Отговори
# 45
  • Мнения: 7 122
В нито една банка нямат детективи, че на намират телефоните на "роднините", а тези, които вземат кредит са ги дали тези телефони!
Обаче имат детективи да звънят на мен - съседката, че Иван не си е платил част от кредит.
Накрая се бяха бръкнали да си събират парите чрез съдия-изпълнител, който пък беше лепнал на комшийската врата (въпросният господин няма никакви отношения от доста години със собственикът) въпросното назидателно съобщение.  

# 46
  • Мнения: 12 674
1ви тип - хич не му пука, че не си връща парите, съответно и от кварталните бабки.
2ри - достатъчно му е кофти, че и да го изтъпанват.
3. Герчо, никога не знаеш какво може да ти се случи.

# 47
  • Мнения: 4 916
Герчо,
да те светна, че това кой е престъпник го решава съда! Не ти! Не някакви келеши от колекторската фирма! Като са толкова ербап да се обърнат към съда и да си приберат вземанията!
Насила правят от хората андрешковци.

# 48
  • Мнения: 5 370
Не тази вечер, Жозефина!!! , отговарям ти:
1. Не се очаква от съседите да направят нищо, а от собственика да си плати кредита. Нали в Бг все още се плаща данък обществено мнение и все още на повечето българи им пука а съседите, та разчитайки на това тези от профи кредит са намерили начин да накарат хората да си платят
2. Не е заразно болен, но е престъпник. Като подпишеш един договор, в който казаш кога и по колко пари ще внасяш и после не го правиш, то ти нарушаваш законите на тази държава, а това те прави престъпник. Когато са харчили парите не са ревали, ама сега реват, че не могат да ги върнат - егати групостта!
Сериозно ли това го мислиш??? Леле, леле, да не дава Господ ти да изпаднеш до положението на твоята врата да залепят подобно съобщение. Stop
И какви закони, моля ви се, айде стига глупости, едно време банките като изгърмяха и пропиляха на хорицата спестяванията-кои закони действаха? Не ми се искаше да го давам този пример, но разсъжденията ти са....уникални просто. ooooh!

Колкото до общественото мнение-могат да нарущат комфорта на свекърва ми, да речем, или на 80 годишната и комшийка, живяла съзнателния си живот през комунизма.На мене въобще не ми дреме на....това , дето го нямам. Laughing

# 49
  • Мнения: 1 668
да, наистина го мисля... По тази причина се простирам според чергата си и не вземам заеми. Просто се старая да си вдигна приходите, но не и като вземам за харчене чужди пари... Купувам си неща, които мога да си позволя, ходя на почивки, които мога да платя и живея в жилище, което мога да поддържам. Със сигурност и аз искам по-нов диван или жилище с още една стая или пък нов 50 инчов телевизор, ама ще си ги позволя като имам достатъчно пари за това.

# 50
  • Мнения: 4 300
Добре де, защо пишете глупсоти? Ако някой дължи пари, то той трябва да бъде уведомяван за просрочията си.
След 2 върнати писма, това уведомяване може да бъде направено публично- залепва се на входната врата.
Какъв срам, какви 5 лева.

Да не говорим, че Топлофикация слагат с ъщите бележки, в стария блок имахме списъци за сумите за студена вода и темподобни,сега пак имаме- в тях си пише кой платил, кой не платил..

Законче

# 51
  • София
  • Мнения: 4 274
Някои тука с лекота раздават квалификации. Престъпник бил неизрядната страна по договор Shocked - леле каква висота на правната мисъл. По тая логика държавата със забавените плащания по изпълнени поръчки  е най-големият престъпник. Confused
По темата - имат право да разлепват. По този начин в един последващ съдебен процес ще имат доказателства, че са използвали всички възможни начини за уведомяване на длъжника. Разгледах сайта на Профи кредит - те са администратор на лични данни, така че имат достъп до съответните база данни и не ги мислете, че ще фалират - с процентите, които работят винаги ще са на печалба Confused

# 52
  • Мнения: 1 174
Ами не знам дали имат право, но докато следвах във Великотърновския университет, по същия начин на таблото за обяви слагаха списък със студентите, които не са си платили семестриалната такса  Confused И понеже аз също съм била в този списък знам колко е гадно.
Щом университет има право да прави подобно нещо, какво остава за подобен кредитор.

# 53
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 096
И в детската градина изкарват списък на тези, които не са платили таксата. Аз лично, пропускам да ми става гадно, щото така или иначе плащам, когато си взема заплатата. И да се засрамя и да не, няма как да платя по-рано.

Та, според мен това не е забранено. Няма ЕГН, няма номер на кредитна карта. Трите имена не са лични данни. А, което не е забранено, е позволено - по смисъла на закона.
А колко е етично, е друг въпрос.

# 54
  • Мнения: 5 370
Някои тука с лекота раздават квалификации. Престъпник бил неизрядната страна по договор Shocked - леле каква висота на правната мисъл. По тая логика държавата със забавените плащания по изпълнени поръчки  е най-големият престъпник. Confused
По темата - имат право да разлепват. По този начин в един последващ съдебен процес ще имат доказателства, че са използвали всички възможни начини за уведомяване на длъжника. Разгледах сайта на Профи кредит - те са администратор на лични данни, така че имат достъп до съответните база данни и не ги мислете, че ще фалират - с процентите, които работят винаги ще са на печалба Confused
Благодаря, след твоето и на Рокси мнение темата става излишна.
За етиката...е ясно. Laughing

# 55
  • Мнения: 1
Айде и аз да се оплача-значи преди 3 месеца идва у нас някъв и ми казва,че той е от фирма,изкупила кредити и задължения -и ми идва с егн с всичките ми данни и ми казва,че имам задължение към Глобул отпреди 8 години -неплатени 50 лв и аз съответно се притесних Shocked,защото нямам спомен някога да не съм плащала сметки ,а и винаги съм била с валчер-казвам му даите ми договора или нещо,където да видя откъде излизам в този списък отпреди 8 години и как досега никой не ме е търсил толкова време ,а сега ме издирвате като престъпник и даже ме заплашваха ,че ако не си платя отивам на съд #Crazy
Момчето ми даде номер на фирмата в София-звънях няколко пъти-никой не отговаря
Миналата седмица пак се звъни-пак името ми с всичките ми данни на някакъв хвърчащ списък-пак ми иска пари -но този път друго момче-аз му казвам да ми даде някакво основание да му дам тези пари-че съм търсила да се разберем и той ми даде Варненски номер да се разправям!Съответно аз му отказах да звъння без изобщо да знам за какво става въпрос и той ми даде номер на договор. ,който да видя ,че имам към Глобул и ми каза,че в централния им офис в нашия град ще ми дадат договора въз основа на който съм им длъжник отпреди 8 години
Отидох до Глобул-изобщо нямат договори,не знаят за какво става въпрос ,но ми казаха ако плащам да им дам парите на Глобул ,а не на фирмата! #Crazy
И така -искат ми пари от фирма без изобщо никъде да фигурира защо-но данните ми се разнасят свободно-Глобул изобщо не знаят за такова нещо-а на всичкото отгоре аз винаги съм била на валчер и нямам спомен някога да съм подписвала договор-и точно затова не си платих веднага, а реших да проуча на база на какво ми иска някаква фирма пари отпреди 8 години и лихви щели да ми слагат #Crazy-но защо ме издирват като престъпник и на база на какво никой не ме осведомява
Сигурно другия месец ще дойде друг да ме издирва по списък и да ми иска пари,но на въпроса ми защо -като в Глобул нямам договор ще ме гледа умно ooooh!
Извинете за дългия ми пост

# 56
  • Мнения: 25 735
Айде и аз да се оплача-значи преди 3 месеца идва у нас някъв и ми казва...

Според мен това са най-обикновени мошеници. От телефоните и катастрофите сигурно са се прехвърлили на кредитите. Ей, нямат спиране тези измамници!

# 57
  • Мнения: 1
Да -но ми идват с всичките данни и то на много други хора са в този списък-заплашват с частен съдебен изпълнител -изобщо страшна работа-и едно въпросче -няма ли някаква давност при тези задължения, че ми идват уж след 8 години newsm78
Майка ми преди 10 години я завлякоха с огромна сума за апартамент,но минали ли са 5 години-имал някакъв срок на давност и нищо не можело да се направи-изгоряхме
А аз докато не видя валиден документ пари не давам- Naughty

# 58
  • Мнения: X
Да -но ми идват с всичките данни и то на много други хора са в този списък-заплашват с частен съдебен изпълнител -изобщо страшна работа-и едно въпросче -няма ли някаква давност при тези задължения, че ми идват уж след 8 години newsm78
Майка ми преди 10 години я завлякоха с огромна сума за апартамент,но минали ли са 5 години-имал някакъв срок на давност и нищо не можело да се направи-изгоряхме
А аз докато не видя валиден документ пари не давам- Naughty

При мен също дойдоха преди две седмици. Искаха да им преведа пари по банковата сметка за задължения на покойната ми майка към Глобул. Само по тяхната банкова сметка и никъде другаде!!! Ако не се издължа до седмица щели да ме съдят. Идея си нямах каква ще е тази сметка, която майка ми евентуално е дължала. Обадих се по телефона, който ми дадоха. Оттам ми отговориха, че ставало въпрос за ... 20 лева! Откога е тази неплатена фактура не знаеха.
Странна работа.  newsm78

# 59
  • Мнения: 1
Жаве-а ти смяташ ли да дадеш пари без да разбереш точно за какво става въпрос- Confused

Общи условия

Активация на акаунт