АВГУСТинчето си шава и на мама сладки ритничета раздава- №5

  • 20 456
  • 744
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 67
Мишлето, фемур е бедрена кост Simple Smile

# 706
  • София
  • Мнения: 5 791
bonniem- мерси. А знаеш ли какви са границите?Може да се окаже,че няма никакъв проблем и излишно се притесняваш  Hug

# 707
  • Мнения: 67
Ами да гледах разни стойности, и онлайн, и в медицинския картон на бременността, който са ми дали, около седмица назад върви.

То накрая сигурно точно излишни притеснения ще се окажат, ама ако се намери някой тук с такива мерки, който примерно знае по нухална гънка или по думи на лекар, че нещата не са притеснителни, добре ще ми дойде. Защо му беше на тоя моя доктор да ми задава тея допълнителни въпроси на колко съм години и дали съм мерила гънка Simple Smile

# 708
  • София
  • Мнения: 5 791
може ли да ми дадеш линк с тези ориентировъчни стойности.Аз не мога да ги намеря в нета.

# 709
  • Мнения: 67
Ето линк http://www.baby2see.com/medical/charts.html

Ама сега някой да не се ошашка от този линк. Призовавам да е гледа само от мами, които са разговаряли с лекари и са били успокоени от тях. Simple Smile

# 710
  • София
  • Мнения: 5 791
Това все пак са орентировачни таблици,но пък на мен ми се виждат доста полезни.
Да питам още нещо знаещите- сега видях ,че на единия лист от преглед пише BTP - 13.08.2010. Това е датата на термина ли? Аз така и не съм я питала докторкат кога ми е термина  Crazy.

# 711
  • Мнения: 202
bonniem ти сигурна ли си с датата на посл менструация.. аз там не съм сигурна... днес лекаря ми обяснява че е много важно за да не се получават после такива разминавания в размерите ...

# 712
  • Мнения: 67
Марина, сигурна съм в датата, от там няма надежда да излезе заек Simple Smile

Мишлето, не ми е известно това съкращение BTP, може да е на български, а не международно, но като ти гледам лентичката, не ще да е термин. Всъщност е много логично  да е точно термин, но нещо не ми излиза математиката с лентичката ти...

# 713
  • Мнения: 156
ВТР е точно вероятен термин.
За бедрената кост нищо специално не са ми казвали, но са я мерили и са казвали, че е съразмерна с другите показатели
bonniem, не се шашкай, все пак една седмица не е никакво отклонение. Просто си е отбелязал да го наблюдава следващия път.
tolinka, страхотни новини. Честито и сега спокойно си се наслаждавай на останалата част от бременността.
Аз днес бях на междинна фетална. Гледаха мозъчето, сърцето(но не толкова подробно, колкото ще е на следващата), бъбреци и разни други мерки Simple Smile
Оставаме си на момиче. Може ли и за мен едни розови гащи вече?  stork-girl
Плацентата ми е предна, засега си отговаряме на седмиците.
Повече на 19.04, когато живот и здраве ще е подробната ФМ. На 4D изображение сме почнали леееко да приличаме на човек Laughing Отваряше си устата като риба. Crazy
Стискам палци и на другите момичета, на които им предстоят прегледи и изследвания Hug Само хубави новини и усмихнати мами.
Аз най-вероятно живот и здраве ще раждам в Селена в Пловдив, секцио, но има време бол

# 714
  • Мнения: 565
ВТР предполагам е Вероятен Термин на Раждане.
Плацентата дали е предна или задна доколкото знам има значение , ако раждането е секцио. Не е проблем, но докторите го взимат предвид тъй като при  операцията може да има повече кръвозагуба.   

# 715
  • Мнения: 2
^VALINA^ честита мома! Жива и здрава да ти е! newsm51
Щом е за женско попълнение във форума , веднага си позволих да ти обновя данните на първа странничка  baby_neutral

# 716
  • Мнения: 156
^VALINA^ честита мома! Жива и здрава да ти е! newsm51
Щом е за женско попълнение във форума , веднага си позволих да ти обновя данните на първа странничка  baby_neutral

Мерси Hug
Трябва да се поддържа и женският отбор.
След тебе обаче нямаше как да го разкажа толкова емоционално. Много положително ми подейства твоят пост.
Скоро ще изпишем темата, имаме ли ново заглавие?

# 717
  • Мнения: 18
Здравейте,момичета!Първо да честитя на Толинка добрите новини,честито на виделите вече пол и добре дошли на новите мами! Simple SmileМен след 15 дневен престой ме изписаха.Беше кошмарно.В крайна сметка съм си вкъщи и сме добре.Ние също чакаме момченце.При мен като проблем оства само ниско поставената плацента.Май ще се полежава повечко.Дано скоро да си се вдигне късето трябва и да се разхождам гордо с коремчето LaughingИначе си ме понаболява от време навреме и по често вечер.И при мен го има чувството на тежест и честото уриниране.Пожелавам на всички ни болежките и притесненията да отминават.  bouquet

# 718
  • София
  • Мнения: 5 791
bonniem - аз вървя 2 седмици на зад от последната МЦ, а тази дата 13.08 е сметната на база нея.
Значи наистина BTP ще се окаже дата на термина  Whistling .

# 719
  • Мнения: 776
 Според мене е излишно да се шашкате с тези мерки. Толкова е относително, може самото дете да върви по- дребничко.

Общи условия

Активация на акаунт