И багажа стегна мама,че до АВГУСТ време няма №15

  • 29 183
  • 743
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 533
СиСиТу,
не съм много съгласна с твоето мнение(не ми се сърди за което  Hug)
Това че возиш бебето в количката не мисля че го предпазва бебето кой знае колко
1. защото дори и да има сенник той няма УВ защита (както и чаадърите на плажа)
2. Сенника на количката му прикрива само главичката, ами краченцата? Тях кой ще ги пази особено ако е с боди и не е завито с пеленка ами си седи така голичко
3. Дори като тръгнеш да се разхождаш слънцето да е в посока на движението, т.е да не го излагаш на пряка слънчева светлина, нали все някога ще трябва да се върнеш? То слънцето няма да се е преместило кой знае колко, т.е бебето ще е директно изложено на слънце, а дори и 10 мин на слабо слънце не са добре за финната бебешка кожа, тъй като слънчевите лъчи са наистина много силни, и това че сутрин е по хладно не ги прави по-малко вредни.
Незнам аз така ги виждам нещата и на това ме навежда логиката, може наистина да не съм права.

Кори, за СебаМед не можах да немря информация в нета, но на лекцията във Вис Виталис ни рекламираха някакъв спрей и казаха че бил за новородени (jenap ти нали го спечели на томболата, пише ли за каква възраст е?)
Тези на Чико почти всичките за за 0+ ето линк : http://www.bebeshop.bg/36-slancezashtitna-kozmetika?orderby=rati … amp;orderway=desc

# 691
  • София
  • Мнения: 533
Аз бях натоварена с две тежки задачи - да избера между 10 и 11 август и засега съм избрала 10-ти. Ако някой има да казва нещо да го каже сега, или да замълчи завинаги Simple Smile
Мда и аз се чудя за дата само че между 10, 12 и 13 понеже на 11 имам РД.

Относно упойките за мен няма съмнение какво бих избрала, изпитвам панически ужас от пълна упойка и бих я избрала само ако живота ми зависи от това иначе  Naughty Освен това доколкото знам след пълна упойка възстановяването и стрничните ефекти са малко повече. Със спинална после се възстановяваш много бързо и няма странични ефекти като главоболие (е това разбира се зависи от кадърността на анестезиолога). Относно поставянето не ме е страх - гледах в На Кафе как поставят такава упойка - ами те слагат месна упойка преди да почнат да слагат спиналната за да не усещаш навлизането на иглата в прешлена. Дано наистина нищо да не се усеща.

# 692
  • Мнения: 46
Да и аз от лекция на 9 месеца останах с впечатление, че откритите части на тялото трябва задължително да се мажат със слънцезащитен препарат. Не знам до колко е рекламен трик, но по-скоро ме притесни твърдението как бебешката кожа помни и как могат да се появят в последствие разни неприятни неща ако не се вземат мерки още от начало. Освен това наистина ултравиолетовите лъчи са основния проблем... това от лекциите. Иначе за Райда - пише, че не е подходящ за бременни и малки деца. В един каталог на Чико видях някакъв техен продукт  - серия zanza no - за комари, т.е против Simple Smile, но не съм ги виждала по магазини... може би в аптеки

# 693
  • София
  • Мнения: 533
Цвети намерих това за комарите http://shop.danet.bg/search.php?phrase=Zanza+No+&x=24&y=10 има цялата серия. Мисля да си поръчам

# 694
  • Мнения: 0
Относно комарите,аз се сдобих с една малка машинка (с една батерия),която излъчва някакъв звук (не знам какъв честотен) и да ви кажа - наистина помага...като съм навън си я закачам някъде по мен,а вечер я слагам на нощното шкафче...никви грижи...моята док ми го препоръча и дори каза да си го взема и в болницата,защото хем помага,хем по никакъв начин няма да вреди на бебето...донесоха ми го от Карфур в Пловдив,но го имало и в Практикер и не знам още в кой от този сорт магазини...струва 10 лв

# 695
  • София
  • Мнения: 533
Току що направих един супер готин и бърз сладкиш с вишни. Ако искате мога да шерна рецептата Simple Smile
С мъжо преполовихме тавичката за има няма 20 мин

# 696
  • Мнения: 67
Ми хайде де...

# 697
  • София
  • Мнения: 533
Сладкиш с вишни
Продукти:
4 яйца
250гр захар
1 1/2 пакетче краве масло от малките или 3/4 от големите
250гр брашно
1 ванилия
100 броя вишни без костилки (по желание може и друг плод)
Приготовление
Яйцата и захарта се разбиват с миксер. Прибавя се маслото и продължава да се бърка. Добавя се брашното и ванилията и се бърка с бъркалките за тесто 1-2 мин (може и с лъжица). Получава се лепкаво не гъсто тесто.
В предварително набрашнена тавичка се изсипва тестото и се разстила добре.
Отгоре се нареждат изчистените вишни, желателно с отвора нагоре, но тъй като аз ползвам замразени няма как да стане (резултата е че малко от сока на вишните напоява блата, което всъщност не е толквоа зле).
Пече се на умерена фурна. Като изстине се поръсва с пудра захар.
Забележка: Понякога някои вишни са много кисели, ако сте купили такива е добре да ги уваляте в захар преди да ги подредите в тавичката.
Специално за този сладкиш всяко лято си замразявам торбички с вишни в камерата. Но съм пробвала и с други замразени плодове и пак става.
Да ви е сладко!!!

Последна редакция: сб, 24 юли 2010, 21:47 от adelina_bg

# 698
  • София
  • Мнения: 533
П.С Забравих да кажа че ми е голям кеф да правя сладкиши и торти, само дето сега ми е тежко да седя права и гледам да правя бързи сладкиши, но и без това тези бързите мъжа ми най им се кефи  Laughing
Имам още един в запаса щоколадов с канела мога и него да споделя при желание (а той дори не струва и повече от 5лв).

# 699
  • Мнения: 101
аз от днес съм с болезнени контракции,но май няма да е днес,нямат интервали, стоя цял ден на тръни,багажа ми е готов, а половинката си изглади ризата и панталона да е готов / Joy

# 700
  • София
  • Мнения: 533
Шоколадов сладкиш с канела
Продукти
1 бурканче кисело мляко
3/4 ч.ч олио
1 ч.ч захар
1 ч.л сода бикарбонат (равна)
2 ч.ч брашно
1 кафяна лъжичка (от еспресо имам предвид) черен пипер
1 кафяна лъжичка оцет
2-3 с.л какао
1 ч.л канела
За заливката
2-3 с.л готварско какао
1/2 пакетче краве масло (от маките)
1/2 ч.ч захар (малко по малко от 1/2 чаша)
4 с.л вода или прясно мляко (аз ползвам вода)

Приготовление:
С готварска тел се разбърква киселото мляко със содата докато шупне добре.. Добавя се захарта, олиото, оцета, канелата, черния пипер, какаото и брашното. Бърка се на ръка докато се получи хомогенна смес. Изсипва се в набрашнена тавичка и се пече на 180 градуса 20-30 мин (зависи от печката). Оставя се да изстине. През това време се приготвя заливката.
Заливката
Разтапя се маслото добавя се захарта, какаото и водата и се бърка докато се посгъсти малко и захарта се разтвори хубаво(да стане като сос и да не е много воднисто). Оставя се да изстине. Когато и двете са хладки или студени се излива заливката върху сладкиша.
Забележка: Сладкиша трябва да е охладен или студен, в противен случай заливката се втечнява много и попива в сладкиша.
Забележка2: Ако прекалите със захарта в заливката, тя не може да се разтвори добре и заливката става малко захаросана (но повярвайте ми на никой вкъщи не му се опря на гърлото  Laughing)

Повярвайте ми рецептата е много проста, но резултата е фантастичен, ще заобичате този сладкиш (и да не забравите черния пипер, канелата и оцета, в тях се крие тайната на страхотния вкус). Добър апетит!

Последна редакция: сб, 24 юли 2010, 21:48 от adelina_bg

# 701
  • Мнения: 1 243

ммм!! и аз днес правих едни мъфини с овесени трици.. (и шоколад за да не е пък чак толкова здравословно!) Wink

но извън сладкарската тема - падна ми тапата преди малко...!!! сега съм в някакво нервно очакване да се случи нещо, защото имам и контракции... много, много, много ми се иска обаче бебека да изчака поне до понеделник! това не е невъзможно, разбира се... чак сега някак си ми се стори реално цялото преживяване с раждането - подредих си багажа и ще приготвя и дрехите за изписването!! времето съвсем наближава...
 #Crazy


# 702
  • София
  • Мнения: 5 791

ммм!! и аз днес правих едни мъфини с овесени трици.. (и шоколад за да не е пък чак толкова здравословно!) Wink

но извън сладкарската тема - падна ми тапата преди малко...!!! сега съм в някакво нервно очакване да се случи нещо, защото имам и контракции... много, много, много ми се иска обаче бебека да изчака поне до понеделник! това не е невъзможно, разбира се... чак сега някак си ми се стори реално цялото преживяване с раждането - подредих си багажа и ще приготвя и дрехите за изписването!! времето съвсем наближава...
 #Crazy




Може и да си изчака до понеделник Hug. Виж ме мен от вторник си чакам.

# 703
  • Miami
  • Мнения: 416
Ади, мерси за линковете. Аз задължително ще трябва да взема нещо против комарите, когато сме на вън, защото тук в Русе е истински кошмар. Преди малко се върнахме от разходка и ако не беше аутан-а сигурно щях да съм изядена от комарите.

# 704
  • София
  • Мнения: 533
Ади, мерси за линковете. Аз задължително ще трябва да взема нещо против комарите, когато сме на вън, защото тук в Русе е истински кошмар. Преди малко се върнахме от разходка и ако не беше аутан-а сигурно щях да съм изядена от комарите.
Кори преди малко намерих това, май е по добре да си вземеш такова за да може да го закачаш на количката http://www.ibebe.bg/ustroistvo-protiv-komari-pl.html

П.С. Много добре познавам комарите в Русе, нали съм русенка, комари като лястовици, а аз имам и алергия, последния път цялото ми лице и очите ми се бяха зверски подули(чак майка ми не ме позна) а краката ми бяха станали слонски и като отидох в спешното искаха да викат полиция, понеже си помислиха че някой ме е пребил.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт