Отговори
# 75
  • Мнения: 23 483
Аз имам висок праг на поносимост на болка и се държах без проблем до епидуралната.Само да кажа,че моите контракции започнаха внезапно и много силно,нищо общо с менструалните болки.От първата болезнена контракция,до последната преди упойката,интензитетът на болката бе един и същ,промени се само времетраенето,тоест контракциите се удължиха и преди обезболяването бяха през 2 мин.х 2 мин. на 6 см.разкритие Ама пак се понасяха и малко ме е яд,че си сложих епидиралната.Сега не знам как ще е....

# 76
  • Мнения: 99
А аз имам нисък праг и моите контракций почнаха на 5 минути и си бяха бая болезнени. Траях си до едно време защото ме беше срам да викам ама си пъшках и се разхождах. При прегледа доки каза, че от това, че бебето съм го носила много ниско се е прегънал изхода и ако ме оставят на самотек ще има бая време да ме чакат с болки през 5 минути, а аз сили нямах вече да си трая   Rolling Eyes Предпочетох всичко да свършва бързо и след като ми сложиха системата процеса мина много бързо  Wink Не знам как е с упойка защото аз си бях съвсем без такива работи, даже когато ме кръцнаха накрая и после шиенето си беше съвсем натурално  ooooh! За мен упойката беше щерката, аз си я гледах и и се радвах те си шиеха там долу ...... и така  Laughing Нема да се плашите каквото и да е минава и се забравя веднага  Peace

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 834
И аз съм с много нискък праг на болка.Дори съм си малко лигла Embarassed,ама какво да се прави,хора всякакви.Не мога да търпя и това си е.

Виках и то много.То и без това никой не се задържаше при мен,те всички просто си раждаха ,а пък аз вечното присъствие ooooh!.Чак по едно време ревнах,че  само аз не раждам -дойдоха докторите да му успокояват hahaha-хормонална му работа.

А бе като цяло този път съм се настроила много по реалистично,надявам да е по-кратко и това е.Наистина накрая човек всичко забравя,защото в момента,в който си гушнах бебочето,целия свят престан да съществува и колкото и да боли,си заслужава всяка секунда.Освен много щастлива се чувствах и много горда Blush

# 78
  • Мнения: 1 668
Ами аз незнам вече какво да очаквам... Като си говорих с моя лекар, че не искам упойка и ме погледна така, все едно съм душевно болна, която трябва да бъде спряна  #Crazy. Каза ми, че ще се съобрази, ама не беше особено очарован от идеята... Проблема ми с епидуралната всъщност е, че според него епидуралната се слагала на магарето и там си оставаш докато бебето се роди... Ами пе искам пък... Не мога да си представя от 4 см до 10 да изкарам по гръб с разчекнати крак Предпочитам да боли и да мога да се разхождам, отколкото да мина през това... Както и да е...
Стилисима, ами да ти кажа 100 жени в стая сигурно си имат своите предимства, ама аз нещо не ги виждам... 1. за да раждам в общата зала това значи мъж ми или който реша а ме придружава да не бъде допуснат (все пак и на мен няма да ми е приятно мъжа на някоя си да ми стои на главата) 2. Жените може и да са приятни, ама може и да не са 3. Не мога да си представя как на всяка патка, която е на смяна ще обяснявам защо няма да ми пускат системи 4. Не мога да си представя как моя лекар ще ме преглежда, а на съседното легло някой друг ще преглежда друга и така до безкрая... Сигурно съм си глезла, ама не раждам всеки ден, че тоя ден да икономисам парите... Просто като ще е 2 пъти тоя живот, ще е като хората. Не желая стажанти да се учат как се изражда бебе върху моето, не желая непознати доктори да ме преглеждат, не желая да давам отчет на акушерките защо и как съм решила да раждам. Убедила съм лекаря ми да ме остави да раждам както си искам, не желая да си говоря по темата с никой друг, особено ако в тоя момент ще ме боли. Иначе за стаята - ами не виждам какво чудно нещо има в желанието ми да ползвам сама тоалетната чиния, особено като ме почерпят рициновото масло... Не желая да се съобразявам и с никой друг - предишната ми съквартирантка от предишното ми раждане не даваше да се четат вестници, защото мастилото е канцерогенно, не даваше да се гледа тв, щото тв-то облъчвало и гледаше на крюв и урина всеки, които ми идваше на гости, защото смяташе, че само таткото може да вижда бебето и... Та... сигурно съм глезла, ама мисля да не повтора грешките от предишното си раждане... аааа... мога да ракажа и за престоя ми в патологията, когато нямаше свободна вип стая и трябваше да остана в обща стая с още 5 девойки. Всичко беше много далеч от веселото, защото една патка ревеше почти цяла нощ, защото не знаеше кога и е термина, после се оказа, че не познава часовника да си засече контракциите, после се оказа, че я е срам да вика лекарите и сестрите, че ражда и така цяла нощ изкарах да се правя на линейка, защото на някой си акъла мижду ушите не му стига за нищо...

п.п. смятате ли да правите на бебетата си такива фотосесии, каквато снимка примерно имаме на първа страница? Че аз за бременлийски снимки няма да се навия, че сутринта видях кантара да се устремява към 100 кг, та не съм за снимки изобщооо... Ама така съм се наточила на една сесия на бебка...

Последна редакция: ср, 12 авг 2009, 16:22 от Ger4o

# 79
  • Мнения: 1 341
Герчо, защо да се слага на магарето епидуралната. Там не виждам как ще се свиеш за позата в която трябва да ти я поставят, освен седнала де. Иначе на мен ми я сложиха в леглото, и там си останах. Сложиха ми упойката в 22ч. в 22:15ч. Ема изплака! С нея и самото разкритие става скорострелно, поне при мен беше така. Болката автоматично спря, а аз усещах само и единствено напъните, които са сякаш ти се ходи по голяма нужда и искаш да напъваш. Та това е, според мен няма нищо лошо в този вид упойка. Peace

Герчо, аз бих направила фотосесия на бебето, също и на бебето+Ема. Но не знам тук колко пари ще струва това удоволствие. Бих си направила фотосесия и за мен, въпреки, че съм слоница, но това е хубав спомен. Peace

# 80
  • Мнения: 1 668
Ами слагали ги на магарето, защото после родилките не можели да ходят  Shocked Shocked Shocked и нямало как да ги предвижат до магарето. Предполагам, че упойката се слага в седнало положение - знам ли и аз - чак с такива подробности не съм питала, ама идеята да стоя на магарето 1000 години не ме кефи изобщо. Още повече, че не мисля, че легнала по гръб е най-подходящото положение на бебка, както и за мен... На мен отсега ми става зле като легна по гръб, а още 2 месеца натежаване незнам как ще ми се отразят  newsm78

# 81
  • Мнения: 1 341
Стига бе, как не могат да ходят? Laughing Shocked Няма такова нещо, на мен след като ми я сложиха се разходих малко, след това бях легнала на страни, и то стана време за напъните.
Явно при всеки е различно. Аз лично си ходех без проблеми.
Дано не прозвуча сякаш я препоръчвам и навивам някого да ражда с упойка. Naughty Далеч съм от тази мислъ. просто споделям опит. Иначе съм куражлия да родя без упойка.

# 82
  • Мнения: 23 483
На мен ми сложиха епидуралната в родилна зала,но останах да си лежа на леглото.Когато дойде време да се раждам,леглото го трансформираха на магаре.Аз също не можех да ходя,нищо не усещах.
Иначе и аз искам Вип зала за раждане,Вип стая и всичко Вип.Не ми се стои с други майкии и не иска да съм част от тяхното раждане.Искам момента само за себе си.

# 83
  • Мнения: 432
Здравейте,писарки.Абе вие работа немате ли,бре?Ще ме уморите,кога да чета.
Аз бях с упойка,такава в гръбнака -незнам каква е точно,и анестезиолога ми каза да се свия колкото може повече и въобще да не мърдам.Не ме е боляло кой знае колко много боцкането.На фона на болките при разкритието,това си беше нищо.После не съм ставала,след малко ме резнаха.

Ронка,и мен ми казаха да не сядам в предродилна зала-или легнала или права.
Днес си купих една малко бабешка нощница,пък да видим колко ще я облека.Какви красоти имаше,пък много се чудех проста или по фръц,ама реших тая.Ако се мотам с нея в къщи да,ама за болницата става.

Аз пък искам да съм с други мами,не ми се кукува сама.Лично мнение.

# 84
  • Мнения: 23 483
Мен и при двете упойки-спинална и епидурална,не ме е боляло.Даже нищо не усетих.Но мисля,че преди това ме обезболиха с нещо локално и после ми сложиха упойката.

# 85
  • Мнения: 99
Не знам, сигурно ако и аз съм преживяла неприятни моменти за тези 3 дни в болницата сигурно и аз щях да се замислям за самостоятелна стая  newsm78 Моите спомени са, че всички бяхме горе долу наборки и беше доста весело а в последствие си излизахме с количките на кафе  Grinning Сега искам не искам ще сме 2 в стая с бебоците и се надявам пак да е готина мама  Peace

Нямам притеснения дори и за родилна зала то така и така мажо не иска да присъства защото ще припада  Laughing А и тези които искат да са с "компания" по време на раждането със сигурност няма да са в обща родилна зала  Rolling Eyes
Абе каквото ще да е, аз искам да идва момента, да мине всичко по вода и да си се прибера с моето бебе у дома, а това какво ще е в болницата, все ще го изтраем някак си  Crazy Със сигурност няма да е такава тарапана както го показаха онзи ден в София в коя болница не разбрах ама е било стълпновение от родилки  Laughing Тогава искаш не искаш минаваш на конвейр и ако остане ВИП ще го имаш а ако не остане ще си щастлива ако не си в коридора  ooooh!

# 86
  • Мнения: 1 668
styllisima , и аз гледах репортажа и много ме гепи параноята да не решим да раждаме всички едновременно, че тогава наше чудо ничие... Ставаш въпрос за Шейново... Ама тук сме 100 за тина киркова и 2-3 за шейново. Ако ще е такова съотношението и при ражданията и ако има 20 раждания на ден за шейново, не мога да смятам какво ще е в тина киркова... Надявам се поне да сме добре и на втория ден да пи стягат багажчето...
ронка, ами така ми каза лекаря - незнам колко е вярно, ама ето и деси нищо не е усещала  newsm78. Сигурно е до анестезиолог - незнам...

# 87
  • Мнения: 63
Здравейте!

Охх тези дни много работа при мен. А е толкова топло. Смятайте каква жега е щом студената вода докато дойде до чешмата се стопля и е към 27 градуса!!!! Ние лятото не включваме бойлер поради този факт.

За раждането ди говорите. Мен не ме е страх от болки, защото трая като куче. Ако ще е секцио ме е страх от катетара. Това ми се струва най-гадното.
А от естественото раждане ме е страх от последствията...... да не се разширя отдолу и да е кофти секса след това  Embarassed. Еми срам не срам казах си го. Сестра ми ме обяви за луда, защото "как може това въобще да ме интересува сега!?"

# 88
  • Мнения: 152
Герчо, епидуралната упойка, трябва да е такова количество, че ти да усещаш напаните. Ако не можеш да се движиш ти не ги усещаш и съответно не знаеш кога да напъваш. Това го знам, защото на мен втората доза, че първата ме пусна много бързо, ми дойде много. Нищо не чувствах. Тогава ме изправиха права и ме държаха две акушерки да се движа, че по-бързо да си усетя краката и съответно напъните. Та не ми се вижда много логично да не можеш да се движиш.

# 89
  • Мнения: 1 715
Здравейте!

Охх тези дни много работа при мен. А е толкова топло. Смятайте каква жега е щом студената вода докато дойде до чешмата се стопля и е към 27 градуса!!!! Ние лятото не включваме бойлер поради този факт.

За раждането ди говорите. Мен не ме е страх от болки, защото трая като куче. Ако ще е секцио ме е страх от катетара. Това ми се струва най-гадното.
А от естественото раждане ме е страх от последствията...... да не се разширя отдолу и да е кофти секса след това  Embarassed. Еми срам не срам казах си го. Сестра ми ме обяви за луда, защото "как може това въобще да ме интересува сега!?"

И мен много ме е страх от последствията.Ина4е много ми се иска да родя нормално.Но като знам моя позната какво преживя,беше съдрана отдолу цялата,в буквалния смисъл. Confused

Общи условия

Активация на акаунт