Отговори
# 675
  • Мнения: 616
Юхуууу
пак аз  Mr. Green
kris_tu4, Митко го къпем почти всяка вечер, във ваната, защото обича да играе там; с препарати разни го мъпем веднъж седмично, или ако е много мръсен.
Месо от десетина дена не яде, заради стомашната инфекция; скоро пак почвам да му давам, не знам колко точно, вероятно през ден-два готвя месо.
Браво на Бобо!

# 676
  • Мнения: 132
С Ина се къпем през ден, през лятото беше всеки ден, иначе вечер - дупе, лице, ръчички, краченца
Месо яде може би през ден, зависи какво съм готвила, не го отказва, но си яде и постни неща
И да се отчета от последната ни консултация в събота, нали е отчетна тема все пак  Laughing - 9080гр е мойто пиле и 82см - нИще да дебелее и това си е  Crazy
Доки вика - има жени мънички, слабички, има нормални, има едри, има и огромни -  с децата е така, важното е, че е здравичка

Орхид, тихчко браво!
Юначе е Бобчо, но няма как - с такава мама  Hug

# 677
  • Мнения: 318
ние нямаме проблем със къпането и сушенето на Паола,тя все още си няма много косичка,даже почвам да се притеснявам,че нещо много бавно и расте  Rolling Eyes
а сега да ви се покажем,на нещо подобно на ретро снимка,все още не съм усъвършенствала добре фотошопа  Blush

# 678
  • София
  • Мнения: 201
Здравейте паак!

Зари го къпем всеки ден, почти нямаме пропуск откакто се е родил. С баща му се къпят и си имат ритуали. Тялото мием с малко СебаМед бебе гел, а косата 1 или 2 пъти в седмицата. Само че не мажем с козметика всяка вечер ми през ден-два или три. Той е с много чувствителна и суха кожа и според това я подбираме.

За месото. Когато е на ДК, има месо във всяко обедно ядене, а за вечеря постна супа, когато му готвя аз предимно е постно, или ако слагам месо е предварително сварено и пасирано в кубче лед. И 1 кубче за 2 яденета.

Иначе в къщи се мерим редовно, дори от онзи ден имаме залепен метър за вратата и Зари ходи по 3 пъти на ден,взима си книга дори и се мери, много е смешен. Та е 92см и 14кг

Друго интересно, какво, водихме го на УНГ, че е все постоянно с афти в устата и по сливиците, ама нищо притеснително нямало. Говорихме и за отрязване на френулума(този, който държи езичето, че му е вързан), но ни посъветваха да е около 3 годишен. От друга страна пък говорихме и с ортодонт, който ни посъветва да не бързаме, тъй като той е собратна захапка засега и френулума така държи прибрана долната челюст. И така. Надявам се да не развие в последствие обратна захапка наистина, че не са приятни процедурите после.

Ами това е!
а
Инчока , поздравления! За театъра!
И на мен "ПитърПан" не ми се струва интересен, пък камоли на Зари, а "Часовете" вярно е за по-големки някак си.

Хайде приятна вечер от нас!

# 679
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Мишленце, мислех да те питам преди време колко сте порасли, че нали сме един калибър, ама си рекох че сигурно сте ни минали вече.
  Боян е 9300, 82см. Баща ми имаше един странен израз "Атомски мрав" и съвсем точно приляга на такива дечица - дребни но пъргави.
 Да е жива и здрава Ина. Hug
 Радост, може да опиташ и с червени боровинки -  има сушени, много са вкусни и полезни.

# 680
  • София
  • Мнения: 779
Orchid, едно нетихо БРАВО от мен.  Hugи една прегръдка за Бобо

Инчока, а ще се карам! Ходите на театър без нас Wink. Да ни се обадите следващия път. И аз както писах бях много изненадана, че Марти гледа целите постановки. Иначе Марти не е като зайчетата на дюрасел, ама си е с акумулаторна батеря Whistling. Ако тръгнеш да го следиш с поглед ти се завива свят. Сега спря с въртенето, за сметка на скачането. Даже по улиците не ходи, ами скача, а на спалнята какво става да не разказвам, скоро нов матрка ще купуваме май.

И Марти е в постоянен контак с бактериите, но въпреки манията ми за чистене, не се вманиячавам просто защото нямам време.

Къпя го всяка вечер, но напоследък не иска да се къпе, а преди много обичаше. Някакъв страх е, но не знам от какво.

А за отчета, Марти е 92см 15кг.

# 681
  • Мнения: 3
Орхид, мерси за идеята, ама не съм виждала никъде - откъде ги намираш такива сушени боровинки? Иначе и от мен целувки за Бобича и прегръдки за теб и твоя ведър дух  Hug

Вени я къпем през два дни под душа и с джапанки-сандалки. Обаче като гледах едно приятелско детенце как се забавлява в коритото на 4 г. се замислих дали пак да не купя едно корито и да си играем вътре. Сега бързичко си взимаме душ и изчезваме, ама нали сме еколози и пестим вода Simple Smile Иначе и тя като Марти е на периоди - понякога много се кефи, друг път плаче и не иска да се къпе.

Ние също наблягаме на Детската кухня. В тази връзка при вас колко са купоните - нашите тихомълком ги направиха по 2 лв., а една приятелка ми разправя, че в Благоевград май били по 1 лв.

# 682
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
....В тази връзка при вас колко са купоните - нашите тихомълком ги направиха по 2 лв., а една приятелка ми разправя, че в Благоевград май били по 1 лв.
0.80lв, само че ние я отказахме от три седмици насам, че Коки пак започна да поврьща от нея.  Close

По другите теми: всички манджи са ни месни, някак си не ми се струва пьлноценна, ако е посна  Rolling Eyes Цялостно кьпане вторник, четвьртьк и неделя, другите дни само дупето, а от скоро суша косата сьс сушоар, че много е пораснала:


Мерките ни са около 84см/11кг.

Честити рожби на Рали, Ина и Мег   Hug Hug Hug

 Hug и за Бобчо, все така напред.

 Heart Eyes на всички Юнчета, да са ни живи и здрави.  Praynig

# 683
  • варна
  • Мнения: 1 395
 От Кауфланд са боровинките, намират се в кутийки по 100г , при разните продукти за торти и сурови ядки. Има и черни сушени , но те са по-дребнички и сухи и са в пакетчета - такива и от Била съм купувала - при плодовете. Като ходихме в София, имаше в  Хит.

Последна редакция: вт, 23 фев 2010, 23:24 от orhid

# 684
  • Мнения: 17
Добър вечер, дами!  Sunglasses

Честито на всички, при които са се появили нови бебоци!  Mr. Green Peace
Да са живи и здрави, много усмихнати, весели и щастливи!  Hug
Между другото съвсем случайно разбрах, че нашата бивша съфорумка Билка, която загуби своето детенце  Cry, е родила отново в края на януари и има прекрасна дъщеричка Стефания!  Hug Да и е жива и здрава!  Peace


Алиса и Мая, пожелавам от сърце подобни преживявания не да са изключителна рядкост, а да отсъстват изобщо оттук нататък!  Peace
Атина_Ели, бъдете силни и положително настроени! Вярвам в доброто развитие на нещата!  Peace
Оффиоли, к'о правим сега с тез много мъже у дома, ще има ли трети опит за Вая да балансира нещата?  Wink

За възпитанието какво да ви кажа - и при нас като и при всички вас. Същите моменти, същите проблеми и чуденки за правилно и неправилно.  Thinking
Определено много ми харесаха разсъжденията на МаЛе по този въпрос. Подкрепям!  Peace
Дея също е с акумулаторна батерия.  Mr. Green Е, няма спирка това дете, като скакалец бързо се мести от едно място на друго.  Grinning
Но има едни моменти на внезапен яд, започва да си удря главата (в нещо мекичко де  Mr. Green). Понякога в такива моменти започва да се опитва да удря мен, при татко си не го прави.  Thinking Не мога да разбера дали е някакъв вид протест, че съм повече време на работа и усеща липса? Не знам и аз. Напоследък много ме търси, все гледа да съм в стаята, особено сега като съм в отпуск и сме заедно тримата, като изляза от стаята веднага започва да плаче и иска да идва след мен, да не се отделя.  Tired

Ето и да я видите моята контузена звездичка  Wink.
Няколко снимки малко преди гипсирането на ръчичката  Heart Eyes:


Пред входа в големия сняг  Sunglasses:


Я познайте от кой отбор съм  Mr. Green:


И дали мога да си върша добре домакинските задължения  Laughing:


Дори и с контузена ръчичка мога да си пускам сама печката  Grinning:


И мога да дивея в парка  Peace:




Не съм спирала да се усмихвам  Heart Eyes:




А пък днес ние с мама хубаво се поразходиме  в парка Sunglasses:


Посъбрахме кестенчета и положителни емоции Wink:


На обяд добре си подремнах  Heart Eyes:


След което с тате погледахме малко квартално мачле  Mr. Green:


И хуууууубаво се попързалях  Party:




За кукления театър - и аз го обмислям като идея от известно време, но все още не мога да си представя как Дея би се задържала на едно място толкова време.  ooooh!

Хубава и спокойна вечер на всички!  Hug

# 685
  • Мнения: 510

.... напоследък не иска да се къпе, а преди много обичаше. Някакъв страх е, но не знам от какво.

И Лъчезар така. Подозирам последното подстригване, понеже беше късно и уж на бързо,а той не е подстригван от лятото и доста се уплаши и поплака.. Коса суша с хавлията, такова пособие като сешоар у нас няма, даже аз не използвам за мойта буйна грива. Просто се къпем по- раничко, за да има време да изсъхнем на стайна температура  Laughing Къпя го когато преценя, мия го всяка вечер. И аз като Офи, химикали ползвам рядко(т.е сапуни и всякакви козметики) А той милия като види крем сякаш не знам какво вижда и като каже "Кема" и се нарежда да го намажа и него(аз го ползвам за ръже) Даже си нарочва някоя играчка за крем, обикновенно някоя с капаче и се прави, че се маже наужким..кокона. Whistling

С какви играчки играе...ами с всякакви. Много се занимава да реди конструктор, но последните дни любима играчка са ботушките му. С часове седи да ги отлепва и залепва и да си играе с ципа. Както и чинно да подрежда обувки и домашни пантофи.

Месо яде всеки ден, това съм го казвала и преди, просто си е хищник.
Купоните за храна във Варна са по 1,20 лв.
orhid , едно тихичко честито и от мен, да не чува дявола и все по- смел и по- силен да става  Peace
Коки голям майстор  Laughing Големи симпатяги са тези дечица  Heart Eyes




# 686
  • Мнения: 71
Охри-  Hug само  так! Рони  ,не  се  притеснявай ,Зара  до  около 2  седмици  нямаше  и  за  чоко ,но  така  избуя  и  се  сгъсти  за  отрицателно  време  че  взе  и  в  очите  да  и  влиза ,за  това  игра  и  ножицата ,предполагам  и  при  вас  така  ще  се  получи   Wink
Радост, Зара  с  пластелин  я  омаяха  първо  в  детската ,септември  още,за  това  взехме  и  за вкъщи, интересът  и  тук  намаля,но  в  детската  си  и  е  още  любим  Peace 

Аз  отново  да  се  оплача,ако  не  бяхме  на  лекар  вчера  за  да  ми  кажат  че нищо  и  няма ,днес  със  сигурност  щяхме  да  се  водим ,от сутринта  5 и  половина  до  детската  рев , там  дива  и  щастлива ,прибрахме  се  и  пак  рев  до  скъсване ,един  час  преди  да  заспи  и  един  след  него   Cry ,толкова  се  изтормозих ,че  не  дава  ни  да  се  утеши   или  да  се  гушне , бе  някакъв  ад,много  ми  е  болно  да  не  ме  допуска  до  себе  си, пробвах  какво  ли  не ,най-накрая  като  започнах  да  ям  шоколад  пред  нея  Embarassed се  кротна  и  дойде  да  си  изпроси  разбира  се.Вече  започвам  да  ненавиждам  болестите  и  заради  факта  че  не  може  да  ходи  на  детска,а  после  става кошмар.

Зара  се  къпе  веднъж  седмично, това  си  и  е  от  бебе ,акушерките  и  педиатрите  тук  отричат  честото  къпане  заради  тънката  бебешка  кожа, от  време  на  време  си  я  къпем  както  и  в  началото  мляко  с  бебешко  олио ,друг  път  с шампоана  и  но  си  я сушим  от   тогава  със  сешоар,отделно  разбира  се  си  поддържаме  хигиена ,но  и аз  както  Били  веднъж  беше  споменала  ако  заспи  с  мръсни  крака  не  се  впрягам  толкова  Peace
 не  сме  се  мерили  скоро ,но  е  над 90   и  е  13,600 ,както  и  преди  много  обича  мръвка  но  към  нея  и  сладкото  се  вписа  (разбира  се  Tired ) в  графата  любими 
ей  ни  и  нас  с  новата  прическа новата  прическа

Лека   bouquet

# 687
  • София
  • Мнения: 226
Бърз отчет и от нас.

Марина няма 11 кг още. См незнам със сигурност, но сега са и точно дрехите размер 12-18 месеца.

Къпем се всяка вечер - не че толкова има нужда, ами заради принципа най-вече и навици да си създава. Още в коритото се плицика - вече и е малко, но още става. Косата през няколко дена. Сушим със сешоар - няма начин да изсъхне иначе.

Имаме голям проблем със заспиването вечер - докато не легне баща и при нея няма заспиване. Нищо друго не помага, независимо колко е уморена. Като бебе как самичка си заспиваше, а сега..... Ама това да ни е проблема.

Хайде лек ден от мен.

# 688
  • Мнения: 616
Червени боровинки се намират и в Била , същата марка са като в Кауфланд, поне при нас. Има голямо разнообразие сушени плодове в Меркатор, но не знам в кои градове го има - оттам вземам сушени череши, просто са върховни, с Митко ги унищожаваме за два дни. Слагам такива плодове и в бисквити, примерно овесени, стават супер добри, и сладки, без да се прекалява със захарта  Peace
И понеже я захванах темата, да си кажа едно любимо - една шепа боровинки/черешки накиснати в чашка с вода за 20-30 минути, в пасатора (заедно с водата) + един банан; може да се добави нещо зелено - мента или магданоз. Става супер шейк за следобед примерно! 
И още една измислица моя - прясно мляко с брашно от рожкови и медец мммм нескуик ряпа да яде просто  Mr. Green Няколко пъти предлагам на Митко, по половин чашка сутрин, и има голям успех! Мисля за доста дълго време това да е нашата алтернатива на "горещия шоколад" - вкусът е същия, че и по-добър, и определено не лишавам детето от сладки удоволствия, и не се различава от връстниците си, които смучат какао от картонени кутийки със сламка Peace

Митака е около 11 кг. 86-87 см някъде. Не сме ходили на консултация от октомври - хич не обичам да чакам в студения коридор сред бацилите само да го теглят и мерят. Ще идем през март, може и да ни хокат, но какво пък. Педиатър посещаваме редовно (донякъде за съжаление) и детето се следи от специалист Wink

Сетих се сега нещо - преди седмица покрай инфекцията му правихме кръвни изследвания, та хемоглобинът му беше 106. Бавно но сигурно расте - миналото лято беше 100, после есента 102, сега 106... аз най-доволно вярвам, че до втория рожден ден ще го вкараме в нормата и няма да ни занимават с анемии и истории  Crazy

Маристута, много е рано да се говори за бъдещето  Mr. Green Има време, като поодъртеем, като си направим къща с двор и изпъдим момчетата по гимназии, може и да си направим девойка  Mr. Green

Хайде поздрави!

# 689
  • Мнения: 616
О, да, пак аз - я кажете, тези които водят децата на ясла - с какви дейности ги занимават там? Рисуване, пластелини, предполагам танци-песни? Оцветяват ли черно-бели картинки? Нещо друго правят ли?
Аз сега занимавам Митко с разни дреболии, но все ми се струва, че му е скучно с мен, и ще търся да го разнообразявам още два месеца. През Май тръгва и той на ясла, вчера посетихме директорката, тя е много мила симпатична жена, а Митко я гледа като ... не знам, просто няма такава сурова физиономия  Joy

Общи условия

Активация на акаунт