ЮНИ още е далече, а как искам да те гушна, бебче, вече! - 11

  • 19 361
  • 731
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 595
За лекциите на ЛЛЛ - няма ли да имате някоя лекцийка в Пловдив скоро  Peace

Привет  Simple Smile
В тази тема можете да следите за предстоящи лекции, както и в сайта на ЛЛЛ - тук за срещите, а тук за лекциите. Следващата среща в Пловдив ще бъде на 30.01 събота от 10:30 часа. Темата е: Семейството и кърменото бебе „Кърмене и работа” в залата на био бутик I feel good, ТЦ "Гранд", ул. "Капитан Райчо" № 56, Магазин 1-66, до кафето   bouquet

# 16
  • Мнения: 0
От Разград съм. Втора бременност. На 30. Пола държим да не го научаваме.
Чета ви отдавна, но досега не смеех да се включа Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 563
Никакво мляко не приемам,  само мляко с какао, но много рядко, ако съм в заведение. Сирене хапвам по малко, рядко, в разни закуски, чисто на масата рядко също.
Така съм от малка, и да чукна на дърво нямам проблем  със зъби повече от обикновенно.

# 18
  • Мнения: 1 147
Аз хапвам доста мляко и млечни, но въпреки това зъбите ми пострадаха от първата бременност Sad
Ако се притесняваш за калция, има много други неща, които съдържат калций, дори повече отколкото в млякото - веднага се сещам за сусам, киноа. И в двете има огромно количество калций. В сусам мисля, че и доста магнезий има.
Мисля, че ако се поровите, ще намерите доста други храни богати на калций.

# 19
  • Мнения: 133
Много бързо ги свършваме тези темички-добре ,че е Киди да пусна бързо новите Grinning
За ужасните пъпки може би ще отида на козметик и дано ми помогне,ако до тогава не открия друг лек.
Отоново имам въпрос,може би е насочен към майките ,които чакат второ дете-мислите ли ,че е добре при новороденото да има климатик,като се има предвид,че сагашните освежават въздуха и имат достатъчно много екстри,че бебо за е в безопосност.Все пак в тези жеги,ще е доста трудно да се изкара без климатик....Как мислите вие??? newsm78

# 20
  • Мнения: 0
mamita_desita ако не завихря въздуха да му прави течение аз не виждам нищо лошо в климатика.
Представи си как си гледат децата без климатик в арабските държави примерно където градусите стигат с по 10-15 над нашите Wink

# 21
  • Мнения: 339
От Разград съм. Втора бременност. На 30. Пола държим да не го научаваме.
Чета ви отдавна, но досега не смеех да се включа Simple Smile

Готово, добавих те на първа страничка.  Grinning

# 22
  • Мнения: 13
Аз ям основно сирене. Кисело мляко не обичам, ям го понякога на таратор или айрян. Прясно мляко въобще. И с първата бременност бях така, без никакви витамини, а накрая нямах нито един развален зъб. А по принцип съм предразположена, устата ми е пълна с пломби  Crazy
Преди време ми беше попаднала една много интересна статия за храненето и кръвната група - оказа се, че всичко, което не обичам, е противопоказно за моята кръвна група  Laughing Така че организмът си знае работата  Hug
Киди, все забравям - мерси за темичката!   bouquet
За захранването - аз почнах от края на 4-ия месец, само защото малката много се запичаше и предпочетох вместо с лекарства да я почна със сокчета. Много добре действаха! Не съм имала никакви проблеми с храненето й, докато не я хвана бебешкия пубертет, ядеше си всичко, опитваше нови храни, обожава плодове и зеленчуци, може само това да яде.
Veronic, основната идея на късното захранване е, че докато е по-малко бебето няма добре изградена храносмилателна система и различната от мляко храна не му понася  Peace


Лично аз съм против климатиците. Преките ми наблюдения са, че бебета отраснали на климатик, боледуват по-често.

# 23
  • Мнения: 116
Здравейте момичета!

Аз днес неможах да присъствам на лекцията в бейби Мола. Ако е имало нещо интересно, моля, който е присъствал да сподели при възможност.

Ааа да ви споделя нещо, което така ме ядоса днес. Сънувах, че имам някакъв проблем с часът за ФМ сега в петък на 22.01. Когато се събудих, реших да звънна до Фемина да проверя дали всичко е наред, датата часът. И тая дето отговаря като започна да ми се кара, да ми държи тон, била ме търсила многократно да ми каже, че часът се отменя, защото доц. Димитрова щяла да е в чужбина. И разбирате ли, аз не съм си вдигала телефона и вече всичко било заето. Леле, онемях. Нито са ме търсили, нито имам съобщения на гласовата поща, нито нищо. Стана ми много тъпо и накрая й викам и сега какво - феталната трябва да се направи в определени седмици? Какво правим? И тая ми вика: Еми записвам ви за 29.01 извънреден час. И така ми го казва все едно е направила и невъзможното.
И сега докато дойде 29.01 ще треперя дали всичко ще е наред с часа, да не се окаже, че пак са ме търсили и аз не съм отговаряла.
Егати човека е тая дето записва часове във Фемина. Бях чела какви ли не работи за нея, за лошото й отношение към пациентите. Е, днес с е убедих, че освен това и послъгва.

Ох, сорри за дългия пост, ама ми е много тъпо, че точно когато сме най- чувствителни, имам предвид бременността, има хора, които се държат ужасно и за капак работят в  център, посещаван предимнно от бременни.

КИДИ, благодаря за прекрасно оформената тема   bouquet

# 24
  • Мнения: 339
За млечните продукти и аз не консумирам много. Но за сусама съм съгласна, че е страшно полезен. Аз първата бременност много го консумирах и съм нямала никакви проблеми. От два дена усещам ужасни болки в гърба и въобще ме болят много костите и си мисля тия дни да си купя сусам, предния път той ме оправи от болките. Със зъбите проблеми съм нямала, надявам се и този път да нямам.

# 25
  • Мнения: 0
От Разград съм. Втора бременност. На 30. Пола държим да не го научаваме.
Чета ви отдавна, но досега не смеех да се включа Simple Smile

Готово, добавих те на първа страничка.  Grinning
Благодарско Киди  Hug
За захранването - новите изследвания са тотално против ранното захранване, особено със сок. Причина- сока ферментира в коремчето, а до 5-6 месец се води че не е готово да приема друга храна освен мляко. Схемата беше каша, зелечуци, плодово пюре. Против ранното захранване са и изследванията за появата на алергии при такива деца.

# 26
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Здравейте и от мен! Аз след малко ще ходя на късната ФМ! Стискайте палци!  Mr. Green
Киди, ти си майстор-оформител на темичките ни!  bouquet

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
Всеки ден закусвам с Активия.Понякога и вечер пия кисело мляко (много го обичам).Сиренето присъства също всяка вечер на масата ни.Кашкавала и той.Общо взето това най-много ми се яде. Crazy

Аз също съм за късното захранване.Велизар го започнах първо с каша, след това  зеленчуково пюре, плодово,месно, попара и т.н. в този ред.

# 28
  • Мнения: 1 147
mama jeiaHug дано всичко е наред с новия час Praynig
А за тази дето е на регистратурата на Фемина нямам думи ooooh! и аз последния път имах проблеми със записването на час ... преди имаше друга на регистратурата и тя беше по-любезна и разбрана.

# 29
  • Мнения: 4 154
Вместо запис:
ето някои подходящи статии за начало
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7681
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=46257.0
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=906

а тук
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0
има наистина много информация.

На който му е интересно, нека прочете, по-добре изборът за захранване, както и всеки друг избор, да бъде информиран.

Общи условия

Активация на акаунт