ЮЛИ вече е пред прага, кой ще оглави отряда?

  • 20 104
  • 760
  •   1
Отговори
# 45
  • Sofia
  • Мнения: 823
Скарли, много кофти, че си попаднала на поредните темерути. Поне някоя жена да се сети да ти отстъпи, поне те са били с надути като нас крака в края на бременността си. Глупав народ
Марита, стягай се, никакво отпускане, поне до 9-ия да докараш. То и аз за това се моля. Както ти сама пишеш, полсе няма да е толкова страшно.
Аз пък преди малко се опитах да заспя и тъкмо се унесох и в просъницата ми се видя образа на Ели викаща ми  мамо, мамо. Станах с разтуптяно сърце. Нали сега само за нея си мисля, дали добре пътуват и изобщо как е. Преди час звъннах на учителката, всичко беше наред, явно след малко ще звънна пак, много ми е притеснено. Как ще изкарам още 5 часа, не знам, би трябвало до към 4 да се върнат. Ужас!

# 46
  • Мнения: 2 369
мерси пак zа посреШтането.трудно ми се раzбира,но....сори.това ми е вуzможно на тоzи етап.

енна какув ти термин.аz,ако успея до две седмици да го устискам добре Ште е, zаШтото опасявам се по4наха и контракций,ама пук гледам пума оШте стиска ,а е била с 2 см. раzкритие,та...имам Шансове zна4и.нема да се пУаШа толко.
аz сум отслабнала.мислех,4е Ште напулнея в болницата с това ядене в леглото на поднос и то три пути на ден с пурво,второ и трето и аz си го иzяждах,ама....около 2 кила май сум свалила. направи ми впе4атление,4е май тотално беzсолно ни го сервираха.отоците по краката ми иz4еzнаха тотално.явно не zадуржам ве4е вода и zатова.слагаха ни суШто и инжекций против тромбоzи,ама на мен след спирането на курвежа.мале дали пук с тия инжекций не го предиzвикаха пак.нямат си работа.предпо4итам тромбоzи (сигурно крампи имат предвид) пред това сега.


аа понеже видях,4е ади е каzала,4е Ште си правя устата да ме пускат в понеделник и zа да се zаШтитя да не ме обвинявате,4е сама сум иzбурzала,та да си кжа,4е не си направих иzобШто устата.те сами ме пуснаха в4ера.по техни преценки.zа да не ви се стори странно мисля,4е обяснението е ,zаШтото престоя ми е скуп и ми го плаШта zдравната кса,та се Штадт един друг и не дуржат иzлиШно никой.аz имах покzатели zа иzписване и ме иzписаха,но ми каzаха повтори ли се да се вурна веднага.

# 47
  • София
  • Мнения: 63
Момичета извинете, надникнах в темата ви и понеже знам какво е тромбоза искам да поясня- тромбът е съсирек в кръвоносната система, който е  изключително опасен, така че по-добре да не ти се случва-няма нищо общо с крампите.

# 48
  • Мнения: 128
Здравейте и от мен!
Хайде и аз в отбора с подготвителните контракции-доста често вече ги има при това са болезнени. На 10 съм на преглед да видим какво ще каже доктора, че то и корема доста се е смъкнал.Имам чувството че срещата с бебка е много близо. Аз също пера и подреждам тези дни, за да съм готова за събитието. Момичета малко остана скоро ще се появи първото бебче Hug
Колкото до тапата-както са писали вече мамите тя е кървава или кафява слузеста няма как да я сбъркате.
Лек ден на всички !

# 49
  • Мнения: 58
Здравейте, момичета   bouquet!

Маритке, дано всичко да е наред и да устискаш до след 35-та седмица  Praynig!

Аз също нямам контракции- все още се чудя какво представляват. От време на време коремът ми наистина става много твърд, но без никаква болка- сигурно това ще са подготвителните, нали  newsm78? Иначе и ние чистихме два дни и краката ми приличат на трупчета- толкова са смешни   Rolling Eyes. Днес ходих да ми точат пак кръв - за изследванията, които хематологът иска, и за някакви антитела към А и B кръвни групи (аз съм 0+) - за първи път чувах за това изследване, а и се плаща- 27 лв. , така че дано не е ненужно. Scarly, и пред нашата лаборатория имаше огромна опашка- никой не пожела да ме пусне, само една жена се опита да им "подскаже", че съм бременна, но тя беше след мен, така че ефектът беше нулев.

От днес и аз съм в 45-дневния болничен. Някой знае ли как става подаването на документите, когато се самоосигуряваш? Четох, че се носят в счетоводството на фирмата, където работиш. В моя случай на счетоводителката ли трябва да ги давам, или сама да си ги нося в НОИ?

И още едно въпросче: постоянният ми адрес е в Бургас, а живеем във Варна. Мислите ли, че ще си усложня живота, ако не си сменя адресната регистрация преди раждането? Не искам да се наложи с бебе да търча по инстанции, но ако мога да мина без смяната ще е супер- едно главоболие по-малко  Thinking.

За течението- и аз го имам, но секретът беше чист последния път, дано остане така до края  Peace.

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 823
Ангелв, ако ще живеете за постоянно вече във Варна е по-добре да си смениш постоянния адрес, със сигурност по-нататък може да си създадеш проблеми от различно естество.

Преди малко се чух с една от учителките на Ели, оказа се, че дребосъчка я е ухапала пчела. Дали не се е случило точно, когато я видях в просъница, като легнах уж да спя.  newsm78 Беше вече спокойна, дори ми каза да не се тревожа(учителката ми даде телефона да се чуем). Душичка ми е тя. Миналото лято два пъти я хапа оса, та не е нещо ново за нея, ама и сега си е поплакала. Добре, че с тях е медицинската сестра на градината и веднага са и сложили лед и са я намазали с лекарство.

# 51
  • гр.София
  • Мнения: 2 763
Здравейте тумбачета,
два дена не съм ви чела а вие нова темичка сте отворили , ха на късметъ да ни е и да си имаме вече бебче в нея  baby_neutral baby_neutral baby_neutral
Маритке пази се мила  Hug
Аз също съм с доста контракций и имам чувство че нещо ми тече , ида в тоалетната и няма нищо  Mr. Green тоя месец май доста тегав се оказа , хайде да влизаме в 9м. че да се успокоим .
И аз днес бях да ми точът кръв , една баба ме пусна преди нея ,явно и дожаля с мойте подути крака и след доста чакане , иначе никой друг не си направи труда а беше лудница , какви хора станахме незнам много сме лоши  ooooh!
Чао от мен и хубава седмица , времето ще е страхотно  Hug

# 52
  • София
  • Мнения: 28
Оу миличкото то.Щом е пчела и ако не е алергична,съм чувала,че дори било полезно.  bouquet

# 53
  • Варна
  • Мнения: 737
Да се запиша и аз в новата тема, не съм писала от сума ти време ама то и няма какво, само ви чета и се информирам.  Hug
angellv ако имаш предвид, че фиктивно се водиш на работа и сама си плащаш всички осигуровки (както съм и аз) трябва да си подадеш болничния и декларацията за банкова сметка на счетоводителката във фирмата, в която се осигуряваш, тя си знае работата. Относно адресната регистрация, мисла че е по-добре да я смениш, защото всички плащания са по адресна регистрация и ще трябва да подаваш документи в Бургас, освен това детето се води на адресната регистрация на майката. Друг е въпроса, че сега с тоя корем ще се наложи да сменяш и лична карта, заради адреса.  Naughty  Sick ти си избери кое е по-малкото зло  Hug успех
хубав ден на всички   bouquet и без контракции

# 54
  • Мнения: 2 369
попро4етох отгоре,отгоре вси4ко.....явно вси4ки сме ве4е в някакви истерий.

гледам ме критикувате zа секса,ама аz да ви кажа,4е не сме преклявали.един пут на седмица или 10 дена zа сувсем кратко и леко се е слу4вало.не е ниШто това.я вижте тея как не си сяда на дупето по цял ден.това не е по малко натоварваШто,ама който си е лабав........на келаво мудо и влакната му тегнат  hahaha Joy...в слу4ая аz хахахахаха

# 55
  • Мнения: 372
Маритка това със слабеенето е странно, може просто да си задържала вода преди.

Ангелв и аз съм 0+, не съм чувала за такива изследвания за антитела, ама ако са ми ги направили като част от кръвните даже и не съм разбрала  newsm78
Иначе документи само в счетоводството би трябвало да носиш и те ги представят пред НОИ. Поне така ми казаха от нашето. Има декларации след 135 дни (т.е. 45 дни преди раждането + първите дни след раждането до 135дни няма нищо освен болнични). След като минат тези дни тогава се попълва някаква декларация. На мен пак от счетоводството ще ми я пратят, иначе виж линковете от предната тема в последните постове някой беше постнал.

Светлана - явно са ти доста свестни учителките на щерката, не се притеснявай толкова  Peace

Чухте ли за температурите от 35 градуса, които се очакват края на седмицата  Shocked
Ако е вярно това време ще ни прекрати май скитосването по цял ден  Crossing Arms

# 56
  • Мнения: 1
Hi, коремчета!!!  Heart Eyes

Ние се завърнахме от изолация, оказа се че малкия няма скарлатина, само някаква бактерия, абе общо взето вземи че ги гръмни всичките доктори, важното е че малчо изкара страхотна седмица, дори успя да се изяви като водолаз, падна в дупката където е водомера и е пълна с вода, сигурно има 1м. дълбочина, абе водолаз ви казвам Laughing (то май не е много смешно, ама като се сетя все на смях ме избива), плака 2 минути докато го вкарам в банята и това беше, дори не спомена нищо след това, принципно когато нещо му направи силно впечатление дълго повтаря и обяснява случката, сега не беше така.

svetlana79 явно няма място за притеснение, явно ти е оправно детето  Heart Eyes и щом няма алергия няма и да си спомня до вечерта, абе детските мозъци не са като нашите

Днес май е бил ден за изследвания, аз също съм в отбора  Peace

Маритке като гледам как си я подкарала може и до термин да докараш, нали знаеш приказката : "На болната жена мъжа и умрял"

А както сте я подкарали с писането може и още две теми да изпишем до първото бебе  Laughing

# 57
  • Мнения: 2 011
angelv, относно счетоводството - аз също и през двете бременности се осигурявам във фирмата на мъжа ми. Нося болничните на счетоводителките и те се оправят по-нататък. Никога не съм ходила в НОИ, в НАП или някъде другаде. Така че спокойно, това е тяхна работа.

Относно адресната регистрация - и аз съм си със стария адрес в Несебър, а живея в Пловдив. Бебето ще се води на твоя адрес. Няма да имаш проблем нито с издаването на акта за раждане, нито със записването при педиатър. Единственото неудобство е подаването на документи за получаване на еднократна помощ за родено дете и за детските надбавки. Това се прави в града по адресна регистрация, но аз пратих майка ми. Тя се оправи много бързо, така че ако има кой да ти ги подаде в Бургас - и това няма да ти е проблем. Досега, вече  малката е на почти 3 години, не съм имала проблем, че не съм си сменила адресната регистрация.   Peace

# 58
  • Мнения: 526
Здравейте момичета,

Аз доста време липсвах, не мога да из4ета вси4ко, не знам какво сте писали...
Маритка, доколкото разбрах си с контракции, стискам палци да изкараш още поне 3-4 седмици  Praynig
И аз бях в болницата за 4 дни, но само за наблюдение и за болничен. Обаче да ви кажа имах чувството, че ще взема да родя там. То самата обстановка е такава...
Всеки ден ни мериха тоновете на бебетата, прегледи разни.. Момичето на съседното легло беше с близнаци и тя в мойте седмици, но милата не е мърдала от леглото от 4тия месец насам...ужас, аз едва издържах 4 дни лежане... Shocked
Две от момичетата, които идваха в стаята им се родиха бебенцата на сутринта (с планово секцио), една от мамите близка по стая пък роди нормално... Ходих да и видя после беб4ето..олеле колко беше мъни4ка - 2450..като малка кукли4ка беше..Simple Smile Майчето милото беше с епизиотомия и шевове и после с тези дето родиха секцио бяха на едно положение... Тя каза, 4е е била толкова изтощена, 4е след като е излязло бебето е заспала на магарето направо... Ама тя цял ден от 9 до 18 по4ти никакво разкритие не е имала..и после са и слойили системи за да роди. Споменали са и 4е това, че е пила доста магнезий било някаква причина за да не може да получи разкритие... Вие чували ли сте такова нещо? Май не трябвало да се пие до края ??

Нашата бебка е около 1800-2000 гр вече, надявам се да изкарам и аз до 36-37 седмица Simple Smile

# 59
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен.Искам да ви питам дали случайно знаете как стои въпроса с личните карти,които са с изтекал срок вече.Ние с бащата нямаме брак и днес забелязохме,че картата му е изтекла на 11.05,а той е отдалече,дали ще може да признае детето сега със старата или трябва да ходи да си вади по спешност Laughingда не го запишат на мое име в болницата

Общи условия

Активация на акаунт