Обичате ли да чистите домът си?

  • 7 653
  • 120
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 980
Мразя да чистя, правя го, но с огромно неудоволствие, чак ми е изписано на лицето.  Laughing

# 46
  • София
  • Мнения: 3 064
Не, не обичам, но се налага, при това почти всеки ден, защото в момента гледам 2 кучета, които пускат безброй косми.
Преди да се роди детето, когато нямаше никой вкъщи по цял ден, чистехме веднъж седмично, еееех, времена!

# 47
  • Мнения: 370
Не бих казала ,че обичам да чистя,но пък немога да търпя да ми хрупа под краката или да се въргалям в мръсни чаршафи или чиниите да преливат от мивката и т.н.Затова в къщи аз съм поела тази задача и другите само седят от страни и гледат.Рядко се включват.Но затова пък си знаят колко могат да цапат и като нацапат да си го изчистят.Иначе полудявам,крещя,викам ставам ужасна. Mr. Green JoyНо пък обича да готвя.

# 48
  • Мнения: 304
Когато нещата са под контрол и не е много разхвърляно, обичам, даже ме разтоварва. Когато обаче се случи да му изпуснем края, направо не ми се захваща, но това е положението. Обяснила съм на мъжа ми какво е ленински съботник - обявява се дата, участват всички и никакви извинения не се приемат #2gunfire Mr. Green

# 49
  • Мнения: 46 684
Домашната прислужница е въпрос и на икономическа целесъобразност. Пестиш време, в което е по-изгодно ти да работиш, а някой друг да върши домашната работа вместо теб ...

По-скоро е въпрос на това какво място заема поддържането на дома в представите ти. Ако е нещо, което просто трябва да е факт, за да се чувстваш добре, тогава помощницата е най-добрият избор, но ако е нещо, което приемаш като част от създаването на семейния уют, тогава все едно нещо не ти достига, за да си удовлетворен и се чувстваш като на гости.
Хубавото е, че човек в днешно време има избор  Grinning

# 50
  • Мнения: 4 806
Дали обичам? Ммммм, трудно е да се нарече точно "обич".
Винаги ми е различно. Зависи кога, зависи как съм, зависи
защо чистя и т.н. Понякога ми е възторжено, понякога ми
е смотано. Е, в последния случай, просто не го правя. Аз
драми от домакинстването никога не създавам.

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 97
Само в неделя идва чистачката (приятно ми е - аз bowuu)
Но май ще трябва да дойде довечера за банята  ooooh!

# 52
  • София
  • Мнения: 18 679
Домашната прислужница е въпрос и на икономическа целесъобразност.
И на себе-съобразност, бих казала. Българската жена рядко се съобразява със себе си. Или може би накрая, след като се е съобразила с всички останали Rolling Eyes

# 53
  • Мнения: 297
Мразя хаоса и мизерията,затова чистя всеки ден по-малко и редовно.Основно почиствам през почивните дни,имам едно дете,ходя на работа от8.00 до 19.00,и въпреки това успявам да се справям някак си,въпрос на организация.

# 54
  • София
  • Мнения: 8 051
И на себе-съобразност, бих казала. Българската жена рядко се съобразява със себе си. Или може би накрая, след като се е съобразила с всички останали Rolling Eyes

На всякаква съобразност. Simple Smile Излизам в 8 и нещо, прибирам се най-рано в 19ч. Преди кризата често работех вечер и нощем. Тогава най-усилено се замислях за жена, която да помага вкъщи, тъй като домакинстването ми идваше преко сили. Към момента съвместявам тази функция, но веднъж седмично и това е апогеят на моя инат.
Колкото и човек да иска да създава домашен уют и да има мерак да свърши нещо вкъщи, понякога има само две ръчички и лимитирани физически възможности, които обуславят необходимостта от помощник. Както казва Никол, хубавото е, че имаш избор на днешно време.

# 55
  • Мнения: 3 066
Да!Доставя ми удоволствие да е лъскаво и блестящо навсякъде, а и да ухае на чисти изгладени чаршафи и на домашна  торта във фурната!

Последна редакция: ср, 25 ное 2009, 18:35 от tanyatais

# 56
  • Мнения: 2
Дами да не се впрягаме,но за мен лично е важно. да ми е чист дома ЗАЩОТО инък съм чувала,че на човек,като му е мръсно в къщи има и негативна енергия не му върв итн,какво мислите?????? newsm78 Embarassed

# 57
  • Мнения: 1 561
Мразя да чистя, изобщо мразя всякаква домакинска работа, но я върша... няма кой да върви след мен, а нещо не ми се наема помощница, макар че бих била доволна на помощ, когато мия прозорците.

# 58
  • Мнения: 5 710
Не обичам никаква домакинска работа.
За щастие от известно време има една жена,  която всекидневно ми 'помага', т.е отменя ми домакинските задължения. Като тихата стъпка е, щастлива съм да се прибирам вкъщи,  дано още дълго идва.
Иначе, чистя, когато реша, че ми се чисти, подреждам по-често ( защото сме много разхвърляни и за ден къщата придобива ужасен вид), и изобщо нямам никакви 'изградени навици', както се казва.
Ежедневно, ако се оправя и забърсва всичко би отнемало час-час и половина , кухня, хол, оправяне на легла, забърсване на мивките, подовете на антре, стълби и кухня ... е, не мога да се стегна и наистина ежедневно да минавам...

# 59
  • Мнения: X
И аз се присъединявам към тези, които мразят да чистят. Обичам продуктивния хаос  Mr. Green. Когато не ми се чисти, просто не чистя. Има моменти, в които ме обзема прилив на енергия и тогава наваксвам. Иначе обожавам да готвя и от мен струят кулинарни идеи, когато разполагам с малко повече свободно време  Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт