Напълняване и отслабване - че то хич не било просто!

  • 64 685
  • 210
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: X
PinkPanther, не знам
аз ли4но съм против медикаментозната поддръжка, преди да се опитат нисковъглехидратните режими

тук има реномирани лекари, които даже и на деца слагат стомашен бай пас и не искат и да 4уят за такъв режим
а такава операция е супер опасна, умират 1 на 400
останалите 399 имат доста проблеми
а за един подрастващ организъм последиците са непредсказуеми

та подобно е и с медикаментозната поддръжка

относно метморфинът
тук няма слу4аи на коригирана инс. резистентност с него
напротив
вси4ки след някакъв период от време минават към тежката артилерия (инсулин) и стават завинаги зависими от фарм. индустрия

аз също бих се притеснила, ако близък кара само на марули
защото при нискокалори4ен и нискомазнинен режим се горят 50% мазнини и 50% мускули
но после идва йойо ефектът, и се ка4ват обратно тези кг, но този път са 100% сланини
което още пове4е влошава метаболизма

относно BMI
не мога да си спомня къде 4етох един по-добър показател
май беше отношение талия/кг
не съм сигурна
ще се опитам да го намеря отново

edit: намерих го
waist-to-height ratio
талия/ръст до 0,5 се смята за ОК
http://www.webmd.com/heart-disease/news/20050606/waist-height-ra … eart-disease-risk

относно мазнините
препоръките на цитираните от мен лекари са: масло, мазни меса, сирена, пълномаслени млека, сметана, студенопресовано олио (зехтин, рапи4но, другите имат твърде много омега 6, което водело до възпалителни процеси)
напр пържола или кюфтета (собств. производство разбира се) с масло или сметанов сос
кафето сутрин и следобед (по принцип било добре да не се пие,ама аз не мога напр) със сметана или яй4ено мляко (разбито яйце с масло)

"Да изхвърлим мазните банички!" става
ако изхвърлим тестото и трансмазнините и хапнем сиренцето, яйцата и маслото

според ето този:
http://www.skaldeman.se/
основното е преди да да купим дадена храна е да се попитаме дали тя е съществувал преди 150год, т.е. преди хранителната индустрия
ако отговорът е ДА, няма проблем да я ядем
но за плодовете важи, само ако са диви, некултивирани сортове

хайде 4е ме 4ака работа  

и благодаря за темата
въпреки 4е съм малко опонент, ми е интересно да те 4ета


Последна редакция: чт, 19 ное 2009, 14:00 от Анонимен

# 166
  • Мнения: 800
Един цитат от днеска от друга тема:

Здравейте,от няколко дни ми е много зле.Не мога нищо да върша,като поседя права или походя за по-дълго,ми се замайва,и то много.Правих си кръвни изследвания и се оказа,че глюкозата ми е ниска.Лекарят ми изчете едно голямо конско.Аз съм доста ниска,на 18 години и тежа 41 кг.Преди бях пълничка,но отслабнах със спорт и контролирано хранене.Сега не съм на диети,ям всичко-по маничко сладко,не ям хляб,само за закуска.Оказа се,че не е достатъчно.От 2 дни ям по филийка хляб със всяко ядене и пия компоти,ям шосолади,но ми е все така зле.Моля ви дайте съвет какво да направя,вече направо се отчаях.Глюкозата ми е 3,80

И това може да се случи - хипогликемия.

# 167
  • Мнения: 800
NikolForAll - трябва да ти призная, че темпото с което се появяват различни нови продукти е по-високо от темпото с което ги изучавам.

Запознах се с този препарат Sinetrol - не разбрах дали активира дейноста на ензма лептин или го  имитира и до колко. и дали наличието на лимонена киселина в продукта (ако не са я махнали) не инхибира деиствието му.

Ако това е така, то препаратът действа на друго място във веригата - в адипоцитите, където лиофилизира мастните отлагания. След това тези лиофилизирани мазнини трябва да бъдат отнесени до мускулните клетки, вкарани в митохондриите или пероксизомите и изгорени. Тогава добавянето на Л-карнитин или сезамолин (от сусам) биха допълнили процеса.

Не видях, обаче да се продава в България и колко струва.

Що се отнася до CLA, въпреки нелошите резултати, аз лично не я харесвам - това все пак е линолова киселина (омега-6), въпреки, че втората двойна връзка не е на 9то място, а на 7о място, увеличава системнто възпалание, което се опитваме да гасим с рибено масло и активира неприятния NFкB, който прави поразии с ДНКто на клетката.

Ако го намериш ще споделиш резултатите.

Исках днес да ви пиша при отслабване как да не си загубите "обемите". Дано утре не се борим пак с вятърни мелници.

Последна редакция: чт, 19 ное 2009, 16:21 от PinkPanther

# 168
  • В сънния Люлин, прибулен...
  • Мнения: 383
относно BMI
не мога да си спомня къде 4етох един по-добър показател
май беше отношение талия/кг
не съм сигурна
ще се опитам да го намеря отново
edit: намерих го
waist-to-height ratio
талия/ръст до 0,5 се смята за ОК
http://www.webmd.com/heart-disease/news/20050606/waist-height-ra … eart-disease-risk
Опитвала ли си калкулатора за процент телесни мазнини?
Влизат обиколки на корема (през пъпа), на ханша, ръст и килограми (за жени, за мъжете са ръст, обиколка на корема през пъпа, обиколка на китката през кокалчето, килограми). Тези неща в инчове и паунди - ТУК Пак не е абсолютно точен, но пък индекса за телесна маса ми сочи, че съм над нормата, макар че съотношението талия/ръст да ми е приемвливо. Процент телесни мазнини с калкулатора ми се получава същият като на кантара, който се напънах да си купя.

# 169
  • SA
  • Мнения: 3 196
Един цитат от днеска от друга тема:

Здравейте,от няколко дни ми е много зле.Не мога нищо да върша,като поседя права или походя за по-дълго,ми се замайва,и то много.Правих си кръвни изследвания и се оказа,че глюкозата ми е ниска.Лекарят ми изчете едно голямо конско.Аз съм доста ниска,на 18 години и тежа 41 кг.Преди бях пълничка,но отслабнах със спорт и контролирано хранене.Сега не съм на диети,ям всичко-по маничко сладко,не ям хляб,само за закуска.Оказа се,че не е достатъчно.От 2 дни ям по филийка хляб със всяко ядене и пия компоти,ям шосолади,но ми е все така зле.Моля ви дайте съвет какво да направя,вече направо се отчаях.Глюкозата ми е 3,80

И това може да се случи - хипогликемия.

Ами глюкоза 3,8 си е в нормата. А пьк хипогликемия по-често се получава при приемане на голямо количество вьглехидрати, които водят до сврьхсекреция на инсулин. Както и при гладуване , де.

# 170
  • Мнения: 1
http://www.forevernutrilean.com/ForeverLeanBulgarian/calculators.html
Моми4ета едно ви едно саит4е с което можете да из4еслите теглото си Crazy

# 171
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Пинко, пия го от седмица, но не е чист синетрол, а има и дрениращо действие. Има разни чайове вътре + пребиотици, като едно прахче се  приема за цял ден с 1.5 литра вода. Не ми е ясно как на изхода излизат около 3 литра  Laughing
А колкото до резултати - комбинирам го с Дюкан, дано има резултат. Мога да се похваля само, че не задържам вода преди и по време на МЦ, съответно се чувствам по-добре и кантара го отбелязва Simple Smile

# 172
  • Мнения: 186
Вече беше казано "всички както се каза не веднъж имат глави на раменете си, за да си вземат отговорно решенията" и "собственият ентусиазмът да не се натрапва на околните", ама и аз да си кажа:

"През последните години стана ясно, че именно нисковьглехидратните диети са ключа кьм справяне с наднорменото тегло" и едно друго изказване, дето сега не мога да го открия, че един куп страдания/заболявания се лекуват/подобряват, та тези твърдения поне за сега са малко пресилени.

Да си кажа и за Америката, за западна Европа не знам. "Именно това съотношение е грешно то се препоръ4ва през последните 50 години в САЩ и в Западна Европа - резултат: масова епидемия от затлъстяване водеща до ескалиране на метаболните болести, т.е. диабет" и "най общо на закуска, обяд и ве4еря: яйца с бекон съдържат оптималното съотношение" май не е вярно. Яйца с бекон ни е любима закуска, от която не се лишаваме каквото и да ни учат в часовете по правилно хранене. От което пък донякъде може да се заключи, че не официално препоръчваното ни съотношение ни е причината за затлъстяването.

Темата и дори забележките към нея ми харесват. Разбира се, че мога да чета на други места, но тук хем е разнообразно, хем е на малки порции всеки ден.

# 173
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
ОК, кажи за "обемите"  Sunglasses.
Закусвам балансирана закуска, пълната липса на въглехидрати води до лошо настроение  Grinning. А животинските мазнини - до пълно щастие  Laughing.

Имам един фат бърнър, в който има 25% гуарана, 30% цитрус аурантум, 333 мг хром, 50 мг бромелайн и около 500 мкгр. Б-витамини. По три на ден трябва да се пият, аз пия по две, нямам апетит но много ми дразни стомаха  Confused.
Как ти се струва тази комбинация, има ли нужда от нещо друго, но да не е хормони Naughty. Опитвала съм Л-тироксин, наистина повишава метаболизма, но има опасност да убия някого докато карам към работата #Cussing out, а и жлезата може да стане мързелива. Хормони не пипам вече.
Не трябва ли да се съчетава и с малко тренировки ? Или Л-карнитин ?

# 174
  • Мнения: X
Pisateva, понеже ме цитираш, искам да уто4ня, 4е това не са мои мисли, а извадки от цитираните от мен изто4ници

# 175
  • Мнения: 800
д-р kameloth - ти, без съмнение си несравнимо по-компетентна от мен по тези въпроси, но на мен все пак ми се струва, че това момиче на 18 години е прекалило с гладуването. А и резултатът 3. 80 едва ли е от същата сутрин.

Абе, да не прекаляваме.

Темата сме я повдигнали сега, за да сте всички в норма за през лятото.

NikolForAll - хубаво е, че си доволна, обаче: както писах, ако този препарат действа така както е описано, трябва да се допълни с други препарати, защото "по трасето" има други тесни места.

Диуретичното действие на добавките създава измамно чувстно за отслабване. Ако спреш препарата и изядеш с храната допълнително 13-14 г сол и веднага ще почнеш да пиеш вода и ще възстановиш тези 1.5 кг.

Pisateva и Mma Ramotswe - без да се впускам в разсъждения дали този свърх мазен вариант е полезен и безвреден (не знам.), той ми се струва твърде драстичен. Аз лично не бих могъл да се храня така.

И още нещо - мазнините, които приемаме трябва да са  предимно мононенаситени и омега-3 полиненастени, за да не нарушим предписанията на други двама шведи - Sune K. Bergström и  Bengt I. Samuelsson. (ония Нобелови лауреати).

eli_c - след малко, че се отвори работа...

Последна редакция: пт, 20 ное 2009, 15:02 от PinkPanther

# 176
  • Мнения: 657
попрочетох линковете за метформина -явно наистина е добър особено за над 40г. Въпрос - как и с колко да се компенсира загубата на В12 и фолиевата киселина? че и те са много важни на тази възраст...

# 177
  • Мнения: 800
dami този въпрос е актуален предимно за вегетарианците. Двата витамина се съдържат в изобилие в месото.

При проблеми с усвояването на В12 - (липса на т.н. интринзик фактор в стомашния сок), това веднага си личи по кръвната картина - има два параметъра (MCV и MCH, ако се не лъжа), които веднага излизат извън норма. Тогава се пият допълнително.

Ако ядеш месо - проблеми нямаш.

Последна редакция: пт, 20 ное 2009, 15:04 от PinkPanther

# 178
  • Мнения: 800
eli_c - Първо ще повторя, че колкото и мазнини да ядем, малко или много, трябва да спазваме баланса между видовете мастни киселини. Иначе спада ефективността на  диетата, а си създаваме и нови проблеми.

За лошото настроение (на север) - виж какво пише Ева на сцена в темата за вит. Д. Май сте на една географска ширина.

Този фат бърнър ти подтиска апетита и ти компенсира частично (евентуалната ) инсулинова резистеност (хрома). Има и някои ензими, които подобряват храносмилането.

Ако искаш да го позасилиш можеш да потърсиш допълнително стимулиращ фатбърнър (стимулира ти метаболизма през нервната система), също Л- карнитин или сусамов тахан (когато си в България), който подобрява изгарянето в пероксизоми, стимулирайки PPARa. Избягвам да соча конкретни стимулиращи субстанции, че ще ми издерете очите.

За тренировките - това е нещо много хубаво. Препоръчвам ги  с двете ръце. Но и тук може да се сбърка. Пример - загледай се когато показват първия клип на Бритни Спиирс - виж и талията. След това се загледай в някой от последните (не, не,  преди да роди!) - оная талия вече я няма. Грешка в тренировките!

За обемите - преди два месеца, когато обърнах внимание върху чудесните качества на един крем с естествен прогестерон - Прогестогел, казах, че съчетан с пиенето на една билка - Saw Palmetto (за лечение на проблеми с простатата при мъжете) води до бавно увеличаване на обема на гърдите (при жените, естествено). Някои дами свенливо проявиха интерес, една се усети, че това може да се съчетае с отслабването.
Аз ще дам отново линка към таблицата с достойнствата на естествения прогестерон.

Но за комбинацията: първо, колко бавно? - да кажем една буква за шест месеца (AA → A → B → C → D → )
второ, как? - кремът се нанася на гърдите, средно около 4-5 см от тубата, веднъж на ден.
А билката?  - билката (около 500 мг капсули) се пие два пъти дневно. Това е.

Съчетано с отслабването, ще компенсира класическия проблем, че при напълняване, напълнявате в бедрата и задника (да го кажем "феморо-глутеално"), а при отслабване, отслабвате откъм гърдите.

Линка за прогестерона:

http://www.yourlifesource.com/progesterone-effects.htm

Стига ви за днес.

P.S. eli_c - Една идея tantrum След лека хормонална стимулация, ако вместо да газиш хората идеш в някой фитнес салон, резултатът ще е страхотен. Помисли!

Последна редакция: пт, 20 ное 2009, 17:32 от PinkPanther

# 179
  • SA
  • Мнения: 3 196
Пьрво ми се иска да благодаря на всички, които споделят мнението си в тази тема. Чета я с интерес, защото за мен е много важен споделения личен опит. Начина на хранене е една необозрима област, теории и препорьки - стотици, вьпрос на личен избор е на коя ще се доверим.
Pisateva, не разбрах защо твьрдението, че нисковьглехидратните диети са ефикасни ти се струва пресилено? Препорьките за хранене с намален прием на мазнини доведоха през последните десетилетия до нечувана епидемия от затльстяване, метаболитен синдром и диабет. Американците, следващи препорьките на медицинските асоциации за консумация на low fat food са по-дебели и болни от всякога, а диабета е нещо обичайно за тях. Отдавна е ясно, че има нещо сбьркано в т.нар. хранителна пирамида, която широко бива препорьчвана като здравословна. Поне за мен е ясно, де. С интерес бих прочела и други, различни от моето, но и аргументирани мнения. В спора се ражда истината и човек никога не бива да престава да тьрси.
За dami  искам да кажа личните ми впечатления за недостига на вит.В12. От 3 години приемам метформин и периодично сьм си правила изследвания на крьвната картина. Анемия никога не сьм получавала, но имаше период, в който имах сьмнения за известен недостиг на вит.В12 - обема на еритроцитите ми бе завишен, което се получава именно при недостиг на вит.В12. По принцип консумирам редовно месо, но започнах да приемам таблетки вит.В12 - на GNC- по 1000 мг - 1 пьт дневно и нещата се нормализираха. Фолиева киселина не сьм пила, но по принцип може да се приема по 400 мкг дневно.
А на PinkPanther само мога да кажа - благодаря за хубавите теми и за усилието да поднесеш на всички нас интересната информация, която си натрупал!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт