Барселона и околностите- забележителности и интересни места

  • 47 292
  • 293
  •   1
Отговори
# 285
  • Бургас
  • Мнения: 4 121
Най-накрая си купихме билетите - летим за Барселона на 30 май, имаме 6 нощувки там, после отиваме до Валенсия и оттам ще летим за София. През цялото време ще сме с рент-а-кар, защото планирам посещение на Порт Авентура и манастира Монсерат.

Харесахме си апартамент в Барселона, гледката от него е право към кулата Абгар. Можете ли да ми кажете това добър район на града ли е? И как стои въпроса с паркирането?
и ние се гласим да взимаме билети за 30 май с wizz air, с тях ли летите

# 286
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 410
Да, и двата полета са с Уиз Еър.

# 287
  • Мнения: 469
Ето малко видеа от мен, надявам се скоро да ви покажа и снимки:

площад Еспаня, хотелът ни беше точно до строежа на Арената, който се вижда
аквариумът

Пуебло Еспаньол - архитектурен комплекс като Етъра, сгради в стар стил, занаятчийници, можете да видите как работят майсторите - грънци, стъкло, ветрила, бижута, дрехи,
манастирът Монтсерат
плаца Каталуня - най-централният площад
Арката на Триумфа, която е в началото на алеята, водеща до градския им парк със зоопарка. Между другото докато се разхождахме близо до зоопарка в парка два пауна бяха някак си прескочили оградата и щъкаха из полянките наоколо, облещихме очи Simple Smile

Журналистите сред вас надявам се да знаят, че със журналистическата си карта можете да разгледате безплатно голяма част от музеите и забележителностите Simple Smile

# 288
  • Мнения: 1
Здравейте! И аз да се включа при Вас. Искам да Ви попитам как можем да си резервираме посешение на корида и фламенко в Барселона!Благодаря предварително! Hug newsm78

# 289
  • Мнения: 469
Здравейте! И аз да се включа при Вас. Искам да Ви попитам как можем да си резервираме посешение на корида и фламенко в Барселона!Благодаря предварително! Hug newsm78

За Фламенкото знам, че в Пуебло Еспаньол организират фламенко вечери в някакъв бар, но не съм ходила, мернах някъде реклама. Ако не се лъжа и входът беше скъпичък, май около 30 евро на човек.

# 290
  • Мнения: 1 710
Когато посетихме Барселона преди няколко години, беше назрял някакъв протест в града, с който искаха спирането на коридата, заради жестокото отношение към животните. Едва ли са успели, но до колкото разбрах в тази част на Испания не са толкова пристрастни към бикоборството и не се гордеят с него, за разлика от жителите на Андалусия да речем.

# 291
  • София
  • Мнения: 10 078
Освен това има си сезон в който има кориди, доколкото знам, не са целогодишно.
http://www.virtualtourist.com/travel/Europe/Spain/Catalunya/Barc … lfights-BR-1.html
Най-лесно би било на място да се осведомите, като отидете до булринга (който по мое мнение е грозничък, поне отвън, не съм влизала).
Освен това коридата не е за всеки - аз имах големи съмнения, гледайки по телевизията, беше ми мъчно за "бикченцето", но на живо е много различно.

Последна редакция: ср, 17 фев 2010, 09:26 от Lana

# 292
  • Мнения: 432
Много хубава тема! Ще пътувам през април, та ми е полезно. Simple Smile

# 293
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Пиша и тук, за да бутна темата към първа странца, тази за Барселона я изчетох цялата, но тук ми се струва, че има доста по - изчерпателна информация и доста повече забележителни места, които биха могли да се посетят.

Общи условия

Активация на акаунт