проблем с пъпките

  • 1 567
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
здравейте, имам малък проблем с пъпките Cry, вече съм на 29г. а нямам оттърване от тях. ходила съм няколко пъти на кожен лекар - но проблемът си остава, а от една алергия от парфюм започнах да се обривам и по врата, някой може ли да ме посъветва с какво да се мажа, а кожата ми освен това е и чувствителна и много малко неща могат да ми  подействат положително, сякаш от българската козметика съм най-доволна.
ще ви бъда благодарна да споделите своето мнение, Благодаря

# 1
  • Мнения: 1 101
По някога пъпките са  хормонален проблем и противоза4атъ4ните  помагат Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 4 578
Аз съм вече на 33 и все още го имам този проблем. Взех си някакъв лосион с розмарин на Амрита и коректор за пъпки на същата фирма. Четох за тях в красива мама, хвалят ги. при мен ефект още не мога да кажа дали ще има, не съм ги пробвала. Много малко аптеки ги зареждат, обаче /може би щото са български и евтини/.
П.П. Предпочитам пъпки пред противозачатъчни.  Embarassed

# 3
  • София
  • Мнения: 7 098
Ти питаш и за акне и за обрив от алергия явно. По отношение на обриви по врата от парфюм - и аз съм така. Нищо не помага, просто вече не се парфюмирам по врата.
А за акнето - според мен мазилата не решават трайно проблема. Първото нещо, което трябва да направиш е да си пуснеш хормонални изследвания. Било гинеколог, било ендокринолог може да ти ги назначи, за да се изключи хормонален проблем.

# 4
  • Мнения: 111
И аз не можах да разбера дали питаш за акне или конкретно за обрива по врата. Ако питаш за алергичен обрив, ти препоръчвам Елоком (кремче за мазане), само че не знам дали вече може да го вземеш без рецепта. Иначе е много добър, аз винаги гледам да имам от него под ръка. Докато не е преминал изцяло обрива не се пръскай с нищо и не използвай козметика върху мястото, защото е възможно да получиш допълнителна алергия, към някое от използваните неща и да не можеш никога повече да ги ползваш.

# 5
  • Мнения: 35
не, не е хормонален проблем, правила съм си изследване. не е и акне - повече като черни точки и вътрешни пъпки, а пролетта много лошо става като излязат и херпеси.има момент - поуспокоява се кожата, а на момент става ужасна. относно обрива по врата - одавна не се парфюмирам по кожата там, а само в косата. посъветваха ме за лечение с Алое козметика, мисля да пробвам Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 7 098
не е и акне - повече като черни точки и вътрешни пъпки

Вътрешните пъпки също са някаква форма на акне, доколкото знам. Как точно ги определя дерматологът ти?

# 7
  • Мнения: 1 677
Мен ме спасяват само две неща - редовно ходене на козметик за почистване на лице, защото порите ми се пълнят много бързо и се възпаляват и второ - ползвам Zinarit.

# 8
  • Мнения: 2
здравейте!
Имах същия проблем и също съм на вашата възраст. На мен ми помогна Акне Б5. Изписа ми го поредната дерматоложка, при която ходих и този път успях да се отърва от гадните пъпки. При мен най-вече се дължеше на стрес. Пробвала съм много медикаменти. От този съм много доволна. Надявам се да помогна!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт