"АВГУСТ месец тук е вече,хайде всяка със човече!" 17

  • 23 780
  • 751
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 99
Честито на мама bonniem, didd, Mozzi и stefkata   bouquet Да са им живи и здрави малките слънчица  :hug
 newsm59 на Ади и Лунен сън newsm59 Бъдете живи, здрави, усмихнати, щастливи и обичани майки и съпруги .

# 691
  • Мнения: 99
Момичета относно болките в гърдите и за отпускането им на една лекция на ЛЛЛ бяха казали, че е много ефикасно да се редуват студен и топъл компрес: като студеното е прясно зелево листо извадено от хладилника и наложено на гърдата около зърното, а топлото - на следващото кърмене компрес с топли хавлии например. Нека обаче някоя по-компетентна от мен го обясни ако го е пробвала или чула .

# 692
  • Мнения: 397
Имаме си 2 рожденнички Grinning - Честити Рожден ден adelina_bg и Лунен Сън. Да сте живи и здрави,много обичани,само щастие ви желая,като на вас така и на вашите семейства и бебоци.

Можи ли да ми кажете все пак какъв е номера с термометъра? Имам си ужасни ядове с майстори,днес ще се разправям с тях,но пък от една страна ще се разсея от мислите за раждането ooooh!

Първо честит Рожден ден и от мен!

Номера с термометъра е да го пъхнеш в дупенцето на бебчето.

Бебо и на мен това ми направи впечатление. Според първа страничка сме 4 мамчета с термин 16.08. Досега нито една не е родила. Дано поне да не стигаме до преносване. Все се надявам до края на седмицата да се похвалим и ние!

И аз само преглеждам първата страничка и се успокоявам с това, че от тая дата още мамчета няма, че започвам да се притеснявам леко вече LaughingВчера и днес имам леки менструални болки отвреме-навреме, може би са контракциите на Бракстън-Хикс, ама не съм сигурна, щото корема си ми е твърд постоянно.

# 693
  • София
  • Мнения: 791
     Здравейте момичета, има ли мама,която се е насочила да ражда в клиника Щерев? Имам за подаряване талон за отстъпка за раждане там и си търся кой да го оползотвори,не е поименен и е до края на 2010-аз очевидно няма да го ползвам! Пишете ми на лични,видях в 1стр,че имате мами да раждат там. Сори за спама и леко раждане желая на всички ви Hug

# 694
  • Мнения: 38
Добро утро.Честит рожден ден на Деската и Лунен сън!.Нека той ви донесе здраве,късмет,любов и много усмивки.  bouquet
Да се отчета и аз.Вчера бях на лекар.Бебо вече е 3.100,всичко било о.к-доплер,тонове и т.н.Само разкритието си ми е сантиметър и половина от 2 седмици насам.Лекарката която заместваше моята беше невероятно мила и внимателна.Чак ме хвана яд,че досега не съм била при нея.Като разбра,че преносвам, каза че ще направи нещо дето щяло да ме заболи малко при прегледа,но аз така и не усетих нищо като никога.Резултата е: вече съм един ден след термин,но снощи  към 12ч. ми падна тапата.Явно тя ми е помогнала малко.Имах леки контракции,но за сега продължавам да си чакам.
Вчера и  две- годишната племенница на мъжа ми дойде.Немога да ви опиша какъв хаус е в къщи. ooooh!Как ще се оправяме,незнам.То детенцето е много сладичко,но все пак си е дете и каквото и да му кажеш да не прави,то прави обратното.Е,ще минем и през това някък.Вече имаме скрин и креватче за бебо.По-късно ще кача снимки.
Спирам,че поста стана много дълъг и може би съм ви отегчила малко.Приятен ден на всички.

# 695
  • Мнения: 776
  Зздравейте и от мене и моя корем Mr. Green
  Честито на новите майки!  bouquetДа им са и живи и здрави дечицата!
  Честито и на рожденичките ни! желая ви много здраве, щастие и бъдете много обичани! Hug  bouquet
  Аз от вчера имам по- често болезнени контракции, но все са нерегулярни, и се надявам вече да станат по- начестичко.
  Днес ще ходя на ден на отворените врати (малко късничко е, ама какво да се прави) и се надявам бебчо да се стимулира от това, а пък ако и направо си остана и там ще е идеално Laughing
 

# 696
  • Мнения: 676
Честит рожден ден на Бори и Ади!
Да сте живи и здрави!   bouquet newsm59 nbirthday  party023 newsm38  bigdance2 Tada
На Бори леко и безпроблемно раждане. Хайде, че чакаме принцеската.  Hug

Честито на всички нови майчета! Да са ви живи и здрави малките сладурковци.  Two Hearts

Аз да ви кажа съм потресена от една история, която прочетох.... При октомврийките е имало една персона,която през цялото време е пишела заедно с тях - бременна с близнаци, след това близнаците се раждат в 21 седмица по 500 гр., след няколко дни вече дишали сами и се хранели от шише и т.н., и т.н. Оказало се, че всичко е пълна измислица и всички снимки, които качвал този болен мозък били произволни снимки от нета. Егати, отвратително.  Shocked Да се гавриш така с бременни жени.... Но, както и да е. Нямам думи.

Иначе на мен кърмата ми много намалява. Цедя се редовно, пия течности, пия чай за кърмачки... но нищо. Много ми е тъпо. Sad Така искам да кърмя.

София Heart Eyes е горе долу добре, но не е качила нищо последните дни. Чакаме да спадне отока на краченцето... много е голям и я боли. Дано днес вече са го смъкнали.  Praynig

# 697
  • Miami
  • Мнения: 416
 nbirthday на ади и лунен сън Бъдете живи и здрави, много обичани и щастливи   bouquet

Честито на всички нови майчета с бебчета   bouquet Да са ви живи и здрави  Hug

Наистина им трябва време да се адаптират, а и изцяло кърмените бебета акат по-рядко.
С това изобщо не съм съгласна  Naughty Първото ми дете е изцяло кърмено до 6 месец и акаше в началото на всяко хранене, че даже преди и след кърмене. После се поразредиха, но имаше пак няколко пъти на ден.
Бебетата на АМ често се запичат и акат по-рядко.
Ади, и Жорко и Никол при колики си опъват крачетата, а не ги свиват. Така, че много вероятно е и при Алекс да са колики, въпреки, че даваш Colief.

Либи  Hug

# 698
  • Мнения: 156
 newsm59  на adelina_bg и Лунен сън! Да сте живи и здрави и много обичани жени и майки!
честито и на mozzi, didd, stefkata, bonniem, да са им живи и здрави бебоците!
На мен от болки в таза вече ми се плаче. Вечер едвам ставам от леглото. Не знам защо така се получава. А тази болка вдясно явно всички ни мори.
Не е лесно да се стане майка... Simple Smile

# 699
  • София
  • Мнения: 533
Добро утро и от мен,
искам да ви почерпя и аз по случай моя рожден ден. Остарявам но не помъдрявам  Laughing



На всички които вече са се сетили за мен, искрено благодаря за милите пожелания и дето се вика "От вашите уста в божиите уши".

# 700
  • Мнения: 45
Misleto номера с термометъра е всъщност правене на клизма на кърмачетата. Поставя се в дупето детски термометър и лекичко се завърта, след това се изважда. Действието е като на клизма ( то е клизма).

# 701
  • София
  • Мнения: 533
Бори мила и на теб честит рожден ден,
да си жива и здрава, все така позитивно настроена, много обичана майка и съпруга. И ти пожелавам най-прекрасния подарък за рожденния ден -така желаната и чакана рожбичка да се появи съвсем скоро на белия свят и безкрайно да ви радва.

# 702
  • София
  • Мнения: 533
Кори, при нас май наистина ще сеокажат колики, снощи по време на поредната безсънна нощ ми направи впечатление че от време на време коремчето му почва да кърка и секунди след това той почва да се превива. И къроренето на корема не е като на празно коремче, когато е гладен човек ами беше по различно. Освен това според мен и това с изхождането го тормози, защото сутринта към 5ч като се изака и миряса най-накрая. А и като пръцне също се поуспокоява.
От снощи вече давам Колийф на всяко ядене, че преди понеже не бях сигурна дали са колики, пропусках от време навреме. Чудя се дали да купя от тези капки Инфакол или да чакам да видя Колийфа дали ще подейства  newsm78
А дали пък могат да се комбинират? Някой беше писал че капките Колийф били на друг принцип.

# 703
  • Мнения: 0
Честито на мами bonniem, didd, Mozzi и stefkata  да са Ви здрави малките сладурчета и много много да Ви радват!!!
Честит рожден ден на Ади и Лунен сън!!! Бъдете много здрави и търпеливи, бъдете много щастливи Simple Smile   

# 704
  • Miami
  • Мнения: 416
Ади, не знам дали могат да се комбинират  Thinking  Но щом си почнала с Колийф си продължи на тях и ако след няколко дни няма подобрение може да ги смениш. Това е мое мнение де  Peace
Аз давам Инфакол,вече второ шише почнахме, обаче снощи и Никол имаше малко колики. През нощта три часа не е спала и от време на време се опъва, проплаква, изака се три пъти и така чак сутринта сме заспали. Тя снощи спа пак цял ден и явно се е наспала и през нощта се ококорва. Сега пак се кисне нещо.

Общи условия

Активация на акаунт