Много съм ядосана!!!

  • 39 346
  • 525
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 7 813
....
 Съжалявам, но някой да ми казва да се отръпна за да мине, защото си мисли, че неговото дете е по-важно от моето куче няма как да стане!
Мале-е-е, ей сега те изядоха с парцалките! Grinning

В такива случаи аз се отдръпвам - за да има мир! И ми е жал за това дете, което живее в страх и развива фобии от нещо толкова нормално - домашно кученце. Обезпаразитено, ваксинирано, без бълхи и тении, възпитано, социализирано - просто кученце на повод до стопанина си, на улицата - не пречи на никого.
Колко ли трябва да са му промивали мозъка на това дете, за да изпитва ужас от едно куче, което не го заплашва с нищо, само защото е ... куче?

ПП Бързам, бързам да рапортувам - не водя кучо по детски площадки и събирам акото в пликче!
За невярващите - предложих в една друга тема да им изпращам пликчетата по указан адрес - като доказателства. Потвърждавам офертата!

А за саламчетата с отрова - нямам думи! За мен това са болни мозъци. 
За жалост - на майки, които възпитават деца...

# 166
  • Мнения: 303

Ами разбира се , че детето ми / а и всички останали деца/ са по-важни от твоя ПОМИАР!
Те са хора, а не животни!
 

Кучето е неагресивно, вързано, и стои на едно място. Като те е страх, заобиколи. Никой не е длъжен да ти прави път само защото те е страх от опасност, съществуваща единствено в главата ти.

Aisha, ние нашето куче го отучихме да лае с помощта на вестник, отне ни няколко месеца, тъй като беше вече възрастно куче с изградени навици, но вече не лае даже когато други кучета вдигат шум под прозорците.
Не, няма да заобиколя! Вие ще си държите кучетата вързани до вас плътно и ще им чистите лайната! Никои не е длъжен да ги търпи!
Да сте чували : "Храни куче да те лае!"
А и колко нападнати хора има от вашите кучета, които са "дресирани и не хапят"?

# 167
  • Мнения: 65
Aisha, това е проблема при повечето хора. Да гледаш куче не е само да го храниш и водиш на каишка. Основното е да го възпиташ правилно...а това е трудно. Ето, основната причина за пускането на тази тема е именно неспособността и нежеланието на някои хора да си направят труда на възпитат едно животно. То е животно - вие сте хора, отговорността да не пречи на останалите е ваша, не негова. Обожавам кучета, имах куче, ще имам отново и смея да заявя, че зная как се възпитава и колко време и усилия отнема. Вие, Aisha, вие какво точно сте очаквали от 16 годишно момиче без опит? Да научи кучето да пикае навън и да не лае постоянно? И след като тя очевидно не е успяла, вместо да се оплаквате и се чудите как да се отървете от невинното създание, защо не се хванете вие да го научите?
Айде пък стига толкоз мрънкане за всичко, бе, аман! Кучетата им виновни за всичко...като изпуснеш ютия на крака си кой е виновен - ти или ютията?  Grinning

# 168
  • Мнения: 520
ПП Бързам, бързам да рапортувам - не водя кучо по детски площадки и събирам акото в пликче!
За невярващите - предложих в една друга тема да им изпращам пликчетата по указан адрес - като доказателства. Потвърждавам офертата!
newsm62

# 169
  • Пловдив
  • Мнения: 2 219

Ами разбира се , че детето ми / а и всички останали деца/ са по-важни от твоя ПОМИАР!
Те са хора, а не животни!
 
Кучето ми е купено от развъдник за четири цифрена сума  Stop, но и да беше помиар, това не променя нещата, естественно, че за мен моето куче е по-важно от всички останали деца, така разбирате ли какво искам да кажа Mr. Green
Още една случка: пътуваме във Виенското метро, качва се мъж с питбул и сяда до нас, децата веднага поискаха да го погалят, попитахме човека дали може и как се казва кучето. Сега се замислям защо той не ми поиска разрешение да седне до мен с кучето  Joy

Помиара ми е порода ретривър, кучета - водачи, чудя се ако видите слепец с такова куче дали и той ще трябва да ви направи път newsm78

Мале-е-е, ей сега те изядоха с парцалките! Grinning
Споко, нося само маркови дрешки  Joy

# 170
  • София
  • Мнения: 1 508
Не, няма да заобиколя!

Стой си на едно място тогава  Laughing

Точно ти едва ли си с нещо по-добра от един помияр.

# 171
  • Мнения: 15 619
Ето откъде тръгва насилието.   ooooh!

# 172
  • Мнения: 303
Не, няма да заобиколя!

Стой си на едно място тогава  Laughing

Точно ти едва ли си с нещо по-добра от един помияр.
Може и без обиди!
Тука всички твърдите , че много обичате кучетата и се грижите за тях- водите ги на каишки, събирате им лайната, възпитавате ги. Ок, но аз не мисля така!
Живея близо до градинката при църквата "Света Троица" в София и редовно водя детото си там, как един път за тези години не видях някои да си събира лайната на кучето!!! Вечно има пуснати кучета да тичат /всякакви породи/, вечно има скандали между МАЙКИ и гледачи на кучета, вечно тези гледачи са прави, че кучетата им не хапят, че били бебета.
Само искам да ми отговорите ЗАЩО тогава тези кучета нападат хора, когато са толкова "добри и мили"?

# 173
  • Мнения: 375
Аз сьм виждала в нашия квартал само едно момченце на 10г ,което разхожда едно куче и винаги си сьбира лайната. Друг никога никьде не сьм видяла ,може хората да си сьбират и аз да не сьм попадала на такива.Живея в Обеля ,тук има много поляни кьдето може да се изведе едно куче, обаче хората които го правят са няколко.Другите всяка сутрин са в градинката на площадката  кьдето играят децата.Това не го разбирам много ми е странно.

# 174
  • София
  • Мнения: 15 528
Цитат
Само искам да ми отговорите ЗАЩО тогава тези кучета нападат хора, когато са толкова "добри и мили"?
Според това изказване излиза,че всички кучета нападат.Аз имам питбул, що за 7 години още никой не е нападнал? Само една топка е спукал, защото си играеше и искаше да я носи със зъби.Напада само мъжки кучета и то само ако те му се озъбят, никога не тръгва пръв.Винаги ходи на повод.

# 175
  • София
  • Мнения: 1 508
Извинявай, че те обидих  Simple Smile

Ти живееш в центъра, там неизбежно се сблъскваш с всякакви кучкари. Честно казано, животът там си е живо мъчение за кучетата. При нас в покрайнините (Младост), също има такива хора, но са много по-малко, защото имаме много хубави затънтени места за разходка, където нормални хора няма. Лично за моето куче мога да ти кажа, че е винаги вързано, даже когато сме на тези безлюдни места, чистя си след него и съм го научила да не си върши кучешките работи между блоковете, докато не стигнем до поляните. Научила съм го и да не лае, все пак около нас има и други хора, не са длъжни да харесват или търпят нашите шумове. Никога никого не е ухапал, обаче ако види някой да удря дете, ще скочи да го защитава. Скандали между нас и други майки никога не е имало, просто защото никога не ходим там, където има деца.

А на мен ми е голяма мечта да ме вземат да работя в общината да глобявам недобросъвестните собственици  Laughing

Обаче не се сдържах, не мога да възприема някой да има лошо отношение към кучетата само защото са кучета.

# 176
  • Мнения: 303
Извинявай, че те обидих  Simple Smile

Ти живееш в центъра, там неизбежно се сблъскваш с всякакви кучкари. Честно казано, животът там си е живо мъчение за кучетата. При нас в покрайнините (Младост), също има такива хора, но са много по-малко, защото имаме много хубави затънтени места за разходка, където нормални хора няма. Лично за моето куче мога да ти кажа, че е винаги вързано, даже когато сме на тези безлюдни места, чистя си след него и съм го научила да не си върши кучешките работи между блоковете, докато не стигнем до поляните. Научила съм го и да не лае, все пак около нас има и други хора, не са длъжни да харесват или търпят нашите шумове. Никога никого не е ухапал, обаче ако види някой да удря дете, ще скочи да го защитава. Скандали между нас и други майки никога не е имало, просто защото никога не ходим там, където има деца.

А на мен ми е голяма мечта да ме вземат да работя в общината да глобявам недобросъвестните собственици  Laughing

Обаче не се сдържах, не мога да възприема някой да има лошо отношение към кучетата само защото са кучета.
Ако всичко това , което го казваш /че чистиш, държиш си го вързано и т.н./ е вярно, много е хубаво и дано другите вземат пример от теб.
Но специално за тази градинка, която ти казвам е някакъв АД. Представяш ли си- ooooh!пускаш си детето в поляната и като излезе цялото омазано в лайна!
Наистина трябва да има глоби за недобросъвестните собственици. 

# 177
  • Мнения: 55
Мисля, 4е темата се изроди в нещо ужаснО неприятно  Sad По4нахте пак да се обиждате кой е помияр, кой са му маркови дрехите и тем подобни  #Crazy Май авторката трябва да заклю4и темата и ФИНИТО! ooooh!

# 178
  • Мнения: 9 865
Не е задължително мозъкът на детето да е "промиван", за да изпитва страх от кучета.
А също не мисля, че някое дете може да бъде по-маловажно от което и да било куче на земята, дори и 7-цифрена да е сумата, за която е закупено. Това е някаква криворазбрана класовост. Няма никакво значение какво е кучето, може да е последният помияр и за някого то да е по-важно от всяко друго същество на света, но на улицата, на обществени места и пр. кучетата не бива да бъдат с предимства пред децата, нито по правило, нито в болните мозъци на собствениците си.

# 179
  • Мнения: 98
Не е задължително мозъкът на детето да е "промиван", за да изпитва страх от кучета.
А също не мисля, че някое дете може да бъде по-маловажно от което и да било куче на земята, дори и 7-цифрена да е сумата, за която е закупено. Това е някаква криворазбрана класовост. Няма никакво значение какво е кучето, може да е последният помияр и за някого то да е по-важно от всяко друго същество на света, но на улицата, на обществени места и пр. кучетата не бива да бъдат с предимства пред децата, нито по правило, нито в болните мозъци на собствениците си.
Изключително точно написано!!!   bouquet
Лошото е че наглостта на някои е безпределна. На тях ще им кажа само едно - няма куче на земята /ако ще и 12 - цифрена сума да струва/, което да е по-важно дори и от най-сополивото циганче. Все пак детето е човек и сравненията с псетата са най-тъпоумното нещо, което съм чувала.
По същия начин, както разсъждава Виоленца, мислят и разни идиоти сядайки пияни зад воланите - и за тях техния кеф си е по-важен отколкото здравето и живота на останалите.
Вечно ще си бъдем на този хал, докато поставяме на най-високо място сред ценностите ни алкохолизма, лицемерието, псетата и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт