Самостоятелно в тоалетната

  • 6 111
  • 125
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 174
Ти винаги и навсякъде ли успяваш да се измиеш? и нямам предвид само ръцете... Simple Smile

Ами да, винаги и навсякъде.  Laughing baibibi ти го е обяснила повече от ясно. Simple Smile Нося голям пакет мокри кърпички в себе си за краен случай, но тоалетна за подобни нужди ползвам само у дома. Simple Smile Може да ти се стори странно, но и след малките нужди се измивам с вода, пак у дома (в много интересна тема влязох...) Simple Smile
Детето ми, след ставане от гърнето (ползва вече адаптирана дъска към нашата тоалетна чиния), веднага влиза в кабината, за да я измия, а ако се забавя дори, там стои и чака. Навън почти не се е изхождала.

# 61
  • Мнения: 4 434
На 2 години и един месец започна да ходи в тоалетната,до преди това на гърнето.

# 62
  • Мнения: 790
На 4,5 години е и все още доизбърсвам. Може всичко, въпросът е с какво качество  Laughing. Но понеже го гледам аз, все още не е проблем.

# 63
  • Мнения: 31
"Остави в тоалетната мокра тоалетна хартия (за предпочитане пред мокрите кърпи, защото попаднали в тоялетната, те я запушват).

на детето ще му е по-лесно да се избърше с мократа тоалетна хартия. Споко, ще свикне."


Искам да попитам къде може да се намери такава тоалетна хартия?
Аз също имам две момиченца -на 3 и на 6 години и темата силно ме вълнува!

# 64
  • Мнения: 9 990
Чесно,никой в градината няма да седне да обяснява на детето,че мама в къщи ще му мие дупето.Оставете децата сами ще се научат,като му се омаца дупето ще видити другият път със какъв успех ще се справи.За мен е по важно да и обясня ,че след тоалет ръцете се мият обстойно,защото вярвайте на градината никой няма да я пита дали си ги е измила след нужда.

Това са пълни глупости.
Повярвай  Laughing
идея си нямаш колко деца у дома не си мият ръце след тоалетна и гледат тъпо, когато учителката ги подканя. Tired

# 65
  • Мнения: 419
"Остави в тоалетната мокра тоалетна хартия (за предпочитане пред мокрите кърпи, защото попаднали в тоялетната, те я запушват).

на детето ще му е по-лесно да се избърше с мократа тоалетна хартия. Споко, ще свикне."


Искам да попитам къде може да се намери такава тоалетна хартия?
Аз също имам две момиченца -на 3 и на 6 години и темата силно ме вълнува!
На Nivea Baby - мокри кърпи Toddies, са биоразграждащи се и могат да се изхвърлят в тоалетната Peace. Взимам ги от метро, но ги има почти във всички големи вериги. Има и един по-малък формат подобни /и доста по-евтини/ Uni Woc Seansitive, турско производство, опаковката е бяло и зелено.
Но за по-малки деца на Нивеа са идеални.

# 66
  • Мнения: 398
Пенелопа,не разбрах кое наричаш глупости.Ти да не би да не караш детето ти да си мие ръцете след тоалет,може,ако ти самата не си ги миеш .Аз мисля,че това е въпрос на елементарна хигиена,не е нещо нереално.Боже,не ви разбирам бе хора,по важно е не толкова дупето дали е измито,а ръцете да се мият след тоалет. #Crazy

# 67
  • Мнения: 398
хей,сега пък да не си помислите,че не се подмиваме,правим го всяка вечер.

# 68
  • Мнения: 9 990
И да се Божкаж и да не се-глупости са, да.Това, че в градината не учели и не подканяли е пълна глупост.Децата биват подканяни най-редовно, както след прибиране от игра навън, така и след тоалетна и преди ядене-минават в редичка през мивките.Кое те учудва?Госпожата е споделяла нееднократно на родителската среща, че много деца нямат този навик.Този навик се поддържа у дома.Много дца нямат изграден навик за елементарна хигиена и не умеят сами.Факти.Не казвам за теб лично, а за други,много други.Поне 5 деца от групата на голямата едвам ги научиха в градината...

# 69
  • Мнения: 2 124
Ами то си е естествено - ако майката избърсва детето, тя си мие след това ръцете, а не детето - едното върви с другото. Ако детето тепърва учи да се бърше, откъде ще знае, че след това и ръцете трябва да си мие.
По същата логика би трябвало да мием ръцете на бебето като му сменим памперса Crazy

Иначе според мен съвременните родители като цяло трудно учат на самостоятелност децата си дали в едно или друго отношение, като резултатът е че на 5г. все още отглеждат "бебета". Особено в семейства с едно дете - когато са повече, поради факта че не можеш да огрееш навсякъде, те малко по малко се научават.

Аз също имам едно дете и от моя гледна точка е самостоятелна за възрастта си, но през призмата на предишното поколение едва ли.

# 70
  • Мнения: 9 990
И това е леко пресилено.Голямата, докато беше Едно дете беше доста по-самостоятелна, сама махна памперса, сама се оправяше в тоалетната и на 4 г сама се къпеше, аз само и нагласях душа и излизах.И да, понякога съм забравяла да и напомня за ръцете, но благодарение на навика от детската градина тя сама се сеща.

# 71
  • Мнения: 398
Хайде бе ,ние деца нямаме ли.Само дете в банята на 4-ри #Crazy #Crazy #CrazyНе бих го допуснала,какво ли си мие сама и ако падне ти не би ли се чувствала виновна.Оставете и хората да си изкажат мнението без хапливи коментари,всеки сам решава за себе си и не виждам къде е проблема да изкаже мнение различно от вашето по темата.Писна ми всеки да се прави на важен. #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 72
  • Мнения: 9 990
По кой стреляш?МНооо на важна се правиш нещо. LaughingИзказала съм Различно мнение, че да се бърше до първи клас и да се обгрижва за елементарни неща за мен, подчертавам-за мен е непонятно, и смешно, но не казвам на тези, които го правят да спрат да го правят-тяхна си работа.Мен си ми е екстра с дете-самостоятелно.

# 73
  • Мнения: 398
Стрелям по всички които се правят на много компетентни ,сякаш са отгледали 10 деца.Нямам против самостоятелността,моето също е такова,но грубият тон дойде от теб.Моля,без селски епитети мнооо на важна се правиш,всички сме тук за да си сверим часовника с другите,ама да се биеш,че си за самостоятелност,моля,като сте толкова такива,що не го пратиш само до магазина. tooth tooth tooth tooth toothХайде давай,кажи резултата после.Ама от такива хапливи.

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 10 369
Момичета, вместо да се стреляте и да се карате предлагам да помогнете със съвет и опит как научихте децата да се бършат.Така темата може да стане по-полезна. Wink
Сина ми например въобще няма желание.Като го питам кой ще те бърше в градината, той ми казва "ти".Иначе за пишкането си ходи сам, сам си пуска водата, но за другото трябва аз да помагам.Остана един месец до тръгването, а сме до никъде с ученето.Не може и да се съблича/облича.Абе само за яденето не се притеснявам  Tired

Общи условия

Активация на акаунт