За и против обрязването

  • 14 298
  • 325
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 625
Против съм.
Тезата за хигиената от давна е оборена и смешно в днешно време да се говори за това.

# 301
  • софия
  • Мнения: 1 305
Arizona ,Sourcherry,SourcherryБлагодаря ви. Ако въпросния лекар не ни беше обърнал внимание нямаше да забележим нищо. Малко се успокоявам от думите ви, и наистина ако е обрязан пак може да му се подиграват защото е различен.

# 302
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
По въпроса за подигравките - тук (в Щатите) по-скоро се смеят на необрязани. Даже имаше и епизод на Sex and the City, с която някоя от каките се сблъска с необрязан и имаше много смешни сравнения. Та естетиката е географски определена.

За щастие вече е 50-50 обрязването, та моите няма да изглеждат странно в очите на масата.

# 303
  • Мнения: 90
В щатите има хора от различни националности, предполагам че тези които обрязват децата си са потомци именно на хора с подобни традиции.
Проблемът е не само при момчетата, а и при момичетата: http://tatyana.hit.bg/materiali/interesni/interesni_obrqzvane.html  и подобни неща да стават в днешно време са неприемливи, нека всеки има право на избор, но не и някой да му го налага.

# 304
  • София
  • Мнения: 62 595
Против! Щом природата е създала мъжките индивиди така, значи е нужно. Всяка част от всеки нормалноразвит орган е нужна. В природата няма нищо излишно.

Не мога да спра хората да си обрязват децата по религиозни причини.

# 305
  • Мнения: 90
Проблемът е именно в безсмислените религиозни причини, иначе от кеф едва ли някой ще го направи.

# 306
  • София
  • Мнения: 62 595
Предимството в секса е точно поради намалената чувствителност - издържат много повече време. Връзката с хигиената е, че под кожата се задържат секрети и бактерии, а като я няма се почиства по-лесно и по-качествено. И чак пък от всички да е различно.... Половината мъже по света са обрязани. А и доколкото знам като те обрежат не ти слагат щампа на челото. Етествено че не всички харесват обрязани, но не е и нужно. Няма човек който да е харесван от всички. Не всички харесват руси, също и чернокоси, слаби или дебели... За всеки влак си има пътници. Що се отнася до природата и естественото... не винаги това е най-доброто. Тя природата ни е създала и с косми, айде сега да тръгнем в натурален вид щото е естествено.

Чета те, Савинна, и се дивя с всеки твой пост! Накратко, не си добре! Ако ще си говорим за издържане в секса, за повечето жени дългото бблъскане е дори досадно. а и не виждам смисъл отсега да си загрижена за сексуалната издържливост на сина си.
Колкото до бактериите и хигиената, също не мога да повярвам, че един образован човек се хваща на такава въдица. Ако беше толкова сериозна и неоспорима връзката между обррязването и хигиената, сигурно всички уролози щяха да си го приложат! Да не мислиш, че те е мислят за себе си? Както предложи някой назад в темата, ако ще е заради хигиената, най-добре е да се изрязват и срамните устни при жените, че там колко бактерии могат да се съберат! че и на всичко отгоре честотата на урологичните инфекции са няколко пъти по-чести при момичетата, отколкото при момчетата! За половите инфекции да не говорим!

Сравнението с космите е малоумно! Явно много се водиш по модата!
Себе си  ли се опитваш да убедиш, че е полезно за сина ти или вече си го решила и искаш да му придадеш по-приемлив вид?

Последна редакция: нд, 08 авг 2010, 00:12 от Andariel

# 307
  • Мнения: 90
Съгласна съм. Сексуалната издръжливост е индивидуално качество и не зависи от наличието или липса на кожа. Хигиената е въпрос на лично възпитание, защото ако се водим по тази логика трябва да си изрежем половината външни органи, за да не ги мием. Проблемът е в закостенелите промити мозъци под прикритието на криворазбраната религия. 

# 308
  • Мнения: 15 379
Хигиената е въпрос на лично възпитание, защото ако се водим по тази логика трябва да си изрежем половината външни органи, за да не ги мием.

И аз мисля така.
Всъщност толкова вкостеняло е мисленето на някои хора, че половите ни органи са нещо мръсно Crazy.

# 309
  • Мнения: 5 173
В Щатите също се прави още в родилния дом. На няколко дни.

По желание!!!!!

Интелигентните и образовани родители отказват!
В Сексът и градът 4-те говореха с погнуса за 1 необрязан мъж, а в Отчаяни съпруги Бри също обряза внука си. Смятам, че Бри е интелигентна жена Whistling. Мислих, че вс се обрязват в САЩ Thinking.

# 310
  • Мнения: 7 837
В щатите има хора от различни националности, предполагам че тези които обрязват децата си са потомци именно на хора с подобни традиции.


По-скоро, в момента обрязват децата си, за да приличат на бащите си, които са били обрязани, във времето, когато е било на мода. В повечето случаи, това движи традицията, особено, когато няма религиозна такава.

# 311
  • София
  • Мнения: 62 595
Ох, моля ви, само не казвайте, че някои се водяят по някакви смотани сериали! А какво ще стане, ако в следващия сезон на някой от тези сериали стане много фешън да режат топките на мъжете? Crazy Предтавяте ли си, няма разни работи да висят и да се мандахерцат, че и на мъжете да им се налага да ги обезкосмяват! Laughing

# 312
  • Мнения: 27 524
Смятам, че Бри е интелигентна жена Whistling.

 Joy Сигурно, знам ли доколко може да бъде интелигентна една несъществуваща жена  Simple Smile

Предвид толкова достъпна информация и доказана ненужност на обрязването - затова ми беше мисълта, че интелигентният човек гледа да се информира добре и тогава евентуално да предприеме или не дадено действие. А не да следва мода, имитация или религията.

# 313
  • Мнения: 7 837
Ох, Блонди, разликата между теб и мен е, че аз не отсичам из форумите, колко са нискоинтелигентни, необразовани или нечели, тези, които го правят около мен. Уважавам решението им, въпреки че ми е странно.
Да не говорим, че обрязаните деца, с които си изграят моите деца, са все от интелигентни семейства. Така че, издиша и тази констатация...

# 314
  • Мнения: 27 524
Не споря. Това е лично мое мнение, което със сигурност не е меродавно, но - такова е. Какво да направя? Да спра да отсичам по форумите и това е  Simple Smile Ама, нали питат - отговаряме. Не осопорвам ничие решение, всеки лично си преценява какво да прави или не с децата си. Но при липса на ползи и адекватно, издържано доказателство защо е добре да се прави - няма как да го приема, това е  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт