Отговори
# 15
  • Мнения: 574
Синът ми изкара предучилищната група в ДГ. Доволна съм от учителките, групата им беше около 25 деца. После, с изключение на няколко дечица, отидоха заедно в първи клас в кварталното училище. Децата се познаваха и адаптацията не беше трудна Peace
Но за мен беше важно да бъде в ДГ, защото нямаме помощници. И двамата със съпруга ми работим до 17.30 ч. и докато го приберем ставаше 18.30 ч. Освен това, когато на 24.05. свърши учебната година, не изписаха децата, а си останаха до края на юли на режим без учене. Това също имаше значение за мен Peace и най-вероятно така ще процедираме и с дъщеря ни, когата дойде време, разбира се Hug

# 16
  • sofia
  • Мнения: 8 955
Нагласяш нещата, така че на теб да ти е удобно.
Големият го спрях от детска, когато се роди малкия и тръгна направо на предучилищна в училище.
Както навсякъде, зависи от учителките колко ще са подготвени децата. В класа имат деца, които са били на градина и са ги прехвърлили.
Много зависи в самото училище как е организирана подготвителната група.
Моят не е боледувал, но детето, което седи до него редовно е болно. Така че и това е до дете.

# 17
  • Мнения: 763
Според мен много зависи от детето. Ако е по-будно и проявява интерес за учене, защо да не отиде в училище, иначе една година ще скучае в градината. От друга страна, ако му се играе още, ако си има нужда от следобеден сън, защо да ходи на училище, по-добре да си е в градината.
Дъщеря ми на есен ще е предучилищна, така че темата ме вълнува и събирам информация. Малко несериозно ми звучи това, че предучилищните групи в училище били само до обяд и това е проблем за родителите. Повечето училища имат занимални, в които приемат "подгответа" следобяд, освен това има и частни занимални, които също приемат деца от обяд - таксите не са космически. Варианти има, стига да знаеш какво искаш и кое е най-добро за детето! Peace

# 18
  • Мнения: 3
В детската градина.
Аз лично сам много доволна,в нашето училище  държат много на предучилищната група и залагат сериозно над материала.
Всеки ден имат математика,български език,а след тях винаги имат нещо от рода на изобразително или музика.Направили са и табло с рисунките или това,което са изработвали да го покажат на родителите.А учебните тетрадки на които работят ги взимаме на края на всеки месец да се запознаем в къщи какво са изписали децата през изминалия месец.

# 19
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Дъщеря ми ще остане и 4-та група в градината. Вече подадохме и заявление, че ще кара предучилищна там.

# 20
  • Мнения: 28
Според мен ако учителите са добри - в дет градина. Те са работили 3 години с тези деца, познават ги и знаят силните и слабите им места. Знаят на кое дете на какво точно да наблегнат. От друга страна честите промени не се отразяват добре на някои деца - градина, предучилищна, училище - това си е един вид стрес за децата, въпреки че те са доста адаптивни на тази възраст. За мен изборът е детската градина.
Но да попитам извън темата- ще остават ли набор 2004 в градина или отиват предучилищна в училище? Все още нямам никаква инф-я, а и нашите учителки не знаят. Разбрах, че е прието 5 годишните да отиват в училище, но това официално ли е? И как ще се процедира с тези, които сега са на възраст за предучилищна?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт