Един живот на пътя или "Аз копелета няма да гледам!"

  • 5 048
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 418
vagabond  Cry Hug Добре си направила с писмото.Дано някой да се вслуша в него.Аз не бях гледала новините.Видях репортажа от линка.Каквото и да кажа за тази жена все ще и е малко #Cussing out
Дано детенцето да има късмет!

# 16
  • Мнения: 702
Никоя от медиите не ми е отговорила и едва ли ще го направи, защото получавам репорти, че са им препълнени пощенските кутии и писмото ми не е получено.
Това е безобразие! #Cussing out
Както и да е!То се е видяло, че на никой не му пука! #Cussing out

# 17
  • Мнения: 2 084
Опитвам се да намеря думи, но не успявам. Питам се на кой му пука? Важна е новината. И думите, които телевизията ще популяризира. Отношението, което ще се формира у "публиката" към едно дете, което на 10 ден от своето появяване на бял свят получи от екрана на нацонална медия ЕТИКЕТ.
Питам се защо ли моят пет годишен син мрази думата осиновяване? Кой създава обществените нагласи? Кой "вкарва" в устите на хората устойчивите изрази?
Вагабонт, защо притесняваш хората от медиийте? Обществено порицание ще има за нещастната жена. Какво му е на детето? Спинка си. А тя жената има 30 лева. И как без гащи, без чорапи и рошаво. Сресването май е безплатно.
Гадно ми е. Обидно ми е. Болно ми е.

# 18
  • Мнения: 702
Абе Калинче, на всичнки ни е болно и всички сме болни!Цялото общество!
Не знам защо никой не ми обърна внимание, при положение, че постоянно парадират как помагат на хората и как хората могат да разчитата на тях?!
И сега какво една глупачка излезе по-беззащитна от едно дете!?
Искам да се оплача някъде!Къде да ида!?

# 19
  • Мнения: 2 172
Даа...замислям се, хора всякакви,и убийци, и други..да ги показват , се замислям, каква е целта?
А да показват детенцето?Един ден и то, и родителите(бъдещите)  могат да имат този материал, но и още колко милиона, които са го гледали....Етикет, и още какъв....Детето не го заслужава.

# 20
  • Мнения: 273
Не гледах новините, но видях репортажа от линка. Какво да кажа, те журналистите са "сладури". На тях им трябва събитие, сензация и започват да разтягат локума, да бърборят без мярка, понякога и без да мислят.

А за жената - тя е кукувица - птицата, която оставя яйцето си в чуждото гнездо, но дори пилето снася в гнездо, макар и чуждо, а тази го оставила под моста. Нямам думи - трябва да има съд и присъда, но адекватна на постъпката - опит за убийство, та следващата да се замисли, как да се откаже.

# 21
аз познавам тази жена от няколко месеца....има момиченце на 2 годинки което е много сладко и много добро,за него най много ме е яд,то вече е свикнало с майка си и ще й бъде много трудно да я заведат в дом за усиновяване...колкото до Деси,тя направи много голяма грешка,като се повлия от нейните родители,които я заплашват че ако запази детето ще я изгонят от тях и ще трябва да живее на улицата с двете си деца..Разбирам защо е изостави детето си...но неразбирам защо не го остави в дом за усиновяване,а под моста  Thinking

# 22
  • Мнения: 2 123
О. Осиновяване

# 23
  • Мнения: 702
Ти, като я познаваш, защо не й предложи помоща си?!И защо никой не говори с нейните родители?!Що за чудовища са това?!

# 24
  • Мнения: 91
Мамчета, не се косете за тъпия новинарски материал, след 5-10 години никой няма да си спомня за него, надали ще съществува и като запис някъде. Ами за постъпката на майката ме е яд, дано поне да дава по-бързо писмен отказ и детенцето да си намери мама и тате, и нов дом!  Crossing Arms

# 25
  • Мнения: 2 084
След... А тук и сега колко деца научиха значението, което се влага в думата копеле? Колко деца са на повече от 10 дна и се опитват да учат нови думи? Колко деца вече "получават" тази дума от други деца?
Отговорно поведение. Това е една дума, която доста журналисти трябва да научат. Хай да режем, пък ако не стане ще вземем да мерим като стандарт на поведение е неработещо.

Поредната безумна ситуация. Тоя народ се разпада бавно и славно. На тая жена малкото момиченце дали ще чуе подмятане за сестричката си? Тия журналисти никой ли не ги учи, че хората имат чувства? За тях предвижда ли се порицание?

# 26
  • Мнения: 957
Не мога да повярвам,как е възможно?!Да възможно е да е била притисната,но защо го е оставила на пътя?Защо не го е оставила в дом?Ами ако никой не го е намерил?И какво красиво бебче,дано намери истински родители Praynig
И
kalina@ е права никой не се интересува от нищо в нашата страна важна е сензацията,а другите деца на тая жена как ще живеят...

# 27
  • Мнения: 702
Мата, много съм съгласна с теб! #Cussing out
Искам да кажа, че в крайна сметка излезе, че едва ли не бебето е виновно, тая безотговорна жена, да бъде изгонена от родителите си, а не самата тя с безотговорното си държание!
Как спи не знам!Как си гледа другите деца се питам?!
И ако това е майка, то по-добре да й ги вземат всичките деца!Кое дете иска да живее в страх, че майка му някой ден може да го остави под някой мост!?

# 28
  • Мнения: 4 138
Жената е направила "най-тежкия избор в живота си"... е, вярно, че е постъпила лошо, но ще я смъмрят и ще си вземе бележка...
Това дете ще порастне и ще започне да се интересува от биологичните си родители и какво ще открие...

Абе по другите държави така ли си изхвърлят децата? И ако се случи какви са наказанията? Не може ли да се съди по някой европейски закон?


в германия има една друга алтернатива за жените родили и изоставящи децата си, желаещи да останат анонимни.
http://www.tdh.de/content/themen/weitere/babyklappe/images/babyklappe.jpg така изглежда отвън
http://www.peter-pan.at/cms/images/stories/babyklappe.jpg така изглежда отвътре
навсякъде има жени, които си изхвърлят децата.

http://www.familienhandbuch.de/cms/Hilfen_Babynest2.jpg




# 29
  • Мнения: 957
Просто народа се обездушава,ако мога така да се изразя за мен на тази жена погледа беше празен безжизнен и бездушен.По цял  свят е едно и също има бейби клапе и пак изхвърлят бебета на улицата.Миналата година едно момиче беше родило във ваната и след това изхвърлило бебето си през терасата. Tired

Общи условия

Активация на акаунт