Отговори
# 240
  • Мнения: 14 654
Добър ден и от мен Simple Smile
Boyannа,
аз пък съм на обратното мнение за Бертони - не съм имала количка, но проходилка, столче за кола и за хранене - ами по 3 бебета подред изкараха в тези уреди, пък са си здрави. Моя приятелка ползва количка Бертони, която също е взела от приятелка и казва, че й е много удобна. За шаблоните - за съжаление не мога да кажа - може би там, където се продават и тапети ще има, знам ли.
Детска стая няма да правим за бебето, тя е заета вече от баткото, който не желае "досадници", а и едно бебе така или иначе не може да спи само в стая, не и ако майка му е такава като мен - дето ще става по 18 пъти на нощ да проверява дали диша  Crazy

desitalee, помисли още, близкото разстояние си е голямо предимство за град с натоварен трафик, ама няма как да кажем за Сеул.

malkogad4e, как така този лекар не е видял бебето с ехограф, пък е казал, че не е голямо - несериозна работа е това.

# 241
  • Мнения: 128
Здравейте, момичета! Wink
Деси, твоето си е наистина дилема-ако трафика в града е натоарен, наистина май е по-добре да избереш по-близката болница-така и мъжа ти ще е по-спокоен, че ще може да отскача по-често да те вижда. А може и там да има достатъчно добри лекари, от които да избереш-ако можеш разпитай!
И ние на този етап няма да правим детска стая-помещението си го имаме, но няма да ми е спокойно бебо да не е до мен.
malkogad4e, как така този лекар не е видял бебето с ехограф, пък е казал, че не е голямо - несериозна работа е това.
malkogad4e, и аз подкрепям Янечек, точно се чудих как е преценил колко е голямо бебето без ехограф-не се връзвай много-много на подобни предположения!

# 242
  • Мнения: 41
malkogad4e, аз пия центрум матерна от самото на4ало на бремеността , без прекъсване. Не знам от тях или от друго, но досега не съм имала проблем с никакви показатели от изследванията, косата ми е страхотна и расте, ноктите са ми добре, кожата също е супер. А за килограми до сега съм качила 8, това е до консултацията в кравя на шестия месец. Сега ще видя другата седмица колко ще съм качила пак. Не мисля че от тях се качва.
Относно размера на бебето, по старите гинеколози могат да дадат предположения и без ехограф, моя да речем ми установи бременност само с преглед, каа ми коя седмица съм, после за шийкат ана матката пак без ехограф ми я преглежда. По късно напипа бебето на къде е е обърнало пак без ехограф. Все пак на времето не е имало. И според мен добрите гинеколози трябва да ги умеят тези неща. Естествено без ехограф не може да се видят по-голяма ччаст от нещата.

# 243
  • Мнения: 0
здравейте мами,

аз пия желязо и магнезий но не знаех цхе трябва да минат 2 часа м/у приема им и ако това е така  тия лекари са за трепане.

и аз се надявам на 01.09.  да вида бебо.

лек ден и целувки

# 244
  • Мнения: 19
Чета даже че при секс е хубаво мъжа (или там либовника  Wink) да избягва зърната, защото може да се получат допълнителни контракции, изключая тези от оргазма  Crazy
ОЙЙЙЙЙЙЙ Васи, не така... това ми е една от любимата част..
Кики напълно те подкрепям  Joy


Здравейте момичета. Имах кошмарна вечер, не можах да заспя до 5.30 сутринта. Отделно имах и ужасни киселини. Вчера си купих от витамините за бременни на Hipp, чудя се дали не е от тях. Чудя се как ли се отразява всичко това на бебето?!  newsm78. Дано то си е поспало.

Мия
и аз откакто съм бременна се изпотявам повече. Заедно със задъхването и по-бързото изморяване са ми от първите бонуси на бременността, а да не забравяме и промяната в номера на сутиена Wink



# 245
  • Мнения: 19
Хрисси и аз ще ходя на лекцията в петък, може да се уговорим нещо?!
Много хубави заглавия сте измислили.
Десита за болницата, наистина е трудно да се избере. Аз също съм си мислила за това дали трябва да е по-близо, но някои казват че не се раждало толкова бързо, така че мамите дето са раждали вече да кажат те за колко време са били в болницата.



 

# 246
  • Мнения: 718
Здравейте  Hug И днес да се запиша  Laughing
Десита, голяма дилема наистина.... Разстоянието, на което се намира болницата не е за пренебрегване - не се знае бебчето колко бързо ще излезе. Имам позната, дето стоя 3 дни в болница, докато роди, но знам и случаи, в които едва стигат до родилното newsm12 Зависи ти как ще се чувстваш най-сигурна. Аз нашия татко ще искам да ми е под ръка  newsm47
Детска стая - нямаме място за такава, иначе досега щях да съм овършала всички сайтове и да съм я измислила  Mr. Green
Не знам при вас как е, ама аз никакъв прилив на енергия не усетих 2рия триместър  smile3557 Само се чудя на коя кълка да се подпра и повечето пъти подремвам качествено следобедите. А и последната седмица такъв глад ме гони, не е истина  newsm55
Айде, отивам да си измисля следобедната закуска  newsm53

# 247
  • Мнения: 3
И аз пия матерна и доста качих, може би при всеки е различно.

# 248
  • Мнения: 141
Здравейте мами! Чак сега успявам да вляза. Много работа днес, но пак нали съм на частно, каквото си изкарам това е. Няма как.
malkogad4e и аз като valichkaaa пия Центрум матерна от началото на бременността по едно хапче на ден, като четвъртият месец пих и витамините на Хипп вместо центрума. Не съм качила особено много, но съм доволна от витамините. Доста са добри.
Детска стая - за сега нямаме място за такава. дано с времето се преместим в по-голям апартамент и да имаме. Живи и здрави като се роди бебка ще спи при нас на легълце. Тъкмо ще е по-близо до нас.
desitalee  дано да избереш най-доброто за теб и бебо. Все пак има още време и ще вземеш правилното решение.  Peace
Мами при мен със спането е много зле. Вечер очите ми се затварят, но бебка рита ли рита, и аз е въртя като пумпъл. Ту наляво, ту на дясно. Заспивам по някое време и трябва да ставам вече. Но това са сладки грижи и даже им се радвам!
Лек и успешен ден! Hug

# 249
  • Пловдив
  • Мнения: 3 597
Здравейте момичета.
Със специалната молба на моя приятелка от декемврийските мами пускам линк към историята на Полина с апел за помощ - бъдеща майка, на която живота е в опасност.

# 250
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
...
Васи - много ми харесват особено второто (макар че ние детска стая няма да имаме  Blush)
...

Ние за детска стая само си мечтаем, трябва да стегнем таванския етаж и тогава, а той дори и стаи обособени няма - общо помещение е. Засега се задоволяваме с общо спално помещение, което ще е с прескачане като сложим още едно детско легло вътре  Mr. Green

nadunka, ето още една писарка на темозаглавия. Музата ли те е хванала или ти идва от вътре. Много са хубави.

# 251
  • Варна
  • Мнения: 29
Нея аз ще ходя,и тъй като никоя мама от наща отчетна не прояви желание съм се разбрала с две мами от октомврийки и една моя колежка да се чакаме пред мола в 9:30.Ако имаш време и желание заповядай с нас   bouquet
Едва днес видях че си писала. Снощи имаше някакъв проблем с интернета в къщи и нямаше как да вляза във форума. А днес ходих на лекцията, но хич не съм доволна. Беше голяма лудница и Цветкова си издекламира нещата за не повече от 10 минути. Тя верно, че предупреди че за лектор не я бива, ама ...
Иначе се видяхме със Слънце666, но чак накрая като си тръгвахме и намаля навалицата   Mr. Green

# 252
  • София, жк. Борово
  • Мнения: 19
nadunka, ето още една писарка на темозаглавия. Музата ли те е хванала или ти идва от вътре. Много са хубави.
Васи, е ми така е, човек като се залежи повече, става поет.  Laughing (Освен ако не стане свиня Animal Pig)

Деси, аз бих избрала болницата с повече препоръки, но ако успееш да намериш такива за лекари от по-близката, това би било идеалният вариант.

За детската стая - мислим да изрежем на плотер звездички, мечета, жирафчета и др., да ги залепим на стената, да боядисаме отгоре с цветен латекс и после да ги махнем. Мислех формичките да си ги правя сама на Corel, но като разгледах какви готини шаблончета има из нета, май ще се възползвам от тях.

# 253
  • Мнения: 41
Мили майчета извинявам се че се включвам във вашата темичка,аз съм от декемврйските мами и искам да ви призова да помогнете на едно от нашите момичета Поли за която ви е дала линкче
miraluba ,тя има нужда от нашата помощ,животът на нея и малкото и бебче е застрашен .МОЛЯ ВИ ДА СЕ ОБЕДИНИМ И ДА НАПРАВИМ ДОБРО .!!!

# 254
  • Мнения: 218
  Да се разпиша и аз за деня!Днес ходих да дам кръв за изследвания и стерилна урина,ама ходих в друг град,а не в нашия,че тук  #2gunfire ....абе много са зле нещата.Резултатите ще станат готови утре.До преди малко лежах,че днес явно от пътуването и пак почнаха контракции, а тъкмо се бях зарадвала,че от Магнерота съм по-добре Sad
  malkogad4e аз първите три месеца от бременността пиех Центрум Матерна без прекъсване,но после ми казаха,че не било много хубаво да се пият през деветте месеца,та сега ги пия 20 дни,после около седмица почивка и пак така.
  lenka аз мисля да използвам твоята схема за приема на желязото и магнезия.Благодаря! Hug
  radostta82 то и моя лекар е за убиване  #Cussing out ,че не ми каза,че трябва да има разстояние при приема на тези два препарата,ама добре че си е интернета.
 

Общи условия

Активация на акаунт