Един живот на пътя или "Аз копелета няма да гледам!"

  • 5 046
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 138
не знам..........
в древна спарта са убивали по-слабите деца. сложна е темата и нямам желание да глобализирам.
интересува ме в момента това, което се случва. една жена просто е оставила детето си на произвола на съдбата. да бъде например изядено от кучета, намерено от някой, който да го продаде за органи или просто да остане ненамерено.

не искам да задълбавам, но и нашата майка е напълно нормална, няма психически отклонения и все пак не зная как щеше да постъпи с алекс, ако не се бяхме намерили.

това е една нормална българка, която си е решила проблема. и не вижда нищо ужасяващо в това, което е направила. чудя се в кой свят живеем и защо такива жени не получават необходимата информация още в родилното.
къде са социалните работници и защо не са били до нея.
изненадващо за мен е и друго. как така бяла жена, с явен български произход, две деца и разведена, не е получила неприлично предложение.............

# 31
  • космополитно
  • Мнения: 941

аз познавам тази жена от няколко месеца....

като я познаваш и разбираш, иди се гръмни. и нея гръмни. гадове нйедни и малоумници.
съгласна съм да я порицаят обществено, ако това включва убиване с камъни. мамка му.

Мата!? Не мога да повярвам, че ти го казваш!? А ако попаднеш в нейната позиция- неподкрепена от никого, обругана и натирена!?...
Знам, знам не всеки си хвърля детето, но по всичко се разбира, че тази жена е отгледана от родители,които не са емоционално дефиринцирани и с голяма вероятност тя самата е с "пресовани"емоции

... за мен на тази жена погледа беше празен безжизнен и бездушен...

Преди да изостави самата "майка";родилка; жена (както искате я охпределете) е била изоставена от цялото си обкръжение...

Не ми идва да хвърля камък по нея, но имам в себе си въпроси:

*Защо никой не споменава и няма да се потърси отговорност (и законова) за оплодителя, решил да си сменя позицията в последния момент?;

* Как ли би постъпила жената, ако имаше на кого да се опре? ИЛИ поне беше малко по интелигентна за да търси алтернативи за справяне със ситуацията?(е, когато човек е в криза и да е интелигентен често не вижда изхода)...


Така или иначе за мен този драматичен случай потвърждава, че изоставянето на деца се случва, когато родилите ги жени са неподкрепени и не виждат ресурсии за излизане от ситуацията по друг начин...

Дано всичко случило с детенцето е рестарт за живота му! Жалко, че ще носи в себе си (каквато и да е съдбата му занапред) болката от изоставянето.  Деянието на жената дарила го с живот ще хвърли сянка ипо един или друг начин и върху другата й дъщеря! Cry

Мисля, че никой няма право да осъжда (и ако го правим какво ще промени това)?
Наистина по-добре е да се разработват програми за образоване и грижи за бременни и деца в риск...

Последна редакция: нд, 27 сеп 2009, 04:12 от Venecias

# 32
Знаете ли исках да напиша отговор още в началото.Мисля,че би бил много объркан и това ме спря.От позицията на дете отрасло с един родител,който родител никога не е имал подкрепата на семейството си,знам как се е чувствала тази жена.Знам какво е да растеш с един чорап ,рошав и гладен.Знам как е когато децата са две и майката няма хиляди възможности за работа тъй като това е свързано с децата.Който ми каже ,че се справя сам да се замисли първо,колко често баби, приятели роднини вземат децата ви от градина ,училище за по ден два и колко са хората на ,които можете да разчитате за такива елементарни неща.Защото майка ми не можеше да разчита на никой за това.Защото ,когато се разболеехмеаз  или и сестра ми тя трябваше да бъде с нас а това често значеше да остане без работа.Без пари,без храна,без ток.Без хиляди елементарни неща.Майката забравя да бъде майка в такъв момент ,дали знаете това.И децата престават да бъдат деца. .Това може да го разбере само този който го е изпитал.А това е рядко.Рядък е и нейният случай.На Де си.Не я познавам,не ме интересува и колко е интелигентна.Но разбрах ,че никой не е дошъл да я посрещне от родилното.Това нищо ли не ви говори?Разбрах,че е имала възможността да го остави в болницата, но не е искала.За да остави детенцето си някъде навън,тя до последно се е надявала,че някой ще я спре.Ще дойде,ще и даде подкрепата си.Оставила го е тогава ,когато не е имало такъв човек.Тази жена не е изрод.Тя просто няма безкраен избор.Тя едно нещастно човешко съществоРазберете го.Не я съдете.И пак от позицията на дете расло като нейните други деца мога д кажа че безкрайно много пъти съм искала да нямам изобщо родители.Да бях израсла в дом.Толкова  е било тежко.
Спрете с жлъчните коментари и злобата.Живота ни заставя във ситуации,които не можем да предположим.Човешкото в нас  е тогава ,когато опитаме да бъдем за момент в сърцето на другия.Тогава ,когато грешим и тогава ,когато разбираме.

# 33
  • Мнения: 702
ами тогава браво на нея!че се е сетила да си изхвърли бебето,за да има тя някакъв яанс!А ТО КЪДЕ ОСТАВА?!мАМКА МУ!ПОД МОСТА!ТИ ПРЕДСТАВЯШ ЛИ СИ СИ БЕБЕ МАЛКО И БЕЗЗАЩИТНО И ДА ТЕ ЗАХВЪРЛЯТ ПОД МОСТ?
ОК, РАЗБИРАМ ЧЕ Е НЯМАЛА ПОДКРЕПА, АМА КАТО Е ВИДЯЛА, ЧЕ ПОМОЩТА НЕ ИДВА ОТНИКЪДЕ, ЗАЩО НЕ СЕ Е ВЪРНАЛА В БОЛНИЦАТА -ПОНЕ ДА ГО ОСТАВИ, А ПОД МОСТА!?ЗНАЧИ Е ИСКАЛА ДА УМРЕ!ДА ГО УБИЕ!?
КАКВО Я ЗАЩИТАВАШ?!ИМАЛ СИ ТАКЪВ ЖИВОТ!АМА МАЙКА ТИ НЕ ТЕ Е ИЗХВЪРЛИЛА НАЛИ?И АЗ СЪМ ИМАЛА ТЕЖЪК ЖИВОТ И МЕН НЕ СА МЕ ГЛЕДАЛИ  ДРУГИ ОСВЕН МАЙКА МИИ БАЩА МИ!нО ТЕ РАБОТЕХА КАТО ЛУДИ!тАТКО СМЕНЯШЕ ЧЕСТО РАБОТАТА СИ, НО БЕШЕ ДОБЪР ЧОВЕК.кОЛКО ПЪТИ СМЕ СИ ЛЯГАЛИ НА КИСЕЛО МЛЯКО, ЗАЩОТО ВСЕ ИМАХМЕ ЗАЕМИ, ЗАРАДИ МЕН, ЗАРАДИ ЖИЛИЩЕТО, КОЕТО РОДИТЕЛИТЕ МИ ПОСТРОИХА ЗА МЕН.НИКОЙ НЕ ИМ Е ДАЛ НИЩО ДАРОМ, НО НЕ СА МЕ ИЗХВЪРЛИЛИ!НЕ СЪМ ХОДИЛА С ЕДИН ЧОРАП!И АКО ИСКАШ САМО ЕДИН ПРИМЕР ЩЕ ТИ ДАМ - КОГАТО ЗАЖИВЯХМЕ В НОВОТО ЖИЛИЩЕ ОЩЕ НЯМАШЕ АКТ 15/НЕ 16, А 15/НЯМАШЕ ВОДА, ТОК, НИЩО. лЕЛЯ МИ НИ БЕШЕ ИЗГОНИЛА ПОСРЕД ЗИМА НА ПЪТЯ, ЗАЩОТО БРАТОВЧЕД МИ НЕ МОЖЕШЕ ДА СИ ПРАВИ КУПОНИ.и ТАТКО ПРЕКАРА ТРЪБА ОТ ВЪН ОТ ЕДНА ЧЕЯМИЧКА, ОБВИ Я СЪС СТЪКЛОВАТА И И ТОВА ДО ЧЕТВЪРТИЯ ЕТАЖ.В ТОАЛЕТНАТА СЛОЖИ БИДОН С КРАНЧЕ, А СЕ КЪПЕХМЕ С КОФИТЕ!НО НИКОГА АМА НИКОГА НЕ СЪМ ХОДИЛА МРЪСНА, НЕИЗПРАНА И РОШАВА!БЛАГОДАРЕНИЕ НА РОДИТЕЛИТЕ СИ, КОИТО СЪЩО НЕ СА ИМАЛИ БЕЗКРАЕН ИЗБОР!

Искам тази жена да си плати за деянието си!

# 34
  • Мнения: 2 123
Моля всички - дайте си сметка, че тук четат деца ... нямам предвид порастналите осиновени и пишещи тук деца. Тук четат малки осиновени деца
Спрете да ги плашите и си мерете приказките.

# 35
  • Мнения: 128
Според мен от оставянето на дете в роилното или дом до изхвърлянето му под мост или в кофа за боклук има голяма разлика.Първите поне не са убийци.
Нищо не може да оправдае стореното от тази жена-никаква житейска драма(освен психически отклонения)!

# 36
Това ,което исках да кажа всъщност бе ,че за да стигне тази жена до  тази  постъпка, то тя е продиктувана от нещо.
В никой случай не омаловажавам деянието и,казвам само,че ,за да реагира така психично здрава жена то със сигурност това е било в момент на лудост.
Тази лудост идва в следствие на някаква причина.
Не съм аз нито ти нито ,който и да било друг тук пишещ във форума, нито медия някаква хората,които трябва да съдят нейното решение.

На кой тя ще плащи не е твоя работа Вагабонт!

Между семейство с двама родители със стандартни възможности(т.е финанси) и друго с един без такива има разлика.
Голяма разлика.
Без значение какви са причините.
Разлика в начина на живот във всичките му аспекти.
Ти Вагабонт очевидно не знаеш за какво говоря.

/ако поста ми по някакъв начин е извън рамките на допустимия тон,моля модератора да го изтрие/

# 37
  • у дома
  • Мнения: 1 160
Съгласна съм а Мата,къде са били социалните,тяхната вина е не по-малка.
Чудовишна е постъпката й,не го отричам,но си давам и сметка,че благодарение на такива"уроди сме щастливи.

# 38
  • Мнения: 2 123
Аз лично съм щастлива благодарение на детето ми, не на биологичната му майка. За вас не знам.

# 39
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Beringer, ти пък въобще не знаеш Вагабонд за какво говори. Аз имам две осиновени деца, с едното от които от 3 години говорим за това, което му се е случило преди да се намерим с него. Видях такава безкрайна мъка и празнота в очите на моето 4 - 5 годишно дете! На моменти успях да се докосна до болката, раздиращата болка, която ще изплува от подсъзнанието му винаги - болката, че е непотребен товар за жената, която го е създала и носила 9 месеца под сърцето си. Ами ако трябваше да разбере, че тя го е и изхвърлила буквално на боклука в първия момент, в който е имала възможност за това?! Можеш ли въобще да си представиш как се живее с този товар?!

Това е опит за убийство. На всеки, на когото го разказах тези дни - мъж ми, свекърва ми, познати майки - всички сме на едно мнение - не го е оставила в дома, защото е искала да изчезне физически, да го няма повече никога, никъде. Това е чудовищното в случая!

Познавам много жени - самотни майки. За тях животът и безопасността на децата им са на първо място. Само един пример - леля ми - кръгло сираче и с ниско образование се развежда на 26 години и остава буквално на улицата с два куфара дрехи и две деца - на 3 и 4 годинки. Има сестри, които също са с малки деца, в други населени места и с много ниски финансови възможности в момента, т.е. абсолютно никаква помощ отникъде. Как се е оправила - не знам. Успя и къщичка с две стаи да построи. Дълги години водата (само студена) беше на двора, пералня май и досега няма, децата винаги са били облечени бедно, но спретнато. Едното е с две висши образования и прекрасно семейство - кумове са ни на нас с мъж ми.

И ако седнеш да попрочетеш другия подфорум за осиновените - ще видиш, че е работа на Вагабонд да пита кой ще плаща за тази "много голяма грешка", защото тя много добре знае как се живее след "много голяма грешка" на друга жена.

Това 10-дневно бебе също има право да бъдат зачетени неговите права на живот и безопасност, по които като жив човек и гражданин е равноправно с всички нас. То сега не може да говори. А по-късно, като може да говори и си каже какво му струва тази постъпка на майка му, ще се намерят хора, които да го нападнат и укорят за това, че съди някого, който е искал да го убие!

Последна редакция: нд, 27 сеп 2009, 11:44 от Gankata

# 40
  • Мнения: 4 138
гадно ми е въобще да коментирам случката, защото мозъкът ми не може да я побере.
точно аз го казвам, не защото тази жена е изоставила детето си, а начинът, по който го е изоставила, и мястото.
идиотия е да оставиш беззащитно същество на бунището с надежда, че там ще го намери човек и той ще е по-бърз от плъховете и гладните кучета.
каквото и да ни се случва в този живот, трябва да запазваме човешкото в себе си. за мен подобна постъпка е равносилна на убийство. както няма да разбера майка-убила детето си, така не разбирам и тази жена.

не живеем в 18 век, а в 21. има информационни средства, до които всеки има достъп.
ок, детето не и трябва, пречи и, иска да го махне от живота си. хубаво, не я упреквам. но НАЧИНЪТ е неприемлив и ужасен. близката болница, автогара, гара и още хиляди места, където има много хора са хиляди пъти по-подходящи от това, да метнеш едно дете на боклука.

не считам тази жена за нормална. това е емоционална деформация. тежка.
може би бебиклапето е добро решение и за българия.

а работата на социалните работници в родилното отделение ще коментирам в друга тема, защото не съм застъпничка на всяка цена на превенцията по изоставянето. понякога тя е излишна, а трябва да се обърне внимание на сигурността при изоставянето. колкото и да е тъжно......

# 41
  • Мнения: 3
Напълно съм съгласна с вас в крайна сметка къде са социалните какво вършат..... та това си е опит за убийство на едно беззащитно ангелче...... просто нямам думи

# 42
  • Мнения: 4 138
Берингер, не мога да се съглася, че не е работа на вагабонд на кого ще плаща жената. именно негова, или нейна работа е, защото е част от обществото.

има обаче и друго. една жена след раждането се води според законите донякъде неадекватна, формулирано лаишки. именно по тази причина декларация за съгласие за осиновяване може да бъде подписана от нея чак след 14 дена, по сега действащия семеен кодекс.
ако има добър адвокат, може да не получи и никакво наказание, предполагам.

мен не ме интересува дали ще я осъдят, повече ме интересува съдбата на нейните деца и на това дете, което е захвърлила. по мои интуитивни предположения, мисля, че ще си вземе детето обратно, защото ще получи обществена подкрепа.

въпросът е, подобни неща да не се случват занапред, което е химера. но един подобен случай може би ще накара обществото ни да се замисли за алтернативи и да предостави възможност на подобни хора да оставят някъде анонимно детето си, ако в даден момент не се чувстват способни да се грижат за него. някъде, където едно бебе не е заплашено от куп опасности.........

# 43
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Мен също ме вълнува съдбата на трите деца на тази жена. Знам ли, може би наистина с раздухването на случая някой ще я подкрепи в момента и даже може да си прибере детето. Но как ще бъде подкрепена и докога? Едва ли в това състояние би се задържала дълго на работа някъде, а пари даром ня вярвам някой да се наеме да й превежда.

Тази жена има сериозен емоционално-психически проблем (извинявам се за лаишкия израз), вследствие на което е опасна за децата си. На 27 години да се докараш дотам да бъдеш отхвърлен от всички свои близки и познати и да не можеш да разчиташ на никого не е нормално. Ако по някакъв начин - сериозно наказание, или сериозно лечение (а може би компилация от двете) не й бъде провокирана възможност да осъзнае какво всъщност иска от живота и че много неща зависят от самата нея, нищо чудно след няколко години да чуем за нова "сензация" по медиите. И пак отстрани ще разнищваме как се е стигнало дотам.

Последна редакция: нд, 27 сеп 2009, 14:29 от Gankata

# 44
  • Мнения: 957
vagabond ,Beringer е прав или права в мого неща,крещиш и си ядосана и възмутена аз също съм,но пропускаш най-важното на няколко места споменаваш за твоя живот и колко ви е било трудно,но твоите родители са били постоянно до теб имала си някой зад гърба си.Това момиче е било изоставено и отритнато от цялото общество и от родителите си,има разлика.Не оправдавам постъпката и,писах вече.Можела е да се варне в родилното и да го остави.Можело е бездушните и родители да са били с нея.Можело е приятелите и обществото да я подкрепили.Държавата също.Можело е но не е.Защото в нашата мила "Абсурдистания" никой не се интересува от нищо.И когато се случи нещо такова сме готови да сочим с пръст.
Само да спомена че тук в Германия за такива случаи като на Десислава отритнато от всички,но желаещи да запазят детето си има
"Дом майка и дете" http://www.kinder-aktuell.de/familie/mutter-kind-heim-169/
Ето и едно видео от такъв дом във който всяка бъдеща майка,както и самотни бащи могат да отидат и да живеят определено време докато се почувстват сигурни в себе си.Мисля че нашите социални служби на много неща могат да се научат ако искат.
http://www.youtube.com/watch?v=7z0HO_bKz1M&feature=player_embedded

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт