Автоимунен тиреоидит на ХАШИМОТО (9)

  • 79 927
  • 751
  •   1
Отговори
# 525
  • София
  • Мнения: 1 329
Ерота,браво...само така до края...да станат идеални!!! Simple Smile
Писана,ще докладвам,но още мажа с купени ампули/без ефект/...
Мисля си дали зимния сезон се увеличава дозата и има ли задължително изследване,зимна и лятна доза..нещо такова май съм чувала.... newsm78

# 526
  • Мнения: 13 846
да, така е. Зимата обикновено се нуждаем от по-висока доза тироксин, но си е добре да има изследване все пак. То затова се препоръчва да се проследява хормонът 2 пъти годишно - пролет и есен, ама ЗК не дава направления. Тя какво ли дава #2gunfire

Мен това със спирта малко ме съмнява. Да не ти се излющи кожата на главата. Може би ако е нещо гъбично - да, но при нас newsm78 виж това на Ерота за Прогестогела и мен ме заинтригува.

# 527
  • Мнения: 577
Здравейте, ето и моите днешни резултати:

              АПРИЛ            ОКТОМВРИ
TSH         1.169                1.13
MAT       НАД 1000           954
ТАТ             57.4               245

Нямам проблем с хормона, а само с антителата. Могат ли да се контролират с нещо? Пих Селен около 3 месеца, но явно не се повлиява. Ходили ли сте при д-р Пандев? Някакви отзиви?

Последна редакция: пт, 16 окт 2009, 21:42 от galiabalq

# 528
  • Мнения: 2 111
Благодаря момичета   bouquet Много се радвам на резултатите си/при положение че въобще не си пия редовно селена и лимфомиозота  Blush/

С прогестогел се мазах 2 пъти вече преди миене на косата.
Освен това действа добре против бръчки- нанася се  сутрин като се внимава за областта около очите,защото щипе-това не съм го пробвала.
Премахва и излишно окосмяване-маже се там където има.
И особено се препоръчва за жени над 35г. при които се произвежда по-малко прогестерон-маже се с гела на различни части по тялото,предпазва от рак,действа добре на щит.жлеза...
Аз се навих да пробвам,защото ми е изписан да си мажа гърдите,надявам се да има положителен ефект върху организма.Предполагам,че отново съм с  нисък прогестерон,защото имам кървене извън цикъла.Дано да се повлияе.
Ето и полезните му действия:
http://www.yourlifesource.com/progesterone-effects.htm

# 529
  • Мнения: 288
Момичета , напипах си възел на шията , но не от предната част , а от едната страна , и то само ако си извия врата крайно в едната посока  Sad Всъшност на жилата е. Няма го от другата страна , не ме боли и не знам от колко време е там .Бях на ендокринолог преди около 2 седмици , тогава ме гледаха с ехограф , но само в предната част на врата и не знам дали докторката е забелязала това образувание , но тогава ми каза , че имам " нетипични структури " и след като ми излезнаха изследванията ми постави диагнозата Хашимото . Та въпросът ми е , колкото и глупаво да звучи , при Хашимото образуват ли се кисти и в коя част на гушата и какво би могло да е това  Cry

# 530
  • София
  • Мнения: 6 816
Ерота, на каква цена го намери Прогестогела?
tonivil , първо спокойно. Никой не е симетричрен. Как въобще го намери този възел? Rolling Eyes Болеше ли те, опъваше ли, какво, как?
Образуват се възели на щитовиддната понякогха, но само върху самата нея. На жилата ми звучи като надут лимфен възел. Да си боледувала скоро? Някаква настинка? Не се шашкай! Peace

# 531
  • Мнения: 2 111
Ерота, на каква цена го намери Прогестогела?
8.27 лв  Peace

Някой пие ли рибено масло и противопоказано ли е за нас?


# 532
  • Мнения: 288
Знам ли и аз как си го намерих , уж случайно... Днес питах един мой приятел с медицинско образования , и той каза , че според него е надут лимфен възел , но не съм боледувала . По принцип трябва да ходя на преглед при ендокриноложката ми след месец , та не ми се иска да подранявам ако това наистина няма връзка с жлезата , но вече от всичко се шашкам Sad

# 533
  • Мнения: 187
Браво на всички за хубавите ТСХ  smile3501 Обаче за ТАТ и МАТ.... аз все още не съм на ясно трябва ли да ги следим не трябва ли, трябва ли да искаме да влязат в норма не трябва ли. Помня, Птица май беше писала, че когато влязат в норма и изчезнат Shocked, значи че вече жлезата е унищожена /дано не бъркам/...  newsm78  Така ли е, не е ли? Моята лекарка ми е казвала да не си давам парите да ги изследвам, нямало да влезнат в норма..  А мен все ме гложди под лъжичката  Thinking
А за косопада ми написа следната бабина рецепта - 5 скилидки чесън+1 супена лъжица кисело мляко се маже на главата и стои 20мин. Е, не съм го пробвала, не мога да споделя действа ли или не, ама може зимата да пробвам, нали повече си стоим по къщите... Мисля и пак да си взема Анакапс

# 534
  • Мнения: 577
Браво на всички за хубавите ТСХ  smile3501 Обаче за ТАТ и МАТ.... аз все още не съм на ясно трябва ли да ги следим не трябва ли, трябва ли да искаме да влязат в норма не трябва ли. Помня, Птица май беше писала, че когато влязат в норма и изчезнат Shocked, значи че вече жлезата е унищожена /дано не бъркам/...  newsm78  Така ли е, не е ли? Моята лекарка ми е казвала да не си давам парите да ги изследвам, нямало да влезнат в норма..  А мен все ме гложди под лъжичката  Thinking
А за косопада ми написа следната бабина рецепта - 5 скилидки чесън+1 супена лъжица кисело мляко се маже на главата и стои 20мин. Е, не съм го пробвала, не мога да споделя действа ли или не, ама може зимата да пробвам, нали повече си стоим по къщите... Мисля и пак да си взема Анакапс

На мен ми е много интересно за тези TAT и МАТ, ако някой може да обясни по-подробно. Ехографията ми показа, че цялата ми жлеза е с възли. Те изчезват ли и кой ги причинява? Антителата ли?
А това със чесъна колко често се прави? Специално за косопада - пих 4 месеца Пантогар, мазах се 2 пъти дневно с Алпикорт Ф, и досега се мия с АНАФАЗА на Дюкре. Имаше полза от хапчетата и лосиона, но в момента бебеправим и съм ги спряла, а и на дерматолог не съм ходила пак да видя колко време да се пият. Но такива бабини рецепти ще пробвам, защо не. Нищо губя.

# 535
  • Мнения: 776
мм, Птица може би е права за спирта - да не ти изгори кожата на главата  Thinking Пропуснах да ти кажа и за класическата маска газ-маз-оцет равни части, но вместо мас АДЗЕ-овчата маска Ето тук има инфо за това и за много други средства против косопад  Hug

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=426715.0;topicseen

Erota, на мен също ми бяха предписали прогестогела за мазане на гърдите преди две години, заради болезнени кисти и мастопатия - облекчаваше ми болките. Heart Eyes
На въпрноса на Klemy за рибеното масло - пих миналата зима, за засилване на имунитета, не ми е повлияло зле. Единствено притеснително е, че в гранулките може да има соево масло, което ни е противопоказно, но нямам спомен, провери в аптеката съдържанието. Hug  bouquet

# 536
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Здравейте,момичета!
Ако може да се присъединя към вас. Hug
Миналата седмица отидох почти на шега при ендокринолог,единствено с оплакване за силен косопад,в продължение на много години.След направените ми изследвания, блеснаха следните резултати:
TSH-2.70
MAT-18.10
TAT-855.40
Ехографията показа увеличена щитовидна жлеза,за щастие без възли.
Лекарката ми предписа да пия три месеца Цефасел.След това нови изследвания.
Някакви мнения за това лекарство.Досадно е това,че го няма по аптеките и трябва да го поръчвам.
Другата седмица ще ходя на гинеколог да видим оттам дали ще имам изненади.
По надолу в темата прочетох,че е добре да се ограничи кафето и сладкото.Не стига ,че не пуша и пия, ами сега и тези кефове да оставя. Mr. Green

# 537
  • София/Варна
  • Мнения: 1 460
ellytza цефазела е селен. Мажеш да си купиш всякакъв селен от 100мг. Цефазела е най-скъпия и за мен е необяснимо защо предимно него изписват. Аз в началото пих цефазел после почнах да си купувам селен на валмарк. Долу горе два пъти по-евтино се връзва. По едно време като бях съвсем на зор си купувах и някакъв български, който е още по евтин но не е 100мг така че не съм си купувала повече от него.
Резултатите ти изглеждат екстра. Според моето ендо ТАТ много силно се влияе от някакъв възпалителен процес. Ако си боледувала скоро или настинала може от това да са по-високите стойности. Иначе МАТ ти изглежда супер.

# 538
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Това да ти се изпише най-скъпото лекарство,защото е най-новото пуснато на пазара, си е стар номер. Laughing
А ти от колко време пиеш селен?И усещаш ли някакъв ефект?

# 539
  • София
  • Мнения: 1 329
Благодаря ви момичета,за рецептите де...а и за всичко.....че споделяте,че...  помагате..../да не ми е ден на благодарността......май ще го пиша такъв/ Simple Smile  bouquet
 Аз пия селен от доста време /за друго заболяване / ,но сега ми стана интересно да взема да пусна ТАТ и МАт ,да видя какви стойностти имат...Не съм ги пускала до сега.....

Общи условия

Активация на акаунт