За децата и модата

  • 7 645
  • 153
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 5 877
Детето се облича както иска. Общо взето опитвам да насочвам вкуса й, като коментирам какво си подхожда и какво не, кое за какъв случай е. Тя се интересува от тези неща много повече от мен на нейната възраст - та и до много по-късно. Мина детскоградинския период, в който трябваше непременно да е с рокля.
Сега има специален кош за карнавални костюми и принцеските рокли са там. Обличат се почти всеки път, когато ни дойдат гостенчета-момичета - тоест всичките се издокарват в принцески рокли и минават на парад през хола Simple Smile
Издокарва се ту като Хърмаяни Грейнджър, с ризка, пуловерче, панталон и рошави къдрици, ту като някое героинче на Астрид Линдгрен Simple Smile абсолютно съзнателно при това.

# 106
  • Мнения: 420
Дрехи почти не му купувам. С мъжа ми преди се занимавахме с детски дрешки и имаме запас за 3 деца. Баба му и леля му му купуват от време на време нещо марково, не защото е такова, а защото им е харесало /живеят в чужбина/. Пак от чужбина жените, при които работят и двете имат все момчета, та дават каквото умалее за синковеца, та и ние май сме към втората употреба "от първа ръка". Дрехите са обикновенно меки дънки, пуловерчета и тениски от памук и жилетки и суитчери. Маратонки и сандали, както и бельо купувам само български. Гледам да е удобно и практично, има дрехи за градина, за излизане и за игра. Като за игра естествено са повече като количество, за сметка на качество. Но пък хич и не изтръпвам при мисълта за изцапана дреха.

# 107
  • София
  • Мнения: 1 735
Иначе как няма да са красиви като то всъщност е пълно с НМ....
Единствените дрешки,които са втора ръка на дъщеря ми/вземам ги от приятелка/ са Н&M.Наистина са страхотни.Няма ли да се сетят някога да отворят магазин и в БГ!?

# 108
  • София
  • Мнения: 44 437
Иначе как няма да са красиви като то всъщност е пълно с НМ....
Единствените дрешки,които са втора ръка на дъщеря ми/вземам ги от приятелка/ са Н&M.Наистина са страхотни.Няма ли да се сетят някога да отворят магазин и в БГ!?

до колкото знам не проявявали никакъв интерес към нашият пазар...та...надали скоро...но поне некст скоро ще има...да видим обаче на какви цени, като за нас Simple Smile))

# 109
  • Мнения: 6 448
Не харесвам марковите дрехи на деца,предпочитам удобни ,чисти и красиви дрешки !Купувам всичко от Англия заради цените и качеството,от Бг само от Фокс кидс,но са скъпарски и са ненужно изразходвани пари!

Не е така,аз например съм казала,че освен от тези магазини ОСНОВНО си купувам дрехите за детето то супермаркети,от втора употреба също съм купувала невероятни неща и от Евро-ланд последно й взех за 1ви път чорапи.......важното е да са красиви,удобни и добра материя и цена!Иначе дете с грим(лак за нокти,червило или гланц),прически на вафли,прави,кичури и(издухани със сешоар)обеци,токчета ,мини-поли и дрехи като за възрастни са ми напълно непонятни и съм Против!Децата са деца ,а не примадони!

В последно време това ми е любимата потребителка  Mr. Green


А п о темата.Пазарувам от секънд хенд магазините,ибей.Нова дрешка от магазина не момня от кога не съм купувала.И хе ме интересува много дали ще е по модата или не.Щом е удобно на детето всичко е наред. Simple Smile

# 110
  • Мнения: 462
Гледам да са чисти. Другите неща са подробности.

# 111
  • Мнения: X
Нито аз, нито дъщеря ми в някой етап сме се обличали модерно, освен ако не се е случило случайно Flutter. Така и нямам идея какво означава "модерно", но съдейки по откъса от някакво предаване с това име по БТВ, което гледах в почивните дни - не, благодаря Sick. Размахваха някакви "визии" за по 5-6 хиляди лева с цветове и кройки, които били много модерни. Та едва ли в темата се има предвид това "модерно", не са много майките, които биха си позволили подобни "визии" за децата си.

Моето дете си го обличам красиво по моите разбирания - много държа дрешките й да са удобни (и задължително от естествени материи), цветовете да си подхождат и всичко в комбинация да изглежда пъстро, красиво и детско. Няма "официални", "домашни", "за градината" и други категории дрехи. Расте ужасно бързо и затова не пазя любимите рокли, а гледам да й ги обличам възможно най-често. Ако нещо се зацапа неспасяемо или промени вида и формата си по неприятен начин, не й го обличам, включително и вкъщи. Сигурно за някого това изглежда ужасно снобарско, ама за мен е важно. Важното е че не я карам да стои като препарирана, за да не измачка блузата си или да стои вързана за мен, за да не изцапа панталона си в парка. На ден се преоблича поне 2-3 пъти, но да е жива и здрава пералнята и праховете, които изпират (почти) всичко.

# 112
  • Мнения: 1 568
Обличаме се така че да ни е удобно, комфортно, да сме чисти и да изглеждаме добре  Peace

# 113
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 663
Определено се влия от детската мода.
Харесвам колекциите на Бенетон.
От шапката до кецовете.
Имаменад 20 шапки за всеки тоалет.
Обичам да го обличам с хубави дрехи в тон.
Независимо дали е на площадката или РД.
Давам пари за дрехи .
Май ми е мания. Tired

# 114
  • София
  • Мнения: 1 735
до колкото знам не проявявали никакъв интерес към нашият пазар...та...надали скоро...но поне некст скоро ще има...да видим обаче на какви цени, като за нас Simple Smile))
Жалко,за липсата на интерес. Cry
А Некст ще сложат високите цени.То е ясно. Mr. Green

# 115
  • Мнения: 3 453
  Както го обличам за разходка , така ходи и на парка.Преди гледах по-красивите му дрешки да ги пазя за излизане, но вече не. Винаги гледам да е чист и спретнат. Естествено винаги се прибира доволно изцапан.Вече се цапа още повече, не стои в количка като бебе, та почнах да си нося и допълнителен чифт с дрехи, няма да седи мокър като се олее със сока я Simple Smile или като цопне в някоя локва. Дрехите не ги пазя изобщо, достатъчно бързо расте , искам да си ги носи.Каквото се скъса на боклука.До сега не е късал нищо, но има време и това ще стане Simple Smile

# 116
  • София
  • Мнения: 23 165
За мен модата не означава да накипря детето си с гримове и токчета.
Иначе да - влияя се от детската мода, определено  Grinning
Водя детето си на катерушки и пясъчници с маркови дрешки. Анцузи малката няма. Всички дрехи са й хубави и ги носи навсякъде, независимо дали на планина, в пясъчник, на гости и прочие.
Като ги изцапа - изпирам веднага.
Купувам доста дрехи, а тези на Бенетон и Зара ни ги носят от чужбина на невероятни цени. В момента детето ми има 6 чифта обувки. Последно купих червени сандали и веднага взех червена блузка, червена диадема и червена шапка, за да има с какво да комбинирам. Дори и вкъщи малката стои в тон, че и бабата се научи да не прави разни влашки съчетания, а да я облича адекватно.
И да допълня - не харесвам папагалските одежди - тоест прекалено шарените изпълнения. Залагам на по-изчистена линия  Wink Такива елементи като панделки, воланчета, кичозни бродерии, пайетки ме втрисат! А момиченцата, облечени от главата до петите в розово, в къдрички и воланчета - шок и ужас!
П.П. От някои постове оставам с впечатление, че някои от дамите не правят разлика между маркови и дизайнерски дрехи, а разликата е огромна  Wink Вторите изобщо не са ми по възможностите, иначе досега щях да имам в гардероба си поне 3 рокли на Армани  Grinning

Последна редакция: вт, 18 май 2010, 09:11 от tonkabonka

# 117
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Аз се съобразявам с модата. Много държа децата да са облечени и красиво, и удобно, и в качествени материи. Не виждам защо едното да е за сметка на другото. Много пазарувам дрехи. Правя го с огромно удоволствие и с нетърпение чакам новия сезон, за да понапазарувам.  Когато дъщеря ми беше малка съчетавахме от чорапките до шнолките и ластичетата за коса. Същото беше и с брат й. Той има безброй шапки, обувките/сандалите/маратонките също се стремя да са в тон.

Сега растат, носят униформи и вече е по-различно. Дъщеря ми е може да се каже тийнейджър и аз малко трудно свиквам, че вече не е малка кукла. Не знам сега как ще се справя с пазаруването, но предполагам, отново силно ще настоявам да се съобразява с модата за момента. Е, не бих я измъчвала с неудобна дреха, но и не бих й позволила да се носи като повлекана, само защото й е удобно. Сега в училището гледам повечето момичета с риза, вратовръзка, плисирана пола и изведнъж дебел черен клин и кецове. Не! Подобна фриволност във визията не е поносима за мен. И аз купих така модерните кецове. Но се носят през уикенда с подходящи дрехи.

Никога не съм рисувала по дъщеря си. Тя не се гримира /никога, дори и като мъничка/ не сме купували гримилки и червилки. Токчета не носи, има проблем със стъпалата, много държа на обувките - да са качествени, удобни и с анатомична стелка. Не издевателствам над косата й - тя е руса и тънка, макар и гъста, и аз много я пазя. Това за мен не е мода, а някаква крива естетика, която майките и аз не знам защо приветстват. Аз не съм й почитател във всеки случай.

# 118
  • Мнения: 2 161
Следвам модата и не се съобразявам с мнението на дъщеря си.И така,ние имаме много пререкания,но аз не разбирам,защо такова красиво момиченце,трябва да прилича на момче!Ако я оставя да се облича сама,ще бъде само с дънки,кецове и тениска.Аз не съм майка на Хъкълбери Фин!

# 119
  • Мнения: 9 814
Плаша се и от жените, за които дрехите им и тези на децата им са последна грижа и от тези, на които бельото задължително е в тон с диадемата.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт