За добрата козметика - 3

  • 99 970
  • 747
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 616
А, тези ли, бях ги забравила.
На мен нали само концентрирани съставки са ми пред очите, не знам защо си представих, че и ти такива ползваш Simple Smile

професионално изкривяване Grinning
И още едно такова по-общо въпросче имам...Ако си работила с достатъчно продукти за коса, какво ти е мнението за неводно разтворимите силикони в продукти за коса, шампоани, балсами, стилизиращи...? по много форуми се шири мнението че неводноразтворимите се наслагват върху косъма, утежняват го и след време косъма не може да се овлажнява заради това, и става сух и се къса, много е модерно (поне сред хората които пишат по форуми за коса) да се ползват само продукти с водно разтворими силикони или такива без никакви...Не съм проучвала в дълбочина, дори не правя разлика между двата вида силикони, но ти какво мислиш, има ли такава опасност, трябва ли  да се избягват?

# 631
  • Мнения: 0
MissNellie, тъй като забелязвам, че живо се интересуваш от продукти за коса, ще ти споделя едно сайтче, много добро, може и да си попадала на него:
http://thebeautybrains.com/
Висяла съм с часове в този сайт, има доста интересни нещица (не само за косата).
Хубавото е, че са написани на достъпен и разбираем език за масовия потребител, без да се изискват специални познания или квалификация.
Дано ти хареса, има какво да се научи. Grinning

# 632
  • Мнения: 1 416
За една маска за лице искам да попитам какво мислите за състава и, води се бои козметика. Маската е Cattier Purifying mask Oily skin:

Съдържание:

Aqua, Illite, Kaolin, Mentha Piperita Extract*, Simmondsia Chinesis Oil*, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Bezyl Alcohol, Stearic Acid, Lactic Acid, Melaleuca Alternifolia Oil*, Rosmarinus Officinalis Oil*, Mentha Piperita Oil*, Limonene.

Благодаря! Simple Smile

# 633
  • Мнения: 2 132
Ще изчакам коментара ти върху предишните, а ето и моето питане за детски слънцезащитен продукт:

Green People Organic Children Sun Lotion SPF25 - Lavender 150ml
Ingredients: *Aloe barbadensis (aloe vera), *Olea europaea (olive oil), *Elaeis guineensis (palm oil), *Helianthus annuus (sunflower oil), Isoamyl p-Methoxycinnamate (UV-filter derived from cinnamon acid esters), Herbal infusion of *Sambucus nigra (elder flowers). Cetearyl glucoside (plant wax extract), Titanium dioxide (UV filter – mineral), Glyceryl stearate (derived from plant material), *Cera alba (bees wax), *Persea gratissima (avocado oil), *Lavandula angustifolia (lavender oil), Gnaphalium leontopodium (edelweiss extract), Commiphora myrrha (resin from myrrh), Rosmarinus officinalis (rosemary extract), Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin (preservative system), Citric acid (pH regulator), *Linalool, *d-Limonene (from essential oil).
*84% certified organic ingredients.
Ето тук го има съставка по съставка, но в азбучен ред.
И аз се интересувам от мнение за този продукт. Взела съм го за детето и мисля и аз да се мажа с него Simple Smile

# 634
  • Мнения: 210
Софи, мислиш ли, че кожата ще се облагодетелстване от мазане с витамини А и Е (от капсулки витамини за коса, кожа и нокти, директно намазано на кожата или смесено с крема) Въпроса ми е породен от друга тема...срещала съм го често като съвет, правила съм го, нооо до колко наистина нещо прониква през кожата и помага newsm78 
bouquet

Не знам ... Теоретично имат ефект и двете съставки.
Аз за себе си не бих ги ползвала в концентрация 100%  върху кожата.
Това си е мое мнение, моята кожа е чувствителна, а и не смятам, че е необходимо такова количество. Дори и производителите на вит. Е дават препоръчителни дози 0.3 - 5%.
И двата витамина са много мазни - сигурно вечер ги нанасяш?
Без да има много връзка с темата. За вит. А съм виждала с очите си как повлиява т.нар. "осветена" (пострадала от лъчението) кожа на електроженисти . В този смисъл може да се използва при слънчево изгаряне  Mr. Green

# 635
  • Торонто
  • Мнения: 837
Ще изчакам коментара ти върху предишните, а ето и моето питане за детски слънцезащитен продукт:

Green People Organic Children Sun Lotion SPF25 - Lavender 150ml
Ingredients: *Aloe barbadensis (aloe vera), *Olea europaea (olive oil), *Elaeis guineensis (palm oil), *Helianthus annuus (sunflower oil), Isoamyl p-Methoxycinnamate (UV-filter derived from cinnamon acid esters), Herbal infusion of *Sambucus nigra (elder flowers). Cetearyl glucoside (plant wax extract), Titanium dioxide (UV filter – mineral), Glyceryl stearate (derived from plant material), *Cera alba (bees wax), *Persea gratissima (avocado oil), *Lavandula angustifolia (lavender oil), Gnaphalium leontopodium (edelweiss extract), Commiphora myrrha (resin from myrrh), Rosmarinus officinalis (rosemary extract), Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin (preservative system), Citric acid (pH regulator), *Linalool, *d-Limonene (from essential oil).
*84% certified organic ingredients.
Ето тук го има съставка по съставка, но в азбучен ред.
И аз се интересувам от мнение за този продукт. Взела съм го за детето и мисля и аз да се мажа с него Simple Smile

Този е от типа продукти, които аз лично намирам за по-безвредни, ты като не съдържа химични филтри.
Бих го ползвала за децата си, има 1-2 съставки, които не разбирам какво правят точно в тази формулация, но иначе всичко е наред с тях откъм безопасност и пр.

Искам само да допълня, че аз не харесвам химичните филтри, а не че е факт, че са много лоши.
Както виждате масово продуктите ги съдържат и на никой нищо не му е станало, отделно, че използването им е абсолютно законно и разрешено от регулационните органи.
Нали знаете, че "убива" дозата, а не "отровата". Затова и не съм привърженичка на високите СПФ.

# 636
  • Торонто
  • Мнения: 837
А, тези ли, бях ги забравила.
На мен нали само концентрирани съставки са ми пред очите, не знам защо си представих, че и ти такива ползваш Simple Smile

професионално изкривяване Grinning
И още едно такова по-общо въпросче имам...Ако си работила с достатъчно продукти за коса, какво ти е мнението за неводно разтворимите силикони в продукти за коса, шампоани, балсами, стилизиращи...? по много форуми се шири мнението че неводноразтворимите се наслагват върху косъма, утежняват го и след време косъма не може да се овлажнява заради това, и става сух и се къса, много е модерно (поне сред хората които пишат по форуми за коса) да се ползват само продукти с водно разтворими силикони или такива без никакви...Не съм проучвала в дълбочина, дори не правя разлика между двата вида силикони, но ти какво мислиш, има ли такава опасност, трябва ли  да се избягват?

Интересно ми е да ми дадеш линк към такава дискусия.
Много са малко водоразтворимите силикони, доста по-масова е употребата на другите.
Използват се точно защото са много лесно летливи и не отежняват косъма (това за всички силикони) в сравнение с другите маслени компоненти.
На мен лично не ми изглежда правдоподобна тази информация, но трябва да отбележа, че скоро не съм правила продукти за коса и може да не съм в час. Така или иначе обаче има някои продукти от типа на кристалите, при които не мога да си представя заместването на неводоразтворими силикони с водоразтворими. Просто крайният ефект не може да е същия.

PS през месец юли ме няма, приятно лято!

# 637
  • Мнения: 616
А, аз не твърдя че е правдоподобна информацията Mr. Green просто го чета мноого  често и се замислям....Но на повечето места е просто твърдение, силиконите са лоши, не ползвайте, задушават косата, а не виждам много научно обяснение, та затова викам да питам....аз си хареавм силиконите, дават хубав блясък, и правят косата лесна за разресване. Все пак ето няколко линка, ако ти се чете :
1
2
3
4


Приятна лятна почивка! sun sun

# 638
  • Мнения: 1 416
А как по съдържанието може да се разбере дали даден продукт съдържа силикони? Какво е промишленото им название или какво трябва да гледам като чета съдържанието, за да разбера?

# 639
  • Мнения: 616
В повечето случаи завършва на -cone, доколкото знам (поне тези в продуктите за коса, сиг. се крият и под други наименования) Примерно Dimethicone, Cyclomethicone, Phenyl Trimethicone...

# 640
  • Мнения: 1 416
Ясно, разбрах, мерси Hug Като се замислям и аз от известно време, откакто чух, че някои ги смятали за вредни, се питам какво всъщност им е вредното че толкова трябва да се избягват Rolling Eyes Разбрах, че постепенно във времето допринасяли за изтъняване на косъма, защото не са водоразтворими и се натрупвали в косъма. Не мога да кажа доколко е вярно, чудя се и аз къде е истината. Само знам, че наскоро си купих един шампоан на Alverde, на който пише, че не съдържа силикони, но той ужасно ми се отразява на косата просто. Пробвах и върху мъжа ми да видим и при него как ще е - същата работа! Ужас - никакъв блясък, направо се матира косата от него, става една перушинесто мека, кльопнала, увиснала, вяла. Може аз да съм попаднала на неподходящ шампоан, но ако такива ще са повечето от продуктите, несъдържащи силикон, мерси.

# 641
  • Торонто
  • Мнения: 837
Здравейте момичета,
имам въпрос за два продукта на Дева.Единия крем е за проблемна кожа;
aqwa  glycerin, isononyl isonanote, alcohol, caprylic/capric trigliceride
ethylhexyl methoxycinnamate, bht, propilen glocol
aluminiymhydroxide, octyldodecanol, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer
parfum, disodium lauriminodipropionate tocopheryl phosphates
phenoxyetanol, dehydroacetic acid,  benzoic acid, argania spinosa
kernel oil, serenoa serrulata fruit extract, sesamum indicum seed extract,
sodium hydroxide, 2-bromo-2nitropropane-1.3-diol, ci74160.

Сетих се, че исках да ти отговоря, а забравих. За този ли става въпрос?
Вижда ми се някак си много обикновен, дано не се обиди някой български колега... Изглежда лек като консистенция, което е добре за чувствителна кожа, но пък консервантът е лош, активните са малко.
Има някаква слаба УВ защита. Не разбирам защо децата ти го ползват, не е нещо специално, което да е подходящо за деца.
Скоро в темата имаше евтин немски крем, който много ми допадна, въпреки, че го нарекох и него обикновен Simple Smile
Пак не беше със скъпи съставки, но бяха подбрани с вкус и усет така да се каже Simple Smile

# 642
  • София
  • Мнения: 1 956
Софи, благодаря!
А кремът на Ланкастер, който вече коментирахме, какви филтри има? Химични, минерални...?
И има ли избелващи съставки, защото пише, че е анти-браун спот, освен че е матюър скин...

# 643
  • София
  • Мнения: 58
Софи,много се радвам че си все още тук  Hug.Като стана дума за силикони,бих искала да те попитам
какво ти е мнението за Dimethicone в кремовете за лице.Купих си един хидратиращ лосион  на
MAC и тази съставка е на второ място след водата.Притеснявам се да не запушва порите.
Благодаря ти предварително  bouquet

# 644
  • Мнения: 1 254
А, аз не твърдя че е правдоподобна информацията Mr. Green просто го чета мноого  често и се замислям....Но на повечето места е просто твърдение, силиконите са лоши, не ползвайте, задушават косата, а не виждам много научно обяснение, та затова викам да питам....аз си хареавм силиконите, дават хубав блясък, и правят косата лесна за разресване. Все пак ето няколко линка, ако ти се чете :
1
2
3
4


Приятна лятна почивка! sun sun
Пълни глупости са тези т. нар. "твърдения" - аман от тъпи бизнеспрактики!
Задушават косата - дрън-дрън, тя да не би да диша??
Силиконите с много малко изключения, не запушват порите на кожата, не са оклузивни, не са комедоногенни, не са алергени, химически инертни са - не реагират с почти нищо до 60-80 градуса по Целзий.
Няма добър продукт за коса, несъдържащ силикони! Ама иначе как да си пласираме калпавите евтини продукти, а които няма кинти да вкараш поне един силикон?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт