148 DE - Купонът продължава, Фашинг наближава!

  • 36 373
  • 758
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 7 605
Сериозно ли нямате сняг?  Shocked

# 691
  • Мнения: 11 344
Сериозно ли нямате сняг?  Shocked
Ами ако броим снежинките дето валсират из въздуха без надежда да направят снежна покривка може и да се каже, че имаме сняг.
Виж от студ не мога да се оплача. Вие един вятър - едно допълнително изстудяване от поне 10 градуса да добавим, може. Миналата седмица затоплянето разтопи цялата красота и сега е чисто.

# 692
  • Мнения: 7 605
При нас от преди Коледа не се е стопило и от вчера сутринта до сега не е спряло да натрупа  ooooh!  Доста училища са затворени днес.

# 693
  • Мнения: 3 521
С две думи - отидохме на срещата, седнахме, г-жа директорката се смачка да обяснява на д-р Уотсън колко е щастлива, че Симона ще дойде при тях и как когато той и се е обадил през септември не го е отрязала като кисела краставичка, а той не е разбрал интонацията и. За 6 мин. каза 14 пъти доктор-е това, доктор-е онова. В един розов момент реши и на мен да ми обърне внимание и ахтунг-ахтунг първото и изречение беше "Разбрах, че в Бертлайн КиГа(сегашната) сте осигурявали много хубава кафе машина и безалкохолни за празниците дали ще може в понеделник за нашето Фашинг-парти да разчитаме на Вас?"  Mr. Green ooooh! newsm78 - и това при положение, че детето изобщо не е записано в детската им градина, дори не сме потвърдили, че ще я прехвърляме, а и да бяхме що за гнусно абцокване е това? Толкова смешно ми стана, че едва не се разхилих на глас. Казах и, че ще си помисля, но ако искат имам останали и 20 пожарогасителя, 4 джъмбопакета тоал. хартия и една перуанска овца - мога и тях да и ги донеса. Мъжът ми почти се преви от смях, станахме, пожелахме и приятен ден и успех на партито и и казах, че за мен разговорът е приключил.
Просто н мога да понасям хора, които дори не знаят как да си поискат подкуп...

# 694
  • Мнения: 7 605
Малее - а то в частна градина! Любопитно ми е, колко е таксата там?

# 695
  • Мнения: 9 052
Тя пък от къде е раzбрала zа кафемашината?
И аz не обичам намеци и подобни.  

# 696
  • Мнения: 11 344
Мале! Превивам се от смях. То бива номера от селски вечеринки, ама са ми смешни немците като се опитват да се правят на по-тарикати от нас. ooooh!

# 697
  • Мнения: 7 605
Ми като нямат опит с подкупите  Laughing

# 698
  • Мнения: 3 521
Да, бе липса на опит - според моето дедуктивно мислене просто са свикнали родителите да ходят там и да изсипват кинтите самоинициативно. Ама аз не си падам по подканянето и самоинициативата държа да е САМОинициатива. Е ли пък с такъв тон.


Малее - а то в частна градина! Любопитно ми е, колко е таксата там?

За 7 ч./дневно - 165 евро + 86 за храна. Закуската - от къщи.

Adolar, на последното тържество в градината бяха на гости кмета и част от общинските съветници. Една от кифлите от съвета е дъщеря(или май племенница newsm78) на едната възпитателка от градината - предполагам от нея.... абе село... Mr. Green

# 699
  • Мнения: 7 605
Малее - а то в частна градина! Любопитно ми е, колко е таксата там?

За 7 ч./дневно - 165 евро + 86 за храна. Закуската - от къщи.

А общинската колко е при вас?

При нас, в съседната община де, има една частна ДГ и там таксата е колкото нашата в общинската  Crazy

# 700
  • Мнения: 1 584
Хохохо във ваше село като пръдне някой се разбира  Laughing
А какво значи частна - частна съвсем или както са тия към църквите? Нашата е към католическата църква, таксата е 226Е за Ясмин (със храната на обяд и напитки, закуска от нас), 7.30-16.30.

# 701
  • Мнения: 3 521
Евангелиш е - т.е. 20-25% покрива църквата, още 15-20% май поема и общината. Смятай що им е толкова хубава градината Mr. Green Mr. Green Mr. Green

В общинската(сегашната) е 91 евро пак за тия часове от 8 до 15 ч. + 2,65 гроша за обяд/дн., закуската пак от къщи, чай им варят на място и събират на 3 месеца по 3 евро за плодове в 10 ч. и по 2 л. мляко.

# 702
  • Мнения: 166
Господин ХОлмс във ваше село голям социализъм, какви са тези цени на градини  Shocked А реакцията на директорката е направо  #Crazy

# 703
  • Мнения: 7 605
Господин ХОлмс във ваше село голям социализъм, какви са тези цени на градини  Shocked

Ахъм. Тук е 113евро/месец от 7.30 до 13 часа, без никаква храна. Отделно събират по 5 евро на месец за напитки и ежеседмичната обща закуска.

45 минути ринах сняг. Тъкмо приключих и мина снегорина  ooooh! и познайте на какво заприлича тротоара, а нашия участък е 20м  #Cussing out Колата ни беше до страничното огледало в сняг  ooooh! Вече не знам където да слагам снега, имаме планини сняг. Вир вода съм, а ръцете ми направо треперят  Crazy

# 704
  • Мнения: 9 052
Много са ви евтини градините. Следващия път и аz ще се огледам по подробно, но ако тукашните евтини се окажат и скапани ще си ходим в таzи дето си я zнаем  Wink

Общи условия

Активация на акаунт