Със зимните игли плетем - ентрелаци, щем не щем.

  • 87 538
  • 754
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 1
Снежи слагам манджата и почвам Simple Smile

# 601
  • Мнения: 496
inc 6 sts evenly on the next 10 sts, garter st on the next 17-21-25 sts, inc 6 sts evenly on the next 10 sts, complete row in garter st.

Саси, аз не съм от майсторките, но докато се включи друг: по този начин се бележат наддавките. Превеждам си го, че трябва да наддадеш равномерно 6 бр. на следващите 10, т.е. *наддавка, плетеш 2* (повтаряш * 5 пъти), завършваш с наддавка. Аз така бих опитала и ако не ми се получи, идвам тук за помощ.  Laughing

# 602
  • София
  • Мнения: 1 002
Бре, момичета много бързо пишете, а още по-бързо плетете  Joy  - все хубави неща видях, браво!!!
По повод плетенето на обръч - има и малък размер - 40 см., аз съм плела така - само лицеви редове/кръгове/, при достигане на определена височина - вече минавам на 5 игли.
Днес минах през Коледарията, да надзърна как е Додовия проект...запознах се, разбира се, и с Додо Simple Smile че и с наследничетата - да са ти живи и здрави и само да те радват!Обзаведох се и с една снежинка, но ще остане за догодина, че мина ....
Кравичката на Снежи е ужасно сладка на живо!

# 603
  • Мнения: 114
Eй, разгеле, Пилито. Поне ти ме разбра за шапката на обръч.  Heart Eyes

Аз не се съобразявам и с дължината на обръча даже. Придърпвам си кордата и си плета. Така правя и биета на ръкави също, независимо от дължината на обръча.  Simple Smile

Сетих се, че тази шапка е плетена така. Отдолу е и шалът от комплекта.

# 604
  • Мнения: 52
Пуфи, тази седмица не си ни подсетила за промоциите в турския сайт  Wink Има ли нещо интересно?

# 605
  • Мнения: 114
Женипче, нямаше спешъл промоция в сайта. Вървеше новогодишно намаление до 05/01, което не беше кой знае какво откъм далавера, затова не съм се занимавала. Но идния вторник пак ще има.  Heart Eyes

# 606
  • Мнения: 1 291
Eй, разгеле, Пилито. Поне ти ме разбра за шапката на обръч.  Heart Eyes

Аз не се съобразявам и с дължината на обръча даже. Придърпвам си кордата и си плета. Така правя и биета на ръкави също, независимо от дължината на обръча.  Simple Smile

Сетих се, че тази шапка е плетена така. Отдолу е и шалът от комплекта.

Пуфи,всички те разбрахме,ама 10 бримки на обръч в кръг не могат да се плетат,тя няма да плете до горе кюнец.Всеки си споделя опита.

# 607
  • Мнения: 1 280
И аз плета  като Пуф,на обръч,придърпвам си бримките,тегля по една ,когато много съм стегнала ,че и без това плета стегнато,и продължавам,като го свърша си вукам,Браво и се кефя... Laughing
Пуф,ще те назначим за Баш Шефа на далаверата,по сайта с преждите ! Ти си най-сериозна,винаги си там на време и знаеш кое си струва да се купи,и кога! Аз на теб разчитам,а и припомняш  овреме ,/че аз все се сещам в сряда.../.. Crazy

# 608
  • Мнения: 87
Eй, разгеле, Пилито. Поне ти ме разбра за шапката на обръч.  Heart Eyes

Аз не се съобразявам и с дължината на обръча даже. Придърпвам си кордата и си плета. Така правя и биета на ръкави също, независимо от дължината на обръча.  Simple Smile

Сетих се, че тази шапка е плетена така. Отдолу е и шалът от комплекта.
Пуфана, трябва да кажеш техниката за плетене на малко бримки на обръч. Аз така плетох една шапка на малката, но накрая се измъчих.
А за плетене на пет или четири куки какви куки използвате - заострени от двете страни ли?
За съжаление аз мога да се похваля само с това за момента, но вчера започнах блузка на малката, та скоро ще мога да покажа нещо по-сериозно надявам се.
http://media.snimka.bg/5271/016798174.jpg
http://media.snimka.bg/5271/016798176.jpg

# 609
  • Мнения: 1 280
Аз си помислих,че и това блузенце е за дъщеря ти,и много ми харесва! Аз бих си сложила мойта пикла в такова с удоволствие,ама то е много кукленско!!!Браво на теб!

# 610
  • Мнения: 6
Аз си помислих,че и това блузенце е за дъщеря ти,и много ми харесва! Аз бих си сложила мойта пикла в такова с удоволствие,ама то е много кукленско!!!Браво на теб!
elastina, наистина е много сладко. Я разкажи как го плете, моля!По-точно тези къдрички долу и плисенцата! Praynig

# 611
  • Мнения: 330
ANUR,опитай с 2 обръча да плетеш в кръг.Няма да се затрудниш убедена съм.
Аз се научих да плета на 5 куки с остър връх благодарение на  ю тубето.

# 612
  • в баира
  • Мнения: 861
За плетящите играчки, вижте на какво попаднах в Ravelry:

Пепеляшка:
 

# 613
  • Мнения: 544
Моите реализации на това http://queenofwind.snimka.bg/hobby/modeli-proekti.442604.16102281 и това http://queenofwind.snimka.bg/hobby/modeli-proekti.442604.15909964 може да видите тук http://queenofwind.snimka.bg/hobby/moeto-pletivo-2.436593.16801301.

Шалът е от Ализе Ланаголд, глътна около 300 гр. на номер 4,5. Отне ми доста време този английски ластик.
Пуловер-пончото е с Джипси, отиде около 550 гр. на номер 8. На 4-тия ден на обяд бях готова. Бях купила 1 кг, остана ми около 450 гр, дайте идеи как да ги оползотворя!

# 614
  • Мнения: 293
Queen_of_wind , Браво!  smile3501 Голям майстор си! Останаха ми очите!

Общи условия

Активация на акаунт