Април пристигна вече! Иванина е второто ни МАЙско човече! №24

  • 24 154
  • 740
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 143
Привет, аз никъде не излязох, само разходката с кучето ми беше за днес. То времето пак се скапа нещо или поне в мое село е така.

Аз ще пропусна темата с циганите че ми е болна, но само ще спомена, че човек, който доброволно е избрал да не си живее в държавата, ще роди и детето си там, което вероятно никога няма да проговори на български, надали е наясно с проблема с циганите.

Облаче, не знам защо ми е кисело, ама от вчера едвам се побирам в кожата си

Браво на Иванина, дано скоро се прибере вкъщи, както и Айлин.

Какво става със срещичката за утре?

# 661
  • Мнения: 1 298
Ренито, ДА, от 01.04.2010г. Пентаксима е безплатна ваксина за всички бебета, родени след тази дата.

 smile3501

# 662
  • Мнения: 127
Ренито, ДА, от 01.04.2010г. Пентаксима е безплатна ваксина за всички бебета, родени след тази дата.

а пневмококовата коя е? превенар или синфлорикс? нали я въведоха, всъщност newsm78

# 663
  • Мнения: 120
Девилче, Хубавелке, дали не е нещо от скапаното време?
Аз си го обяснявам с пролетна умора и с това ,че като цяло лесно се измарям от която и да е дейност.Утре обачеее - ще ходя до личната,за изследвания,до ЖК и ще ми се наложи да се порзмърдам Simple Smile

И на мен са ми наложили вето да пазарувам за беба, но  оправих чантата за родилното.Днес поне лигнина сгънах.

Облаче, не знам защо ми е кисело, ама от вчера едвам се побирам в кожата си
Да и това ми е познато и за жалост си го изкарвам на милото Embarassed,добре ,че ме обичка и ме търпи

# 664
  • Мнения: 32
Пипи, Превенар е пневмококовата Simple Smile

# 665
  • Мнения: 62
Каква е разликата от лигнина и превръзките? Нали и двете попиват? Rolling Eyes
Не са ли превръзките все пак по удобни а лигнина отживелица от времето когато не е имало превръзки?

# 666
  • Ботевград
  • Мнения: 335
Привет от мен Simple Smile
Днес бях на ЖК и рещих да споделя с вас..Беба е 2950 и всичко и при двете ни е перфектно(по думите на лекарката)Само резултатите от изследванията останаха..дано и при тях всичко да  е наред Praynig

# 667
  • Мнения: 233
.. но пък знаете ли , че ароматите в препаратите за пране представляват синтетична химия и са вторият най- силен алерген след никела. Thinking
Точно това бях писала и аз един от последните ми постове.  Peace Много трябва да се внимава с тези неща, но всеки сам си решава. Wink

Happiness, много хубава лекция си си избрала да посетиш. На моето дете много добре му действат хомеопатичните продукти. Вече е почти на 2 години и освен хомеопатия и чат пат някой парацетамол, нищо друго не е пила. Дано така си остане и за напред!  Praynig

Аз също съм в отбора на отпадналите и изморените. Причината наистина може да е прословутата пролетна умора, но и допълнително идва факта, че ми е доста нисък хемоглобинът (103) и че не мога да спя вече пълноценно.

По повод хемоглобина, докито вчера каза, че ще се наложи да ми преливат тези дни веносно желязо.. След 2 седмици прием на таблетки, нямаше никакво покачване. Та, алексана беше права, че тук се прилага тази практика, но досега не ми се беше налагало...  Rolling Eyes

Иначе, и моят малчо расте големичък. Вече е цели 2850 гр (според УЗ) и 47 см. И въпреки това, не му давам да излиза преди 1 май!  Mr. Green

Алекс88, чакаме вече новини от теб... мисля, че ще се похвалиш по-рано от анжелка, щото и терминът ти е с 2 седмици по-рано. Wink

# 668
  • Мнения: 195
Купих си вече и лигнин и превръзки тип "тутманици"  Joy и съм готова, може да се почва  Mr. Green
Беборанче аз мисля дупето да го мажа освен с Бочко - веднъж само на ден с олиото или лосиона за тяло. А з съм взела всичко на всичко като козметика шампоан за коса и тяло, лосиона /оказа се че е олио и много ме е срам, сигурно след месец-два ще взема лосион/, кремчето за дупе Бочко и пудра /нямам идея за какво я взех и дали ми трябва, мъжо каза че е пудрил на племеничката дупето и затова  Embarassed/
А и по списъка нямаше друго
Само никой не казва за слънцезащитното какво правим - марка, цена, откога....
Славче поздрава е .... здрав  Peace

# 669
  • Мнения: 62
Бюти , то  там при вас това с венозното желязото се прилага от няколко години , всмисъл не от давна, но е супер ефективно! За 3 дни и всичко се нормализира! Като казах тука на личната за желязото слагано по този начин тя се втрещи и почна да говори ,че това били глупости и не било възможно ! Shocked Дали пък в България медицината е по- напред от тази в Швейцария!  Crazy

# 670
  • София
  • Мнения: 28
Ааа мерси мерси за инфото по наболелите ми документни Фапроси  Mr. Green ..ама имам още 4-5 Фапроса  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 671
  • Мнения: 195
Чакайте да ви разсмея, тъкмо говорих с майка и някой и казал, че като почнеш да фъфлиш значи почва раждането
сега със сълзи се смея  Joy

# 672
  • Мнения: 30
Славче, поздрава наистина е супер  Hug.  Върна ме едни 15 години назад Joy

И аз заложих на Surcare като за начало и един от мотивите ми беше, че е без аромат  Peace. После ще пробвам и Сано и останалите.

Ох, и аз се поизморих доста днес, но сега пак ми се налага да изляза и макар че ще ходя наблизичко ще отида с колата, че няма сили вече.

Не се преуморявайте, мацки Wink

# 673
  • Мнения: 1 369
 Пентаксима уж го въвеждат като задължителна ваксина, ама последния път като водих Бела на консултация, педиатърката каза, че все още няма наличност по каса и прати всички майки, които бяха в кабинета, да си я купят Crazy Което изобщо не ме учудва. В лудницата, в която живеем... Аз пък беснея заради яслите... ама не искам да вкарвам тая тема тук, щото повечето още не ви касае. А и да не ставам цинична smile3516 smile3515

 Мойто бебе е ОК. След 2 седмици пак ще ходя да се видим с доктора и ще ми насрочва точна дата. За сега само приблизително каза- между 15 и 20 май. Точно в най-натоварената откъм роднински рождени дни седмица Crazy

# 674
  • Мнения: 32
Чакайте да ви разсмея, тъкмо говорих с майка и някой и казал, че като почнеш да фъфлиш значи почва раждането
сега със сълзи се смея  Joy

 hahaha Joy hahaha Joy smile3532 УБИ МЕЕЕЕ!!!!

Колкото до слънцезащитния - за мен е малко спорен въпрос ... дали е необходимо с такива химии да мажа още от толкова малко ... и без това нали не трябва да се излага на слънце...

BeBoRanChe,
че ти си питай Simple Smile

КикиНики, Пентаксима, доколкото разбрах се въвежда за родените след 01.04.2010 и тъй като се бие втори месец ще го има от май нататък. Също така някъде четох, че реимунизациите на деца родени преди тази дата, но подлежащи на реимунизация след нея дата -  не се поемат от ЗК ... абе некво много сложно ми стана обяснението...

Общи условия

Активация на акаунт