Ти какво сготви? Снимай, покажи!? - 45-та тема

  • 91 203
  • 665
  •   2
Отговори
# 540
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
пеп-4o много вкусно при вас Grinning и това домашно кашкавалче...рецепта има ли си? Heart Eyes

# 541
  • Мнения: 9 177
има да, в линка над снимката е  Peace

# 542
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 864
Здравейте, момичета (и момче)!

Не очаквах, че бърканите яйца ще пожънат такъв успех Simple Smile. Извинявайте, че не пуснах рецептата по-рано, но на работа нямам достъп до форума, а вечер времето ми пред компютъра започва след 22ч30...
Не можах да отворя линка на Клои  Peace, но рецептата я взех оттук - http://www.channel4.com/food/recipes/chefs/gordon-ramsay/scrambl … m-recipe_p_1.html
Аз ползвах само точка 2 от рецептата. След малко ще я преведа и пусна в Любимите, за по-слабо ползващите английски (то не че аз съм корифей, де  Laughing).
Редакция - готово, написах я!

Пепчо, Нова Тема - маринованите пилешки филенца с кисело мляко ги препоръчвам грещо (умря  ми циганката  Wink). И аз отначало имах известни задръжки, но откакто почнах да правя по-редовно пиле тика, поусвоих тънкостите на киселото мляко  Grinning. Оказа се, че цаката му е в продължителността. Отначало бях скептично настроена, държах ги по 1-2 часа. Но откакто увеличих времето, стават безкрайно сочни  Peace. Онзиденшните филета са мариновани в 125 г кисело мляко + чесън (аз сложих 1/2 с.л. сух) + червен пипер + 2 с.л. лимонов сок + щипка канела. Сложих ги сутринта преди да тръгна за работа и ги правих вечерта - събраха им се горе-долу 12 часа мариноване.
Натиа, какво са хинкали?
дядо хаджия, благодаря за разясненията за пликовете за печене. Ще взема да потърся от любопитство...
Зайка байка, Линдита - много оригинални предложения  Grinning.

Аз тази вечер съм без снимки, защото ходихме на "палачинкарница"  Laughing

Последна редакция: пт, 07 авг 2009, 23:59 от Роца

# 543
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
пеп-4onewsm51  невероятен майстор си. Каквото пипнеш, става прекрасно ! Тайничко попивам от идеите ти  Blush

nadeto_sp, нежна и фина както винаги, нахрани очите ни.  smile3525

Lindita, не се бях сещала плънката на омлета да е отвън  Joy Страхотна идея   bouquet

natia, доматките ти са много интересни.  Crazy Поздравления !


За всички, които с толкова любов творите в кухнята  Hug Hug Hug


Аз само ще ви покажа нашата закуска сутринта. Прибрах се от Солун със страшно ароматни козуначета със черни стафиди и гевречета с много сусам. Признала съм ги тамошните майстори, но едва ли някога ще се справя сама да ги приготвям.  Blush Никога не пропускам да си купя пълна чанта.  Party

                       

# 544
  • Мнения: 2 375
Роца, хинкали е кайма в тесто. Грузинска кухня. Вари се. При мен са запържени, защото хартисаха от обяд и в такъв случай така се прави. Laughing

# 545
  • Мнения: 1 098
Дес, бях те помолила за рецептата за кошничките Wink

# 546
  • Мнения: 9 776
Роца, хинкали е кайма в тесто. Грузинска кухня. Вари се. При мен са запържени, защото хартисаха от обяд и в такъв случай така се прави. Laughing

Има едни такива китайски - паучи. Същите са по това описание. Но май с парченца месо беше Thinking. И пак варени - много вкусни Peace.

# 547
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Роца, хинкали е кайма в тесто. Грузинска кухня. Вари се. При мен са запържени, защото хартисаха от обяд и в такъв случай така се прави. Laughing

Има едни такива китайски - паучи. Същите са по това описание. Но май с парченца месо беше Thinking. И пак варени - много вкусни Peace.

Те по-скоро са на пара. Яла съм ги само в Русе. Peace

Роца, не знам защо не ти се отваря линка.  Sad Надявам се да е както трябва. На него има видео, на което  майстора от Кухнята на Ада  Wink приготвя бъркани яйца със сметана, лук и др.

# 548
  • Мнения: 1 461
Паучи се приготвя в специални съдове на пара  Peace, аз съм опитвала с различни плънки

# 549
  • Мнения: 2 126
Дес, бях те помолила за рецептата за кошничките Wink
Извинявай не съм видяла,уж всичко чета ooooh!
Ето тук е рецептата:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=418532.0

# 550
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 864
Natia, Polin_a, благодаря за разясненията   bouquet Човек се учи, докато е жив  Grinning И хинкалито, и паучито звучат вкусно  Laughing

Клои, явно твоят линк е филмирано описание на рецептата. Между другото, сега пак го пробвах, макар и без звук - отвори се, така че линкът работи  Grinning
Спирам да спамя! Лека вечер  Heart Eyes

# 551
  • Мнения: 1 236
 Lindita чудесни вързопчета  Grinning

От мен кашкавалки-мекици (с "червен Лестър") и салатката от тиквички "Лабрекс", украсена с бамя (слага се най-накрая иначе ще се разлигави  Crazy ) :








# 552
  • Мнения: 2 898
Aredhel, благодаря!

# 553
  • Мнения: 769
Поздравления за всички кулинарки,които и в тези жеги не спират да готвят вkусни гозби за семействата си Hug
У дома пълнени гъби с пиле


Последна редакция: сб, 08 авг 2009, 12:02 от nordina

# 554
  • Мнения: 1 788
natia, тези хинкали изглеждат страхотно.
Много бих искала рецептата за тях.
Предварително благодаря! Simple Smile

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт