Април пристигна вече! Иванина е второто ни МАЙско човече! №24

  • 24 170
  • 740
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 28
Добро утро и от мен  wavey
Аз да се похваля изпрах и количката най-после.
Добре дошли на новите майчета   bouquet леко добременяване и безпроблемно раждане им желая Simple Smile
Ивонче  чакаме да кажеш,какво е станало при Жекова. Flowers Four Leaf Clover
 Аз ходих онзи ден да ми слушат тоновете (с крака от табуретка,както вика мъжО) и я питам акушерката кога да отида пак,а тя ми вика "Началото на май!" и аз седя и мигам и викам..."Не мислиш ли,че ще съм родила до тогава....?" и тя ми вика " Ела когато искаш тогава" Добре,че др седмица съм на запис на тоновете  и на нормален преглед в ТК,че тука не са ме гледали на ехото от векове.Нито знам плацентата коя степен е,нито дали храни нормално бебето,незнам и бебето как се развива,водите в какво състояние са....изобщо.... ooooh!
И друго искам да попитам (сега тука срам,не срам ама нищо не разбирам от документи)..та.:
1) Защо ходите толкова често до НОИ?Какво правите там...аз защо не ходя  Mr. Green някакви документи ли има за подаване?  Embarassed
2) Трябва ли да подавам някакви документи и в Бюрото по труда или Социалните?Тъмна индия ми е...
3) Кога и от кого се издава следващия болничен и колко време след издаването трябва да го дам на счетоводителката?
4) Трябва ли да си взема кремче за лице за беба? (тука вече няма документи,но да си попитам) и друго кремче за дупе освен Бочко?
5) Аз ще раждам без избор на екип,но съм в чуденка с какво да ги почерпя? Ангажирала съм една акушерка (ама не официално,демек няма да плащам за избор на акушерка,но с нея се разбрахме),та нея искам специално да почерпя...някакви идей на кой какво да е...? Както вика Давид от Биг Брадър ПОМОЩЩЩ!!!  Mr. Green
6) сега в малко по-далечно бъдеще ....вчера моя приятелка,която ще е кръстница на Бела ме попита аджеба какво точно прави кръстницата и какво се очаква от нея по изписване,погачи,кръщене...пък аз идея си нямам и пак Вас питам Mr. Green Вече ми подари комплектчето за изписване (много държеше тя да го вземе Simple Smile ) и сега иска да знае какво е следващото нещо дето я чака хихи
....та май е това за сега,друго не се сещам....
Ей,и не си забравяйте слънчевите усмивки днес,защото ще ви трябват-времето е суууупер кофти!  Hug

Последна редакция: вт, 13 апр 2010, 13:35 от BeBoRanChe

# 646
  • Мнения: 228
Аз пак ще се намеся и искам да кажа, че има и някои изключение, но те са голяма рядкост. Мой познат, който е ром ме засече на улицата веднъж. Отивал да си купи нов панталан, защото по-късно имал изпит и нямал подходящи дрехи (беше лято тогава), пък не било прилично да се яви в университета по къси гащи и джапанки  Naughty . Само че момчето е от заможно семейство с български манталитет. И все пак това доказва, че проблема не е в цвета на кожата а във възпитанието и културата на хората  Naughty .

# 647
  • Мнения: 32
BeBoRanChe, май ходенията по НОИ са свързани с работа предимно, не заради майчинството.
Ако работиш - документи в бюрото по труда няма за какво да подаваш. В социалните се подават документи, ако нямаш необходимия стаж (12 месеца) и дохода на член от семейството е под 350 лева.
Следващия болничен ти се издава от заведението, в което родиш. Аз също ще раждам без избор на екип, мисля да почерпя с бутилки  Joy А за кремчето не мога да помогна ... не съм взимала кремче специално за лице.

# 648
  • Мнения: 120
Аз да се оплача-МНОГО МЕ МЪРЗИ!!!!!!!!!!!Не мога да разбера на какво се дължи.Направо не ми се става от леглото поне до 15:00.Тогава живвам малко и започвам да действам по домашни задачки.

# 649
  • Мнения: 32
Чух се с мама Люси Simple Smile Иванина е почнала да наддава, вече е 1900. Изкарала е леко жълтеничката и сега чакат да стане над 2 килца, за да й бият ваксините и се предполага, че до 10-тина дни ще ги изпишат Simple Smile
Тя звучеше много добре и каза да предам специални поздрави на Rorii и малката Рая. Иначе имате всички поздрави от нея Simple Smile Ще пише като я изпишат Simple Smile

# 650
  • Мнения: 2 559
1) Защо ходите толкова често до НОИ?Какво правите там...аз защо не ходя  Mr. Green някакви документи ли има за подаване?  Embarassed
ей, ама така ме разсмя  Joy
незнам кой и за какво ходи в НОИ толкова често, ама за болничните мога да ти кажа  Wink

Общо болничните са 3.
Първият е от лекаря, който наблюдава бременността - 45 дни.
Вторият е от болницата, в която ще родиш - 42 дни,
а третия е от педиатъра, който избереш за бебето - 48 дни.

Ако преносиш и родиш по-късно от термина, лекарят ти трябва да ти издаде допълнителен болничен за дните, в които си преносила.
Ако пък родиш по-рано от термина, дните от първия болничен лист, които дефакто не се използват - се прехвърлят след раждането, тоест не ги губиш. Мисля, че това изравняване се прави с последния болничен, който педиатъра издава.  Peace

# 651
  • Мнения: 228
Много се радвам за хубавите новини  smile3501 .
Нека само такива да имаме и за напред!!!

# 652
  • Мнения: 21
За да сменим темата, пък и да ви споделя нещо, което не знаех.

 Става въпрос за праха за пране на бебо, взех си Surecare и останах много доволна. Този прах, почти на нищо не мирише , но пък знаете ли , че ароматите в препаратите за пране представляват синтетична химия и са вторият най- силен алерген след никела. Thinking

Аз досега не се бях замисляла за това, но дъщеря ми имаше проблемна кожа и този път съм решила много да внимавам.

# 653
  • Мнения: 55
здравейте и от мен!

Добре дошли на новите мами  Hug

Аз вчера цял ден тичах по задачи и днес реших да не мърдам от вкъщи. Това не ми се е случвало от дълго време  Simple Smile Започнах с пералните и да видим колко ще навъртя до довечера.

Ивонче, чакаме да се отчетеш с добри новини от Жекова. дано да погледне сериозно на опасенията ти и да ги разсее. Наистина човек може да се вкара в много филми, но дано да е само просто съвпадение на някакви симптоми и при теб да излезе безобидно  Praynig

Момичета, аз утре няма да успея да дойда в Baby Mall-a, че съм на преглед. Дано Славчето прати пак синтезирано инфото за зъбките, че миналия път имаше доста интересни неща. В петък, обаче, се записах за д-р Михайлов и лекцията му за Хомеопатия при деца в ЦУМ. Ще се радвам, ако и други се присъединят  Hug

Това е от мен засега.  Heart Eyes

# 654
  • Мнения: 32
Happiness, уви няма да мога да синтезирам инфото, защото няма да мога да отида на лекцията. Първо съм при доки за тонове и резултати от изследванията и после ще има срещичка с Дани (angelka), за да раздава разни нещица от Змейка Simple Smile

# 655
  • Мнения: 1 298
Пентаксим се поема вече от ЗК,така ли?Правилно ли съм разбрала  Rolling Eyes Ние си го купувахме..

# 656
  • Мнения: 32
Ренито, ДА, от 01.04.2010г. Пентаксима е безплатна ваксина за всички бебета, родени след тази дата.

# 657
  • Мнения: 228
Аз отивам на бебе шопинг. Най-сетне ми разрешиха да купям това-онова за беба, много суеверен татко си имаме  newsm62 . Освен това ме е подгонила една параноя, че ще раждам вече а списъка ми за родилното е на половина изпълнен.
Хубав ден от мен на всички и да не вземете да изпишете темата докато се върна, че така като гледам... на там сме тръгнали  smile3503 .

# 658
  • София / Сливен
  • Мнения: 35
Девилче и аз съм така уморена днес доста шетах и кръста ми се обади  нещо
Браво за хубвите новин от мама Люси.

# 659
  • Мнения: 32
Девилче, Хубавелке, дали не е нещо от скапаното време?

Общи условия

Активация на акаунт