Отговори
# 720
  • Мнения: 869
Здравейте момичета.Вчера ходих при моя лекар.Бебчо е добре.Вече е 1.4 кг.Беше много интересно ,защото на опашката бяхме се наредили аз,сестра ми и приятелката на брат му на моя мъж.Всички сме бременни.Мисля ,че след няколко месеца ще бъде едно голямо бебешко парти в нашето семейство. Grinning

# 721
  • Мнения: 9 503
Добрутро!  Wink

# 722
  • Мнения: 19
Добро утро! Ами направи си др.зъби мъдреца ако няма друг начин го извади(щом и лесно се вадят).Моите бяха явно с големи корени и трудно се извадиха особено първият(но нямах избор-растяха навътре към бузата и горните са така). Даже преди да забремения отидох  да ги видят и да извадят горните,но ми казаха че са в добро състояние и може да ми потрябват-да не ги вадя сега.Досега само 1 път ходих на зъболекар и то се оказа както предполагах не  за пломба,а се събирала храна между 2 зъба и ме болеше,но пък ми откри и  2 зъба за пломби та ги правих.Засега зъбите ми са добре GrinningВенците на 2 пъти кървяха  почти от едно и също място-ама с Аспера пародонт актив се оправиха-и сега продължавам с тази паста да ги мия.

# 723
  • Мнения: 220
добро утро, момичета.....  Hug

Днес някоя от вас ще ходи ли в Токуда? - Ден на отворените врати е

аз ще ходя в 14:30 ч.

# 724
  • София
  • Мнения: 222
Добро утро!

Аз влизам да си оплача всичките мъки...

Първо, изобщо не се записвайте при прехвалената доц. Димитрова... вчера бях при нея на фетална морфология.. Имах си час за 18:30, отидохме там по-рано. Но имаше някакви от някакъв доброволен осигурителен фонд, които си правят профилактиките там и съответно ги пуснаха без час преди мен. чаках до 19:05 някъде, за да ми дойде редът. След което прегледът ми продължи точно 10 минути, за които давам 60лв. Не съм виждала човек да работи толкова бързо с мерките върху ехографа... съответно и бяха абсолютно неточни. Аз я виждах как примерно като правеше елипсата на коремчето, елипсата не обхващаше хубаво коремчето и такива други подобни мерки взе... Изобщо не слуша тонове, дори не измери пулса на бебето. Явно реши, че сме дошли за шоуто и ни показа 3Д на личицето, да, беше сладко, но не заради това давам 60лв... каза, че приличала на мен, показа на 3Д и пръсчетата на крачетата и това ми беше прегледа. Каза, че бебето е тумбесто (голямо му е коремчето), аз това го знаех от преди това, но каза, че при такива бебета се правело обременяването с глюкоза. Което от своя страна исках да си направя още от 5тия месец, само че никой не ме взимаше на сериозно и ми казваха, че няма нужда. Та на листа поне с "резултатите" ми е написана препоръка за изследването и мисля днес да отида до ендокриноложката, която преди не ми правеше проблеми и ми пускаше полови хормони, надявам се да ми пусне и това.. Но като си тръгнах от там се разплаках... толкова мъчно ми стана.. толкова го чаках този преглед... мъжът ми беше супер уморен, карахме до центъра в най-голямото задръстване, висяхме и чакахме там 1 час, за да си платим, да ни претупат за 10 минути и да не свършат никаква работа. Димитрова беше видимо уморена, но аз си плащам също толкова, колкото и пациентката и в 9:00 сутринта, за която е била свежа и търпелива... Накрая на прегледа дори нямах време да се избърша хубаво, тъй като доведоха вече следващата пациентка... толкова много бързаха... и сега по панталона ми има бели петна.. Е, за това се оплаках...

Второ, сутринта исках да си пусна кръвта и урината. Ставам, мия се, пишкам в контейнерчето, излизам, качвам се в колата... няма ток... оставила съм я на фарове... Оглеждах се, оглеждах се, видях един съсед да тръгва за работа, ама нямаше кабели... Та какво да правя, отивам в 08:30 на спирката.. автобуса ми трябва за 3 спирки, но те са като 30.... така се натъпка.. то точно в това време не съм очаквала и друго де... но на моята спирка за малко да не мога да сляза, трябваше да се сбутам с всички.
Та, стигам някак си до Рамус... и кой беше казал, че не взимат 2лв. при пускането на изследванията? Да го опровергая... от там тези двете си говорят с кодови названия... "Бременна ли е? Z?"..."Да, ама няма z"... и така си говореха за изследванията, които са ми пуснати и като попитах какво означават ми казаха, че те си говорели и не ми казаха...

Трето, мъжът ми е толкова уморен напоследък, а всички го разпъват на кръст... аз само се опитвам да го приспя вечер, защото не е свикнал да си ляга рано, а е уморен... и ми липсва.. и пак ми е тъжно...

Много тежък пост се получи, по принцип не съм толкова негативна, но сега просто не издържах. Извинявам се, ако съм помрачила настроението на още някого. Приятен ден ви желая!  Hug

# 725
  • В страната на чудесата
  • Мнения: 42
Добро утро, дами!Вчера ходих на оглед за креватче и количка.Харесах легло-люлка на Бертони-1.60/0.70, което става на детско легло и бюро.Количката също е Бертони-Плазма, с летен и зимен кош и кошница за кола. Леглото е 371 лв с матраче, а количката е 428 лв.Ще ви помоля за мнение, защото четох някъде за опасни легла-люлки. Имам 3 дни да реша. В страхотна еуфория съм,защото още нищо не съм купила. Иначе съм добре,щурла рита постоянно.Линия негра почти нямам. Стрии дал Господ. Много ме мъчи болката в таза.Зъби правих миналото лято, но всички пломби ми паднаха. Лошото е, че ме е страх и зъболекарката не иска да ми ги прави.
MTV, благодаря за кафето!  bouquet
Ela79, радвам се, че при вас всичко е наред.С толкова бебета няма да ви е скучно.
Evke, съжалявам за таткото, много ви се събра Hug
Tanchelina, честита придобивка.Със здраве и акъл да я карате.
Хайде стига толкова от мен...Ако съм пропуснала някого ме извинете Blush
Хубав ден ви желая! Hug

# 726
  • София
  • Мнения: 2 245
Добро утро!  Hug

МТВ, мерси за кайвето!  Grinning

ИриHug не се ядосвай! Има и такива дни! И аз като ходих при Димитрова беше подобно - на нас ни взе 70 лв.. newsm78 - точно за 10 мин. свърши прегледа, но пусна доплер и внимателно прегледа кръвотоците. На нас, пък не ни пусна 3Д, т.е. никъде не е ми е правн 3Д, но не се оплаквам.
qoqoqo, хич не съм фен на Бертони. Докато ги гледах в Интернет ми харесваха, но живо количките ми се виждат много дървени.
Евка, Hug дано мъж ти се размине с варицелата! Верно много ви се събра!
Иве, Верчето много хубаво ти е изрисувала корема!  Heart Eyes
Танчелина, честита придобивка! Със здраве да си я карате! Чакаме снимки!
Ела, какво бебшко царство ще настъпи при вас!  Crazy
Илиндичка, Hug и аз си мисля, че кръвната захар трябва да се следи ежедневно. Моя позната беше така и я мереше 2 пъти на ден. Иначе този диабет е доста различен от другите 2 типа и се получава от хормоните произвеждани от плацентата. След това не би трябвало да имаш проблеми.
 
И аз имам час за зъболекар на 4.11., но да ви кажа след днешните новини не знам дали ще отида. Много ме е страх от този свински грип, а при моят доктор ходят доста дечурлига, за наместване на апаратчета и шини. Все още се колебая. Иначе искам само чистене на зъбен камък. Мисля, че имам и нов кариес на един зъб, защото ме наболява от шоколад, но ще го правя след това, защото много ме е страх и дори малки кариесчета при мен се правят с упойка.

До сега никога не съм имала стрии и преди около месец се получиха отстрани на бедрата, около 5х5 см. Като ги видях и се разревах. Много ми е гадно, не че съм суетна, но си мислех, че това ще ми се размине. Аз съм си виновна, защото там не се мажех, е сега се мажа, но след дъжд качулка.

С килограмите съм що годе добре, за последните 3 месеца съм качила 3 кг общо, което мисля, че е задоволително.

Много ни е пуста темата нещо...или на мен само така ми се струва..  newsm78

Това е от мен. Имам си хубава книжка и отивам да се гушна с нея. На когото му се чете нещо хубаво и по-ралично препоръчам това:

/снимката е линк/

# 727
  • Мнения: 1
Здравейте януарски майчета,
аз не съм писала много отдавна, може би от първите теми но съм чела почти всичко.
Виждам че има и други мами с моят проблем, при мен също захарта е доста висока. След вторият тест е 182. Лекарят също ми каза, че трябва да спазвам диета - никакви сладки и сокове. Наистина е ужасно, защотот на моменти изпитвам невероятна нужда да си хапна нещо сладичко. Пробвах преди седмица 2-3 дни без да хапвам сладко и на 4 ден започнаха да ми треперят ръцете, причерня ми изобщо почувствах се много зле. След 4 седмици ме викат отново на преглед за захарта. Лекарят ми обясни,че тези стойности са високи, но при бременни жени е нормално нивото на кръвната захар да е малко завишено. Моят гинеколог като видя стойностите от първото изследване веднага ми даде направление за ендокринолог.
Надявам се накрая всичко да е наред! Ще се постарая да бъда малко по-активна а не само да мързелувам и да черпя информация наготово  Simple Smile
Лек и приятен ден и от мен

# 728
  • Мнения: 326
Здравейте  Peace
Мануелче,  Sad много гадно, че пак си била в болница?!? Дано с това се приключи най- сетне  и болница да не помирисваш до раждането Hug

tanchelina, честито, на много хубави места да се возите с него!

MTV, все повече ме изумяваш, как ги намираш винаги тези линкове. Grinning
За кафетата няма да коментирам. Hug

Редче, половината мами са се пренесли в скайп, затова ти пустее темата. Wink

По обсъжданите теми:
За изписването, не съм готова. Не съм пазарувала почти нищо. Имаме едни чорапки, шапка, жилетка и една музикална играчка. Това е засега докато не свършим ремонта, няма да мога да се отдам на удоволствието- бебешки шопинг.
Линеа негра имам, още от третия месец, вече е в/у целия корем, но е бледичка, не грозно, даже и се радвам.
Килограмите, все още съм само с три повече от началото. Т.е. качила съм 6, понеже в началото отслабнах с 3. Обаче подозирам, че тепърва ще се увеличат темповете на пълнеене  при мен.
На отворени врати, мисля да ходя в МД, има ли други желаещи за там?

Прекрасен слънчев ден на всички!

# 729
  • Пловдив
  • Мнения: 360
гадно-бебо напираше да излиза...ама няма  Flutter
изписаха ми гинепрал,обаче нямам намерение да го пия,че на два пъти удар щях да получа от него

# 730
  • София
  • Мнения: 2 245
Manuela,  Hug не си играй с това.  Naughty Пий си гинипрала и смучи успоредно с него Валидол. Доста момичета от темата го пихме и нищо ни няма. Важното е бебето да остане на топло още 2 месеца поне!

Валкирия, знам че е заради скайп и други теми са "умирали" така. А според мен не може да се хване началото и края на написаното в скайп, ако пишат повче от 6-7 човека. Става една лудница и човек трябва да следи непрекъснато кой и какво е написал. Затова за сега съм пас...  Rolling Eyes

Мисля да спретна "Ябълки в кожухче", ако резулатат е добър ще снимам!   chef

# 731
  • Мнения: 326
Ми то милото човече, сигурно няма търпение да се запознае с майка си. Hug
Пази се много и наистина по- добре си пий лекарството, няма ли алтернатива от която да не ти става зле. Стискам ти палци, много.   Praynig Peace

Редче Laughing предположих, че знаеш! И аз съм на твоето мнение- затова съм тук  Hug

Аз отивам сега, да свърша малко къщна работа. Simple Smile Че то бива бива мързел, но си признавам, че това мойто на нищо не прилича. Blush

# 732
  • Мнения: 0
Здравейте мамчета.Чета ви но тези дни нещо не мога да се наспя и мързела ме е хванал.То да ви кажа само по краи лаптопа ми минава времето.Не знам но всеки ден се надявам да вляза в 9 месец че и аз понякога моите контракции зачестяват.

   Мануела мила и аз докато бях в болницата получавах силно сърцебиене и преди него ми даваха верапамил но вече организма ми свикна с гинипрала и спрях верапамила.Спазваи си това което са ти изписали за да стоят на топло бебешорите дпоне до началото на 9 месец. Hug

    Hugвсички мами с неразположеня и скорошното им отминаване.

   

# 733
  • Мнения: 488
Привет, момичета.
Днес нещо ми е криво, снощи до късно трябваше да превеждам и не можах да се наспя. Освен това ме боли кръста отляво и едва седя на стола.
Имам и друго притеснение - нашето ТРЗ днес ме "зарадва", че от 1 октомври имало нов закон, според който ако фирмата не внася осигуровките на служителите си редовно, се спира изплащането на болнични. А нашата фирма в момента не е в много цветущо състояние...  Confused
Моите осигуровки са платени до септември включително, надявам се да продължат да ги плащат, защото иначе ако изляза в болнични, ще седя без пари...

Освен това от днес замествам секретарката, която пък излезе в болнични незнайно до кога, та съвсем не мога да мръдна по цял ден. Не че това ми пречи от другия месец и аз да си пусна болнични, но сега тая ситуация с осигуровките ме тревожи, май ще поостана поне още 1 седмица на работа, да видя как ще се развие положението.

Стискам палци на ilindi4ka и другите момичета със "захарни" проблеми, дано не се влошават стойностите ви и да изкарате до края безпроблемно!

А за скайпа и аз съм на мнението на Red tree, участвала съм в доста чатове с различни хора и наистина ти поглъщат цялото време, ако се оставиш. Засега нямам такава възможност, аз едва и темата успявам да следя.

# 734
  • София
  • Мнения: 1 358
Здравейте варицелата отново върлува в нас при това с пълна пара. Ники беше добре в сравнение с таткото  Cry

За мъдреца и моят е към бузата и с болки просто няма как да се чака повече за съжаление  та ще пиша довечера как е минало. За сега това,че имам един куп работа после повечко.

Общи условия

Активация на акаунт