CND shellac - дълготраен естествен маникюр вместо гел върху ноктите

  • 227 916
  • 759
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 10 359
Здравейте, момичета!
Надявам се да ме приемете и мен в темата.  Peace
Четох ви известно време и накрая реших да се включа. Има ли някои от вас, които си правят Шилак вкъщи? Надявам се професионалстите тук да не ме намразят, но не ми остава време за салони, а и цената ми се струва висока. Имам УВ лампа и съм си правила гел сама. Пробвах Шилак в салон и ми хареса. Виждам, че може да се купи по интернет и много се чудя дали да не пробвам. Прочетох, че пишете, че може да се сложи база и топ лак и отгоре да се лакира обикновен. И аз това си го мислех, но не е ли по-добре топ-лака да се сложи отгоре върху обикновения лак? Предполагам, че могат да се направят и рисунки върху ноктите, които после да се покрият с топ-лака и да станат по-дълготрайни. newsm78

Аз си го правя сама, в къщи. Не съм маникюрист, но лакирам изключително прецизно, това ти трябва за Шилака, изцапаш ли някъде кожата, смятай че от там се е отлепил. Другото важно е да изчистиш/обезмаслиш добре плочката, тук ако може да се включи някоя маникюристка и да каже дали има алтернатива на ScrubFresh, защото аз обработвах с EzFlow EZ Bond, но ми казаха, че е много по-агресивен от ScrubFresh,  нансяш изключително тънко, внимаваш да няма балончета и да не забравиш да запечаташ връхчетата.
Става да се сложи и база, 2 слоя неутрален цвят и после обикновен лак, при Шилака най-дебел е топ-а, но не изкарва 2 седмици а една.

# 691
  • Мнения: 2
Миличка, ако можеше така дали нямаше да го правя по този начин и да си спестя сумати пари от цветните шилакове  Wink!
Благодаря ти за толерантното отношение към домашните ми опити.

Лаковете+базата+топ-лака+тампоните за сваляне и каквото там има друго още са "системата" на Шилак. Като всички подобни системи най-добрият резултат е когато се използват всички компоненти. За професионална употреба трябва да се използват само продуктите от системата, поне според мен. За да знаят клиентите за какво плащат.
Мисля, че цветовете на Шилак са с неповторим блясък. Все едно боя на суперскъп автомобил. Много харесвам Ред Баронес и Федора. Но цветовете са малко и за разнообразие се чудех дали не може да спестим някой елемент от системата /когато става дума за домашни упражнения/  newsm78
Естествено, не очаквам същия резултат. Първият път като си сложих Шилак ми изкара 3 седмици. Лакирах се отгоре с друг лак без проблем.

Последна редакция: нд, 27 фев 2011, 21:23 от redlady777

# 692
  • Мнения: 2
Аз си го правя сама, в къщи. Не съм маникюрист, но лакирам изключително прецизно, това ти трябва за Шилака, изцапаш ли някъде кожата, смятай че от там се е отлепил. Другото важно е да изчистиш/обезмаслиш добре плочката, тук ако може да се включи някоя маникюристка и да каже дали има алтернатива на ScrubFresh, защото аз обработвах с EzFlow EZ Bond, но ми казаха, че е много по-агресивен от ScrubFresh,  нансяш изключително тънко, внимаваш да няма балончета и да не забравиш да запечаташ връхчетата.
Става да се сложи и база, 2 слоя неутрален цвят и после обикновен лак, при Шилака най-дебел е топ-а, но не изкарва 2 седмици а една.
Много ти благодаря да подробния отговор. Мисля, че с лакирането нямам проблеми и ще се справя. Относно обезмаслителите, с тези марки не съм запозната. Маникюристката, при която съм си правила Шилак използваше някакви продукти преди и след трите Шилака /база-лак-топ/ в опаковки без надписи.  Аз имам два обезмаслителя, купени по интернет и тук не са известни предполагам. ScrubFresh на Шилак продукт ли е?
Правилно ли съм разбрала: ти имаш база, топ-лак и неутрален Шилак? И като си го правиш сама ти издържа 1 седмица?

# 693
  • Мнения: 2
любопитно ми е горе долу какви пари е една uv лампа?

Моята лампа е купена от Франция от магазин за професионално оборудване за салони - 50 Евро с 2 години гаранция. Професионална лампа се води - 36 вата /4 лампи х 9 вата/.
Една приятелка си купи по интернет оттук с доставка до България - лампата и комплект материали за гел. Ето един такъв комплект:

# 694
  • София
  • Мнения: 10 359
Аз си го правя сама, в къщи. Не съм маникюрист, но лакирам изключително прецизно, това ти трябва за Шилака, изцапаш ли някъде кожата, смятай че от там се е отлепил. Другото важно е да изчистиш/обезмаслиш добре плочката, тук ако може да се включи някоя маникюристка и да каже дали има алтернатива на ScrubFresh, защото аз обработвах с EzFlow EZ Bond, но ми казаха, че е много по-агресивен от ScrubFresh,  нансяш изключително тънко, внимаваш да няма балончета и да не забравиш да запечаташ връхчетата.
Става да се сложи и база, 2 слоя неутрален цвят и после обикновен лак, при Шилака най-дебел е топ-а, но не изкарва 2 седмици а една.
Много ти благодаря да подробния отговор. Мисля, че с лакирането нямам проблеми и ще се справя. Относно обезмаслителите, с тези марки не съм запозната. Маникюристката, при която съм си правила Шилак използваше някакви продукти преди и след трите Шилака /база-лак-топ/ в опаковки без надписи.  Аз имам два обезмаслителя, купени по интернет и тук не са известни предполагам. ScrubFresh на Шилак продукт ли е?
Правилно ли съм разбрала: ти имаш база, топ-лак и неутрален Шилак? И като си го правиш сама ти издържа 1 седмица?

Не си ме разбрала, една седмица издържа ако се направи Шилак база, 2 слоя Шилак цвят и после вместо Шилак топ, се сложи обикновен лак и топ.

Ако се следват всички, стъпки за Шилак, издържа докато не го махнеш, но при мен нокътя расте много бързо и повече от 10 дена не го издържам.

Ако си решила да го поставяш в къщи, трябва да спазваш всички стъпки, ScrubFresh е една от тях, това е обезмаслител на СND който както ми обясниха, обезмаслява само горния слой, а не в дълбочина, както е при другите обезмаслители. Обтриваш добре нокътя, ако го правиш правилно, се чува специфичен скърцащ звук  Laughing

Продукта, който се използва след като ти изпекът топ-а е обикновен спирт от аптеката. Трябва да е над 90%, хубаво е да 99%, но аз не намерих такъв.

# 695
  • Мнения: 142
и на мен не ми изглежда голяма философия поставянето му, а ако не с поръчка от този сайт някакви идеи от къде в София такава лампа?  Rolling Eyes

# 696
  • Мнения: 1 575
Боби1973  и момичета, много ви моля  ако знаете за френча  кой цветове трябва да си поръчам ,но да не са перлени,  благодаря
Шишенцата са ми в салона и дано не забравя да погледна точните имена, утре ще ти пиша какво да си поръчаш.Мисля, че розовоте беше Романтика...

# 697
  • София
  • Мнения: 10 359
Боби1973  и момичета, много ви моля  ако знаете за френча  кой цветове трябва да си поръчам ,но да не са перлени,  благодаря
Шишенцата са ми в салона и дано не забравя да погледна точните имена, утре ще ти пиша какво да си поръчаш.Мисля, че розовоте беше Романтика...

Романтик, е прекалено покривен за френски. Аз бих взела Negligee ето снимка от нета. Има лека перла, но е почти невидима.

# 698
  • Мнения: 7
незнам за  Шилака ама пръстена ти е страхотен  Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

# 699
  • София
  • Мнения: 10 359
незнам за  Шилака ама пръстена ти е страхотен  Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Снимката е от нета, аз нямам Negligee  Mr. Green

# 700
  • Мнения: 126
Bobi1973 i na vas  momi4eta ,blagodaria.

# 701
  • Мнения: 21
Момичета ето сайта на марката www.beautybar.bg
Има всякакви неща. До колкото съм чувала и доставката става бързо и за други градове, ама незнам.

# 702
  • Бургас
  • Мнения: 620
Идваше ми малко скъпичък този Shellac http://vipoferta.bg/offer.php?offer_id=59. А много го харесвам Grinning
Тук обаче са пуснали някаква промоция за 19.90
Само не мога да разбера това два пъти какво означава  newsm78  Поставяне и сваляне или два пъти поставяне и сваляне  newsm78

# 703
  • Мнения: 10
Идваше ми малко скъпичък този Shellac http://vipoferta.bg/offer.php?offer_id=59. А много го харесвам Grinning
Тук обаче са пуснали някаква промоция за 19.90
Само не мога да разбера това два пъти какво означава  newsm78  Поставяне и сваляне или два пъти поставяне и сваляне  newsm78

според мен си е далавера- за 20лв ще си сложиш и махнеш 2 пъти Шилак

# 704
  • Мнения: 7
незнам за  Шилака ама пръстена ти е страхотен  Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Снимката е от нета, аз нямам Negligee  Mr. Green

тъкмо ти завидях....  Joy Joy Joy Joy Joy
благородно разбира се

Общи условия

Активация на акаунт