Отговори
# 720
  • Мнения: 3
И Сияна вече е с колики. Пробвахме Еспумизан, но никакъв ефект. Сега взимаме Bio gaia вечер, но май и те не вършат много работа. Затова минах на бабешките лекове. Сутрин си приготвям чай от анасон (300гр вода с половин лъжичка анасон се запарват 20 мин) Половин час преди кърмене пия няколко глътки. Май от това има най-голям ефект поне при нас  и за сега. Говорих и с педиатърката тя каза че щом ни помага, да го пием. Ако искате пробвайте.   

# 721
  • Мнения: 565
Кори, ползвах за предишните бебета един сироп , който ми носеха от Германия или Австрия, казва се Lefaxin- супер доволна съм. Ако друго не помага, може и това да пробвате.

# 722
  • София
  • Мнения: 1 226
Здравейте и от мен. Все още 2 в 1.
Първо да кажа, че гледах снимките н бебоците ви и така се умилих. Страхотни са всички. Малки оформени човечета.  Heart Eyes  Heart Eyes

Boniem е прва за таза след раждане. Боли си доста. Аз при предишното раждане по време на бремнността нямах болки, но след раждането си ме болеше. Също така ме болеше и матката като се прибираше обратно. Болката е подобна на контракциите. В интерес на истината не всички я усещат, но при мен си беше доста интензивна.

Аз също се изчерпвам откъм търпение вече, а не искам. Гледам да правя различни неща, да се разхождам и да мисля за друго, да се срещам с хора, но просто не мога. Съзнанието ми е обзето от предстоящото събитие и не мога да мисля за нищо друго. Чак съм си досадна сама на себ си.  Laughing 
Аз също нямам никаква коластра. Но и предишния път беше така и кърмата ми сякъш потече сама още като си гушнах за първи път бебето - 24 часа след като родих. В събота бях да видя моята приятелка в болницата и беше някъде около 5-6ч след като е родила и тя каза, че гърдите й са абсолютно празни и няма никаква кърма. Но като се чухме след това си кърмеше успешно бебето.

# 723
  • София
  • Мнения: 533
jenap дай малко повече инфо за бебенцето на твоята приятелка за да го впиша на 1ва страничка

# 724
  • Мнения: 397
Относно болките в таза, понеже аз ги имам от доста време и са доста силни, да споделя един факт - вчера научих, че след раждането, пак се почвали - този път защото тазът се прибирал. То близо до акъла де, но досега не ми беше хрумвало, мислех, че се прибира на магия. Simple Smile

Ха, аз пък си мислех, че като родя и всичко ей така с щракване на пръсти ще изчезне.Не се бъзикам, хич не съм се замисляла, че после пак ще боли Embarassed Тоз пък и тоз таз-за няколко милиметра, ега ти данданията!

# 725
  • Мнения: 3
Да ви разкажа  и аз за опита ми със секциото. След като през цялата бременост си мислих, че ще раждам нормално като се оказа че ще е секцио малко се шашнах, но сега вече смятам че варианта хич не е лош!

В събота сутринта, ставайки от леглото водите ми изтекоха. Взех си душ, звъннах на доки и се"изстреляхме" към болницата. Оказа се че нямам контракции, нито разкритие. Включиха ме на тонове - бяха лоши (според доки това означава, че бебто страда). Стана ясно че ще трябва да се ражда бързо. Започнаха да ме подготвят- клизма, тоалет, абокат и т.н Вкараха ме в предродилна и отново ме включиха на тонове. Екипът вече беше събран. Тоновете отново бяха лоши и лекарите категорично казаха че трябва спешно секцио. С такава скорост ме вкараха в операционната, че нямах време да се изплаша дори.
Упойката беше спинална, поставянето и не болеше, по-скоро беше като леко боцване. И тогава в 12.31 за първи път чух гласчето на моето слънчице. Разплаках се!
След секциото бях в реанимация 24часа, но ттаткото беше при мен почти през цялото време (прибра се в къщи само през нощта). Сияна ми я донесоха на 5-6 час, но след това ми я носеха веднага щом я поискам и за колкото искам. На следващия ден ни качиха в родилно отделение и бебето беше при мен непрекъснато. Вземаха я само за къпане и смяна на памперси.
За раздвижването. На обед родих, вечерта вече сядах, а на другата сутрин ходех сама. Най-силни болки усетих около 24 часа след раждането, но тогава дават болкоуспокояващи (разбира се ако искаш).
За кърменето- през цялата бременост нямах нито капка коластра. Тя дойде на 3-тия ден след раждането. До тогава не съм слагала бебето на гърдата ,защото бях на антибиотици и лекарите ми забраниха. Хранехме се с АМ. След като ми слезе кърмата, преминахме изцяло на кърмене. До сега сме така. Дано всичко да е наред и да продължаваме.

Ох много дълго стана, дано не съм ви досадила.

# 726
  • София
  • Мнения: 1 226
jenap дай малко повече инфо за бебенцето на твоята приятелка за да го впиша на 1ва страничка

Бебе Никола 3250кг 50см роден на 31.07.10 на мама chaneto (Мария) с термин 06.08.10

# 727
  • Miami
  • Мнения: 416
Мда, и аз че тох за тези капки Colief и си ги мислех за резервен вариант, ако нищо друго не помага.
Fighty, ще питам на моя мъж сестра му дали може да ми донесе такова сиропче от Германия. Имаш ли представа колко струва?

Ади, от днес ще почна да давам тоя Инфакол и ще споделя после дали има ефект. И аз имам една приятелка, която е много доволна от тези капки. Дано помагат.

Аз нямам болки в таза, нито преди раждането, нито сега. Но  jenap е права за болките при прибирането на матката. Точно като контракции се усещат и първите дни особено при кърмене най-много се усещат. При мен не са били много болезнени.

Айде бягам сега, че моята хубавица спа три часа и вече е гладна  Simple Smile

# 728
  • София
  • Мнения: 533
Валя, много благодаря че споделяш така ценна за нас информация. Изобщо не си ни досадила напротив. Особено на мен инфомрацията ми е много полезна, тъй като след като разбрах че трябва да съм секцио малко се поизплаших честно казано. Зълва ми и тя само ми налива масло в огъня като ми обяснява колко било гадно секциото и колко мноооого боляло после.
Еми може и така да е, ама като няма друг начин ще търпя. А моите приятелки почти всичките родиха секцио и казаха че пак биха повторили, явно не е толкова страшно.

# 729
  • Мнения: 38


Бебе Никола 3250кг 50см роден на 31.07.10 на мама chaneto (Мария) с термин 06.08.10
Ура,как хубаво започва новата седмица newsm44.Честото бебе Никола на Мария.Да е жив и здрав и много да радва всички около себе си.А на мама-бързо възстановяване  bouquet

# 730
  • София
  • Мнения: 5 791
Да се оплача и аз- понякога ме хваща яд на докторите. Нали моята е отпуска и тази седмица, и днес трябваше да отида на преглед при заместника й,за всеки случай.Първо ,той ми говори да ходя на запис на тонове 3 пъти седмично Shocked,нито съм пресрочила,нито до момента е имало индикация за толкова често гледане. При прегледа започна с думите,"Ау тук виждаме нещо лошо,което не ми харесва" и аз в първия момент,вече рисувах ужасно черни краски в главата си.Оказа се,че просто бебето е застанало заднотилно или там както го каза и евентуално ако не си премести главата,може да има проблем за нормално раждане.Еми като се налага ще е секцио,но чак да започва с имаме проблем и аз да се шашкам ,че нещо с бебето не е наред. Иска евентуално да ме видел и в петък,направо не ми се ходи,а и не мисля да правя 3 пъти тази седмица запис на тонове.Айде 2 да,ама чак пък 3. Дано си устиска беба до другата седмица,че нещо не ми се ражда при друг доктор. ooooh!

# 731
  • София
  • Мнения: 111
Слави, нали не оставяш Мишо да спи по корем без надзор. Чела съм, че не се оставят така малки бебчета, заради синдрома на внезапната детска смърт.
Кори, Деси оставяла съм го да спи по корем един или два пъти, само когато е до мен на леглото, нищо че му харесва толкова много. Иначе винаги го слагам на една страна. Аз също четох за внезапната детска смърт в една от книгите. До колкото разбрах преди години в щатите са оставяли децата да спят по корем, сега препоръчват да спят по гръб. Луда работа, поне за мен. Аз откакто се помня всички бебета покрай мен са спали на страни и ми беше доста странно.

Деси, относно болките след секциото едва ли са повече от болките при нормално раждане. Аз от втората седмица се чувствам добре, нямам болки въпреки, че си върша част от домакинската работа. Единствено все още усещам как матката ми се прибира. При секциото това отнема повече време. Важно е да се научиш да ставаш от леглото като минимално натоварваш коремните мускули. Една от акушерките ми обясни как да ставам и след това нямах особени проблеми. Обръщаш се на една страна, пускаш си краката към земята и тогава се изправяш. По същия начин ставах в последните месеци от бременността с големия тумбак Simple Smile

Ние имаме колики от доста време. Правим си чай от копър и се гушкаме. Когато коремчето се затопли Мишо мирясва, поне в повечето случаи. Вчера ми препоръчаха мехлем, който загрява коремчето - бейбинос мехлемче за коремче http://www.framar.bg/бейбинос-мехлемче-за-коремче-pid30007958.html , но четох че се препоръчва след петата седмица.

# 732
  • Мнения: 32
Привет и от нас.
Завърнах се вече на родна земя. И виждам, много бебчовци вече са се появили.
Честито на всички мамчета, да са живи и здрави малките съкровища и много да ги радват.   bouquet
Аз реших, че вместо да седя сама тук в София по-добре да си отида при мама и ако нещо става все за час ще ме  превозят.  Laughing Но вече толкова скоро до термин  май е време да се кротна тук. Утре сме на преглед при Дяволов да видим какво ще каже. Чувствам се толкова добре, че все едно не ми остават едни 12 дни.  Simple Smile . Имам супер енергия, не ме боли нищо направо мога да си изкарам така още 2 месеца спокойно.  Crazy От мен много целувки, че бая имам да наваксвам.  Heart Eyes

# 733
  • София
  • Мнения: 533
Привет и от нас.
Завърнах се вече на родна земя. И виждам, много бебчовци вече са се появили.

Ама ти изобщо къде се загуби, толкова отдавна не беше писала че направо те бяхме забравили?

Слави, мерси за инфото за секциото, много ме успокои, явно някои жени са по-глезли от други затова казват че толкова много боляло. (Което ми напомня за една дето лежелше в нашата стая като бях в Шейново, на нея и биеха една инжекция папаверин сутрин и после цял ден охкаше и пъшкаше колко много я боляло, а на мен ми биеха същата инжекция 3 пъти на ден и изобщо не болеше, да не говорим акушерките колко внимателно слагаха инжекциите, абе глезли всякакви, тази като отиде да ражда не облазявам докторите направо)
Иначе това за ставането от леглото настрани си го практикувам от 1 месец, иначе няма друг начин да стана с тоя огромен тумбак.

# 734
  • Мнения: 32
Ама ти изобщо къде се загуби, толкова отдавна не беше писала че направо те бяхме забравили?

На последно глезене при мама, че всички моя приятелки ми казват, че това са ми последните дни, в които мога да съм егоист и да се глезя. При мама няма компютър  Cry и сега почвам здраво наваксване, че вие бая сте се постарали гледам.  Heart Eyes


X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт