Отговори
# 705
  • Мнения: 8
Здравейте момичета,хайде помагайте.Мъжът ми купи апликация за торта обаче си мислел че знам как се слага и не попитал сладкарката как да го сложа,та мисълта ми е следната как д асложа тази апликация върху тортата.Качила съм снимки в долния линк за да добиете представа каква е,помощ моле тортата ще правя утре
http://petra007.snimka.bg/cooking/torta.440494
И ако се прави с желати,моля съвети как точно да го направя

# 706
  • Мнения: 1 461
здравейте преди време бях срещнала тук една тема за пържени филийки ,имаше описане в нея как се пържат филийки посредата със сирене ,сега я търся но немога да я намеря

# 707
  • Мнения: 22 867
здравейте преди време бях срещнала тук една тема за пържени филийки ,имаше описане в нея как се пържат филийки посредата със сирене ,сега я търся но немога да я намеря

Кари, не знам за рецептата, но пиша как ги правя аз - режеш филийка, правиш джобче в нея с нож и пъхаш сирене или плоско парче кашкавал. После панираш в яйце и пържиш. Стават много вкусни. Дано някой се сети и за рецептата, която те интересува.  bouquet

# 708
  • Мнения: 9 776
Сложих кимион на лютеницата. Но по-малко от половината пакетче. Просто ей така ръснах. И много ми хареса в сурово състояние. Сега сварена не съм я опитвала още, но вярвам, че е станала. Правих я в хлебопекарната. Благодаря ви за мненията  bouquet!

Здравейте момичета,хайде помагайте.Мъжът ми купи апликация за торта обаче си мислел че знам как се слага и не попитал сладкарката как да го сложа,та мисълта ми е следната как д асложа тази апликация върху тортата.Качила съм снимки в долния линк за да добиете представа каква е,помощ моле тортата ще правя утре
http://petra007.snimka.bg/cooking/torta.440494
И ако се прави с желати,моля съвети как точно да го направя

Ами най-добре питай в тортената тема. Аз мога само да гадая как се слага. Върху най-горният блат, но дали трябва да е сиропиран newsm78. Дали върху крем? Или направо върху блата, кой знае. Като го монтираш, отстрани трябва да направиш бордюр със сметана да се скрият ръбчетата сигурно. Иначе за какво ти е желатин? Тази апликация мисля, че е готова за монтиране.

# 709
  • Мнения: 1 461
аз съм чела че се слага фарситура под такава картинка но не съм пробвала ,нека найстина се включи някои които е пробвал

# 710
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Здравейте момичета,хайде помагайте.Мъжът ми купи апликация за торта обаче си мислел че знам как се слага и не попитал сладкарката как да го сложа,та мисълта ми е следната как д асложа тази апликация върху тортата.Качила съм снимки в долния линк за да добиете представа каква е,помощ моле тортата ще правя утре
http://petra007.snimka.bg/cooking/torta.440494
И ако се прави с желати,моля съвети как точно да го направя

Тук при майсторките питай - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=427000.0

# 711
  • варна
  • Мнения: 355
Момичета,в кафето на Детския кът в Морската във Варна съм яла много вкусна бисквитена торта.Та въпроса ми е -знаете ли как се приготвя крема за нея?Сигурно е нещо мн.просто ,но аз не го знам.Такава бискв.торта не съм яла другаде,питах ги от коя сладкарница зареждат,отговориха ми,че си я приготвят сами. Thinking

# 712
  • София
  • Мнения: 12 570
Момичета,в кафето на Детския кът в Морската във Варна съм яла много вкусна бисквитена торта.Та въпроса ми е -знаете ли как се приготвя крема за нея?Сигурно е нещо мн.просто ,но аз не го знам.Такава бискв.торта не съм яла другаде,питах ги от коя сладкарница зареждат,отговориха ми,че си я приготвят сами. Thinking

Не съм от ВАрна и не съм яла въпросната торта, ама при бисквитените вариациите обикновено са - крем нишесте или млечен крем.

# 713
  • София-Младост
  • Мнения: 23 430
Здравейте момичета,хайде помагайте.Мъжът ми купи апликация за торта обаче си мислел че знам как се слага и не попитал сладкарката как да го сложа,та мисълта ми е следната как д асложа тази апликация върху тортата.Качила съм снимки в долния линк за да добиете представа каква е,помощ моле тортата ще правя утре
http://petra007.snimka.bg/cooking/torta.440494
И ако се прави с желати,моля съвети как точно да го направя
А от къде може да се купи подобна апликация?

# 714
  • Мнения: 8
По принцип не се продава свободно,аз я купих от един сладкарски цех,който се помещава там където работи мъжът ми,но собственика каза,че ни прави услуга и че по принцип не се продава

# 715
# 716
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Момичета, имам един компот от праскови в къщи и се оказа, че по ширините тук, днес е деня на бащата. та ми се иска да спретна пухкав и сочен сладкиш с компота за половинката.
Очаквам вашите препоръки и запрятам ръкави  Praynig

# 717
  • София
  • Мнения: 12 570
Момичета, имам един компот от праскови в къщи и се оказа, че по ширините тук, днес е деня на бащата. та ми се иска да спретна пухкав и сочен сладкиш с компота за половинката.
Очаквам вашите препоръки и запрятам ръкави  Praynig

Ооооооооооо любимият ми сладкиш е това. Бърз, лесен и ужасно вкусен

3 яйца, 1 ч.ч захар, 1 ч.ч. брашно, 1 бакпулвер, 1 компот

Разбиват се продуктите. В тавичка разтопяваш масло без да се пържи и нареждаш плодовете. Върху тях изсипваш сместа. Печеш на предварително загрята фурна на 180 градуса. След изпичането се сиропира със сока от компота. И по желание поръсваш с орехови ядки.

# 718
  • Мнения: 3 499
В броя на Кулинарен журнал от октомври (бр. 10) има страница с реклама на специално издание на Кулинарен журнал - Рецепти от любими книги. Пише да го търсим през ноември. Излязло ли е?

# 719
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Момичета, имам един компот от праскови в къщи и се оказа, че по ширините тук, днес е деня на бащата. та ми се иска да спретна пухкав и сочен сладкиш с компота за половинката.
Очаквам вашите препоръки и запрятам ръкави  Praynig

Този Кайсиев пай може да се направи и с праскови.

4 яйца
1 ч.ч. захар
1 бакпулвер
1 1/2 ч.ч. брашно
1 компот от кайсии/праскови
1 пак. масло

Яйцата се разбиват със захарта до побеляване. Прибавят се постепенно брашното с бакпулвера в него. Плодовете на компота се отделят и се оставят да се отцедят. Маслото се разтопява в тавата, нареждат се плодовете и се излива тестото. Пече се в умерена фурна. След като се изпече се обръща и след като изстине се сиропира със сиропа от компота.

Общи условия

Активация на акаунт