурогатна майка?

# 86
  • София
  • Мнения: 3 099
А ако по някаква причина не можете да родите дете по традиционния начин - бихте ли прибягнали до помощта на сурогатна майка?



Бих- не бих... Господ знае. За сега подозирам, че трудно бих "върнала" такова дете, ако съм го износила, но и това е теоретично...

# 87
# 88
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Добре, а смятате ли, че плодът в утробата, поемайки всякакви полезности от пъпната връв, поема и част от донора-носител? Не визирам пушеща или пиеща сурогатна майка, а нейни специфики. Все пак са 9 месеца контакт от най-близък тип.
Не коментирам дали това е хубаво или лошо, но, по мое мнение, разклаща теорията за "свое" и "чуждо", каквото крайно деление се коментира тук.

# 89
  • Мнения: 3 268
Има една съседна тема за разваления телефон.Аз казах,ама какво излезе....Та и сега ще стане така.Нещата са си съвсем ясни,жена с утроба ражда дете на жена с увредена такав.Наши близки нямат деца и тъщата подметна на мен и на мъжа ми да им родим дете.Преди 3-4 години беше.Побеснях направо,тя искаше да им дадем нашето дете,това,дето ще родим ние,с нашата ДНК.Това е пълен абсурд разбира се,но ако имаше закон,който позволяваше да бъда използвана като сурогатна майка,можеше да си помисля.Роднини са,много близки хора.А това,че детето расте в мен 9 месеца не го прави мое.Ако се грижа за чуждо дете,храня го,къпя го,гушкам го,това мое дете ли го прави-не разбира се.Понякога гледам детето на моя приятелка,но то си е детето на моята приятелка,независимо,че го гледам като свое.

Общи условия

Активация на акаунт