АПРИЛски мами се вълнуват, сърчицето на мъника чуват - 5

  • 14 624
  • 297
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 127
Хайде и ние да се разпишем!
Здравейте момичета, казвам се Вени и сме от Благоевград. Имам една дъщеричка на 3г.
втора бременност- очакван термин 19,04,2010
Ще се радвам да ме приемете в отбора ви

# 226
  • София
  • Мнения: 6 614
Момичета как сте?  Simple Smile Искам да питам нещо - има ли някой, който се маже с бебешко олио на Джонсън? Може ли или не може? Аз от време на време се мажа с такова след баня, но не съм сигурна редно ли е???
Би трябвало да е редно но все пак питай д-р или фармацефт. Аз си купих серията на Мустела - за стари стрии, за нови стрии, за  корем, за гърди, за крака, за дрън- дрън, ама нещо много пари дадох, а не се мажа редовно  Tired. Много ми похвалиха олиото на Бейби лав от магазините на DM Drogerie. Купих си го. 5-6 кинта струва и не е лошо. Няма мирис и не ме дразни.

# 227
  • Мнения: 38
здравеите ,моми4ета Simple Smile аз съм 4увала 4е е хубаво да се мажем с бебешкото олио на Джонсън,така 4е  не смятам 4е е вредно!аз още не се мажа с нищо,но по-тататък ще запо4на и аз.Ина4е аз съм все така с гадене,повръщане,и наи-лошото е 4е имам киселини и ми никне пак мъдрецаа(тои преди месеци беше запо4нал,после спря и сега пак)И направо отка4ам.. Simple Smile))))))
ама я да ви питам поне за киселините -мога ли да си помогна някак??забелязвам 4е като сму4а бонбони ми е добре на вкуса,ама мога ли постоянно да сму4а бонбони,то ми премалява:))))оки,оставям ви засега и 4Еститоо на новите попълнения !  Hug

# 228
  • Мнения: 1
Margy стискам палци!
Вяраа не се притеснявай. Сигурна съм, че утре ще ни се похвалиш с чуто сърчице.
Кола и аз обожавам, мога да пия с литри. Спрях я обаче. Знам си се.... изпия ли половин чаша ще изпия цялата бутилка  Confused
anni2002 приятелка имаше твоя проблем. Дъвчеше Talcid (не знам обаче дали не е по лекарско предписание). Другото, което и помагаше бе чаша ледена вода..... На мен веднъж ми се е случвало и мога да кажа, че е ужасно. Дано изчезнат.

Последна редакция: ср, 09 сеп 2009, 16:49 от tabu

# 229
  • Мнения: 44
Добре дошли на новите момичета. Повече - по-весело  Simple Smile

А на някоя от вас да й се случва да похлъцва Rolling Eyes ...това при мен е една от "екстрите", но поне е по-приятна от гаденето, което ми е голям душманин.

# 230
  • Мнения: 380
Тези дни само тъжни новини в нашата тема, дано повече да няма такива  Praynig

Добре дошли на новите мами! Hug

anni2002, гадна работа е това с киселините. И аз си ги имам, пък в края на миналата бременност присъстваха денонощно. Тук има едни хапчета, сигурно са като тези Талцид, които споменават мамчетата, само че тук се казват Tums и се продават без рецепта. Активната им съставка е Calcium Carbonate. Напълно са безвредни и можеш да си ги хрупаш като бонбонки Grinning.Само където имат вкус на тебешир  Confused

Звездичке
, пий си чай от лайка. Никъде не съм чела да е вреден, а даже напротив, помага за безсънието и успокоява. Това е една от малкото билки разрешени за нас.

И аз усещам нещо като пулс като си сложа ръката на корема, но няма как да е бебето.

Обичам много колата, само че сега пия безкофеинова.

На мен започва да ми отминава непоносимостта към разни миризми. Скоро трябва да минат неразположенията, като навлезем във втория триместър.

Хубав ден на всички от мен и само весели неща да разказвате Hug

# 231
  • Мнения: 38
Благодаря Winnie The Pooh i Tabu  Hug
Tук ще си потърся такива аналоги4ни на казаните от вас лекарства,изтраивам за сега,но наистина е много неприятно.   
За 4ая -и аз мисля 4е лаика,мента ,липа не пре4ат.Понякога си правя плодов ягода с малина-не вярвам да е противопоказен ?Ако някои има мнение все пак ,нека ме информира Simple Smile))
        Hug    Hug     Hug

# 232
  • Мнения: 3
Мили Мами,
от сърце се радвам че сте намерили лек в лицето на колата. Надявам се обаче, че не пиете диетична кола (Coca-Cola light) заради съдържащият се в нея АСПАРТАМ който е изключително вреден по време на бременността и по-особено за плода. Дори да си пиете точно
такава кола не мисля ще е дала отражение.....но по -добре да я спрете и да си пиете истинска кола.
Ето и една от многото  статии които намерих по въпроса.
http://www.studgrad.com/blog.php?pg=8&usr=blade

Поздрави и целувки на всички априлски тумбалачета!!! newsm51

# 233
  • Мнения: 157
Margy стискам палци!
Вяраа не се притеснявай. Сигурна съм, че утре ще ни се похвалиш с чуто сърчице.
Кола и аз обожавам, мога да пия с литри. Спрях я обаче. Знам си се.... изпия ли половин чаша ще изпия цялата бутилка  Confused
Аз го чух сърцето преди 2 седмици  Rolling Eyes сега да важно е пак да го чуя  Praynig Сега искам да видя всичко наред ли, че нещо изтрещях и само глупости си мисля, после смятам да се прибера в Бг за месец най-много че да се осаферя, че тук полудявам.
За колата и аз много я обичам а сега грам не съм пила, много съм стриктна нито цугари, кафета, коли нищо, обаче как си хапваам , вече съм за 5-6 месец корем (шкембе) направила ама нищо само всичко да е наред с бебо пък после ще му мисля нали така.
Аз ходих на козметик сега да ме кола маскират  Mr. Green, леле така не ме е боляло преди бе мамета  Crazy направооо едвам издържах, а смея да твърдя че не ми правеше впчечатление преди аз от години ходя и само така се епилирам, направо умрях.
Айде хубав ден и целувки на коремчетата  Hug

# 234
  • Мнения: 184
ЗВЕЗДИЧКА,за чая от лайка бях мернала някъде,че предизвиквал контракций.незная доколко са верни тези неща,дето ги четем в нета,ама наред с лайката ,при бременност се изброяват и доста подправки,като магданоз ,копър,лющян,чубрица ,шарена сол,които предизвиквали контракций.ще потърся специално тази статия да ви я пусна ако мога....... ooooh!



Млада жена, бременна в петия месец, казва: „Аз, както и много мои близки, признавам само билките. Сега се лекувам само с тях. Глава ли, стомах ли ме заболи, веднага варя лайка или риган с жълт кантарион. Обявила съм бойкот на всички хапчета!”

Специалистите обаче твърдят, че понякога билките може да са по-страшни от хапчетата. Безобидните, често употребявани в бита лайка, риган или жълт кантарион може да подействат абортивно, особено на жените, склонни към помятане.

Ето и списък на най-разпространените в билколечението растения, имащи противопоказания при бременност:

Алое, Анасон, Бор (пъпки и смола), Бояджийска жълтуга, Бял имел, Бял пелин, Бял равнец, Вратига, Горска ягода (листа), Градински чай (салвия), Девесил, Динка, Женско биле, Жълт кантарион, Жълта комунига, Зърнастец, Исоп (лечебен), Копитник, Коприва ( особено в последните месеци на бременността), Копър градински, Кучешко грозде (черно), Лайка, Ламинария, Лапад, Магданоз, Мащерка, Метличина (синя), Мечо грозде, Мъжка папрат, Овчарска торбичка, Пипериче, Попова лъжичка (полска), Ранилист, Ревен, Ряпа, Тинтява, Туя, Челядник.

Някои от изброените растения имат ясно изразено абортивно действие, при неумело използване други също могат да предизвикат прилив на кръв в областта на таза, да повишат тонуса на матката и да провокират аборт. Тук не са включени силнодействащите отровни растения, за тяхното използване не може да става и дума.

Затова бременните жени трябва да са особено внимателни, когато посягат към билките и непременно трябва да се съветват със специалист.

Последна редакция: ср, 09 сеп 2009, 18:02 от ASITA5

# 235
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
момичета, върнах се току що от чичо доктор и първото си посещение при него - потвърди ми датата на термина - 16 Април, чу сърчице, и направи първа снимка на малката запетайка, като излязох таткото така се радваше искрено на запетайката от разпечатката

при предната бременност имах непрекъснато киселини, а към края спях седнала, много ми беше зле, за сега съм ок, но ядох две вечери лимон със захар и се появиха

миналият път обаче лекувах киселините или с газирано, но сега вече не пия изобщо уви, или с портокали - изяждах по един портокал преди да легна и цяла нощ спокойствие

поздави на всички и целувки от мен

# 236
  • Мнения: 2 401
Ох, благодаря за отговорите за чая от лайка, ще взема да го спра за всеки случай, още повече че аз си запарвам самата билка, а не от пакетче и така става по-силен. Все пак ще трябва да измисля, нещо да пия, че от водата ми се гади, пия и аирян, но трябва и още нещо, гледам, че ментата я няма в списъка, та може от нея. Аз предният път не бях чак толкова предпазлива, но тогава нямах проблеми, а пък сега се уплаших доста.
 Hug

# 237
  • Мнения: 30
Здравейте и от мен мили мами Hug Hug
Днес бях доктор , всичко е наред  Praynig и бебо е в 9-та г.с. седмица!!!Искам да попитам  някой знае ли дали тези седмици са по 7 дни или не и ако не в кой месец съм  (аз мисля че съм във втори но незнам  Thinking Thinking Thinking)

# 238
  • Мнения: 157
Здравейте и от мен мили мами Hug Hug
Днес бях доктор , всичко е наред  Praynig и бебо е в 9-та г.с. седмица!!!Искам да попитам  някой знае ли дали тези седмици са по 7 дни или не и ако не в кой месец съм  (аз мисля че съм във втори но незнам  Thinking Thinking Thinking)

Mила от 9г.с си в 3 месец  Hug

# 239
  • Мнения: 30
Много ти благодаря мила!!!Не мога да ти опиша как се радвам наистина ,днес толкова емоции и все хубави  newsm44 БЛАГОДАРЯ

Последна редакция: ср, 09 сеп 2009, 21:00 от navail

Общи условия

Активация на акаунт