Чувстват ли бебетата болка ?

  • 5 479
  • 90
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 192
Mermaid1 , това са различни моменти, да не помнят не означава, че не ги боли. Просто не могат да се поучат от този си болезнен опит. Бебетата нямат дългосрочна памет и за много други неща- нямаме бебешки спомени (поне някои от нас  Laughing ), но това вече е друга тема...

# 61
  • Мнения: 24
.......... Не е ли липса на уважение към собствения мъж, че и към самата себе си да се пишат неща по подобен начин из публичното пространство. Ако свеки е еди какво си, то какво съм аз, че да обичам сина на това еди какво си, да му родя дете, да го гледам....
Не знам, момичета, аз ли нещо съм с консервативни разбирания...ама елементарно самоуважение, не друго...

И да допълня , че ако свеки беше отгледала и възпитавала сина си (а не както в случая баба му ) може би отдавна щях да съм забравила , че съм се запознала с него  Naughty. Пък и той все пак има и баща , от който е взимал, слава Богу добър пример

# 62
  • София
  • Мнения: 13 239
Taя тема си е за ДиС, щото аз не видях авторката да коментира конкретния казус за болката на бебетата, но пък свекървата я разнищи доста сериозно...  Laughing
Също и не намерих отговор на въпроса си какво е провокирало свекървата да прави тия изказвания за болката  Wink

# 63
  • Мнения: 24
Vache няма кой знае какъв повод за това и изказване, просто в течение на разговора след като аз казах , че малката няма гъдел на краченцата, тя отсече :" Ами да те не чувстват нито гъдел, нито болка ......"
А темата пуснах за да може ако някой има конкретен материал по този въпрос да ме насочи за да мога да покажа нагледно на свеки , че не е права (защото тя ме направи луда , че и възразих на твърдението) , но разговора тръгна в посока разнищване на свекървата  Wink А тя повярвай ми си заслужава такова отношение  Crossing Arms
 Hug

# 64
  • София
  • Мнения: 13 239
Ами аз ти написах (не знам дали си прочела), че 2 месечното ми бебе не само нямаше гъдел, ами изобщо не почувства и грам сърбеж при варицела. Който има спомени как я е карал знае колко нечовешки сърби. Значи е възможно да не усещат и болка с малка интензивност. Говорим за най-ранните месеци все пак, защото нервната система се усъвършенства. И в тоя ред на мисли свекърва ти може да се окаже отчасти права  Wink

# 65
  • Мнения: 58
dancing Това е перфектната жена - безкомпромисна, взискателна, строга, принципна, борбена, еманципирана...

Vache - вярно или не, незнам - питах и ми казаха, че варицела при деца се изкарва лесно, а колкото по-възрастен. толкова по-трудно. Дали за детето това означава: "много пъпки, но без сърбеж" - незнам.

# 66
  • София
  • Мнения: 13 239
Vache - вярно или не, незнам - питах и ми казаха, че варицела при деца се изкарва лесно, а колкото по-възрастен. толкова по-трудно. Дали за детето това означава: "много пъпки, но без сърбеж" - незнам.

Разбира се, че не е вярно  Wink Варицелата е доста серизно вирусно заболяване. Дали ще се кара леко или тежко зависи от много неща. Да, възрастните карат сравнително по-тежко, но не е задължително.  А за сърбежа... сърби и то ужасно и няма връзка това с броя на пъпките. На 2 месечно бебе нямаше как да дам кларитин, който аз пих. Детето беше абсолютно спокойно. Около 5-6 дни непрекъснато се изриваше и не реагира изобщо. Всеки да си направи изводите дали я е сърбяло или не  Wink

# 67
  • Мнения: 58
Vache - изводът е, че не чувстват повърхностните дразнения (вкл. болка, сърбеж, гъдел). Коликите са друго. Ако се шляпка толкова малко дете/бебе, то реално не би го разбрало поради липса на повърхностна болка... но ще го разбере поради предадената/приетата инерция. Т.е. наказвайте малките деца с дундуркане!

# 68
  • София
  • Мнения: 13 239
Vache - изводът е, че не чувстват повърхностните дразнения (вкл. болка, сърбеж, гъдел). Коликите са друго. Ако се шляпка толкова малко дете/бебе, то реално не би го разбрало поради липса на повърхностна болка... но ще го разбере поради предадената/приетата инерция. Т.е. наказвайте малките деца с дундуркане!

Ами възможно е... Wink Или е това, или става дума за интензивност на болката, защото коликите минават към доста силните болки и за възрастните хора. Но факт е, че свекито на авторката е донякъде права. Ама като гледам и едната и другата са заели крайните позиции, но това не ще да е свързано с конкретно обсъждания тук въпрос за болката  Crazy

Цитат
но ще го разбере поради предадената/приетата инерция.

Я пък ти! Представих си как с шамар даваш начална скорост на бебето...  Joy Joy Joy

# 69
  • Мнения: 24
А какво значи повърхностна? Защото Ева като беше на 40 дни се разболя и като отидохме на лекар да я прегледа, той незнайно защо реши , че за да я преслуша трябва да плаче и я ущипа по вратлето  Shocked Еми разплака се детето и то доста жално Cry Дали пък не е било от удоволствие , а не от болка  newsm78 Да не ви говоря как плачеше като и взимаха кръв в болницата, като и слагаха абоката и като и биеха инжекции , сигурно и това не е било от болка Confused
Това , че не си спомнят после , не означава , че не чувстват. Ми то по тая логика дай да не ги целуваме и да не ги милваме като няма да си спомнят по- късно  Rolling Eyes !

# 70
  • София
  • Мнения: 13 239
wondertedy7, говорим за интензивност на болката все пак...  Wink
А незнайно защо е накарам 40 дневно бебе да плаче... я се замисли защо, логично е  Laughing

# 71
  • Мнения: 24
Ами замислям се, ама след това 9 дни в болницата я преслушваха по три пъти на ден и на никой не му хрумна , че трябва да плаче докато я преслушва, даже напротив  Wink , но това е съвсем друг въпрос  Peace

ПП. вече намерих нужните ми материали за да запуша устата на "умната" ми свекърва, така че няма да ви занимавам повече  Peace
И никак , ама никак не изпитвам срам , че я обсъждам в публичното пространство  Twisted Evil Толкова години съм и търпяла глупостите, ама стига толкова  Crossing Arms То на тъпунгера за да можеш да му надвиеш простотията трябва с чук да му набиваш очевадното в главата и пак не е гаранция , че ще му дойде акъла Whistling

А колкото до разнищването , ако прочетеш назад ще видиш , че аз съм допринесла доооста малка част към него  Wink Не , че не ми беше приятно да чета всичко това де  Twisted Evil

Последна редакция: ср, 12 авг 2009, 13:17 от wondertedy7

# 72
  • София
  • Мнения: 2 508
Ето че не всички свекърви са лоши:

Похвалете свекърва си!

# 73
  • Мнения: 0
Чувства болка много ясно! Все пак нали е човешко същество, а всяко човешко същество чувства болка... Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 74
  • Мнения: 1 568
Синът ми беше доста малък и на инжекции,та отиваме при лекарката му и аз посърнала,отчаяна,сломена,а тя ми вика:аз миналата седмица бях на инжекции,така ме боля,ужас,не ги мисли ти тях,мен как ме боля,ако знаеш Shocked(тя няма деца)аз изтрещях направо!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт