Отговори
# 75
  • Мнения: 1 994
Хъни-Бъни, ние взехме обикновен /поне така си мисля Confused/ латекс на "Оргахим" за детската, но я боядисват днес, така че да е перфектно изсъхнала и да се е измирисало до събитието! Wink А за изследванията - моята лекарка не ми прави нищо друго освен да ми пуска кръвни изследвания - в последните три месеца всеки път, но пък не ме е гледала на ехограф от октомври! Добре, че си ходя на частно, иначе да съм я сменила досега! Close
За д-р Колева - и аз раждах при нея. Тогава тя беше шефка на патологията и бях съвършено спокойна и й имах пълно доверие. Имаше едно нещо, което леко ме подразни, но донякъде и ми беше от полза: предизвикаха ми раждането само на 3-ия ден от преносването, защото имаше четири почивни дни и тя беше планирала пътуване. Както казах за мен донякъде беше добре, защото ми беше писнало да чакам, но пък мисля, че ме болеше малко повече от хапчето, но както и да е! Сега смятам отново да й се обадя, въпреки че ми казаха, че се е пенсионирала, но имала договор с "ТК" да изражда. В тази връзка, reniris, ти свързала ли си се вече с нея? Как стоят нещата?
tini-mini, благодаря!    bouquet
Ядките не са вредни, с изключние на фъстъците, но някъде четох да не са повече от 50-100 гр. седмично!
Най-после и аз направих няколко покупки за бебка, но не мога да избягам от това да купувам по-скоро момчешки разцветки! А си мислех, че ще се спусна към другата половина на магазините като орлица, но не би...едното боди, което купих е на колички... Wink Сега ще ги снимам!

# 76
  • Мнения: 10


Специално за рожденника на J M M

autumnsphere благодаря за отговора.

Лека вечер на всички.

# 77
  • Бургас
  • Мнения: 31
Момичета днес имам рожден ден ставам на цели 23 г.  Crazy
Почерпере се за мое здраве.




J_M_M честит рожден ден на малкият-голям бъдещ батко.Да ти е все така здрав и послушен.

# 78
  • Мнения: 4 358
zlatоmira честит празник. Да си жива и здрава и най щастливата мама на света  Hug.Приска ми се и аз да съм на 23 Wink ама няма Mr. Green
Честито и на момченцето на J M M.Голям, добър и послушен батко да стане и много да помага на мама  bouquet
А за изследванията - моята лекарка не ми прави нищо друго освен да ми пуска кръвни изследвания - в последните три месеца всеки път, но пък не ме е гледала на ехограф от октомври! Добре, че си ходя на частно, иначе да съм я сменила досега! :
Пък при мен ехографа е задължителен при всяко посещение.По ЗК съм Peace.
Обаче кръвни съм правила досега само два пъти - в началото и в 5 месец.Мислех, че и сега ама не би.Урина правихме 100 пъти заради проблеми с бъбреците.
Явно в 8 месец ще са поредните кръвни.
За пореден път става ясно, че всеки кара както дойде.И уж установено как да е по ЗК ама няма два еднакви случая колкото и да чета #Crazy
За боядисването на стаята - ние мислим в средата на 8 месец да стане това newsm78.И вие помагате ли докато се боядисва.Аз се чудя къде да се изселя докато приключи операцията та да не бишам боите ShockedЧувала съм за майки който държат да контролират процеса.Аз само ще избера цвета и да се оправя бригадата.

# 79
  • Мнения: 157
Изчетох ви  Crazy
Много се радвам че имаме новини от Ивеета  Mr. Green и че е добре  Grinning Сега очкваме добир новини от Ани 2002  Praynig
Честит рожденник на J_M_M -Да ви е жив и здрав малкия юнак   bouquet
Честит Рожден Ден и на zlatоmira   bouquet -Здраве , щастие и едно прекрасно бебче през април  Hug
За вестителките може наистина в снимка.бг ама нещо не ми стана ясно как в профила е се пишат телефони ако са на няколко момичета - може и някой албум да се направи "вестителки" - няква снимка не е задължително да е на лицето и отдолу името и номера - знам ли  newsm78 така всеки може да си запише поне 2 номера, щото всичко става  Crazy
Аз май не съм най-подходяща за вестителка ама имам голям мерак   Mr. Green, на лице съм обаче след 1ви март, а с моя термин в средата на април колко ще бъда плезна  незнам но пък имам голямо желание.
За апетита -аз от празниците насам нямам такъв апетит честно казано, даже има дни, в които мн малко ям.
Много интересни и полезни линкове видях, песничките не можах да чуя че тоз vbox не мога да го зареждам -ще минат два дни поне  Crazy иначе ми беше много любопитно да чуя тази на Слави  Rolling Eyes
За ядките - и аз знам че фъстъците не са за предпочитане ама другите -не, а Данчето ме учуди със слънчогледа, че бил от вредните, аз в Бг колко пакета опуках  ooooh!
За Майчин дом видях че си говорите и докторите  -аз съм била при Дяволов и мога да кажа че е страхотен просто  Peace
За кротките бебета -едва ли има по кротко от моето ooooh!  Ако не я гледаха всеки път на ехограф най-подробно бих се притеснила, че нещо не е в ред. Не съм имала случай на много ритници и т.н. както вие го описвате. Усещам си я как си прави нещо и ме ръчне от тук там, поотесня и  и  и усещам движенията но не е активна много и тва е  Crazy мисля си че може би аз съм много дебелокожо създание и за тва така   Rolling Eyes
Друго исках да пиша ама капацитета ми толкова запомни и толкова написа.
Много цунки на всички коремчета  Hug Hug Hug

# 80
  • Варна
  • Мнения: 927
В настройки на профила в описание има много място. Ще могат да се напишат няколко ника с телефони.  Peace  bouquet И на мен на лични ми се вижда голяма хамалогия.  newsm78

# 81
  • Мнения: 1 350
Има ли вече желаещи за вестителки ? Аз някак си не се наемам ,прекалено отговорно ми се струва ,а аз съм много разсеяна Joy
Все пак ,ако решите нещо - напълно подкрепям  Naughty
Гледам  покупки се правят ,стаи се боядисват,а на мен днес за пореден път ми се заяви ,че нямало нищо да се купува за бебето предварително (и свекъра ,и свекърва ми постоянно ми го повтарят това #Cussing out).Дори искат леглото да го лакираме след като се роди бебето  #Cussing out Как пък не ,ще ми диша детето вредния лак ,заради тъпите им предразсъдъци и страхове #Cussing out
Другата "умна" идея ,която ме накара едва ли не да ревна днес ,бе че свекърите искат да ходим да живеем у тях първите 40 дни след раждането на бебето ,защото те били с парно и можели да поддържат постоянна температура  Shocked
Все едно ,че ние живеем в пещера и нямаме печки и др.отоплителни уреди Shocked
Направо се шокирах от толкова простотия ,как изобщо им е минало през ума не знам ooooh!
Абе много нерви днес ,само разсърдени физиономии ,изобщо май ще се правя на болна следващия път ,като трябва да се ходи там.Малко в повече ми идват тези посещения ooooh!

# 82
  • Мнения: 157
В настройки на профила в описание има много място. Ще могат да се напишат няколко ника с телефони.  Peace  bouquet И на мен на лични ми се вижда голяма хамалогия.  newsm78
Аха, видях и разбрах  Grinning -няма значение както ви е удобно - имам идея как да ги направя номерата само да уточним вестителките -в снимка бг ще са  Peace с Фотошопа на един файл ще ги напиша и готово

# 83
  • Мнения: 4 358
Данче споко.И ние още нищо не сме купили.
Само си питам и разпитвам щото и аз съм от марсианките тука Mr. Green.
Досега разглеждах скринове пак.
Тези на Дибо много ми хващат окото.Май имаше и доволни мами от техни мебели.

Само се чуда колко ще ми стигне това малко скринче.
Къде мога да ги видя на живо някой знае ли newsm78

# 84
  • Мнения: 3
 Hug Hug Hug..............момичета да споделя и моите неволи предната седмица и евентулно да предпазя някой от вас.............по принцип обожавам сладкото/особенно шоколадите/,а като забременях спирайки цигарите съвсем се отдадох на това удоволствие...........а след Нова година направо по1-2 шоколада си хапвах на ден...........
............бях се информирала за изследванията за гестационен диабет и реших да ги направя.......в сряда 20.01.2010.ги направих и се оказа,че имам гестационен диабет..................сега съм на диета.........най-важното е че това е опасно и за бебка ако не се вземат мерки навреме............а за мен е показно,че трябва да променя културата на хранене ако искам за в бъдеще да имам пълноценен живот
...............................затова ви моля направете си това изследване....от 24 до 30 седмица се прави в МД на 4 етаж и са абсолютно безплатни,а лекарката е една млада сладурана и много готино обяснява...............ето ви и тел-0888447954 на лекарката........утре съм пак на изследване-стискайте палциииииииииииииии

# 85
  • Мнения: 1 350
djulyy70 ,стискам палци всичко да е наред ! Хубаво е ,че изобщо си се сетила за този гестационен диабет.Аз сигурно щях да продължавам да се тъпча и да си мисля ,че е от бременността ooooh!
Хъни - Бъни ,абсолютно същият скрин съм си харесала и аз ,дори съм си го запазила като модел ,защото ще ми го правят по поръчка.Аз искам да е малко по-широк ,все ми се струва ,че са прекалено тясни ooooh!
В сайта на Дибо има контакти с адресите на магазините в София Naughty
Между другото ,наскоро гледах и легълца ето от този тип ,със скринчче и плот за повиване отстрани
http://mal4o.com/product_info.php/manufacturers_id/38/products_id/1049
 но много малки ми се видяха ,то точно все едно са с 2 ,3 чекмеджета  newsm78,дори не знам как ще се събере бебето newsm78
Иначе тези на Дибо определено са по-широки и събират багаж Flutter
А какво се слага отгоре на повивалника някой да каже newsm78
Какво е това ,нещо от дунапрен ли е  newsm78

# 86
  • Мнения: 1 994
zlatomira, бъди най-щастливата и усмихната 23 - годишна бъдеща мама!
djulyy70, стискам ти палци! А ти имаше някакви оплаквания или просто реши да отидеш профилактично на преглед?
Хъни-Бъни, на мен ми беше достатъчен този скрин, защото дрешките все пак са мънички. Ето тук можеш да ги видиш! Ние от там го взехме преди три години. А за ремонта - ние живеем сега на друго място, така че и моето участие е само с идеи, идеи, идеи...Избрахме цветовете и майсторите днес са боядисали.
За щъркелка - бих се записала за доброволка, но се притеснявам като се пренесем, живот и здраве, в новото дом кога ще успеем да организираме инсталирането на Интернет. Пишете ме за всеки случай, пък ако има комуникационна дупка, някой ще ме замести!
Данче, време е да разредиш контактите с тези роднини! Само нерви ти образуват!  Hug За повивалника на скрина ли питаш, че не разбрах? Ако да - то е меко, от плат, а вътре мисля, че е с вата. Не се използва много дълго, наистина, защото след 2-3 месец бебето става по-дълго.

# 87
  • Мнения: 4 358
Леле djulyy70 ти пък как се сети бе сама за това.Имала ли си преди в пълната кръвна картина висока глюкоза.Не може ли и от там да се види.
Питам, че и аз много сладко лапам ooooh!
Дано да нямаш приблеми повече.Въобще ли сладко не трябва да ядеш.Как се лекува това чудо newsm78

# 88
  • Мнения: 1 350
marini,точно за това питам ,ако си направя скрин по поръчка,малко по-широк и по-дълъг ,ще мога ли да повивам бебето на него повече време ?Гледам тези на Дибо са широки 60 см ,а 65 см са дълбоки. Това много малко ми се вижда ,ами нали ще искам и шишетата с маззилата да си наредя отстрани ,кремчета разни...сещате се newsm78 Поне до 6 месеца бих искала да сменям памперси там ,защото спалнята ни е много ниска,а аз имам проблеми с кръста и би било истинско мъчение за мен да се навеждам толкова Confused

# 89
  • Мнения: 1 710
djulyy70, и аз ти пожелавам да си овладяла положението. Предписаха ли ти някакви лекарства? Аз се тъпча със Сиофор от първия ден на бременността, но за сметка на това поддържам кръвната захар на добро ниво.

Много се радвам на всички майчета, които са в трескава подготовка на нови детски стаи, жилища, които се занимават с ремонт и обзавеждане. Много е уморително, да не говорим колко изтъняващо джоба е, но пък е толкова хубаво да видиш жилището си обновено и подредено по твой вкус. Ние правихме частичен ремонт преди раждането на първото ми дете, но само след две години, апартамента заприлича на място, в което майстор никога не е влизал. Сега решихме да изчакаме второто дете да стане на 3 години и тогава ни чака тотален и основен ремонт. За няма и две години, детето ми нарисува тапетите, а тези, който бяха пощадени от моливите и химикалките, са скъсани или обелени. Всички килими са поливани безброй много пъти с всякаква храна, ъгълчетата на мебелите обелени от непрекъснатите удари с играчки, абе...

Общи условия

Активация на акаунт