Листопад (Yaprak dökümü) - ТЕМА 28

  • 31 740
  • 728
  •   1
Отговори
# 555
  • Пловдив
  • Мнения: 3
Ами нали идват в големия град Mr. Green селянки са,а какво е типично за тях- незнам,но те като невидели се втурват да си живеят живота,пък после,кой ми с..ра в гащите Mr. Green
Вижте ситуацията отстрани - едно многолюдно семейство, живяло в дълбоката провинция, далеч от светлините и блясъка на многомилионния Истанбул; децата отгледани и възпитани във високи морални ценности, расли едва ли не като под похлупак. И същото това семейство заживява в големия град, а децата са вече тинейджъри, когато хормона ги тресе и си мислят, че всичко, което хвърчи, става за ядене. Две млади момичета, живели досега на село и сега изведнъж попаднали сред толкова много лукс и удобства, блясък и примамливи изкушения. Разбира се, че ще искат да имат хубави дрехи, модерни телефони и куп други лъскави играчки - поведение, напълно нормално и присъщо за подрастващите. И най-първичната им реакция ще е да се втурнат в живота и да гребат от него с пълни шепи... И точно от този наивитет в характерите им, от пълната неопитност и липсата на житейски опит те правеха грешка след грешка: Лейля и онова момче, дето блъснаха възрастния човек, Неджля и увлечението и по Оуз... И двете сестри реагираха еднакво - хубави момчета ги забелязаха сред огромната тълпа от готини момичета, как да не си повярват, че са единствени и много специални... Но това, което коренно ги различава от Ферхунде е, че докато те си чупят главите от неопитност и се стараят да научават житейските си уроци, Ферхи тъпче на едно място - все същите интриги, все същите грешки... Не казвам, че тя е само черна, а всички Текинови - бели ангелчета, но поне Текинови се опитват да вървят напред, макар и ранени и с големи рани от преживяното, докато при Ферхи го няма онзи прогресивен инат - ако можеше да впрегне цялата си енергия, ум, комбинативност и упоритост за едни по-добри дела, няма да има равна на себе си... Защото е хубава (само с малък дефект в усмивката, но и това се преживява Wink), сече и пипето и има възможност да се развива, но не и на гърба и за сметка на чуждото нещастие Stop

# 556
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
момичета извинете ме но искам да питам нежо което изобщо нямa нищо общо с темата........sorry просто искам до сваля от бтв едно клипче но не мога четох че някои казват че клипчета от тоя сайт могат да се свалят с replay media catcher  aз не знам каu МОЛЯ ВИ АКО НЯКОЯ ОТ ВАС СНАЕ КАЖЕТЕ!!!!отново извинете но не намерих тема в която да пиша но ако има  такава  моля кажете
zorrrri, ако обичаш, старай се да пишеш с по-малко грешки. Бързането едва ли може да е оправдание, защото не вярвам да е голям проблем да се хвърли един предварителен поглед върху написаното. А има и функция "редактиране", все пак...
Относно въпроса ти. Мислех да ти пиша лично съобщение, но може да има и други, които не знаят, тъй че ще обясня тук.
Изтегля се Replay.Media.Catcher.v3.11-RESURRECTiON.zip, разархивира се и се инсталира (със стартиране на exe-файла), след което се изпълняват инструкциите от txt-файла.
За да се свали клип, програмата трябва да е стартирана и да е в режим Start Recording, след което в сайта се пуска желаното видео. Програмата сама си го "прихваща" и го записва в папката, която е посочена в най-горното поле на менюто с настройките (Tools -> Settings). Може да се зададе път към избрана от потребителя папка на компютъра.
Ако няма нужда да се свалят всякакъв вид видеа от сайтове като Ви-бокс и ЮТуб, трябва да се махне отметката пред "Capture HTTP Media Streams" в същото това меню.
След като е започнало изтеглянето, възпроизвеждането на съответния клип в сайта може да се спре, дори и направо може да се затвори (за да не се натоварва излишно интернет-трафикът) - Catcher-а продължава да тегли. Понякога се случва процесът на теглене да прекъсне (предполагам - при пренатоварване на интернета или процесора). При това положение се кликва с десен бутон върху прекъснатия файл, и се избира "Delete and Re-record", с което изтеглянето се подновява.
Знак за завършване на процеса е отметката в зелено пред името на файла, която се появява няколко секунди след звуковия сигнал.
Аз също се извинявам на останалите за дългото обяснение, но се постарах да бъда максимално подробна, тъй като не ми е известно кой доколко е наясно с "технологията" Wink  Ако все пак има нещо неясно, нека продължим с ЛС, за да не спамим повече темата.


Може ли помощ... някой знае ли как мога да си сложа две картинки, една до друга за подпис?
По същия начин, както слагаш една картинка, до нея слагаш и втората, примерно с 1-2 интервала:
Код:
[img]линк към картинка 1[/img]  [img]линк към картинка 2[/img]

Само трябва да спазваш изискванията за големина на подписа, които, предполагам, че са написани някъде из правилата на форума.

# 557
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
А да не би да трябва тя да я плаща?!
Защо да не плаща тя?
Нали тя го накара да играе на комар и го подтикна,да и осигури по-добър живот. А и като ги изкара така лесно парите,защо пък не.
Нали са семейство,там няма мое и твое.Има нашите пари.

# 558
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
А да не би да трябва тя да я плаща?!

Ами в такъв случай, защо и трябваше семейство, за какъв зор и е. Да си живее сама, тя се оправя прекрасно в живота и без това другите я задушават, ограничават, вредят й.

# 559
  • София
  • Мнения: 76
Ледена Кралице, удоволствие е да те чете човек  Hug

# 560
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Ами нали идват в големия град Mr. Green селянки са,а какво е типично за тях- незнам,но те като невидели се втурват да си живеят живота,пък после,кой ми с..ра в гащите Mr. Green

Ей този абзац ми е звучай особено тъпо и грубо, защото "всички сме граждани в село раждани".
Да си селянин си има и своите преимущества, понякога те си живеят в пъти по-добре, от "нахаканите" граждани. Текин ако си бяха останали в провинцията щяха да са в пъти по-добре, отколкото да попаднат ръцете на мошениците и използвачите на Истанбул.
Или тук се тачат тези градски "екземпляри".

# 561
  • Мнения: 6 740
Ледена Кралице, удоволствие е да те чете човек  Hug

  newsm10 newsm10

А да не би да трябва тя да я плаща?!
Защо да не плаща тя?
Нали тя го накара да играе на комар и го подтикна,да и осигури по-добър живот. А и като ги изкара така лесно парите,защо пък не.
Нали са семейство,там няма мое и твое.Има нашите пари.
Да,АМА фЕРХУНДЕЛАТА  е на принципа-моето-мое,чуждото-общо.......ЕГОИСТ!!!  #Cussing out

# 562
  • Пловдив
  • Мнения: 3
Ледена Кралице, удоволствие е да те чете човек  Hug

Ледена Кралице, удоволствие е да те чете човек  Hug

  newsm10 newsm10

Благодаря!  newsm51

А да не би да трябва тя да я плаща?!
Защо да не плаща тя?
Нали тя го накара да играе на комар и го подтикна,да и осигури по-добър живот. А и като ги изкара така лесно парите,защо пък не.
Нали са семейство,там няма мое и твое.Има нашите пари.
Тя е на принципа-моето-мое,чуждото-общо.......ЕГОИСТ!!!  #Cussing out
Когато двама човека създадат семейство и за да бъде брака им поне малко успешен и двамата трябва да допринасят за това: било морална подкрепа, било взаимни компромиси или пък чисто физическото оцеляване: всеки трябва да допринася с каквото може към семейния бюджет. А не жената да има купища пари в банковата си сметка, да иска и изисква куп луксозни неща от мъжа си, а същевременно да не допринася с нищо във финансово отношение. Всеки от нас си има по един фонд "бели пари за черни дни" или "и аз съм човек", но когато виждаш, че семейството ти се разпада заради обстоятелствата и ти реално можеш да промениш нещата към добро, но да не реагираш, а свидливо да си къташ паричките - еми как тогава Ферхи иска да има щастливо семейство?!!

Някой по-назад беше написал, че Ферхи не е длъжна да дава пари на Текин. Не е прав, поне според моите виждания: живеят под един покрив, храни се на масата им, не помага почти с нищо в домакинството (изключвам няколкото спорадични и с нежелание опити да чисти и готви), не работи... Е, тя в тази къща като на безплатен хотел ли е? И ако толкова и се свиди да споделя част от финансите си с голямата челяд на Али Ръза - да беше предприела и подпомогнала Шевкет, за да се изнесат двамата в самостоятелно жилище... Но не, и това не и хареса като вариант... Е, да би мирно седяло, не би чудо видяло.... Или както казват старите хора: каквото посееш, това ще ожънеш...

ББ: По-нататъка за съжаление няма подобрение в поведението на Ферхунде: изневерява на следващия си съпруг с Шевкет, пали строежа на Али Ръза за отмъщение, продава имота на майка си, взима и парите и я отпраща... Искрено я съжалявам - има потенциал, но впряга енергията си в грешна посока...  newsm12

Последна редакция: пт, 14 май 2010, 14:56 от Ледената кралица

# 563
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Ледена Кралице, удоволствие е да те чете човек  Hug

И аз съм съгласна с написаното от Ледената Кралица. Скъпо им струва приспособяването, но ще се приспособят и ще прогресират.
Докато Ферхунде изпада все повече и повече.

# 564
  • Мнения: 6 740
Мери попинс-и ти си май от "нашия" отбор......    Hug   bouquet

Ледена Кралице, удоволствие е да те чете човек  Hug

И аз съм съгласна с написаното от Ледената Кралица. Скъпо им струва приспособяването, но ще се приспособят и ще прогресират.
Докато Ферхунде изпада все повече и повече.
Ми той Али Ръза беше безкрайно точен,като я нарече "жалка"......  Sick

# 565
  • Мнения: 105
Сем.Текин да си бяха стояли на село щом толкова са им криви гражданите Mr. Green .Сега ми е ясно защо тук повече се симпатизира на сем.Текин и така злобно се плюе не само Ферхунде,но и се нападат всички дето я харесват.

# 566
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Сем.Текин да си бяха стояли на село щом толкова са им криви гражданите Mr. Green .Сега ми е ясно защо тук повече се симпатизира на сем.Текин и така злобно се плюе не само Ферхунде,но и се нападат всички дето я харесват.

И защо? На мен не ми е ясно.

# 567
  • Мнения: 0
Сем.Текин да си бяха стояли на село щом толкова са им криви гражданите Mr. Green .Сега ми е ясно защо тук повече се симпатизира на сем.Текин и така злобно се плюе не само Ферхунде,но и се нападат всички дето я харесват.
Защо?

# 568
  • Мнения: 0
.Сега ми е ясно защо тук повече се симпатизира на сем.Текин и така злобно се плюе не само Ферхунде,но и се нападат всички дето я харесват.
Аз не виждам никакво злобно плюене по Ферхунде.  Rolling Eyes Момичетата доста аргументирано се изказват и има резон в думите им.
Пристрастията и фактите нямат нищо общо тук.
Аз  например като съм огромен фен на Неджля, да не мислиш че ще тръгна да и защитавам постъпката с Оуз. Беше наивна, предаде семейството си и избяга с женен мъж. Кой и е виновен? Тя сама си е виновна и ще си сърба попарата от постъпката.
Това не ми пречи да продължавам да я харесвам, но също така не ми пречи и да и отчитам грешките.  Peace

# 569
  • Пловдив
  • Мнения: 3
Сем.Текин да си бяха стояли на село щом толкова са им криви гражданите Mr. Green .Сега ми е ясно защо тук повече се симпатизира на сем.Текин и така злобно се плюе не само Ферхунде,но и се нападат всички дето я харесват.
Предпочитам да симпатизирам на Текин, които макар и наивни, са все пак по-добри от Ферхунде и такива като нея - егоисти, интриганти, лъжци и манипулатори, които живеят уж щастлив живот за сметка на наранените хора, засегнати именно от тези манипулатори и действията им. ББ: Нима бихте продали цялото имущество на родната си майка, да и вземете парите и да я изгоните и с това си действие да се чувствате горди?!! Хайде, когато става дума за чужди хора, донякъде може да бъде оправдано такова поведение, но да се отнесете така с човека, дарил ви живот... Не е нормално, нали?!!

Общи условия

Активация на акаунт