Августови бебоци Тема 5

  • 26 936
  • 742
  •   1
Отговори
# 660
  • На плажа
  • Мнения: 1 111
И аз да дам отчет,Ники е станал 7кг.и 66см.Сложихме му ваксинка,доре я понесе.Малко порева после след като се сауди,но панадолчето го успокои.
БуболечеМече,радвам се ,че се включи,как е бебока?
За къпането,преспокойно го къпя сама,държа го през коремчето с едната ръка а с другата поливам с душа.После мятам хавлииката на главата и го увивам като пашкул.Не ми е трудно,свикнала съм
Количката ми е леко повдигната точно с цел да се избегне повръщането ,просто така е фабрично направена.Въпреки това понякога го повдигам още малко Тя количката няма определени позиции,а с въженце се регулира височината.
Славенка,все още не съм се интересувала за захранването,защото смятам да започна по-късно.Но според мен,който и вариант да избереш ще е правилен,важното е бебо да се чувства добре.В тази връзка да ви кажа ,че моята педиатърка вчера ме посъветва да започна с жълтъка,после сокчета и т.н.Не,че ще я послушам,пък и тя май ме разбра.
Гануша,споко мила,те бебетата са като гумени топчици,въпреки това си е притеснително,знам от опит с каката. Mr. Green
Трейси,давам биба и още как,трудно се отучва от палеца и според мен веднъж хареса ли му,няма спиране,затова предпочитам биберон.
А за календарите,не се притеснявам,защото в градината на каката всяка година правят и тази година ще закарам и Ники да ги снимат.

# 661
  • Мнения: 1 241
Само да се включа относно пюретата: според мен логично е първо да се включи зеленчуково пюре, защото с него може да се замени едно хранене на бебо, а плодовото е за десерт или между основните хранения.

Аз съм за биба, но Коци не я признава. Татко му една вечер така се беше изнервил, че не иска да я зсмуче, че ми каза: ще му вържа ластик в дупките и ще му я сложа да не плаче.  Laughing

# 662
  • Мнения: 48
Добър ден и от мен мили мами и бебоци! Grinning Grinning

Ганушка не се притеснявай. С бебчо всичко е ок. И аз съм имала такива "емоции" с баткото.

Сосми - мерси за комплиментите от моята бебка.

Славенче - шапка ти свалям!!! Близнаците са страхотни!!!

А по повод захранването - аз започнах със сокчета между храненията, сега сме на плодово пюре за десерт, а като направи 4м. и половина ще започна със зеленчуковите пюрета. Така съм захранвала едно време и баткото. Но това със захранването си е строго индивидуално и въпрос на личен избор на майката.

# 663
  • Мнения: 1 569
Алегория, Жижин: за съжаление нашето пътуване пак се отложи във времето Sad Блазе ви, че ще се видите Simple Smile

Аууууу момичета, пък да ви се оплача - Чочо Сан ми каза да 'си гледам пикливото бебе' ХАХАХА Ох това ми напомни колко умно, интелигентно и възпитано е това момиче. Знаех го още откакто ми каза, че съм незадоволена, нервачка и ще съм лоша майка Joy hahaha Малеее някои хора наистина са уникални на този свят! Да се радваме, че ние все още сме с всичкия си!  Laughing

Анди днес нещо ми хапе зърното и не ще да яде, а от вчера реве в парка - мнооого странно поведение  Shocked

# 664
  • Мнения: 2 382
 Shocked Shocked Shocked ShockedБез коментар


Напоследък успявам да ям само вечер и ако ви кажа какъв глад ме гони, не е истина.И сега си мечтая да стигна до кухнята, но трябва да избърша праха, че се  е събрал един пръст и да си боядисам косата, че съм заприличала на нищо.Днес минах през фризьорката и я попитах колко време и трябва за подстригване + боядисване и тя като ми каза два часа, ми стана ясно, че ще си остана само с подстригването ooooh!

Последна редакция: пт, 27 ное 2009, 18:31 от Шайн

# 665
  • Мнения: 3 372
Като говорите за захранване моя юнак неще моркови и това си е Mr. Green Като усети моркова и почва един рев ooooh! За сега е харесал само тиквата, ама не може само на тиква да го кара ooooh! И картофи не харесва Crazy Чудя се какво да му давам?!
Онзи ден питах, но никой не ми отговори - по колко милилитра мляко давате на бебетата и през какъв интервал от време?

# 666
  • Мнения: 2 382
Милена, в тази тема май бебетата са с най-големи разлики като етап на захранване, затова има значение и какво приема допълнително, освен млякото.Белослава е само на АМ, 5 пъти дневно по 170-180 мл готов разтвор.

# 667
  • Варна
  • Мнения: 98
Тази Чочо-сан явно е някаква "колоритна" личност...

Милена ,и ние сме само на АМ - 5 пъти дневно по 170мл готов разтвор през 3-3.5 часа

Йоана, пробвай следващия път, когато не е прегладняла да и го предложиш по този начин и тогава ако го яде значи е от пюрето. Вие на какво АМ сте? Да не би да не и харесва вкуса му?

Ние си ползваме биба, но когато си поиска, главно заспива с нея, иначе ако не я иска, си я хваща и с някакъв замах я хвърля.

# 668
  • Бургас
  • Мнения: 341
Десита биберон не иска  Naughty  използвам да и го пъхам в устата само след баня , докато я обличам ама някой път така изхвърча от устата и , че чак мен оцелва  Laughing

# 669
  • Мнения: 1 569
МОМИЧЕТА ТЪРСЯ СИ ДЕТЕГЛЕДАЧКА ОТ 18 ЯНУАРИ до април, 2 пъти в седмицата за по 4 часа! Моля, ако можете да ми препоръчате жена, която е подходяща за бебоци да ми пишете на лични!   bouquet Hug

# 670
  • Мнения: 439
Здравейте слдкишчета!
Понякога Павел заспива с бибероната, понякога я не иска. Сутрин когато му се доспи, обличам го, слагам го в количката и му давам бибата, смуче я и заспива, докато ние с баткото се оправим за излизане. От сутринт сред 9.30 сме навън по цяяял ден. Ако аз съм на апартамента, излиза с баба му, а аз с храната идвам на три часа да яде. Правим бузки и иска вече повече внимание.
Лека нощ. Отивам, докато може.

# 671
  • Мнения: 1 569
Pepejeans: пълна ти е кутията мила. Да ти пиша тук: мерси много за инфото. Само че ми трябва жена да идва до вкъщи, което е в Кр. поляна, а те едва ли от Дружба ще се навият? Моля те питай все пак  Hug

# 672
  • В друго измерение
  • Мнения: 140
Гануша - аз чета доста за ваксините, подобни статии като тази, дето Силви пусна, плюс книги на доктори. Животът ми на този континент ме е научил на доста неща, които не бих искала да коментирам. Не съм привърженик на ваксините, а особено скептична съм към такива 'нови' като ротавируса и HPV, които са били одобрявани, после спирани и пак включвани към ИК, особено след като се знае, че са имали или имат сериозни странични ефекти. А фактът, че се промотира много HPV също ми говори не добре.

Силви - много як уебсайт е това, аз го чета също.

Ние биберон ползваме само докато заспим, после го изплюва. Напоследък се е научила да си смуче палеца, аз не и давам, защото аз съм си го смукала до 7-8 годишна възраст, не ми е направило никакви поражения, но не искам детето ми да го прави.

Цитат
Публикувана от: Дю

Аз съм за биба, но Коци не я признава. Татко му една вечер така се беше изнервил, че не иска да я зсмуче, че ми каза: ще му вържа ластик в дупките и ще му я сложа да не плаче.

 Joy

Цитат
Публикувана от: Yana-barborana

Аууууу момичета, пък да ви се оплача - Чочо Сан ми каза да 'си гледам пикливото бебе' ХАХАХА Ох това ми напомни колко умно, интелигентно и възпитано е това момиче. Знаех го още откакто ми каза, че съм незадоволена, нервачка и ще съм лоша майка

Shocked Shocked Shocked

И накрая да се похваля как бебка спа от 8 ч снощи до 7 ч тази сутрин. Снощи не се дра преди сън, но преди това, към 6 ч се отчете както подобава.  Laughing

Лека вечер, момичета и приятен уикенд.

# 673
  • Мнения: 22
Здравейте. Да ви се оплача вчера сутринта се събудих с надути цици - след 7 часова пауза - откопчах си сутиена и те сами текнаха. След  това бяхме на консултация + ваксина. И после цял ден рев. Много трудно преживяваме ваксините. Първия път крака му се поду и зачерви сега сложих риванол веднага и нямаше поне с това проблем. Изписаха ни калций и ви питах, ама явно сме единствените с калций. И вечерта за капак  ме заболя лявата гърда. От тогава се цедя непрекъснато. Днес при мамолог - на път съм към мастит, ама не е все още. Та сега компреси - риванол и зеле и цедене.  Та внимавайте със сутиените. По-добре без като ще правите пауза.
Янче кажи ми моля те - колко време се цеди след всяко кърмене  и кога почна да правиш пак по-дълги паузи???
За количката и на нас ни е скучно, а почва и тясно да ни става та ще вадя другия кош.
За стриите  преди години ми бяха излезли - за 6,7 месеца ми избеляха. Но имам една приятелка с една червена стрия на корема - която си седи такава от години Shocked
Silvi.d - дай - повече инфо за салона и цената.

# 674
  • Мнения: 1
Здравейте мами!
Марти такъв железен режим си направил, че не е истина! в 20.30 иска вече да е изкъпан и да е на цицата! От 17.00 ди 20.00 часа си е обаче крив и му се спи и мрън мрън... Ама хапне ли след баня и заспива и така до 1-2 през нощта и после в 5-6.. та съм много доволна...
Дю, и мъжът ми беше дал тази гениална идея за биберона  Joy baby_neutral
Шайн, много ви е готина снимката с шишенцата .. не знам точно какви са де, ама разбрах, че сте в зъболекарския сектор, та нещо проф ще да е...
Какво направихте с календарите и Калина? Аз много исках да си направя такъв, ама вече поръчахме със снимките от фотосесията... живот и здраве догодина...
Мами, вие за НГ мислите ли да ходите някъде с бебоците? Къде ще празнувате?
Янче, браво за кг! Ами ти с тези обиколки на парка..  #Crazy
Айде в понеделник с нас в Южния парк!

Общи условия

Активация на акаунт