Татковци щастливи, очакват ЮНЧЕТА мили! - 23

  • 32 375
  • 740
  •   1
Отговори
# 105
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Добро утро!
Лекаря измери бебока 2280кг  Shocked.
Започнах да се шашкам с тези измервания. Аз съм с една седмица назад от твоя термин, а вчера бебо го измериха 1.100 кг.  Shocked Как ги мерят тези бебета направо не знам. Като гледам по таблицата на 1-ва страница, за 29-та седмица е 1.153кг., а за 30-та е 1.319кг. Не знам вече на какво и кого да вярвам, май колкото повече четем и знаем, повече се объркваме.
Натали, стискам палци довечера да си гушкаш мъжа. И аз искаааааааам...  Cry
Алексова, и на теб стискам палци и чакаме добри новини.  Peace

# 106
  • Мнения: 1 614
Добро утро, мами! Показалото се навън слънчице ми действа мнооого ободряващо и зареждащо с енергия! Дано вече да е по-често така, че с това мрачно време ме наляга и мен едно мрачно настроение!

Алексова стискам палци за днеска, да пишеш като се прибереш от прегледа!   bouquet

Приятен, усмихнат и ползотворен ден на всички!


Добро утро и от мен,

изпратих мъжа на работа и сега малко почивка пред компа..
Благодаря на всички за  стисканите палци, дано днес се прибера с хубави новини.
Слънчицето ме зарежда с добро настроение, надявам се да остане и до вечерта.

Хубав ден на всички, влизам под душа...

# 107
  • Мнения: 147
добро утро и от мен Hug

# 108
  • Мнения: 293
Нещо много взе да ме е страх от раждането и тази неизвестност ме подтиска дето незнам секцио ли ще раждам или нормално.Sad

# 109
  • Мнения: 342
Здравейте,
аз след малко отивам на преглед и после ще пиша как е нашия бебек и колко е порастнал.

# 110
  • Мнения: 116
Натали, я по-споко  Hug, и на мен ми е още едно объркано и неизвестно от това какво ще е раждането.
Каквото такова, няма да ние е за първи път, а и неродила мома няма, нали?  Wink Hug
Стискам палци на всички мами, които днес са на среща с бебчовците. Чакаме да пишете. Simple Smile
Искам да се извиня. В предишния си пост бях се обърнала към Мартеа, отговаряйки на въпрос зададен от Ула. Объркала съм се, ама се корегирах. Embarassed

# 111
  • Мнения: 147
ох, Натали, не те е страх само теб мила. И аз изпадам в някакъв ужас като се сетя. Хем искам вече да си гушкам бебо, хем ако може по- дълго да си седи вътре, че мама умира от страх от раждането

# 112
  • Мнения: 67
Добро утро! Днес ходих да си пускам изследвания, имаше супер много хора пред мен, но като ме видя се събраха на групичка, почнаха да шушукат нещо и след малко едната жена ми вика: "Хайде, момиче, мини пред нас!" newsm44 Доживях в края на 8-мия месец някой да ми даде предимство заради корема  Laughing
Пепси, не се шашкай! Тези замервания са супер относителни, правят ги на база размерите, а те зависят и от видеозона...ако отидеш на друг видеозон, други замервания ще ти кажат. На приятелката ми до последно и казваха, че бебето е супер малко, а накрая - 3,300! Така че спокойно   Wink

# 113
  • Мнения: 5
  Аз спя по гръб.
  Вчера ходих на ФМ -всичко си е екстра с бебка.Единствената забележка на доки беше,че е седалищно разположена ,но имало достатъчно околоплодни води за да се завърти.
  Ние сме в ремонт от месец-исках да се оправи терасата и евентуално да се влезе в детската,макар че там си е доста прилично(дограма,тапети,ламинат),ама аз искам да минем само на латекс.Накрая  обаче  изгонихме "майстора",и сега нещата са до никъде.Гледам в нета за обзавеждане на детска стая и нищо не мога да харесам-искам бели мебели от лакиран МДФ,а всичко което намирам се продава само на комплект,а леглото във въпросния комплект е широко 1,3-1,5. #CrazyЕ,питам аз какви са тия юношески легла!Това си е спалня персон и половина,а място за такова чудо нямам.Изнервям се вече-до под кривата круша сме,пък време няма много.Една дрешка не съм купила,защото стаята не е даже започната и няма  мебели където  да ги прибирам.Не искам да купувам дрешки, който да стоят в пликчета. ooooh!Искренно се радвам на по-организираните, който даже вече са си изпрали и изгладили дрешките.
  Исках и да питам има ли някой който се чувства дебел и грозен и тромав?Макар да съм качила 5 кг се чувствам като бъчва.
 Е,мнг депресански пост стана-извинявам се  bouquet

  

# 114
  • Варна
  • Мнения: 2 101
Здравейте и от мен!  Hug
От днес съм в осмото квадратче!  Party
Стискам палци на всички, които са на преглед днес.
На мен ми е ден за почивка. За сега у дома, а ако ни огрее и тук слънчице може и навън.
Елиза, и аз от време на време спя по гръб - понякога така заспивам, гледайки филм, друг път заспивам на една страна, а се събуждам по гръб. Като ми натежи, сменям позата. Не мисля, че е проблем.
sweet_child_of_mine,  Hug.
Усмихат ден на всички!  Hug

# 115
  • Мнения: 4
Здравейте, маминки!
Пепси, поздравления за новата тема  bouquet, и още повече за успокоителните новини от прегледа ти! Не се притеснявай за кг на бебчо- оставам с впечатление, че има голямо разминаване на това което показват апаратите, и това което е в действителност.
Елиза, аз през цялата бременност заспивам само на дясно и по някое време се събуждам по гръб. На ляво, както е препоръчително изобщо не ми е удобно, но от това което съм прочела разбрах, че щом не чувстваш някакъв дискомфорт - можеш да спиш както ти е удобно.
Относно раждането- почти се бях настроила за секцио / така ми препоръча добър специалист/, но сега отново започвам да се колебая като слушам, че повечето жени, съветвани от добри лекари се насочват към нормално раждане, а и факта някой друг да определи кога да се появи бебчето, а не когато то само реши да се появи на бял свят , никак не ми харесва.
Имам още малко време за размисъл , а и ми предстои още един преглед - та ще видя.
Вчера ми пуснаха и последните пълни изследвания по здравна каса- ще чакам резултатите другата седмица, дано всички показатели са в норма Praynig
Пожелавам ви много хубав и слънчев ден Hug

# 116
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 852
Пепси мила не се шашкай с тези размери.Като се родят бебоците ще видим тогава кое колко е.А и най-важното е да са ни живи и здрави.С каката примерно до 9 месец ми казваха ,че ще е дребна и върви със седмица назад.На последният ехо-графски преглед седмица преди да родя бебата беше около 3кг.Накрая тя се роди 3860кг,което си е почти килограми над предполагаемото.Така ,че всичко е лъжа и измама.Аз сега се притеснявам пък ,че плода е едър и дали е нормално това.

# 117
  • Мнения: 1 614
Вчера ми пуснаха и последните пълни изследвания по здравна каса- ще чакам резултатите другата седмица, дано всички показатели са в норма Praynig
Пожелавам ви много хубав и слънчев ден Hug

Какви са последните изследвания- пак ли кръв и урина или има и микробиология. Аз имам час за май за тях, но не попитах какво ще е, казаха ми само да съм гладна и жадна, аман, много мразя да не хапна сутрин...
Ама в името на бебка, нямам избор!

# 118
  • Мнения: 293
swet child off mine аз се чувствам дебела и тромава 5 кг нищо не са.И най-много ме дразни дето всеки ден някой ме пита нямало ли вече да раждам еми не няма имам 2 месеца почти и като кажа оцьклят едни очи Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Алекосова последните са крьв урина но ми казаха,че може да не сьм на гладно ShockedСьщо вагинален секрет и секрет от ануса с един памучен тампон на прьчка при мен е така.

# 119
  • Мнения: 1 147
Привет и от мен Hug

Пепси, не се шашкай за размерите, всичко е много относително. Това колко тежи бебето се смята на база размери и обиколка на коремчето на бебето, а това колко е точно обиколката на коремчето много зависи от моментното състояние - колко вода е глътнало в момента примерно или дали е пишкало ... пък и все пак човек го мери, също е нормално да има неточности.
Аз имам една позната, която до последно и казваха, че бебка върви екстра за седмиците си, а накрая се роди 5,480 и 59 см Shocked направи си сметка за каква разлика става въпрос ...

Общи условия

Активация на акаунт