Магребски мечти и надежди - 22 тема

  • 35 414
  • 713
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 7 989
Хора на тия Орфи бракове съжителство на семейни начала ли му викате.

Апропо там къде магребско боравите ли със сушени фурми за термична обработка.

# 91
  • Мнения: 3
Ами Дядо Хаджи,то тез орфи бракове са много интересни,в Европа е достатъчно да се регистрирате в общинатаче живеете заедно,пък специално за Египет си е вид брак трябва си някакъв документ,че си ти,трябват двама свидетели и се подписва договор.Същто така хем са законни в някаква степен хем не са.По въпроса съм говорила с един египетски адвокат и това което и каза в общи линии е,че тези бракове са си незаконни,но пък не са наказуеми.

# 92
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
az lи4но не позлвам сушени, то май по суковете, рядко има подобна стока! явно само за износ ги сушат! за какво ти е рецептата, ако мога да дам съвет?общо взето фурмите ги хапват наюр, с пълнеж от масло и ядки, с крем, или смляни за сладките, като макруд и разни други дребни!

# 93
  • София
  • Мнения: 7 989
az lи4но не позлвам сушени, то май по суковете, рядко има подобна стока! явно само за износ ги сушат! за какво ти е рецептата, ако мога да дам съвет?общо взето фурмите ги хапват наюр, с пълнеж от масло и ядки, с крем, или смляни за сладките, като макруд и разни други дребни!

Е то имах си хас при вас да не ги ядете натюр. Тука в България обаче такава екстра няма и продават само преработени (сушени или нямам представа какво). Намерих една рецепта на баба ми за "мед" от плодове и исках да пробвам с фурми. Та за тази цел тия трябва да ги направя на пюре и после вече там ги бъркам с едни добавки. Освен това мислех да пробвам някакви варианти в сладкиши на фурната.

# 94
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
можеш да ги смелиш, малко тъмна ще ти е масата и суха! ина4е за пар4енца в сладкиши трябва да стават!аз съм купувала тунизийски в бг, добри бяха, макар да са прекалено сладки и сухи4ки!

# 95
  • София
  • Мнения: 7 989
можеш да ги смелиш, малко тъмна ще ти е масата и суха! ина4е за пар4енца в сладкиши трябва да стават!аз съм купувала тунизийски в бг, добри бяха, макар да са прекалено сладки и сухи4ки!

Тъмна не тъмна такава имаме такава ще ядем.  Laughing

За сухата маса не ме притеснява оти после то се бърка там с глюкоза па му се притурят подправки, така че ще го намокрим ние няма проблеми.

А ти в София къде намери тунизийски фурми. Тука имам чувството, че всичко се внася от Сирия или поне арабските магазини на женския пазар основно ги зарежда от там.

# 96
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Божеееее, Хаджи,
да ти имам хъса за готвене. Нямам думи, страОтен си. newsm10

# 97
  • Мнения: 24
Делтич и аз съм съгласан с теб. Аз тази вечер пробвах фикса на Маги с макарони и шунка и се получи много сполучливо. Чак децата ядоха. А по принцип не съм голям привърженик на манджите с много подправки(или поне ги консумираме смелени да не се виждат). Blush
Лека вечер на всички   bouquet

# 98
  • София
  • Мнения: 7 989
Божеееее, Хаджи,
да ти имам хъса за готвене. Нямам думи, страОтен си. newsm10

Ми значи аз за Коледа да кажа, че нещо не си намерих подходящо ястие от Магреба. Затова ония там бритове(брикове) както и да са ще одат на 25. Декември и плънката ще е с варено яйце и колбаси (обаче нъл съм си чешит и си нямам фритюрник ще ти правя във фурна - вече го изпробвах и стана номера, в краен случай в актифрая), пък на Бъдни вечер съм намислил да тормозя тия фурмите -  ще ги правя на изкуствен мед. Първоначално бях решил на желе да ги чиня, ама пък се сетих, че желето е от кости та се отказах. Ама то не ми пречи да го пробвам и тоя вариант пък за нова година. Днеска човърках един банан да му правя топчета с една специална лъжичка (да уйдисам на капризите на внучката) та ми доде нящо на ума.

# 99
  • Мнения: 171
дядо хаджия, вземи си готов мед от фурми - иначе, ако ще правиш "дибс" - мед, трябва да ги вариш. сега съм труп, ама утре ще пиша.

# 100
  • София
  • Мнения: 7 989
дядо хаджия, вземи си готов мед от фурми - иначе, ако ще правиш "дибс" - мед, трябва да ги вариш. сега съм труп, ама утре ще пиша.

Ти пиши пак утре щото прочетох в другата тема къде изчезна, ама аз предпочитам да си направя нещо мое си. То инак освен плодовете там и ядките друго такова от вън на масата не туряме ние на Бъдни вечер. Пък и (Бог да я прости) баба ти Цонка е оставила много такива рецепти от време оно. Само дето нали ви казах, че тефтера някога съм го заливал с нещо и ся половината му страници я са се изпозалепили я са се поразмазали та тука едно прочетем друго гадаем и накрая дядо ти хаджи като хване щръклицата та вземе, че измисли нова рецепта и айде на те това деца е яла пра- пра- баба ви на времето. Пък тя дали го е яла или не... абе ако не го е яла да го е яла (аз да не съм и виновен ама ха).

# 101
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
дядко, то магребките ще ги метнат през балкона ,ако имат фритюрник, ей! какво е това роботизиране, я на тръстиката! аз нямам в магреба, пържа в тефлонов тиган или пека с масло отдолу и отгоре! колбас няма да е много магребско! сложи кайма, месце, риба тон или скариди! може да ги направиш с накълцано сварено яйце,стърган кашкавал, картоф сварен ,с магданоз, с куркум и 4ерен пипер, каперси!завиваш ги като писмо на руло!и пе4еж,ако искаш да са здравословни! със сурово яйце не знам дали могат да станат пе4ени ,тоест, няма как да го стегне за секунди, цялото 4укнато яйце!
направи салата мешуия, пе4ен пипер, домати и лук цял, 4есън- пе4ени на огън или скара,смлени  и подправени със зехтин, каперси, маслини , риба тон! зна4и целта е малко да е  люто!

Последна редакция: чт, 26 ное 2009, 22:24 от marsy

# 102
  • София
  • Мнения: 7 989
дядко, то магребките ще ги метнат през балкона ,ако имат фритщрник, ей! какво е това роботизиране, я на тръстиката! аз нямам в магреба, пържа в тефлонов тиган или пека с масло отдолу и отгоре! колабас няма да е много магребско! сложи кайма, месце, риба тон или скариди! може да ги направиш с накълцано сварено яйце,стърган кашкавал, картоф сварен ,с магданоз, с куркум и 4ерен пипер, каперси!завиваш ги като писмо на руло!и пе4еж,ако искаш да са здравословни! със сурово яйце не знам дали могат да станат пе4ени ,тоест, няма как да го стегне за секунди, цялото 4укнато яйце!
направи салата мешуия, пе4ен пипер, домати и лук цял, 4есън- пе4ени на огън или скара,смлени  и подправени със зехтин, каперси, маслини , риба тон! зна4и целта е малко да е  люто!

Марсиии, нящо няма ли да преядат моите так с това меню дето си го изредила - аааа ?

Айде г*з знае две и двеста, кво им туря това ще ядат. 

То и без това на коледа е жива лудница, щото всеки трябва да сготви по нещо и става около печката яла мечко ма изяж па после ако искаш ма изплюй.

За сурово яйце и аз не знам дали ще стане затова съм решил да е варено.

Ъммм такова ... на тръстиката не разбрах да си полегна или ... Simple Smile

# 103
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
дядко ,това  май идва от робинята изаура, за лаф4ето де! Crazyто не е много, дето е изредено ,по две л от сместа е слага, да не мислиш ,4е е с 4ерпака! Laughingабе,знам ,4е до 7 ще ги докараш, щом аз успявам, въпреки липсата на вегетарианци!

# 104
  • Мнения: 24
ОХ ДЯДО и МАРСИ много сте скопосни бре!!! САмо докато ви чета ми се завива свят а пък какво остана да го приложа в действие (макар че на мен от цялата домакинска работа готвенето ми е най на сърце) А пък и Хадил като се включи ще стане  #Crazy

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт