Рамадана на вратата чука ,да го посрещнем с усмивка -123 арабска

  • 24 596
  • 291
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 5
 smile3547 
така имам един пакет кам 0,500 гр е кафяво мисля паста от фурми  newsm78 мъжо ми рече
- намачкваш малка част с вилица и прибавяш към него  мисля тахан пастата онова жълтото 
е питам аз кво ще излезе от това и как точно да го приготвя и кога се яде първо ли е второ ли е десерт ли е вече оплетох конците,попринцип трябва да ми мине за десерт защото имам патладжан ветрило за 2-ро ,супа от леща за 1-во,салата следователно .... Rolling Eyes  а и царевичка къкри на котлончето ама мойто съпруг нал много разбира от пресни продукти па ми я е взел една миналогодишна ще я варя сигорно до края на рамадана....  bouquet
шиланче може и времето да оказва влияние и аз съм така

# 226
  • Мнения: 689

Много сплотена група сте вие. Не като по другите теми по държави... На какво ли се дължи?  newsm78

на това,че гадните араби ни правят щастливи,а Исляма ни дава спокойствие и сигурност.

джи-джи-успокой се,нервна си нещо Thinking
от пастата от фурми може и да се направи бонбонка:правиш топче,пъхаш вътре бадем,оваляш в сусам или кокос.Много бързо стават и са вкусни.

Миг-маша'Алла много е хубав басеина,а пък тинейджа много романтично го е украсил Heart Eyes Двора ви прилича на мароканска къща:с шадраванче и зеленко.

като дойде време ще  кажа за последните 10 дни от Рамадана и за специалната нощ,сега Рамадана едвам започна:няма да говорим за края Laughing

Епъл -какво направи със сладкиша?

Шилан-саламтак,вярно,че Дуата и хадил ще си допаднат  Wink

# 227
  • Мнения: 171
джи-джи - пастата от фурми обикновено е за десерт. ако е "дибс" тоест нещо като мед от фурми той се смесва с тахана и е готов. ако пък са пресовани фурни има една хубава рецепта - запържваш ги леко в масло, добавяш кардамон и цели сусамови семена (1 супена лъжичка на 250 грама фурми), после като изстине се слага тахан. а при нас тарикатите правят това нещо на "сухур", обаче слагат до него и пържени яйца (аз лично не го обичам, ама нали знаеш хора всякакви). ако не ти се играе обаче може и както е казал съпругът ти - намачкваш ги и слагаш тахан.
Добър апетит !
Задочни поздрави на Дуа, ако някой иима връзка - надявам се да си допаднем, аз по принцип не допадам на хората - трудно ме смилат  Grinning

# 228
  • Мнения: 800

Шилан-саламтак,вярно,че Дуата и хадил ще си допаднат  Wink

може да отворят и съвместна тема  Simple Smile  
Още малко остана, за учебната година Дуа ще дойдат, няма начин. Сигирно ще празнуват Еида там, някъде из Сур , ехххх , дуня




Много сплотена група сте вие. Не като по другите теми по държави... На какво ли се дължи?  newsm78

на това,че гадните араби ни правят щастливи,а Исляма ни дава спокойствие и сигурност.



и  надежда, надежда , сестро Нилюфер  Party


Хадил, и аз не допадан на хората, ама това си е техен проблем  Wink 

а с новия колега хич не можем да си "паднем", изобщо не мелим брашно и мн тягостна атмосфера се получи.

Пък аз съм си симпатяга, значи проблема е  в него  Twisted Evil

# 229
  • Мнения: 171
Шилан - купи му на колегата шоколад та да си има антидепресант човека, като види, че не му се връзваш.

# 230
  • Мнения: 800
нищо нема да му купвам на тоя  Crossing Arms

 Sick

ох, болна съм, не ме дърбат краката, вие ми се свят


чао

# 231
  • Мнения: 110
Здравейте, момичета!

Рамадан Мбарак и лек пост на всички, които постим! Много мир и щастие на близките ни и хората, които са пресекли живота ни с добро.

Отдавна не съм писала, но не ми остава време, а и пак сме се отдали на процедури - прегледи за мен, за бебеправенето. Иншалла!

Не мога да свикна с организацията на живота след края на мисията, на която бяхме. Живот и здраве след няколко месеца, ако не съм 2 в 1, ще отидем отново. 

хадил, здравей! С теб се познаваме. Миналото лято след края на учебната година ходихме с учениците на кино, за сладолед и се разхождахме до късно, после се прибирахме с такси. Беше много интересен ден! Моят съпруг е от Мароко.

Ябълке, прегръщам те силно силно! Горе главата!

На всички спокойна вечер!         

# 232
  • Мнения: 171
ооооо сафар мактуб - дано си 2 в 1 или 3 в 1. Дано имаш хубави спомени от излизането - моите ученички много те харесаха и досега ме питат за "милата госпожа", която беше с нас.
Шилан - не му купувай като не щеш - купи си на теб. Ако не си добре прегледай се или пиши лично и обясни по-подробно да ударим едно рамо. аз съм в София, така че мога и да те видя, ако има проблем.
Да ви кажа сега чак се осъзнах за нещо - аз с какъв акъл пак тръгнах да пиша в онази тема за исляма. Същото чудо беше и в замунда в коментарите към филма "Посланието" - "Ал Рисала". То за първи път да има филм с бг субтитри с що годе добро представяне на ислямската история и всичко живо хуква да плюе.... чудя се дали принципа :"Убий простака с мълчание." не е по-добра стратегия от нашата с Дон Койоте. май няма нужда да се обясняваме излишно и да се тровя в Рамадан точно.
Ама ние сме си виновни като сме оставили тъпанари да ни водят и да ни обясняват религията ни... да се бяхме оправили сами по-добре. уфффффф... я да ви разкажа един виц и да разведря обстановката.
Мъж и жена влизат в кабинета на зъболекар.
- С упойка или без упойка? - пита лекарят.
- Без упойка! - твърдо решава мъжът.
- Браво! - казва зъболекарят. - Най-после се появи един храбър пациент!
- Сядай на стола, скъпа - казва мъжът.

Последна редакция: пн, 24 авг 2009, 20:05 от hadil

# 233
  • Varna
  • Мнения: 2 596
САФАРЧЕЕЕ Hug
Днеска докато гладих едно пране,  си говорех със тебе ей така наум и ти хоооооп у темичкатааа. Да ти пожелая по леки процедуро-прегледи и както каза Хадил даже 3 в 1 ти пожелавам и аз Hug
Ще си идваш ли към Варна. Миналия месец срещнах една Дама която ми напомни за тебе. Много красива кърпа имаше виждала съм те така- Нещо Испанско беше забраждането- така си го споменавала. Викам, бе дай да и се усмихна може да ме познае по усмивката Сафарчето. Беше до централна поща. Ама не си била ти. Така се ухилих, че сигурно всичките ми зъби са се броили newsm47
Хадил- какво не могат да ти смелят бе newsm78. Да не ги плашиш нещо. Така както гледам не си ни уплашила даже много си те харесваме. Hug

# 234
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
САФАРЧЕЕЕ Hug
Днеска докато гладих едно пране,  си говорех със тебе ей така наум и ти хоооооп у темичкатааа. Да ти пожелая по леки процедуро-прегледи и както каза Хадил даже 3 в 1 ти пожелавам и аз Hug
Сафар мактуб, да ударя и аз едно рамо в пожеланията.
Хадил,   bouquet за размислите.
Момичета, продължавайте да разказвате!

# 235
  • Мнения: 1
Сафар, отдавна не си ни навестявала, липсваше...Дано заниманията ви се увенчаят с успех в най-скоро време  Laughing, а пък 2, 3, 4 в едно няма значение...

Шилан, аз знам какво ти има! Колегата те е разболял! Освен с диагнозата съм готова и с лечението. Вместо да бутилираш вътре в себе си отрицателната енергия ето къде можеш да я изразходиш- 16 креативни начина да претрепеш шефа си (ти си представяй, че е колегата). Кликваш на различни предмети в офиса и се наслаждаваш, няма как да не ти олекне.
http://www.addictinggames.com/whackyourboss.html

Хадил, воденето на спор в подобни теми наистина е губене на време и енергия, съмнява ме, че някой ще запомни нещо от казаното от теб и другите дружки...ще отидат някъде другаде и ще си повтарят абсолтно същите неща. Все пак, добре че разясни за цитатите, че са низпослани по повод конкретна случка в миналото, че някои деца много се уплашиха. Mr. Green Човек интересуващ се чистосърдечно от исляма (илио каквото и да било друго) не постъпва по този начин- с пускане на провокативни теми, а с питане където трябва...Аз подозирам, че тази тема е подарък за нас за Рамадана...отдавна не бяха се появявали провокации, и сега изведнъж-хоп, точно като се разпразнувахме. Но тя цивилизацията доказа, че може да бомбардира цивилни по време на Рамадан, какво остава подобна тема, даже бих казала, че жеста е много малък  Mr. Green

НСЕ, няма те, ама винаги много те мисля. А ти като каза че се обръщат към теб за ай ти адвайс и поддръжка ще се възползвам да ти поставя един въпрос белким ме успокоиш. Кажи ми има ли, аджеба, свикване с тая проклета виста? От 6 месеца работя с нея и все още ми е толкова противна, колкото и първия ден. Като ми се отворят тия ти табове отгоре, долу, ляво, дясно по пет минути кликам в несвяст докато си намеря прозорчето, което ми трябва. Кажи да си дам ли още 6 месеца да свикна, или да се връщам към екс пи-то?

# 236
  • Мнения: 3 804
ди свиква се , лаптопа е на виста,та знам от собствен опит. Laughing


катя и от мен пожелание за близнаци. Hug

# 237
  • Мнения: 171
Деси каза да изтрия стария пост и го направих от уважение към нея - по-старша е и може би по-добре ги знае тукашните порядки. Мерси за съвета Койоте. Но ще ви постна нещо интересно - не е ислямска пропаганда - просто за обща култура.

http://www.ochakvaniatmesia.com/p15.html

Последна редакция: вт, 25 авг 2009, 00:13 от hadil

# 238
  • Мнения: 52
моми4ета не се ядосвайте не си струва не 4етете такива теми Hug                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   лека нощ и мир и спокойствие за вси4ки ни  Peace

# 239
  • Мнения: 7
Аз също не обичам да чета негативните мнения.За себе си знам какво е Исляма и колкото и да обясняваш нещо на някого,много рядко той те разбира.....Така че,мили ми не се ядосвайте!
Желя ви лека нощ и сладки сънища!

Общи условия

Активация на акаунт