На каква възраст дадохте на детето негов личен мобилен телефон?

  • 10 355
  • 189
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 827
Добре,обяснете ми каква е идеята на едно 4г дете да му се купи телефон?Или на петгодишно?Хайде в училище-разбирам.Но на 4г детето е на градина,тамя няма нужда от телефон.После е или с някой от родителите,или с баба...като поиска да говори с мама ,възрастният му дава апарата и готово.Тоест смисълът на телефона е?
Имам позната,чието дете имаше телефон и си го носеше в градината.Като му се направи за каквото и да е забележка от госпожите,то се обаждаше на майка си и ревеше.
Разбрах. Grinning
Аз съм доста крайна в това отношение-никога не съм позволявала на децата да си играят с нашите телефони,дистанционни и прочие.Като гледам има родители,чиито телефони са все в ръцете на отрочетата им. LaughingЯвно това не им пречи.В нас обаче няма такива филми. Wink

Понеже не ми се пише, цитирам, защото съвпада с моето мнение....

...че то на 10 ще иска БМВ Mr. Green

# 61
  • Мнения: 3 423
Хора,  Simple Smile в днешно време мобилният телефон не е лукс и евтини апарати има и комуникацията с родителите е в безплатните ... Няма нужда да тръгват коментарите в тази посока. Щяло да поиска БМВ и прочее...
Освен това в нашата частна детска градина няма деца, които да не могат да си позволят финансово телефон, всички там сме на приблизително едно социално ниво.
Вчера моето дете си занесе мобилният в детската, държи си го само в шкафчето. Обади ни се от там. Почувства се по добре от което и това за мен е важно.  Simple Smile
На всичкото отгоре се оказа , че не само то си носи мобилен телефон там , майката на друго дете от групата сподели , че  това е първото нещо което им е хрумнало да направят за тяхно (родителите) и на детето им спокойствие.
Предполагам след още 20 години и 2 годишните ще говорят свободно по мобилни телефони.
Технологиите най бързо се развиват и няма как да държим далеч децата от тях.
Въпреки че аз, като представител на старото поколение  срещам трудности с техниката от всякакъв характер, сина ми няма такива и за него телефона е достъпна играчка и средство да чуе мама , като му стане тъжно за нея.

# 62
  • Мнения: 4 841

Добре де, аз тогава не разбирам смисъла на темата  newsm78 Сега ще ни убеждаваш колко е правилно четиригодишните да имат телефони, или просто искаше да се похвалиш с частната детска градина, "социалното ниво" и т.н.  newsm78
Наистина не разбирам.

# 63
  • Мнения: 6 031
Не прочетох никой да се замисля колко са вредни тези телефони, за да ги даваме на 4 годишни деца.

# 64
  • Мнения: 24 467
Не прочетох никой да се замисля колко са вредни тези телефони, за да ги даваме на 4 годишни деца.

Прочети назад, тогава, имаше една мама от Гърция, например.

# 65
  • Мнения: 3 423
BirdsFlu , никого за нищо не убеждавам  Wink. Темата се разви.
 Отначало се чудех дали да му дам да го вземе в детската , затова пуснах темата за да се ориентирам .
После реших да му дам , въпреки че видях, че според съфоромуки сме извън пътя и пиша защо така съм решила.
Пък да се похваля най малкото съм целяла  Stop  Wink, точно това искам да обясня че мобилният телефон не е лукс и нещо недостъпно, защото почнаха да ме убеждават че така детето ми ще прави демонстрации...

# 66
  • Мнения: 9 990
аз пак не съм в час значи, пропуснала съм , че иде реч за градинско дете.... Crazy
драма..... Crazy
аз викам от утробата, да мутираме, че да им слагаме някак вътре още телефонче, да се чуваме ей така.... Mr. Green

# 67
  • Мнения: 3 423
Не прочетох никой да се замисля колко са вредни тези телефони, за да ги даваме на 4 годишни деца.

Прочети назад, тогава, имаше една мама от Гърция, например.

Всичко е вредно , в такова време живеем.
Няма как да го заведа в пещера , да му давам само дъждовна вода и да си играе с клечки и камъчета Wink
Не мога да го изолирам от времето и тези технически играчки, не мога да го изолирам от рекламите за тези играчки ... Сигурно и компютъра е вреден според някои, но детето ми иска да играе на него. И на него играе и по добре от мен се оправя. И с истински фотоапарат снима + този от телефона, сигурно и той е вреден според някой.
Винаги едното е за сметка на другото.
Аз стигнах до този извод.

 Аз съм Лоша майка, не случайно и тъй съм се нарекла   Wink...

# 68
  • Мнения: 24 467
Твой избор си е, това писах. Отговарям на мими. ива, която се питаше нещо, а в темата има отговор.

"Като човек, който не е убеден в безвредността на вълните, излъчвани от тези телефони, вкъщи задължавам дъщеря ми да го държи далече, лятото стои на балкона. моят почти винаги е изключен у дома - имаме домашен, който иска, ще ме открие."- тази майка, Олимпия Папас, си е задавала този въпрос.
Имаше и специална тема къде си държат телефоните децата ни.

# 69
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Синът ми е на 7 год. и тази година февруари за рожденият му ден, му купихме телефон(на есен тръгва първи клас)
Дъщеря ми е на 4 и половина почти........въпреки,че виждайки от батко си,мърмори на баща си(при мен не минава номера) за телефон,считам,че е още малка и скоро телефон няма да види. Mr. Green
Най вероятно ще и купим,когато и тя тръгне първи клас

# 70
  • София
  • Мнения: 7 205
Ще купя телефон на сина си, когато тръгне в І-ви клас живот и здраве за мое и негово спокойствие.

# 71
  • Бургас
  • Мнения: 2 455
BirdsFlu , никого за нищо не убеждавам  Wink. Темата се разви.
 .. точно това искам да обясня че мобилният телефон не е лукс и нещо недостъпно, защото почнаха да ме убеждават че така детето ми ще прави демонстрации...


  Хващаш се за едно мнение от темата, а основните съображения против не са свързани с показността. Никой не твърди, че мобилния тел.  е лукс или недостъпен - той просто не е необходим на дете на тази възраст.
  Не е нужно от люлката да тикам в ръцете на детето ми всички технологични блага на цивилизацията - ясно ми е, че ще живее в такъв свят и неизбежно ще се научи и телефон да ползва, и компютър и неизмислени още техники. Моята работа като родител обаче е да му покажа и другата страна, а ако мога по-дълго да го опазя от висене на телефона или пред компютъра - още по-добре.
  Не приемам, че на едно 4 годишно дете не е възможно да му се ограничи достъпа до компютър напримерм стига родителят да го иска.  Защо излизате в парка с телефона? Ако не го вземете какво ще се случи - детето няма да се заиграе с нищо друго ли?

# 72
  • София
  • Мнения: 39 969
"Показността" при децата идва на доста по-късен етап, в училищна възраст. В началните класове все още е с тенденцията "искам телефон като на еди кой си". В по-горните класове може вече да има и "показност".
В градината може да е от рода на "виж пък аз какво си имам".

Мобилният не е лукс, необходимост е. Но тази "необходимост" при мен дойде когато дъщеря ми започна у-ще.
В градината не виждах такава необходимост. Децата не напускат сградата без надзор. В двора, по площадките, са с учители. Ако се случи инцидент, се звъни на родителя.
В у-ще е по-различно. Има охрана, но тя не следи какво правят децата по двора. В 1ви клас на двора излизаха с учителката си.
Два пъти ми се е случвало да ми се обади и да каже, че в у-ще има бомбена заплаха. И трябва да отида да я прибера. И т.н., и т.н.

# 73
  • Бургас
  • Мнения: 10 837
Дъщеря ми няма такива желания,но дори и да има докато не тръне на училище мисля че няма нужда от телефон.

# 74
  • Варна
  • Мнения: 2 389
Дария беше на седем, тръгна на лятна занималня, не познаваше децата и учителките и искаше да има контакт с мен, аз също.

Общи условия

Активация на акаунт