Висока температура от първи прием на пентаксим!

  • 17 048
  • 101
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 157
Малко офф, но...

Хомеопатични свещички няма. Това не са хомеопатични лекартства. Хора, четет и се информирайте.

Всичко, което каза Ренкси, е така. Само дето важи при заразяване, а не при инжектиране с неясни субстанции, когато не е ясно какво точно се случва и докъде може да стигне.

А за температурата - аз спрях въобще да давам панадоли и пр. - и при 38,5 и при 39,7. Хомеопатично лекарство (ама истинско) и нищо друго, освен в краен случай - нощем, когато не може да заспи. Ефектът е чудесен - борим болсетите много по-бързо и спряхме да боледуваме. Температурата е повече психологически момент при мама и тате, ама това е за друга тема.

Четете, за всичко свързано с децата, четете, питайте, ровете. Не следвайте общоприети принципи, защото те са като градските легенди. И аз съм ревала за болното си дете и знам, че никой друг няма да реве така и да не може да заспи нощем като мен. Затова и се ровя и информирам за всяко лекарско предположение, диагноза, препоръка, терапия. Отначало беше трудно, после не чак толкова. А сега малката (3 г) боледува на 6 месеца за по 2 дни максимум - стана лесно. И знам, че съм си го изработила, за да ми е лесно. С всеки може да е така, стига да не разчита, че докторите ще му "оправят" детето. Отговорността си изцяло наша.

# 91
  • Мнения: 3 499
Лорето, има. Само че всъщност си права, защото това е хомеопатична "боза", далеч от истинската хомеопатия.
Вомитусхил свещички например. Те са за повръщане, де

# 92
  • Мнения: 157
Знам за какво са и са на принципа все нещо ще подейства, на дали и кое точно - неяснотии. Това не е хомеопатия, а знахарство, което за бременни например е направо опасно. Другите за на този Немски хомеопатичен съюз, който се рекламира много и тук. Пълни измишльотини. Смесването на хомеопатични лекарства дори и в толкова ниски потенции крие рискове. Не му е тук мястото, но пак ще го кажа - за бременни това може да бъде много опасно.

# 93
  • Мнения: 11 607
Сами Т не вдигна от Пентаксима, но 3 дни бе много, много кисел и плачеше толкова жално....Така плаче само след ваксина......

Определено знам,че не винаги е добра идея да се сваля Т, но и аз като всяка майка не мога да гледам как детето ми се мъчи и го боли........А и при бебета методите са ограничени......

renxy полезно, благодаря! Аз пък се чудя - моите деца не са вдигали до сега Т от ваксина - това повод за притеснение ли е?

# 94
  • Мнения: 3 499
Мамо Цоцоланке, напротив, Температурата е описана в листовките като странична реакция. За съжаление напоследък се среща толкова често, че всички я приемат за нормална.

# 95
  • Мнения: 66
Сина ми дава странични реакции на всяка сложена ваксина , след 4 поставени в първите месеци ваксини получихме хронични заболявания като АБКМ ,ензимна недостатъчност , синдром на раздразненото черво , атопичен дерматит .Отложиха ни ваксините за година и половина с комисия , хроничните болести преборихме с хомеопатично лечение от класически хомеопат за 20 дни /преди това 7 месеца ги лекувахме неуспешно с алопатична медицина / .Скоро поставихме последните две задъжителни ваксини като преди и след ваксината приемахме определено хомеопатично лекарство /в нашия слувай това беше и конституционното ни лекарство / пак имахме реакция на всяка ваксина, но беше този път съвсем съвсем лека кожна реакция и веднага се повлия от хом лекарство.Моя съвет е да потърсите добър класически хомеопат .

# 96
  • Мнения: 3 499
Кейт, съжалявам за това, което ви се е случило, но мислиш ли, че още е рано да кажеш, че сте се преборили със всичко гореописано от теб, след като ваксините ви (последно сложените) са така "пресни"?
Дано се разминете.

# 97
  • Мнения: 798
Здравейте,
за да не отварям нова тема поствам отново тук, това което пуснах и в подфорум хомеопатия.

Детенцето ми е на 1.6 г. и онзи ден му биха последната ваксина Пентаксим. Вчера мястото се зачерви и поду. Днес сутринта беше още по-подуто. На пипане е топло, детето видимо се чувства некомфортно. Малко по-кисела е от обикновено, но няма температура. Добре, че е още кърмаче, та цяла нощ сука и дремеше, че сигурно иначе нямаше да мигнем изобщо. Сега се връщам от ЛЛ и ми предписа да правя компреси, да пие калции и нещо друго противоалергично.
Междувременно звъннах на хомеопата, който ни следи и тя каза, че няма възможност да ни приеме преди понеделник. Единствено ме посъветва туя 15 да давам няколко пъти на ден. Ходих и до Хирон с надеждата да намеря някой, който да погледне детенце, че нямам никакво намерение да продължавам да го тъпча с химия, но нямаше никого.
Кажете, какво е най-адекватно да направя сега?

Моля, не ме корете, че изобщо сложихме ваксини. Не се чувствах достатъчно компетентна аргументирано да откажа, а и таткото настояваше, че това не може да е еднолично решение. 
 

# 98
  • Мнения: 157
Обади се в Хирон, обясни какво се случва и помоли да те свържат с дежурен лекар. Кажи, че си много притеснена и т.н. Бъди настоятелна и те ще ти се обадят ако в момента дежурният е зает. Винаги имат дежурен лекар, който приема пациенти без записан час и със сигурност ще ти направи консултация по телефона. Ако сега не може между 15 и 16.00 винаги имат телефонни консултации.

# 99
  • Мнения: 798
Благодаря, loreto07, така и направих. Веднага ми дадоха час, бяхме на преглед и сега момичето ми спи и чакам да видя подобрение у нея  Peace

# 100
  • Мнения: 157
Ще се оправи, споко Simple Smile

# 101
  • Мнения: 66
Кейт, съжалявам за това, което ви се е случило, но мислиш ли, че още е рано да кажеш, че сте се преборили със всичко гореописано от теб, след като ваксините ви (последно сложените) са така "пресни"?
Дано се разминете.
дано се разминем наистина , хомеопата ми каза да не се притеснявам за това , дано е прав или ме е успокоявал само , но си мисля че този път ще сме ок , защото симптомите ни при всяка ваксина бяха едни и същи с различна сила изразени , този път остана само лека кожна реакция и вече месец след ваксините сме ок .На този етап със ваксините приклщчихме следващите са мисля че към 6-7 годишна възраст има много време , дотогава може и да не са вече задължителни , а само препоръчителни

Общи условия

Активация на акаунт