Голяма дилема

  • 3 376
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 763
Понапил се човекът - домъчняло му, или пък е гледал /чел/ нещо и се е разчувствал. Случва се!  При всички случаи му върни смс-а. Ако е нещо сериозно, ще го разбереш от следващия му смс, ако пък е било моментна емоция, пак ще ти даде да разбереш. Едва тогава му звънни. Peace

# 31
  • тук-там
  • Мнения: 4 276
А, бе как се обича някой, когото пет години не си виждала и чувала - обичаш по-скоро представата и спомените за него. Чукни една среща - вижте се и най-вероятно ще се окаже съвсем различен човек от този, когото си спомняш. На тази възраст 5 г. са страшно много време...
Успех!

# 32
  • Мнения: 0
Wild_rabbit, има истина в думите ти Simple Smile
За това дали се е понапил - не мисля, че е, не мисля, че е бил пиян.
Страхувам се да не стана за смях....да си държи на 17-годишната девойка и аз само да се почувствам по-унизена.

Иначе Delusion - така е, понякога хората запазват много добри отношения с бившите. Аз след тази травмираща история съм имала една връзка, която може да се нарече сериознa и съм в прекрасни отношения с човека, всеки ден почти се  чуваме и виждаме, и все пак по-завършила тази история не може да е... Искам да кажа, ако общуването с някой човек сипва сол в раните, гледаш да ги избегнеш....Мисля си, че ако искаше просто да ме поздрави, щеше да ми пожелае нещо тип "здраве, щастие, късмет" и да се приключи.

# 33
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Замислена, съпреживявам с теб ситуацията ти! Тегава работа, пет години...  Hug

Честно казано, според мен, ако нещо не се е получило, когато му е било времето, още по-малко ще се получи, когато вече не му е. Но, на твое място, нямаше да губя време, а щях да възобновя контакта. Без големи надежди, ей така просто, с терапевтична цел, уж приятелски. Зациклила си преди пет години там, в раздялата, няма да ти се получат връзките в бъдеще, ако не преработиш емоциите около тази минала история. А пък и кой знае... току виж наистина това е все още твоят човек... и по-странни неща са ставали. Ама не стой толкова замислена, ами го давай действаща. Стискам ти палци и - дръж ни в течение! Успех   bouquet

# 34
  • София
  • Мнения: 2 840
СМС-ът прилича на преписан от някой лексикон текст. Нормално. Човекът все пак ходи с ученичка, повлияло му е. Mr. Green

Замислена, няма много за мислене по въпроса. Единственото, което е обнадеждаващо твоите чувства, е фактът, че човекът ти помни рождения ден. Или си го записва периодично в годишния график, което все е нещо...

# 35
  • Мнения: 0
Не знам как....не знам дали да не овладея емоциите си и да спра, преди да см се наранила още....

# 36
  • София
  • Мнения: 2 840
Замислена, емоциите не могат да се владеят. Могат да се владеят реакциите на тези емоции.
Като те кефи да си многострадална Геновева, давай. Лошо няма. Нито ще си първата овца, нито последната.

# 37
  • Мнения: 0
Мисля, че се изказваш доста крайно за хора, които не познаваш Simple Smile Особено с определения като "овца" и "многострадална Геновева"  Simple Smile не че има проблем - когато си разголваш емоциите, хората винаги ги интерпретират спрямо себе си Simple Smile Благодаря ти за мнението Simple Smile

# 38
  • Мнения: 141
живота е низ от грешки,разочарования и болки.няма как да знае човек кое е правилното решение.затова трябва да се рискува,да се опитва и да се търси.защото....щастието е някъде там.вместо да се чудиш-какво ли би било,ако....,по-добре да пробваш,пък каквото сабя покаже.

# 39
  • София
  • Мнения: 2 840
Мисля, че се изказваш доста крайно за хора, които не познаваш Simple Smile Особено с определения като "овца"...

Няма нищо "крайно" в "овца"-та. Тя е мило животно и почти всяка от нас е била в кожата й поне веднъж в живота си. Затова и казах - нито ще си първата, нито - последната.

СМС-ът, върху който разсъждаваш, е блудкаво лексиконно текстче.
Ти си задаваш въпроса "защо не ми пусна просто едно "да си жива и здрава".
Е, ако ти беше пуснал това, щеше да се питаш "защо така официално, явно прикрива емоциите си, щото ако ги нямаше, не би се сетил да ми пише..."
Когато човек иска да открие нещо, той винаги го открива. Ако търсиш любов в един текст, ще я откриеш даже и да е откровено обиден. И обратното.

Иначе, моето мнение е, че на човека почва да му става скучно. Не с ученичката, а със самия себе си. Затова го удря на творчество и провокиране на чужди емоции.

# 40
  • Мнения: 0
Сигурно си права Simple Smile Както се пееше "Когато те търсим, те виждаме, дори да те няма, любов" Simple Smile Знам това много добре. Май сте прави и не трябва да обръщам толкова внимание.

# 41
  • София
  • Мнения: 2 840
Не, ти си обръщай внимание. Човек обича да анализира чувствата си.
Аз това не разбирам :
Цитат
Не знам как....не знам дали да не овладея емоциите си и да спра, преди да см се наранила още....

Как по-точно мислиш, че можеш да се нараниш?
Какво да спреш?

Можеш да се обадиш на човека, можеш да пратиш едно:"Благодаря", можеш да разсъждаваш, да си задаваш въпроси, но да се нараниш още повече? С какво? С "новината", че не сте заедно? Или с разбиването на илюзията, че любовта я няма? Е и? Та вие вече 5 години сте разделени! Повече, отколкото сте били заедно...
Останало е нещо недоизживяно. Ще го изживееш с някого другиго. И тогава ще гледаш на подобни СМС-и по друг начин. И без настоящата емоция.

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 364
Мисля, че трябваше да му се обадиш най-приятелски веднага след получаването на смс-а. Ако досега не се е сещал за теб, съобщението е показателно. За мен този смс в никакъв случай не звучи като обикновен поздрав за РД. Но единственият начин да разбереш какво се крие зад него, е да потърсиш човека.
Няма нищо унизително в едно приятелско обаждане - ако звучиш естествено и уверено, най-много да смутиш него, но не и себе си.
Пет години са доста време и щом все още не си се отърсила от тази връзка, трябва да си изясниш нещата докрай. Гордостта не струва повече от душевния ти комфорт. А и в зависимост от начина, по който ще подходиш, тя може да остане напълно незасегната.
Успех!

# 43
  • Мнения: X
Ми да бе, обърнал се е и питал ученичката: "И сега, какво да пиша?"

Моя позната получава такива смс-и от време на време - после се оказва, че вдъхновението е алкохолно.

Общи условия

Активация на акаунт